Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Ostale umjetnosti > Kreativni nered

Kreativni nered Forumaški atelje...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.02.2009., 11:02   #1
AKVAREL

obožavam slikanje vodenim bojama ali nikako ne uspijevam dobiti prozračnost. Ima li tko kakvu ideju?
__________________
Cuculu
Cuculu is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2009., 15:52   #2
akvarel prozračnost

Ja je dobivam tako da podlogu koja se mora vidjeti, npr. kroz staklo, prozor ili čašu, jednostavno posvijetlim dodatkom vrlo rijetke bijele boje, ispadne sasvim dobro, nadam se da ćeš uspjeti.
bklobu17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2009., 10:43   #3
Hvala na savjetu, probat ću
__________________
Cuculu
Cuculu is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2009., 11:39   #4
a jel mogu ja da upadnem sa pocetnickim pitanjima
zapravo prepocetnickim

sta mi je sve potrebno od pribora, na cemu preporucujete poceti, nekih sajtova za preporuciti...?

zahvaljujem
sofi@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2009., 17:18   #5
da li netko slučajno zna kako se može pofarbati voda u plavo ali da se boja s vremenom ne taloži na dno??
mara 001 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2009., 07:57   #6
bojom za kolace
sofi@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2009., 20:52   #7
probati ću
mara 001 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2009., 19:19   #8
Quote:
mara 001 kaže: Pogledaj post
da li netko slučajno zna kako se može pofarbati voda u plavo ali da se boja s vremenom ne taloži na dno??
Samo tuš.
__________________
I teletabisi su ljudi:)
Hipnotic is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2009., 19:23   #9
Quote:
sofi@ kaže: Pogledaj post
a jel mogu ja da upadnem sa pocetnickim pitanjima
zapravo prepocetnickim

sta mi je sve potrebno od pribora, na cemu preporucujete poceti, nekih sajtova za preporuciti...?

zahvaljujem
Sory, ali akvarel nije početnička tehnika.
Prvo olovka, grafit, onda ulje i tempera...tek onda akvič.
__________________
I teletabisi su ljudi:)
Hipnotic is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2009., 19:25   #10
Quote:
Cuculu kaže: Pogledaj post
obožavam slikanje vodenim bojama ali nikako ne uspijevam dobiti prozračnost. Ima li tko kakvu ideju?
Caka je u pravom omjeru vode i boje, i potezu ruke naravno.
__________________
I teletabisi su ljudi:)
Hipnotic is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2009., 11:34   #11
Quote:
sofi@ kaže: Pogledaj post
a jel mogu ja da upadnem sa pocetnickim pitanjima
zapravo prepocetnickim

sta mi je sve potrebno od pribora, na cemu preporucujete poceti, nekih sajtova za preporuciti...?

zahvaljujem
Sajtova ima bezbroj, mnogi imaju kratke filmiće gdje točno vidiš što i kako treba raditi. Bitno je da se ne štedi na kvalitetnom papiru, bojama i kistovima. Boje trebaš samo osnovene (sve nijanse dobiješ miješanjem), a kista su dovoljno 3 - tanki, srednji i debeli. Papir mora biti najmanje 200 gr. Istina je da je to teška tehnika, ali vrijedi pokušati
__________________
Cuculu
Cuculu is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2016., 13:17   #12
Pocni gledati filmice na youtube na temu watercolor,izbacit ce ti brdo interesantnih filmica ..
Ja slikam 4 godine akvarele...dosta sam iz toga naucio...ali najvaznije je oko i zamisljanje kako vidjeno prenijeti na papir.

Poslano sa mog X5 koristeći Tapatalk
__________________
U boj, u boj! Mač iz toka braćo! Za narod svoj Umriet ćemo mi!
Studengora is online now  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2017., 23:29   #13
Postoje li konkretno neke cake za koristenje akvarela u kombinaciji sa tusom tj. prvo tus pa onda boja?
Jim03 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2017., 10:31   #14
Quote:
Jim03 kaže: Pogledaj post
Postoje li konkretno neke cake za koristenje akvarela u kombinaciji sa tusom tj. prvo tus pa onda boja?
Naravno,prvo ide tus a onda boja.
Prednost je sto onda ne moras paziti pravilno nanijeti boju u okvire tusa,moze i prelaziti preko granice pa slika ispadne efektnije,vise razmazano...umjetnicki...

Poslano sa mog X5 koristeći Tapatalk
__________________
U boj, u boj! Mač iz toka braćo! Za narod svoj Umriet ćemo mi!
Studengora is online now  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2017., 17:25   #15
Quote:
bklobu17 kaže: Pogledaj post
Ja je dobivam tako da podlogu koja se mora vidjeti, npr. kroz staklo, prozor ili čašu, jednostavno posvijetlim dodatkom vrlo rijetke bijele boje, ispadne sasvim dobro, nadam se da ćeš uspjeti.
U osnovama kavarela se ne koristi bijela jer to daje gustoću i težinu boji. A boja mora biti prozračna, lagana, ali i vidljiva.
Transparentnost se dobije tako da se ili prilikom nanošenja stavi manja koncentracija boje ili nakon nanošenja boje, višak upije čistim i vlažnim kistom ili maramicom. A boja dodatno malo posvijetli nakon što se posuši.

Quote:
Hipnotic kaže: Pogledaj post
Caka je u pravom omjeru vode i boje, i potezu ruke naravno.
__________________
Svaka vodoravna površina ubrzo postaje prenatrpana.
paulownia is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2017., 17:27   #16
Quote:
Hipnotic kaže: Pogledaj post
Samo tuš.
I tuš se nataloži na dno nakon nekog vremena. Treba ga malo promiješati prije korištenja.
__________________
Svaka vodoravna površina ubrzo postaje prenatrpana.
paulownia is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2017., 23:19   #17
Akvarel je dosta teška slikarska tehnika,sve ti ovisi o papiru(celuloza ili celuloza i pamuk),mokro(više vode pa seboja razljeva) ili suho za naglašene detalje,kod akvarela nema pogrešaka teško se ispravlja ali zato je predivan kad ga prokužiš,stalno treba vježbati ,isprobavati i dosta strpljenja ,ostatak pogledaj na youtube,
Dodo-do is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2017., 14:55   #18
Po meni, najpristupačnije objašnjena tehnika akvarela u knjizi Nite Engle. Možda se još nađe u nekom antikvarijatu. Splitsko izdanje. A ima i demo na YT. Kao i drugih majstora. Da, akvrael je teška tehnika. Ali i poticajno zabavna. Ovisi kojom tehnikom akvarela se radi.
handiman is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2018., 10:52   #19
Jel ima zainteresiranih u ZG za neka okupljanja akvarelista ili možda plein-air slikanje? Malo druženja, slikanja, raspravljanja o raznim tehnikama, kistovima, papirima. Ništa formalno, onako uz piće/grickalice.
Slikam isključivo akvarele zadnje 4 godine i zavidim ovim zapadnijim gradovima koji imaju udruge akvarelista, radionice s poznatim majstorima (recimo jedan Zbukvić), plein-air grupna slikanja i slično.

Ako ima zainteresiranih neka mi slobodno pošalju poruku, možemo i neku FB grupu složiti ako ima više ljudi.
ultramarine is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:47.