Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Audio i video tehnika

Audio i video tehnika HiFi, TV, HD, satelitska, kamere i ostala potrošačka elektronika
Podforum: Sam svoj elektroničar

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.04.2005., 11:36   #21
Quote:
Jango Fett kaže:
Joj, kada ćete shvatiti da "jeftin" player (i bilo što drugo) nije "povoljan" player...

Sretno!
Kod nas u dalmaciji naši stari su znali govoriti da im je skupo kupovati jeftine stvari!!!
ivanc is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2005., 15:15   #22
Mislim da nije to bas starodalmatinska, ali ok...

Quote:
Jango Fett kaže:
Joj, kada ćete shvatiti da "jeftin" player (i bilo što drugo) nije "povoljan" player...

Sretno!
Cuj, ponekad se dogodi. Nikad ne znas. Nasao sam razne stvari koje su mi, iako jeftine, savrseno posluzile za ono za sto su mi trebale. Znam da ti guras misljenje da u audio tehniku treba uloziti hrpe love. Mislim nitko nije lud, jasno da bolji zvuk ima iRiver od dvi tisuce kuna nego ovaj noname od sesto. Ali ja u playeru od 2k kuna ne bih uzivao, jer mi je pretjerano platiti tako nesto ne-neophodno lovom koja mi je dovoljna da studiram dva mjeseca.

Treba naci savrsen balans best buya...
Naravno, necu dati ni sesto kuna ako je zvuk uzasan. U tom slucaju jednostavno necu kupiti nista.
The_Equilibrist is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2005., 23:03   #23
ja bih mp3 player

gledao sam ovaj ipod i novi sony nW-hd5, ali me zanima mogu li ih koristiti i kao diktafon (da snimam soje pametne misli? )

koji mi mp3 preporučate?

Pozdrav,
gogo
gogo is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2005., 23:08   #24
Ja imam MSI Megastick 256 i osim sto je dost tih (u usporedbi s jeftinim plasticnjacima), slusalice mu nisu nesto, no neda mi se sad i to kupovat
SETRA Samoborček is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2005., 16:39   #25
jel zna netko kakva je glasnoca na onim novijim mp3 discmanima od sonya? neki su mi rekli da su smanjili glasnocu na novijim modelima.
kada hocu znat koliko je discman glasan, koji tocno podatak moram gledat na kutiji?
gdje u hrvatskoj ima za kupit one 'iriver slim' discmane?

hvala
borntoplay is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2005., 16:43   #26
ovaj ili ovaj ...onak ispada da je ovaj drugi nesto bolji zbog radija i tunera, a ovaj prvi ima zaslon od 5 redaka i krasne slushalice..koji uzet?
__________________
it's not like you're gonna track me down, right?
Hedonism_Girl is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2005., 17:32   #27
Jel ima ko iskustva s ovim playerom?
http://coolsources.en.alibaba.com/pr...P3_Player.html

Ima dosta opcija i dobro izgleda a jeftin je...ima ga u linksu za 566kn...
 
Odgovori s citatom
Old 29.04.2005., 17:33   #28
Ovaj drugi. Ovo sa digitalnim pojacalom je najveca farsa ikada napravljena. Radi se o D-pojacalu koje radi vjerojatno vrlo blizu 44,1 kHz sto je debilana ovecih razmjera i samo unistava zvuk.

Dalje od toga.
__________________
Knowledge is power but ignorance is bliss
BOINC - Seti@Home - BOINC - LHC@Home - BOINC - Einstein@Home - BOINC - SIMAP - BOINC - Orbit@Home
IMF - Šah [AxMi-24 - Axhind]
AxMi-24 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2005., 17:37   #29
Quote:
AxMi-24 kaže:
Ovaj drugi. Ovo sa digitalnim pojacalom je najveca farsa ikada napravljena. Radi se o D-pojacalu koje radi vjerojatno vrlo blizu 44,1 kHz sto je debilana ovecih razmjera i samo unistava zvuk.

Dalje od toga.

Ne mora značiti. Sony-eva digitalna pojačala su dobra, puno bolja od većine analognih jeftinjaka.

Bolje pojačalo, pa makar i digitalno, nego bez pojačala...

Ne govori napamet nego reci nešto kada isprobaš!
__________________
Velika je vjerojatnost da će se odgovor na neko bitno pitanje nalaziti izvan okvira našeg razmišljanja.
Jango Fett is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2005., 18:56   #30
pa koji je bolji ??
__________________
it's not like you're gonna track me down, right?
Hedonism_Girl is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2005., 03:01   #31
Quote:
Jango Fett kaže:
Ne mora značiti. Sony-eva digitalna pojačala su dobra, puno bolja od većine analognih jeftinjaka.

Bolje pojačalo, pa makar i digitalno, nego bez pojačala...

Ne govori napamet nego reci nešto kada isprobaš!
daj mi molim te reci jer to dovoljno glasno? mislim,za tvoje usi,posto vidim da si audiofil. bojim se kupit jer ne znam hoce li biti dovoljno glasno.

Hedonism Girl> kupi ovaj crni, taj cu si vjerojatno i ja kupit samo mi ovisi o glasnoci...
borntoplay is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2005., 10:04   #32
Quote:
borntoplay kaže:
daj mi molim te reci jer to dovoljno glasno? mislim,za tvoje usi,posto vidim da si audiofil. bojim se kupit jer ne znam hoce li biti dovoljno glasno.

Hedonism Girl> kupi ovaj crni, taj cu si vjerojatno i ja kupit samo mi ovisi o glasnoci...

Uf, mrzim kad netko ima ovakve zahtjeve... (ne mislim ništa loše o tebi naravno )

Stvar je u tome da svi k'o za vraga gledaju isključivo na glasnoću...

1. glasnoća koja je dovoljna za ozbiljno oštećivanje sluha je ispod dosega SVIH modernih audio uređaja!

2. maksimalna glasnoća nekog uređaja samo govori o SPL (Sound Pressure Level) vrijednosti, a ne i o kvaliteti istog, što znači da trebaš gledati do koje će glasnoće zvuk biti neizobličen. Ti možeš i džepni radio uređaj "naviti" do velike glasnoće, ali zvuk će biti neprepoznatljiv.

3. pitanje o glasnoći je besmisleno i iz samog razloga što u praksi nijedne slušalice ne postižu zvuk adekvatan maksimalnoj glasnoći plaera. To znači da će zvuk počesti distordirati (slikovito rečeno, "prditi") prije nego pojačaš do kraja. Da bi slušalice bile adekvatne, trebat ćeš izdvojiti malo više novaca za velike i kvalitetne slušalice.

Umjesto traganja za glasnoćom, preporučam ti da obratiš pozornost na ljepotu reprodukcije svoje drage glazbice, i da usput težiš pošteđivanju svojeg uha. Vjeruj mi, skontaš težinu toga tek kada izgubiš pola sluha. Moj brat više gotovo ni ne čuje šapat, jedan frend ne čuje glazbu na razini normalnog govora, a drugi frend ima zujanje u uhu kojeg će ćuti do kraja života, bespovratno.
Ja sam također već u opasnoj domeni: ilustrativno rečeno, dok slušam svoj MP3 player, slušam na razini 34 od maximalnih 40. Kada moja djevojska stavi isti player, njoj ta razina izaziva bol u ušima - ona sluša na 26!
Treba se jednostavno zapitati o nekim stvarima... sluh je dragocjena stvar, ali mnogi o nas nisu svjesni da ga gube s vremenom i bez takvih izleta u glasnoću, a kamoli još kada opičiš player na maksimum.


Ti učini kako ti savjest nalaže, ali preporučam da ne gledaš na takve stvari kod audio opreme - svi oni imaju dovoljnu glasnoću za jedno normalno uho, nemaju tek za one sa oštećenim sluhom.

Dakle, gledaj pod specifikacijama SPL razinu (veće znači veća glasnoća), a možeš to zaljučiti i iz snage u mW (miliwatt) - veće je opet glasnije.

Nađi negdje te speciikacije pa onda znaš...
__________________
Velika je vjerojatnost da će se odgovor na neko bitno pitanje nalaziti izvan okvira našeg razmišljanja.
Jango Fett is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2005., 17:43   #33
Quote:
Jango Fett kaže:
Ne mora značiti. Sony-eva digitalna pojačala su dobra, puno bolja od većine analognih jeftinjaka.

Bolje pojačalo, pa makar i digitalno, nego bez pojačala...

Ne govori napamet nego reci nešto kada isprobaš!
Jango oladi brate jer postaješ dosadan. Kao prvo ono šta ti slušaš bi "dobro" zvučalo i na pregaženoj gramofonskoj ploči sa D-pojačalom koje vozi na 3 Hz.

Isprobao sam sva D pojačala koja se nude u normalnim trgovinama (onako čist da vidim da li su došli pameti ili i dalje prodaju sranje) do cijene od nekih 5000 sek.

I mogu reć da nije baš nešto. Pogotovo ako slušaš muziku koja je osjetljivija od technoa i sl.

A D-pojačalo koje ide u CD player mora da je fantastično dobro.. Na kraju krajeva to je Sony. Da malo više slušaš a malo manje gledaš marku možda bi i ti mogao slušat malo zahtjevniju mjuzu

Pročitaj malo ovaj citat (sa sonyeve stranice)
Quote:
Amplifying digital signals, which are inherently resistant to noise, before converting them to analog signals, delivers a clear sound that's as good as the original.
Mislim stvarno. Koja budala moraš biti da padneš na takvu izjavu. Pojačavaju digitalni signal a?? Šta sa 5 V na 220 V? I onda naravno DA to odmah pretvori u savršeno jak signal jer je input signal visok??

Ajde čovječe pa ni ti nebi trebo padat na takve izjave.
__________________
Knowledge is power but ignorance is bliss
BOINC - Seti@Home - BOINC - LHC@Home - BOINC - Einstein@Home - BOINC - SIMAP - BOINC - Orbit@Home
IMF - Šah [AxMi-24 - Axhind]
AxMi-24 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2005., 18:05   #34
Quote:
Jango Fett kaže:
Uf, mrzim kad netko ima ovakve zahtjeve... (ne mislim ništa loše o tebi naravno )

Stvar je u tome da svi k'o za vraga gledaju isključivo na glasnoću...

1. glasnoća koja je dovoljna za ozbiljno oštećivanje sluha je ispod dosega SVIH modernih audio uređaja!

2. maksimalna glasnoća nekog uređaja samo govori o SPL (Sound Pressure Level) vrijednosti, a ne i o kvaliteti istog, što znači da trebaš gledati do koje će glasnoće zvuk biti neizobličen. Ti možeš i džepni radio uređaj "naviti" do velike glasnoće, ali zvuk će biti neprepoznatljiv.

3. pitanje o glasnoći je besmisleno i iz samog razloga što u praksi nijedne slušalice ne postižu zvuk adekvatan maksimalnoj glasnoći plaera. To znači da će zvuk počesti distordirati (slikovito rečeno, "prditi") prije nego pojačaš do kraja. Da bi slušalice bile adekvatne, trebat ćeš izdvojiti malo više novaca za velike i kvalitetne slušalice.

Umjesto traganja za glasnoćom, preporučam ti da obratiš pozornost na ljepotu reprodukcije svoje drage glazbice, i da usput težiš pošteđivanju svojeg uha. Vjeruj mi, skontaš težinu toga tek kada izgubiš pola sluha. Moj brat više gotovo ni ne čuje šapat, jedan frend ne čuje glazbu na razini normalnog govora, a drugi frend ima zujanje u uhu kojeg će ćuti do kraja života, bespovratno.
Ja sam također već u opasnoj domeni: ilustrativno rečeno, dok slušam svoj MP3 player, slušam na razini 34 od maximalnih 40. Kada moja djevojska stavi isti player, njoj ta razina izaziva bol u ušima - ona sluša na 26!
Treba se jednostavno zapitati o nekim stvarima... sluh je dragocjena stvar, ali mnogi o nas nisu svjesni da ga gube s vremenom i bez takvih izleta u glasnoću, a kamoli još kada opičiš player na maksimum.


Ti učini kako ti savjest nalaže, ali preporučam da ne gledaš na takve stvari kod audio opreme - svi oni imaju dovoljnu glasnoću za jedno normalno uho, nemaju tek za one sa oštećenim sluhom.

Dakle, gledaj pod specifikacijama SPL razinu (veće znači veća glasnoća), a možeš to zaljučiti i iz snage u mW (miliwatt) - veće je opet glasnije.

Nađi negdje te speciikacije pa onda znaš...
imam slusalice od sonya mdr-ex71sl i fenomenalno mi podnose najvecu glasnocu na creative muvo slim mp3 playeru...
steta je samo sto ne mogu uzivat u glazbi bez da ne pojacam na najjace al probat cu malo smanjit.

nista, onda kupujem ovaj crni od sonya definitivno.
hvala na savjetima
borntoplay is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2005., 18:19   #35
AxMi, ne seri kvake! Ja nisam ništa tvrdio već govorio o mogućnosti, a praksa će pokazati svoje. Smatram da digitalna pojačala nisu dobra kao klasična no za ovakve primjene su i više nego dovoljne. No neću ništa reći dok to ne poslušam, a ti ne seri, tvoje teorije su za blago se nasmijati...

Digitalno pojačalo kod Sony MP3 CD playera, kakvo god da je, ugrađeno je da bude bolje od običnih playera. U najgorem slučaju rezultat će biti isti, a vjerojatno i bolji.
__________________
Velika je vjerojatnost da će se odgovor na neko bitno pitanje nalaziti izvan okvira našeg razmišljanja.
Jango Fett is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2005., 20:15   #36
ma ni meni nije sad najbitnija ta glasnocha, znachi ovo tuner znachi tuner za glasnochu il kaj? ma ja vas pitam koji je bolji s obzirom na ostale karakteristike i koji da uzmem?
__________________
it's not like you're gonna track me down, right?
Hedonism_Girl is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2005., 06:48   #37
Quote:
Jango Fett kaže:
AxMi, ne seri kvake! Ja nisam ništa tvrdio već govorio o mogućnosti, a praksa će pokazati svoje. Smatram da digitalna pojačala nisu dobra kao klasična no za ovakve primjene su i više nego dovoljne. No neću ništa reći dok to ne poslušam, a ti ne seri, tvoje teorije su za blago se nasmijati...

Digitalno pojačalo kod Sony MP3 CD playera, kakvo god da je, ugrađeno je da bude bolje od običnih playera. U najgorem slučaju rezultat će biti isti, a vjerojatno i bolji.
Preporučam da nešto naučiš u školi osim preseravanja imenima dizajnera i sl forica.
__________________
Knowledge is power but ignorance is bliss
BOINC - Seti@Home - BOINC - LHC@Home - BOINC - Einstein@Home - BOINC - SIMAP - BOINC - Orbit@Home
IMF - Šah [AxMi-24 - Axhind]
AxMi-24 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2005., 11:02   #38
Quote:
AxMi-24 kaže:
Preporučam da nešto naučiš u školi osim preseravanja imenima dizajnera i sl forica.
Primljeno na znanje

__________________
Velika je vjerojatnost da će se odgovor na neko bitno pitanje nalaziti izvan okvira našeg razmišljanja.
Jango Fett is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2005., 15:52   #39
Quote:
maggotass kaže:
Jel ima ko iskustva s ovim playerom?
http://coolsources.en.alibaba.com/pr...P3_Player.html

Ima dosta opcija i dobro izgleda a jeftin je...ima ga u linksu za 566kn...
Ja sam isto gledao taj i sve se cini ok, ali ostao sam razocaran kad sam vidio da je usb1.1. Nije da mi je to presudno, ali je malo razocaravajuce. Da napunis ovaj od 512MB treba ti desetak minuta.
The_Equilibrist is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2005., 19:17   #40
Quote:
Ja sam isto gledao taj i sve se cini ok, ali ostao sam razocaran kad sam vidio da je usb1.1. Nije da mi je to presudno, ali je malo razocaravajuce. Da napunis ovaj od 512MB treba ti desetak minuta.
Da, nije ni meni to presudno...bitno mi je da donekle dobro sljaka...uzet cu taj ili onaj od Aipteka...mislim da se isplate za tu lovu...
 
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:33.