Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika

Politika Najstariji zanat na svijetu
Podforumi: Parlamentarni izbori 2024. Politička scena, Europska unija, Svijet, Blisko politici, Rat u Ukrajini

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.07.2005., 17:23   #1
Angry Ratnohuškački novinar Smiljko Šagolj dobio titulu magistra novinarstva

Smiljko Šagolj stekao akadem_ski stupanj magistra

Prije par dana na Fakultetu političkih znanosti Sveučilišta u Zagrebu poznati novinar Smiljko Šagolj stekao je akademski stupanj magistra svojim radom naslovljenim "Lokalne TV i procesi globalizacije u BiH".


Mentor mu je bio dr. Marko Sapunar, a njegova studija prvi je takav magistarski, a i doktorski rad napravljen na hrvat_skom govornom području, dakle u Hrvatskoj i BiH.

''Televizija i radio u BiH, posebice u FBiH, sred_stva su politike međuna_rodne zajednice za pritisak da bi se tamo postigli stanovi_ti globalizacijski ciljevi'', glavni je izvadak iz Šagoljeva magistarskog rada.





http://www.bljesak.info/modules.php?...icle&sid=21094
kori.st is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2005., 18:00   #2
Jao Smiljko, legenda... Zao mi je sto je u hagu, njegove reportaze su bile bash super. Legenda je izvjestavao "uzivo sa berlinskog zida" pored ciglane u sarajevu... Nema do Smiljka... Zasluzio je doktorat
__________________
Islam dozvoljava da se prekine zadana riječ ako se pojavi nešto korisnije i bolje od toga. (c) derviš aka musliman.hr
Nemojte kriviti puni mjesec, židovi su krivi
UmpaUmpa is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2005., 19:39   #3
Quote:
UmpaUmpa kaže:
Zasluzio je doktorat
Zasluzio je koorac.... i to osunecen.
Warning is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2005., 19:42   #4
Otkad je Šagoj u Haagu?
kori.st is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2005., 20:02   #5
Quote:
tovariš Ris XVII kaže:
Otkad je Šagoj u Haagu?
Jao nije... Prije par godina se pricalo da je podignuta optuznica... ili ce biti podignuta... Sad sam guglao, izgleda da nije. TOOOO SMILJKO!!!! DO JAJA!!!!

Najbolje mi je bilo kad bi davao reportazu, zapuhne vjetar i otpuhne mu kosu (cesljao se na stranu da sakrije celu), jebes reportazu, baci mikrofon i sredjuje kosu...
__________________
Islam dozvoljava da se prekine zadana riječ ako se pojavi nešto korisnije i bolje od toga. (c) derviš aka musliman.hr
Nemojte kriviti puni mjesec, židovi su krivi
UmpaUmpa is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2005., 20:19   #6
Dobro ne smije se suditi o nekom znanstvenom radu dok se isti ne procita. Mada sam jako skeptican kada je u pitanju Sagoljev znanstveni kapacitet, nikada ne bih diskfalificirao magistarski rad samo zbog toga jer ga napisao Smiljko Sagolj.

Dakle, da li se rad moze downloadati
Burnaby Joe is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2005., 20:21   #7
Quote:
Burnaby Joe kaže:
Dobro ne smije se suditi o nekom znanstvenom radu dok se isti ne procita. Mada sam jako skeptican kada je u pitanju Sagoljev znanstveni kapacitet, nikada ne bih diskfalificirao magistarski rad samo zbog toga jer ga napisao Smiljko Sagolj.

Dakle, da li se rad moze downloadati
ako je mogao smiljko, valjda možeš i ti
duvdevan is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2005., 20:23   #8
Ma Smiljko ce i doktorirati na temu Uzroci i posljedice domovinskog rata u BiH.

Samo polako.
Zambak is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2005., 23:13   #9
Ja pitchka mu matherina prikazo je da su mudžahedini poklali Hrvate u Doljanima, Uzdolu i snimio to. A to mu nechemo oprostit nikada. Peder jedan lažljivi. Josh je reko da su mudžahedini klali ljude s desna na lijevo a ustvari zna se da nashi dzihad-ratnici kolju s lijeva na desno.

da je izvjestio iz Ahmicha koji bi to gigant novinarstva bijo.
Inkvizitor is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2005., 00:01   #10
Quote:
Inkvizitor2002 kaže:
Ja pitchka mu matherina prikazo je da su mudžahedini poklali Hrvate u Doljanima, Uzdolu i snimio to. A to mu nechemo oprostit nikada. Peder jedan lažljivi. Josh je reko da su mudžahedini klali ljude s desna na lijevo a ustvari zna se da nashi dzihad-ratnici kolju s lijeva na desno.

da je izvjestio iz Ahmicha koji bi to gigant novinarstva bijo.
Koga pokali? ti nisi cuo? pa nisu ovi mudzahidi nikoga zaklali, navodno ustase same sebe poubijale po Uzdolu, svoje civile tukli minobacacima da bi optuzili Buzine andjele.
Vanjushka is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2005., 00:04   #11
Quote:
Inkvizitor2002 kaže:

da je izvjestio iz Ahmicha koji bi to gigant novinarstva bijo.
Jes vala bas i ja kazem, ne da bi bijo gigant on to vec jes.
Zambak is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2005., 01:04   #12
Quote:
Vanjushka kaže:
Koga pokali? ti nisi cuo? pa nisu ovi mudzahidi nikoga zaklali, navodno ustase same sebe poubijale po Uzdolu, svoje civile tukli minobacacima da bi optuzili Buzine andjele.


jes ono svojevremeno kad je bila ona emisija na HTV-u o pokolju nad Hrvatima u Uzdolu i Doljanima, snimljene djevojčice poubijane u po šumskim putevima i oni masakrirani Hrvati na Stipića Livadama ( rasporeni, odrezanih genitalija) Feral se šprdo s tim slikama na naslovnoj stranici. A Feral šatro osuđuje svaki zločin.


Smiljko Šagolj kakav je da je bio u komunističkim vremenima imao je muda ići na bojišta i prikazati da su "časni borci ABIH" ništa drugo nego krvoločne zvijeri koji kolju i masakriraju. Čovjek snimi masakre a oni ga optuže da huška na rat. Po toj teoriji i onaj koji prezentira Srebrenicu huška na rat. Koji su to dvostruki kriteriji. Ili ona čuvena rečenica da vojnici ABIH kolju Hrvate a nena i nana i dedo se baškare po hrvatskoj obali i poručuju sinu neka se ne brine za njih i nek se samo hrabro bori protiv ustaša.


Smiljko Šagolj je kriv jer je prezentirao muslimanske zločine nad Hrvatima inače niko ne bi znao za njih. To je i danas tabu-tema u Hrvatskoj.


Pa hrvatski su mediji proglasili onaj dokumentarac iz Uzdola i Doljana falsifikatom jer navodno onaj s početka filma koji bježi cik-cak po ulici nije Hrvat nego musliman. Ko šljivi onu pobijenu uzdolsku djecu u krevetićima i po uzdolskim šumskim putevima. Falsifikat bato. Na kraju se ispostavilo da je i cik-cak trkač bio Hrvat al koga briga.


Ono je bilo nešto najžalosnije što sam ikad vidio u Hrvatskoj..ona dreka na dokumentarac koji je samo prikazao pobijenu djecu i civile po uzdolskim i doljanskim bespućima.

Pa ljudi bi imali više pijeteta da su nekim psima podšišani repovi.


To su Hrvati i hrvatski mediji..malo nas je al smo govna.
Inkvizitor is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2009., 14:58   #13
Quote:
Inkvizitor kaže: Pogledaj post
jes ono svojevremeno kad je bila ona emisija na HTV-u o pokolju nad Hrvatima u Uzdolu i Doljanima, snimljene djevojčice poubijane u po šumskim putevima i oni masakrirani Hrvati na Stipića Livadama ( rasporeni, odrezanih genitalija) Feral se šprdo s tim slikama na naslovnoj stranici. A Feral šatro osuđuje svaki zločin.


Smiljko Šagolj kakav je da je bio u komunističkim vremenima imao je muda ići na bojišta i prikazati da su "časni borci ABIH" ništa drugo nego krvoločne zvijeri koji kolju i masakriraju. Čovjek snimi masakre a oni ga optuže da huška na rat. Po toj teoriji i onaj koji prezentira Srebrenicu huška na rat. Koji su to dvostruki kriteriji. Ili ona čuvena rečenica da vojnici ABIH kolju Hrvate a nena i nana i dedo se baškare po hrvatskoj obali i poručuju sinu neka se ne brine za njih i nek se samo hrabro bori protiv ustaša.


Smiljko Šagolj je kriv jer je prezentirao muslimanske zločine nad Hrvatima inače niko ne bi znao za njih. To je i danas tabu-tema u Hrvatskoj.


Pa hrvatski su mediji proglasili onaj dokumentarac iz Uzdola i Doljana falsifikatom jer navodno onaj s početka filma koji bježi cik-cak po ulici nije Hrvat nego musliman. Ko šljivi onu pobijenu uzdolsku djecu u krevetićima i po uzdolskim šumskim putevima. Falsifikat bato. Na kraju se ispostavilo da je i cik-cak trkač bio Hrvat al koga briga.


Ono je bilo nešto najžalosnije što sam ikad vidio u Hrvatskoj..ona dreka na dokumentarac koji je samo prikazao pobijenu djecu i civile po uzdolskim i doljanskim bespućima.

Pa ljudi bi imali više pijeteta da su nekim psima podšišani repovi.


To su Hrvati i hrvatski mediji..malo nas je al smo govna.
Zar se još čudiš, pa znaš da u ovoj državi najgore prolaze novinari koji pišu istinu, sjeti se samo Marijačića i slučaja sa Cickom-Bralom, čovjek je gadno nnagrabusio samo zato što je napisao golu istinu, pa Josip Jović koji je također objavio istinu i radi nje robijao, ali su zato na cijeni lažovi poput profesionalnog lažova Denisa Latina za kojeg se žestoko bore u HND-u jer mu je smanjilo plaču od 35000 kuna...
marasovac is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2005., 01:14   #14
Quote:
ako je mogao smiljko, valjda možeš i ti
Ja sam to dobio puno prije Sagolja, na sveucilistu koje je puno poznatije od Sagoljevog. Da se razumijemo Smiljko Sagolj kao novinar za mene je 0. No naucio sam u zivotu da se niciji rad i nikoga ne treba a priori podcjeniti. Dakle kada procitam rad imat cu misljenje o njemu, a do tada ga ne mogu imati.
Burnaby Joe is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2005., 13:58   #15
Quote:
Burnaby Joe kaže:
Ja sam to dobio puno prije Sagolja, na sveucilistu koje je puno poznatije od Sagoljevog. Da se razumijemo Smiljko Sagolj kao novinar za mene je 0. No naucio sam u zivotu da se niciji rad i nikoga ne treba a priori podcjeniti. Dakle kada procitam rad imat cu misljenje o njemu, a do tada ga ne mogu imati.
Ali ŠAgoj magistar?!
OK, u teoriji možda i zna puno o novinarstvu.
Ali u praksi je dokazao ili da u potpunosti ne razumije novinarstvo,
ili da ga zloupotrebljava!
kori.st is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2005., 15:13   #16
Quote:
tovariš Ris XVII kaže:
Ali ŠAgoj magistar?!
OK, u teoriji možda i zna puno o novinarstvu.
Ali u praksi je dokazao ili da u potpunosti ne razumije novinarstvo,
ili da ga zloupotrebljava!

Inkvizitor is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2005., 15:24   #17
Quote:
Inkvizitor2002 kaže:
jes ono svojevremeno kad je bila ona emisija na HTV-u o pokolju nad Hrvatima u Uzdolu i Doljanima, snimljene djevojčice poubijane u po šumskim putevima i oni masakrirani Hrvati na Stipića Livadama ( rasporeni, odrezanih genitalija) Feral se šprdo s tim slikama na naslovnoj stranici. A Feral šatro osuđuje svaki zločin.


Smiljko Šagolj kakav je da je bio u komunističkim vremenima imao je muda ići na bojišta i prikazati da su "časni borci ABIH" ništa drugo nego krvoločne zvijeri koji kolju i masakriraju. Čovjek snimi masakre a oni ga optuže da huška na rat. Po toj teoriji i onaj koji prezentira Srebrenicu huška na rat. Koji su to dvostruki kriteriji. Ili ona čuvena rečenica da vojnici ABIH kolju Hrvate a nena i nana i dedo se baškare po hrvatskoj obali i poručuju sinu neka se ne brine za njih i nek se samo hrabro bori protiv ustaša.


Smiljko Šagolj je kriv jer je prezentirao muslimanske zločine nad Hrvatima inače niko ne bi znao za njih. To je i danas tabu-tema u Hrvatskoj.


Pa hrvatski su mediji proglasili onaj dokumentarac iz Uzdola i Doljana falsifikatom jer navodno onaj s početka filma koji bježi cik-cak po ulici nije Hrvat nego musliman. Ko šljivi onu pobijenu uzdolsku djecu u krevetićima i po uzdolskim šumskim putevima. Falsifikat bato. Na kraju se ispostavilo da je i cik-cak trkač bio Hrvat al koga briga.


Ono je bilo nešto najžalosnije što sam ikad vidio u Hrvatskoj..ona dreka na dokumentarac koji je samo prikazao pobijenu djecu i civile po uzdolskim i doljanskim bespućima.

Pa ljudi bi imali više pijeteta da su nekim psima podšišani repovi.


To su Hrvati i hrvatski mediji..malo nas je al smo govna.
Ma hrvatski mediji, jos danas kenjaju o Stupnom dolu, kao to je primjer zlocina, a jadnicima niko nije rekao (ili jeste?!?!) da u Stupnom dolu nije bilo zlocina veceg od zlocina u bilo kojem hrvatskom selu samo eto u krugu par desetaka kilometara, da ne idemo sad na Buhine kuce ili Krizancevo selo gdje je poklano na desetine Hrvata.

Vise je Hrvata pobijeno u Borovici ili Kopijarima nego muslimana u Stupnom dolu, ali prosjecni novinar iz HR medija nikada nije ni cuo za ova sela.

Bitno da on zna za Stupni do.

Smiljko jeste gadan lik, ali kao sto kazes, imao je muda otici u Neretvicu i snimiti nedjela hrabre Armije BiH.

Koliko je samo izmasakriranih leseva zabiljezeno u njegovim reportazama, muslimanski mediji su se sprdali sa tim i govorili da to Smiljko lutke podmece.

Fuj.
Vanjushka is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2005., 15:39   #18
on bi završio komentar u stilu "a muslimanski izbjeglice se odmaraju slobodno na hrvatskoj obali dok muslimani rade masakre". e to je poziv na linč!

inače i veći idioti su magistrirali (stanoviti A.Đ. npr.)
Joe Tortura is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2009., 12:41   #19
Quote:
Joe Tortura kaže: Pogledaj post
on bi završio komentar u stilu "a muslimanski izbjeglice se odmaraju slobodno na hrvatskoj obali dok muslimani rade masakre". e to je poziv na linč!

inače i veći idioti su magistrirali (stanoviti A.Đ. npr.)
a što u tom komentaru nije istina?muslimanske izbjeglice se nisu odmarale na hrvatskoj obali ili muslimani nisu radili masakre?koliko je meni poznato ništa u tom komentaru nije laž jer muslimanske izbjeglice jesu bile na hrvatskoj obali a i muslimani jesu radili zločine.
torrio is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2009., 14:36   #20
Quote:
torrio kaže: Pogledaj post
a što u tom komentaru nije istina?muslimanske izbjeglice se nisu odmarale na hrvatskoj obali ili muslimani nisu radili masakre?koliko je meni poznato ništa u tom komentaru nije laž jer muslimanske izbjeglice jesu bile na hrvatskoj obali a i muslimani jesu radili zločine.

Probaj zamisliti naslov u nekim Londonskim novinama prije godinu-dvije..."Hrvatske baby-sitterice mirno čuvaju djecu po Londonu,dok Hrvati prebijaju Britanske turiste na Hvaru"....naravno u tom slučaju isti tekst bi prozvao tendencioznim....
boogyman is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:48.