Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Televizija

Televizija Sve što trebam jest komad kruha i TV
Podforumi: Serije, Sapunice, Turske serije, Reality TV, Eurosong, Igre & ostalo (Eurosong)

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.05.2016., 11:44   #1
Duško Čurlić, uhljeb Hrvatske Radiotelevizije!

Ponukan činjenicom da je prije nekoliko dana Duško Čurlić ponovno jako loše komentirao Eurosong, odlučio sam se osvrnuti na ovu problematiku.
Ovaj, koliko kompetetan voditelj toliko je pogrešan izbor za Euroviziju da je to postalo presmiješno, a godinama se već to ne mijenja.
Zapravo je sve počelo još 2005. godine kad je Eurovizija imala samo jedno polufinale koje je komentirao Zlatko Turkalj i što je bilo sasvim ok, osvrt na izvođače solidan, unio je i poneki svoj komentar i to je zvučalo da čovjek stvarno zna kako se to radi, a kako i ne bi kad je na radiju godinama.No nažalost na finalu je Duško Čurlić počeo sa svojim monolozima kako smo mi najbolji, kako je puno intervjua dao/la/li naši predstavnici te godine, pa onda stalno kako mu je scena super, sve one nebitne stvari vezane uz scenu koje općenito nikog ne zanimaju.A o greškama da i ne pričam, 2011. godine austrijske predstavnike nikako nije ni predstavio (jel zbog kontroverze jer se bend zvao Trackshittaz a pjesma Woki mit deim popo, odnosno Mrdaj tom guzom) pa ga je bilo sram reći tako nešto, pa krivo predstavljanje izvođača (to je bilo 2013. za Estonca), pa i krivi izgovor same pjesme (čuje se da ih nije ni poslušao) bilo je toga daleko previše ali ove tri situacije su naprosto eklatantne.Zato je npr. 2014. finale komentirao Aleksandar Kostadinov za kojeg ljudi kažu da isto nije nešto posebno, ali po meni je barem bio kompetentniji od Čurlića.A da ponudim i neko rješenje, ja mislim da bi stvarno trebalo poslati nekog iz sportske redakcije da komentira, kad vidim kako se Drago Ćosić priprema za neku utakmicu, onda mi je jasno da se to stvarno može napraviti na daleko boljem nivou i netko tko zna komentirati utakmicu, mogao bi na kraju sezone za dobro odrađen posao biti i nagrađen komentiranjem Eurosonga!Evo tako ja mislim, a volio bi i da čujem vaše komentare forumaši!
Ingvar25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2016., 12:03   #2
jedino gđa. milka babović, helga vlahović, ...
mogu biti uzorom dobrog,
zanimljivog i pripremljenog komentiranja.

na žalost,
danas se kvaliteti ne daje prednost.

sve je instant iz vrećice,
ali i opterećenost stalno istih ljudi s milijun poslova.
iskaću iz paštete
__________________
Soaring over Alps
KRIN1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2016., 14:15   #3
Duško mi je ove godine bio strašno loš, prethodnih je bio čisto ok
pattie_boyd is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2016., 16:01   #4
Duško je dobar kao voditelj.Kao komentator Eurosonga mi je solidan,ali siguran sam da ima i boljih kandidata od njega.Sigurno ga ne bi nazvao uhljebom HRT-a(što je onda Maja Sever i ostali loši voditelji).
Tomo1972 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2016., 16:28   #5
Pa ja mislim da Maja Sever i ne vodi više emisije, a kao novinarka mislim da joj je bio veliki blam vezan uz ono Mostovo priopćenje kojeg nije mogla pročitati.
Ma kad usporedim koje sve face rade u sportskoj redakciji, kako se studiozno pripremaju, onda znam da komentiranje može biti puno bolje.
Čak i Barbara Kolar bi bila super kao komentatorica, radi i na TV-u i na radiju, di ćeš bolje
Ingvar25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2016., 17:47   #6
Quote:
Ingvar25 kaže: Pogledaj post
Pa ja mislim da Maja Sever i ne vodi više emisije, a kao novinarka mislim da joj je bio veliki blam vezan uz ono Mostovo priopćenje kojeg nije mogla pročitati.
Ma kad usporedim koje sve face rade u sportskoj redakciji, kako se studiozno pripremaju, onda znam da komentiranje može biti puno bolje.
Čak i Barbara Kolar bi bila super kao komentatorica, radi i na TV-u i na radiju, di ćeš bolje
Duško ima glas koji djeluje na nekoj frekvenciji da blokira sve druge zvukove, i malo puno priča, Barbara pošto radi na radiju mogla bi biti neloša
SheldonCooperr is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2016., 21:16   #7
Monika Lelas bi bila dobar izbor, mislim.

Ona radi na HR 2, odlična je zabavljačica, jako lijepe boje glasa, a bila je i jedna od voditeljica Dore posebnog formata one 2011. godine, kad je Kinzerica pobijedila.
__________________
I'll be bleeding, but don't you mind, I'll be fine
casilda is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2016., 21:25   #8
prvo ovde se ponaša kao da je esc neko elitističko takmičenje
drugo smatra se valjda da su gledaoci idioti pa im se treba simultano prevoditi sve
treće jbg tesko je naći zabavno lice na htv iz kategorije entertainment/chat show a da ima integriteta da ubaci lične duhovite komentare
dominik john is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2016., 22:26   #9
nije meni problem što je on zabavan/ dosadan, nego je ove godine konstantno kasnio sa govorima o natjecateljima, već je bila razglednica drugog natjecatelja dobrano, a ovaj je još pričao o prethodnom

Drago ne bi bio dobar jer bi mu svaka druga bila vidite kako nas kradu, prvo žiri, pa susjedi, itd.
pattie_boyd is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2016., 12:22   #10
Uhljeb?
Svašta.
Čovjek radi svoj posao i nije se nigdje uhljebio. Koja budalaština.
Konferansu je odradio osrednje.
Dlapek is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2016., 12:52   #11
Quote:
Dlapek kaže: Pogledaj post
Uhljeb?
Svašta.
Čovjek radi svoj posao i nije se nigdje uhljebio. Koja budalaština.
Konferansu je odradio osrednje.
Samo što je njegov posao prvenstveno vođenje programa, a ne komentiranje.
A ja ovdje radim o komentiranju koje je već godinama jako loše.
Ma i Monika Lelas bi bila dobrodošlo osvježenje, a što se Drage tiče, bio je jednom gost Knjazu i kad čovjek vidi kako se on studiozno priprema za svaki nogometni susret, koliko zanimljivih stvari o pojednim igračima izvuče, onda je jasno da bi komentator Eurosonga (tko god bio) mogao biti bolji jer ima od koga učiti
Ingvar25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2016., 19:30   #12
Uhljeb znači da ne treba uopće biti na HTV-u, a meni se ipak čini da je Čurlić jedan od najboljih voditelja.

To što ti smatraš da nije za komentiranje Eurovizije nema veze s uhljebljivanjem, odnosno to ga ne čini uhljebom. Možda nije dobar izbor ili nešto slično, ali pobrkao si s riječju uhljeb.

Dosta ste mladi pa se možda ne sjećate Aleksandra Kostadinova, e taj je tek bio koma.
šafrona is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2016., 20:00   #13
Slažem se, Duško je ove godine bio užasan.

Makar mislim da je imao nekih ozbiljnijih problema s time da su "komentatorske kabine bile na 60m visine", to je samo u finalu spomenuo više puta + što je to naglasio i u oba prijenosa polufinala.
__________________
Mind Blown
Herbicidna is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2016., 20:45   #14
Ja uglavnom mislim da bi trebalo prepustiti mjesto komentatora nekom mlađem, možda Ivanu Vukušiću ili onom Frani Ridjanu.
Može i Tarik čak iskočiti iz uobičajenog formata
Ingvar25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2016., 21:51   #15
Meni je Čurlić bio očajan kao komentator jer ima predubok glas,pa ga pola toga nisam razumio kad je govorio, tim više jer je govorio u glas s voditeljima. Bio sam na rubu da okrenem program. Jako loš izbor za Eurosong, slažem se da bi Turki bio sigurno bolji izbor.
__________________
~ Možete gaziti cvijeće, ali ne možete zaustaviti hrvatsko proljeće. ~
luca toni is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2016., 23:20   #16
Meni nije nešto loš, ali nije ni nešto posebno. Ideja da se uzima iz sportskog dijela mi je neobična. Eurovizija je show koji je zabavljačka stvar i sigurno ne može imati isti način komentiranja kao neka utakmica. U VB npr uzimaju Northona koji je poznat komičar. Stvar je u tome da HRT jednostavno nema voditelje/komentatore za zabavni show.
P.s. nije uhljeb, ali zadnjih godina je postao predosadan
split1995 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2016., 11:50   #17
Meni je kod Čurlića problem što se on uopće ne ponaša kao novinar. Nego kad su takve stvari kao Eurosong u pitanju - sve pršti od prilično ljigave patetike. Nisam od onih koji se pali na negativu i hejterstvo, naprotiv, današnje novinarstvo mi se upravo zbog toga gadi - ali ovo je drugi ekstrem i jednako jadan i neprofesionalan.

Nina mi je draga ali je finale otpjevala očajno. I onda hoću komentatora koji će nešto o tome reć. Ne mora biti bezobrazan i pljuvati je, ali ne može ni lamatat "sjajno, srca su nam puna" i slične ljigavosti. Bio je godinama radijski voditelj, poslije televizijski voditelj, uz glazbene emisije je cijeli život, ako nije sposoban čut da je netko loše otpjevao onda je to strašno, a ako ne želi to izgovorit onda je još strašnije.

Plus, jednako je bilo "ma sjajno" kada su čitali rezultate televotinga i kad je bilo očito da smo među zadnjima. 33 boda, sjajno! Od 42 zemlje smo dobili 33 boda, ali sjajno!
KLCCLK is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2016., 17:47   #18
ako me sjećanje dobro služi, Duško je nekad vodio jutarnji program na 101ici i imao je poprilično dobar smisao za humor. Zapravo je bio vrlo perverzan i brutalan. Šteta da je postao ovako uštogljen, možda bi morao pronaći davno izgubljenog komičara u sebi. Očito su ga visokobudžetne emisije otupile.
__________________
I am completely operational, and all my circuits are functioning perfectly. HAL 9000
zuikaku is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2016., 20:00   #19
Ja tog čovjeka nemogu vidjet,samo kad čujem njegov glas odmah prebacujem program
Užasno je iritantan
__________________
Alfa Romeo 147
Alfa Romeo Giulietta
Victoria 08 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2016., 20:17   #20
Meni je Duško Čurlić odličan voditelj, obožavam ga i vidjeti i slušati. Euroviziju mi je super vodio i ne mogu zamislit da ju vodi netko drugi. Koliko se ja sjećam, uvijek je on bio komentator(ili bar većinom) otkad ja postojim
Duško ima ono što mora reći tijekom Eurovizijskih nastupa tako da mu se to ne može zamjeriti, nije davao informacije koje su suvišne nego baš interesantne i nije govorom prekidao nastupe kandidata i onih dok je bilo glasovanje.

Duško mi te volimo, nisi uhljeb, samo ostani kakav jesi, zaštitno lice HTVa

meni je tarik npr uzas, voljela sam ga u milijunašu, ali onaj novi talk show nisam ni na reklami mogla smislit.
__________________
Možemo je Pametno i Fokusirano, 2 u 1.
VitaliK is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:06.