Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Rekreacija

Rekreacija Trčanje, teretana, plivanje, bicikl, joga, planinarenje, oprema, ostali načini dangubljenja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.10.2007., 16:47   #1
Skidanje celulita?

Ljudi, pa ja u ovom stanju više ne želim na more!!! Bedra (glupi celulit) su mi se tak smrdala da su mi sad već i nekak noge kraće, nemam baš ni neki prelaz sa guze prema nozi i to je to. Ma, ako nešto ne učinim, neeeema šanse da se kupam među ljudima.

PITANJE: "Da li netko zna, je li točno da se to može skinuti. Naime, čula sam od poznate ženske da je njezina neka frendica, poznanica bila u nekom salonu u Zgb - neznam ime salona, na početku Radićeve, kaj ja znam, negdje odmah iza NAME (veli 1. na katu) i da je skinula s nekim aparatom, ima 3 slova, ali sam zaboravila naziv, čak 8 cm u 10 tretmana i da je, kao oduševljena, nastavila kad već cm idu dolje. Živim i radim u Zaprešiću, ali nema veze, ovak više ne ide. "Tko zna što o tome? PLIZ ODGOVORITE, jer s ovim mojim sjedenjem na poslu i svakom godinom dalje, ja jednostavno neznam kako ću izgledati. Bojim se depre i svega što ide s tim. HVALA SPASITELJIMA!!!!
vk1956 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2007., 16:55   #2
Ima na vrhu topic kako izgubiti trbuscic. Predlazem ti da tamo pocnes.
__________________
Carpe diem!
I'm starting with the man in the mirror. :)
tvuk is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2007., 20:02   #3
Quote:
vk1956 kaže: Pogledaj post
Ljudi, pa ja u ovom stanju više ne želim na more!!! Bedra (glupi celulit) su mi se tak smrdala da su mi sad već i nekak noge kraće, nemam baš ni neki prelaz sa guze prema nozi i to je to. Ma, ako nešto ne učinim, neeeema šanse da se kupam među ljudima.

PITANJE: "Da li netko zna, je li točno da se to može skinuti. Naime, čula sam od poznate ženske da je njezina neka frendica, poznanica bila u nekom salonu u Zgb - neznam ime salona, na početku Radićeve, kaj ja znam, negdje odmah iza NAME (veli 1. na katu) i da je skinula s nekim aparatom, ima 3 slova, ali sam zaboravila naziv, čak 8 cm u 10 tretmana i da je, kao oduševljena, nastavila kad već cm idu dolje. Živim i radim u Zaprešiću, ali nema veze, ovak više ne ide. "Tko zna što o tome? PLIZ ODGOVORITE, jer s ovim mojim sjedenjem na poslu i svakom godinom dalje, ja jednostavno neznam kako ću izgledati. Bojim se depre i svega što ide s tim. HVALA SPASITELJIMA!!!!
samo se trebaš odlučiti i počmi iz početka..kako? pa ovako:nema tajne ni čarobnog napitka..samo se više kreći i jedi ono što već znaš da moraš i ne jedi ono što znaš da ne smiješ...dok vježbaš, zamotaj se celofanom(može onaj u roli za pokrivanje hrane) da se bolje iznojavaš, natrljaj se uljem s malo kapi eterič.ulja ruzmarina i cimeta i ...možeš i u svojoj sobi...bitno je da se gibaš neprekidno barem pola sata da izađe znoj i tako svaki dan...nakon tuširanja masaža po tim mjestima i vidjet ćeš, do ljeta ćeš biti kao nova...samo da znaš, ništa nije za deset dana .. a te tretmane zaboravi jer su skupi a ne koriste ti više od ovog ...to je za one koji žele postići kratkoročne rezultate....sve najbolje a mi ćemo
chilimama is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2007., 20:12   #4
Quote:
chilimama kaže: Pogledaj post
ne smiješ...dok vježbaš, zamotaj se celofanom(može onaj u roli za pokrivanje hrane) da se bolje iznojavaš,
Ajme, strgat cu se.
Zli Mali Medo is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2007., 20:50   #5
Quote:
chilimama kaže: Pogledaj post
iznojavaš, natrljaj se uljem s malo kapi eterič.ulja ruzmarina i cimeta i ...
dap, učini to ako želiš kamuflirat celulit crvenilom.


Eterična ulja nikada ne nanositi nerazrijeđena na kožu jer će izazvati iritaciju, a moguće su i alergijske reakcije. Iznimka za ovo pravilo su eterična ulja lavande i čajevca koja se mogu nanijeti direktno na kožu ali na malim površinama.



preuzeto sa: http://www.aromatica.hr/hrv/page.asp...cije&sub=info6
Splenda is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2007., 08:44   #6
Quote:
Splenda kaže: Pogledaj post
dap, učini to ako želiš kamuflirat celulit crvenilom.


Eterična ulja nikada ne nanositi nerazrijeđena na kožu jer će izazvati iritaciju, a moguće su i alergijske reakcije. Iznimka za ovo pravilo su eterična ulja lavande i čajevca koja se mogu nanijeti direktno na kožu ali na malim površinama.



preuzeto sa: http://www.aromatica.hr/hrv/page.asp...cije&sub=info6
lijepo piše gore natrljati se uljuem( može bademovo ) s nekoliko kapi eteričnih ulja.... a i to je lijepo prepisano s nekih stranica portala ...da dodam, jednako kao i zamatanje najlonima....inače, to je princip po kojem rade u nekim wellnessima...eto, splenda i mali medo....provjereno...
chilimama is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2007., 09:28   #7
Quote:
chilimama kaže: Pogledaj post
lijepo piše gore natrljati se uljuem( može bademovo ) s nekoliko kapi eteričnih ulja.... a i to je lijepo prepisano s nekih stranica portala ...da dodam, jednako kao i zamatanje najlonima....inače, to je princip po kojem rade u nekim wellnessima...eto, splenda i mali medo....provjereno...
Aha, i ak po tom principu rade u "nekim wellnessima" - sigurno je ispravno, ne?
lambuel is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2007., 10:40   #8
Zamatanje celofanom za vrijeme vjezbanja je samoubojstvo...
__________________
Carpe diem!
I'm starting with the man in the mirror. :)
tvuk is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2007., 12:49   #9
Cool

....to vama u vezi vaših komentara....taj najlon služi da ubrza znojenje, a možeš se poslužiti i šuškavim trenerkama....ja ih nemam pa se služim ovim trikom, a samoubojstvu ne razmišljam pogotovo ne s najlonima...haha,,,,a ako vama ne paše, brate nemojte...ne tjera vas nitko..a od sad pa na dalje. , ja ću po svom ...samo ću vam reći da je moja koža glatka iako sam malo teža nego što bih htjela....ma baš me briga
chilimama is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2007., 14:09   #10
Quote:
lambuel kaže: Pogledaj post
Aha, i ak po tom principu rade u "nekim wellnessima" - sigurno je ispravno, ne?
Uze mi rijec iz usta. Wellness centri su oduvijek, ali oduvijek, bili opaka referenca.
Zli Mali Medo is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2007., 14:14   #11
Ja sam svoj opako smanjila sa

1) prehranom
2) puuuno tekucine
3) kretanjem
4) masazama

__________________
Shit happens.
Barca is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2007., 14:41   #12
Quote:
chilimama kaže: Pogledaj post
....to vama u vezi vaših komentara....taj najlon služi da ubrza znojenje, a možeš se poslužiti i šuškavim trenerkama...
A ubrzano znojenje sluzi... cemu?
__________________
Carpe diem!
I'm starting with the man in the mirror. :)
tvuk is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2007., 09:44   #13
kad sam prije dvadeset godina rodila drugo dijete, naš kućni prijatelj sportski liječnik, mi je ovo preporučio za po kući, jer tada u našem gradu teretana nije bila za sve posebno ne za žene, pa sam se pijući čaj od bazge za pojačano znojenje,2l vode dnevno i preskačući konop u dn.boravku dok bebe spavaju,(onako zamotana ) riješila i viška sala i ono malo celulita...kažem malo jer sam bila mlađa i nije mi se lako nakupio ... kilaža mi se nije vratila, nego tek kad sam treći put ostala trudna nakon nekoliko godina....s tim sam imala muke pa kad sam postupila jednako, jednako sam i povratila zdravu težinu i svoju liniju. A kad se već pitate zašto toliko spominjem znojenje, zato jer mi je znojenje "slaba točka" a znamo koliko je štetno ako se ne znojimo....zašto služi ubrzano znojenje? pa možda i ne služi,ali se manje vremena potroši za detoksikaciju....stvar izbora...neki to vole lakše neki teže a neki to vole vruće.... no, dobro......aha....nego, vaše savjete nisam zapazila....osim kritike...btw, što fali wellnessima....plivaš, masiraju te....to rade i u toplicama... ja sam zadovoljna takvim tretmanima
chilimama is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2007., 14:43   #14
Quote:
chilimama kaže: Pogledaj post
zašto služi ubrzano znojenje? pa možda i ne služi,ali se manje vremena potroši za detoksikaciju....
Aha, detoksikacija, jos jedan urbani mit.

Izgubila bi ti te kile i da si samo vjezbala bez pretjeranog znojenja.
__________________
Carpe diem!
I'm starting with the man in the mirror. :)
tvuk is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2007., 21:24   #15
Quote:
tvuk kaže: Pogledaj post
Aha, detoksikacija, jos jedan urbani mit.

Izgubila bi ti te kile i da si samo vjezbala bez pretjeranog znojenja.
možda i bi...nije upitno kilo više ili manje prije ili poslije...meni je važnije riješiti se nakupina vode pod kožom a kako? pa znojenjem ....zašto vam smeta to znojenje , nije mi nikako jasno......i kineska medicina radi na znojenju kao važnom čimbeniku u reguliranju i težine i ostalih poremećaja u zdravlju....hladnim tipovima preporučuje pojačanje a toplim tipovima ljudi na smanjivanju znojenja (nema veze sa strašću, da ne mislite).... a sad i jedno pitanje:zašto nas liječnici svaki ali svaki dan savjetuju da pojačamo unos vode ne bi li vodom pročistili organizam , regulirali znojenje a bi se izbacio višak nekorisnih tvari...to se naglašava osobama s visokim tlakom....ujedno nude i termo hlačice za pojačano znojenje??? možda izgleda smiješno, vjerojatno....nema veze,,,za mene učinkovito....
chilimama is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2007., 16:28   #16
Quote:
chilimama kaže: Pogledaj post
možda i bi...nije upitno kilo više ili manje prije ili poslije...meni je važnije riješiti se nakupina vode pod kožom a kako? pa znojenjem ....zašto vam smeta to znojenje , nije mi nikako jasno......
Problem sa znojenjem je sto tijelo automatski nadoknadjuje izgubljenu tekucinu. Ti si mozda izgubila litru tekucine znojenjem ali to traje samo toliko dugo dok tu tekucinu ne nadoknadis. Medjutim znojenjem gubis i elektrolite, minerale itd. Pretjerano znojenje je sve samo ne zdravo.

Nakupine vode pod kozom? Tako nesto ne postoji, nismo deve. Tijelo stvara samo zalihe sala, ne i vode. To sto si ti kilu laksa jer si iznojila litru vode znaci samo da ce od iducih unosa tekucine tvoje tijelo tu litru nadoknaditi.

Quote:
i kineska medicina radi na znojenju kao važnom čimbeniku u reguliranju i težine i ostalih poremećaja u zdravlju....hladnim tipovima preporučuje pojačanje a toplim tipovima ljudi na smanjivanju znojenja (nema veze sa strašću, da ne mislite).... a sad i jedno pitanje:zašto nas liječnici svaki ali svaki dan savjetuju da pojačamo unos vode ne bi li vodom pročistili organizam , regulirali znojenje a bi se izbacio višak nekorisnih tvari...to se naglašava osobama s visokim tlakom....ujedno nude i termo hlačice za pojačano znojenje??? možda izgleda smiješno, vjerojatno....nema veze,,,za mene učinkovito....
Lijecnici savjetuju unos vode, ali ne da ju gubimo znojenjem vec normalno pisanjem. Povecan unos vode je itekako koristan za zdravlje i kvalitetan rad bubrega.

Za tebe ucinkovito? Koji ti je bio cilj? Da li si isprobala druge varijante vjezbanja?
__________________
Carpe diem!
I'm starting with the man in the mirror. :)
tvuk is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2007., 19:10   #17
celulit?
jedini znanstveno dokazani nacini za skidanje celulita, odobreni od FDA su lpg- cellu m6, vellasmooth-syneron.
skupo ali ucinkovito
kim051 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2007., 19:17   #18
Quote:
kim051 kaže: Pogledaj post
celulit?
jedini znanstveno dokazani nacini za skidanje celulita, odobreni od FDA su lpg- cellu m6, vellasmooth-syneron.
skupo ali ucinkovito
a koji je to vrag? pojasni malo
ksenija zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2007., 20:05   #19
ja i dalje ne vidim nikakav odgovor na pitanje kakos e riješiti celulita nego samo kritiku na moje iznojavanje....zašto pišati da znojiti se ne? i jedno i drugo je jednako važno za pročistit organizam.... a što je inače celulit nego nakupina vode vezana uz masnoću i sve ostalo nezdravo što ne odlazi tako lako samo pišanjem.... i naravno da se težina lako nadoknadi vodom ali nije bit u jednoj kili vode nego u vezivanju te vode i njenom eliminiranju znojenjem tj tjelesnom aktivnošću a što me vraća na početak: kretanje, vježbanje , zdrava prehrana i pijenje vode ,mokrenje , znojenje i tako u krug....
chilimama is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2007., 20:20   #20
Question

postoji još nekoliko djelotvornih, zdravih načina za pomaganje u eliminaciji celulita ali ih neću napisati jer bi se ti ,tvuk, ili zli medo mogli odvalit od smija ....šteta bi bilo jer onda zaista nećemo imati prilike dobiti i vaše savjete anyway, ja o teoriji o elektrolitima i mineralima možda znam jednako kao i ti ali sad ne vidim zašto se spominju...i oni se nadoknade unosom svježih namirnica voća i povrća, a pretjerano znojenje nije zdravo, međutim netko tko ima celulita se ne znoji pretjerano osim dok traje vježba . a i sam kažeš da se voda brzo nadoknadi...pa u čemu je onda problem? moj je cilj bio olakšati organizmu tj sebi eliminaciju štetnih tj nekorisnih tvari i to i dalje radim ...i zdrava sam, ok, osjećam se dobro, a i koža mi je sve ljepša usprkos godinama i težini....ja i dalje vozim sobni bicikl umotana u najlonske hlačice, namazana bademovim uljem uz dodatke cimeta i eteričnih ulja limuna i ruzmarina, tuširam se toplo-hladno i potom u kožu utrljam domaće sredstvo za masažu protiv celulita..... što tebi tu smeta????
chilimama is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:15.