Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Mobilna tehnologija > Android aplikacije

Android aplikacije Google Play

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.01.2017., 19:28   #1
Gdje su knjige?

Lijep pozdrav, molio bih za jednu pomoć. Naime, godinama sam imao Xperiu S, sad je crkla pa sam kupio novi mobitel Oneplus 3t. Problem je slijedeći:

Koristio sam aplikaciju "Repligo PDF reader" za čitanje knjiga u PDF-u. U Xperiji mi je lako pronalazio knjige, nisam imao problema s tim. Međutim, kod OP3 je problem, nema knjiga ) Ova aplikacija Repligo je inače "umrla", nema je već dugo vremena, prestali su je razvijati, što je šteta jer je definitivno najbolja za čitanje knjiga, probao sam sve ostale. Znači zapela je u 4.1 Androidu.

Pretpostavljam da je problem u konfiguraciji memorije koja je različita u Androida 4.1.2 i 6.0.1. Repligo prikazuje "storage" folder kad tražim knjige pohranjene u uređaju, a u taj folder mi OP3 ne dopušta da ih spremam.

OP3 u direktoriju ima folder "sdcard" i tu su spremljeni svi sadržaji od glazbe, fotki i slično. Repligo međutim, ne može doseći do tog foldera, ne vidi ga se.

Postoji li kakvo rješenje ovdje?

Hvala
Thumprekai is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2017., 19:44   #2
U postavkama aplikacija, kad odabereš tu aplikaciju- jesi li dao pristup memoriji aplikaciji?
Također, kod novijih Androida, aplikacije nekad traže da kod prvog pokretanja odabereš vanjsku memoriju kako bi ju mogle kasnije prepoznati.
Sad, ako je to neka starija aplikacija- moguće da nisu to razvili pa ćeš morati potražiti neku drugu.

EDIT: Pod tim imenom mi prikazuje Xodo PDF Reader i u njoj mi normalno otvara memorijsku (i prvo traži dopuštenja).
Našao sam i 4.2.9. verziju RepliGo-a i on mi očitava memorijsku i normalno otvara PDF-ove tamo- pod Storage> ime kartice.
__________________
Često postavljena pitanja: Android, iPhone
Pravila: Mobilna tehnologija i telefonija i Usporedbe mobitela.
Mjesto za oglašavanje mobitela.

Zadnje uređivanje assassin : 10.01.2017. at 20:06.
assassin is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2017., 21:46   #3
Quote:
assassin kaže: Pogledaj post
U postavkama aplikacija, kad odabereš tu aplikaciju- jesi li dao pristup memoriji aplikaciji?
Također, kod novijih Androida, aplikacije nekad traže da kod prvog pokretanja odabereš vanjsku memoriju kako bi ju mogle kasnije prepoznati.
Sad, ako je to neka starija aplikacija- moguće da nisu to razvili pa ćeš morati potražiti neku drugu.

EDIT: Pod tim imenom mi prikazuje Xodo PDF Reader i u njoj mi normalno otvara memorijsku (i prvo traži dopuštenja).
Našao sam i 4.2.9. verziju RepliGo-a i on mi očitava memorijsku i normalno otvara PDF-ove tamo- pod Storage> ime kartice.
pa jeli taj mob ima vanjsku memoriju ?
__________________
“A revolution is not a bed of roses. A revolution is a struggle between the future and the past.
The Worm is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2017., 21:55   #4
Hvala na odgovoru

Probao sam Xodo, to je druga aplikacija, nisam zadovoljan s njom. Dobra je kao preglednik, ali za čitanje knjiga nije baš.

Kod mene je ta 4.2.9. verzija Repligoa, to im je bila zadnja. Nema opcija da joj odobrim pristup memoriji. Kod traženja knjiga unutar aplikacije on mi pokazuje "storage" folder, ali kad ga otvorim onda vidim opet dva druga foldera "emulated" i "self" koji opet ne vode nigdje.

Već sam prije primijetio ovaj problem kad sam drugim ljudima koji su imali novije mobitele preporučivao ovu aplikaciju, da im ne može pronaći knjige. Preostaje mi samo cloud opcija, aplikacija može pretraživati PDF-ove i u cloudu, premda sam htio to izbjeći. Hvala najljepša još jednom
Thumprekai is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2017., 21:56   #5
Quote:
The Worm kaže: Pogledaj post
pa jeli taj mob ima vanjsku memoriju ?
Nema, samo internu. Ali to je bio slučaj i sa prethodnim mobitelom Xperiom S!
Thumprekai is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2017., 19:28   #6
Možda bi ovo moglo pomoći, nisam istraživao u detalje.
__________________
"I nek' se zna da su mi ostala samo dva komada!" (by Koralica)
R1982 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2017., 13:45   #7
Meni je super apk Aldiko. Podržava sve formate, ima bookmarks i radi (radila) je bez problema na 5 raznih modela mobitela.

Sada će naravno krepati, čim sam ju nahvalila
__________________
Sredni Vashtar je došao,
Njegove misli bile su crvene misli, njegovi zubi bijeli.
Njegovi neprijatelji tražili su mir, ali on ih je ubijao.
Aerials is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2017., 23:25   #8
Amazon Kindle ima besplatnih knjiga za download. Cijele knjige ne primjerke..
__________________
~The world is big and I want to have a good look before it gets dark. ~
Chem is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:12.