Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje > Rastave

Rastave Read me first

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.04.2017., 23:13   #1
Samohrani otac i rastava

Pozdrav, trebao bih malo pomoći ili savjeta, još supruga je ostavila mene i dvoje male djece prošle g. u 8mj, ja sam obavio sve u centru, dobio privremenu mjeru od suda da djeca budu kod mene do rastave braka(koju sam ja i tražio).

Sada ću predati za razvod na sud ali žena želi da djeca žive sa njom, u zadnjih 10mj ih je vidila 15ak dana sve ukupno, jel imam ja šansu da dobijem djecu, uredno brinem o njima, imam dobar posao, kuču, roditelji mi pomažu oko djece. Na šta bih trebao paziti. šta raditi, ne znam.
kaza_314 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2017., 00:04   #2
Sanse su ti minimalne..
Rvacka,jel'te...
Sud ce postupiti po misljenju Centra za socijalnu skrb
Znaci,njih obradjuj...te nestabilna,te ostavila djecu,pa ce opet,itd
Vjerujem da si bolji roditelj nego ona,uostalom imas i takvo rjesenje,ali,jbg,zivis u rvackoj
...dakle,imas sve sanse da na sudu cujes carobnu recenicu
"Majka je Majka"
...a kad se to desi...
__________________
heroj ulice
K H S is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2017., 12:42   #3
Ne gubi nadu, ta ista majka koja je ostavila svoju djecu ne može pozivati na to "majka je majka".
Otac je onda otac po svakoj zdravoj logici. Ovo ti priča osoba koja je odgojena od strane samohranog oca. Nikad mi ništa nije nedostajalo, pogotovo ne ljubavi i pažnje.
*LoLa* is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2017., 18:05   #4
Imaš dobre šanse. Ne slušaj floskuletine ogorčenih pojedinaca.
Na tvojoj strani je odlazak žene bez djece i tvoja dosadašnja skrb za djecu.
Uzmi odvjetnika.
choupette is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2017., 11:47   #5
Quote:
kaza_314 kaže: Pogledaj post
Sada ću predati za razvod na sud ali žena želi da djeca žive sa njom, u zadnjih 10mj ih je vidila 15ak dana sve ukupno, jel imam ja šansu da dobijem djecu, uredno brinem o njima, imam dobar posao, kuču, roditelji mi pomažu oko djece. Na šta bih trebao paziti. šta raditi, ne znam.
Nemaš što posebno raditi. Djeca ionako već žive sa tobom. Ova privremena mjera je veliki plus. Imaš jako dobre šanse.
__________________
Eci peci pec, ti si mali zec. A ja mala vjeverica, eci peci pec.
Muškica is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2017., 12:52   #6
Quote:
Muškica kaže: Pogledaj post
Nemaš što posebno raditi. Djeca ionako već žive sa tobom. Ova privremena mjera je veliki plus. Imaš jako dobre šanse.
Baby...
Zar i Ti?
Zasto ne reci covjeku surovu istinu,a ta je da zivi u rvackoj gdje djeca po defaultu idu majci,ma sto god mi o tom mislili????
Gdja iz Donje Bistre,prije 4 g.,otisla po cigarete,doslovno,od vake gdje su djeca od 4 i 6 bila s njom
Nihe se vratila...nekoliko mjeseci
I svejedno,unatoc privremenoj mjeri,kad je pozeljela,djeca su opet vracena majci..
Hoces jos ?
Imam u arhivi ukupno 6 takvih...a to je ssmo ono sto ja znam
__________________
heroj ulice
K H S is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2017., 13:38   #7
Ja sam zato isao na to da joj se oduzme skrbnistvo i onda joj djeca nemogu pripast kad bi si ona pozeljela.
Posto je nema vec osam mjeseci sutkinja mi je rekla da ne vidi razlog za oduzimanje skrbinstva, al sam joj ja onda rekao da ukoliko se pojavi za 2 ili 3 god i pozeli djecu, ima jednaka prava, mada sumnjam da ce se pojaviti ako vec do sad nije, i na kraju se sutkinja slozila i sad cekam samo sljedecu parnicu gdje ce to biti potvrdjeno, nisu imali nista protiv oduzimanja skrbnistva ni ovi sa czss-a, posto su bili upoznati sa situacijom.
salevart is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2017., 15:14   #8
Ma stari moj,na tvojoj sam strani...i ja i Bog i pravda

Kao da to nesto vrijedi u ovoj usranoj zemlji

Pravda ovdje nista ne znaci,a pravosudjw je najgore u EU
Izrazito smo naklonjeni majkama,jos od vremena socijalzma,i odgajamo generacije radika czss i sutkinja koje misle
Ha,cujte,majka je majka
Ako joj se iduzme roditeljska skrb,onda si na konju
Ali to na zalost i dalje ne znaci puno
__________________
heroj ulice
K H S is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2017., 15:53   #9
Quote:
K H S kaže: Pogledaj post
Baby...
Zar i Ti?
Zasto ne reci covjeku surovu istinu,a ta je da zivi u rvackoj gdje djeca po defaultu idu majci,ma sto god mi o tom mislili????
Gdja iz Donje Bistre,prije 4 g.,otisla po cigarete,doslovno,od vake gdje su djeca od 4 i 6 bila s njom
Nihe se vratila...nekoliko mjeseci
I svejedno,unatoc privremenoj mjeri,kad je pozeljela,djeca su opet vracena majci..
Hoces jos ?
Imam u arhivi ukupno 6 takvih...a to je ssmo ono sto ja znam
Je. Ali ja svejedno mislim da ima šanse.
__________________
Eci peci pec, ti si mali zec. A ja mala vjeverica, eci peci pec.
Muškica is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2017., 16:05   #10
Quote:
Muškica kaže: Pogledaj post
Je. Ali ja svejedno mislim da ima šanse.
naravno da ima šanse. šanse su mu otprilike jednake kao tvoja i moja šansa da doživimo 100 godina...........ali nije da nema šanse.
kolkotolko is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2017., 16:16   #11
NIJE istina da djeca uvijek idu majci. Dokaži na sudu da ih je u 10 mjeseci tek 2 tjedna htjela vidjeti, da ne pita za njih i da je nije briga... Trenutno znam za slični slučaj gdje je otac lijepo dokazao da majka ne brine i ne pita i dobio djecu. A majka ima susrete tek jednom tjedno..
crvenaruža is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2017., 20:14   #12
Iskreno me već hvata strah da će djecu njoj dati, rekla mi je pravnica iz centra da je ona navela da viđa djecu često, sto je potpuna laž, jeli dobro uzeti odvjetnika za ovo, jel bi sta pomogao? Jel zna netko kolika je cjena odvjetnika za takvo sto.
kaza_314 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2017., 20:21   #13
Quote:
kaza_314 kaže: Pogledaj post
Iskreno me već hvata strah da će djecu njoj dati, rekla mi je pravnica iz centra da je ona navela da viđa djecu često, sto je potpuna laž, jeli dobro uzeti odvjetnika za ovo, jel bi sta pomogao? Jel zna netko kolika je cjena odvjetnika za takvo sto.
Ja sam platio 2000kn za sam razvod i jos 1500 za skrbinistvo te dodatni oglas za postupak oduzimanja skrbnistva koji se placa 400kn.

A bas da mi je nesto pomogao i nije, osim sastavljanja tuzbe.
salevart is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2017., 00:35   #14
Quote:
kaza_314 kaže: Pogledaj post
Pozdrav, trebao bih malo pomoći ili savjeta,...
Škicni pp...
__________________
Take five
leonas is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2017., 08:43   #15
Uffff....podsjetilo me ovo na moj slucaj prije 3 godine. Eto iz prve ruke ti mogu pisati da imas sanse. Da je jednostavno...nije. Moras jako pametno
odigrati. Nemoj se zavaravati da ti je njen odlazak neka velika prednost. Iz ovog sto si napisao jesi u prednosti ali daleko od toga da dobijes djecu.
Uzeti odvjetnika? Samo cu ti reci da sa prosjecnim odvjetnikom imas slabe sanse a bez odvjetnika nikakve. Kolika je cijena odvjetnika? Platit ces puuuno! I ne mislim tu samo na odvjetnika. Zapravo su mi odvjetnici uzeli manji dio a angazirao sa ih nekoliko. Najprije odvjetnicki ured koji me zastupao gdje je bilo njih troje a kasnije kad je voda dosla do grla sam uzeo jednog za kojeg sam cuo i citao da je No.1 u obiteljskom pravu. Da se vratim na cijenu...cijena rastave braka uz odredbu o skrbnistvu nad djecom me stajala preko 20 000 kn. E sad...koliku cijenu ima dobrobit tvoje djece ??? Jedna stvar u svemu ovome je jaaako vazna. Postuj majku svoje djece bez obzira kako prljavo igra. To cinis zbog svoje djece kao i zbog krajnjeg ishoda. Budi covjek i sve ce ti se na kraju vratiti. Nisam vise ovdje toliko cesto ali mislim da ti mogu dosta pomoci pa mi mozes pisati u inbox ako bilo sta trebas. Mogu ti dati nekoliko dobrih savjeta iz svojeg iskustva. Ono najvaznije sam ti vec napisao...moguce je sve ali nije lako i nemoj to olako shvatiti. Sretno!
suhi13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2017., 09:14   #16
Skupljaj pismene dokaze o tome kako su djeca kod tebe. Posjete socijalnoj (s jedne strane traži potvrdu sastanka, s druge strane stvori odnos sa
socijalnom radnicom/radnikom). Čuvaj račune koje si imao s klincima (Kino, odječa...)
__________________
Misliš da sam blesav?? E pa malo jesam!
cocoman is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2017., 09:24   #17
sve to neće nimalo pomoći...
ne mogu vjerovati kakve savjete dajete

djeca

najbitnije je da te oni popdrže, odnosno da baš uvijek izjave da im je dobro s tobom
i pobrini se da im tako i bude...

ako te djeca podrže, i uvijek se izjasne protiv života s majkom, onda imaš šanse..

ali, to zna i druga trana...tako da će ti krenut manipulacije, ako već nisu.

to ti je najbitnije
__________________
heroj ulice
K H S is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2017., 11:16   #18
Quote:
kaza_314 kaže: Pogledaj post
Iskreno me već hvata strah da će djecu njoj dati, rekla mi je pravnica iz centra da je ona navela da viđa djecu često, sto je potpuna laž, jeli dobro uzeti odvjetnika za ovo, jel bi sta pomogao? Jel zna netko kolika je cjena odvjetnika za takvo sto.
Treba ti jako dobar odvjetnik. Obrati se Udruzi dijete razvod i udruzi za ravnopravno roditeljstvo. Dođi na prosvjed 15.5. na Markov trg s početkom u 10 sati.

Quote:
salevart kaže: Pogledaj post
Ja sam platio 2000kn za sam razvod i jos 1500 za skrbinistvo te dodatni oglas za postupak oduzimanja skrbnistva koji se placa 400kn.

A bas da mi je nesto pomogao i nije, osim sastavljanja tuzbe.
E, da. Uglavnom su odvjetnici suhoparne pravne mašine koje ubiru masne pare. Čast izuzecima.

Quote:
suhi13 kaže: Pogledaj post
Uffff....podsjetilo me ovo na moj slucaj prije 3 godine. Eto iz prve ruke ti mogu pisati da imas sanse. Da je jednostavno...nije. Moras jako pametno
odigrati.
Da. Treba mudro i pametno vući poteze.

Quote:
cocoman kaže: Pogledaj post
Skupljaj pismene dokaze o tome kako su djeca kod tebe. Posjete socijalnoj (s jedne strane traži potvrdu sastanka, s druge strane stvori odnos sa
socijalnom radnicom/radnikom). Čuvaj račune koje si imao s klincima (Kino, odječa...)
I to.

Quote:
kolkotolko kaže: Pogledaj post
naravno da ima šanse. šanse su mu otprilike jednake kao tvoja i moja šansa da doživimo 100 godina...........ali nije da nema šanse.
Ne slažem se. Slažem se da je grdo i teško.

Quote:
K H S kaže: Pogledaj post
sve to neće nimalo pomoći...
ne mogu vjerovati kakve savjete dajete

djeca

najbitnije je da te oni popdrže, odnosno da baš uvijek izjave da im je dobro s tobom
i pobrini se da im tako i bude...

ako te djeca podrže, i uvijek se izjasne protiv života s majkom, onda imaš šanse..

ali, to zna i druga trana...tako da će ti krenut manipulacije, ako već nisu.

to ti je najbitnije
Istina. Jako važna činjenica.

Vidimo se 15.5.
__________________
Eci peci pec, ti si mali zec. A ja mala vjeverica, eci peci pec.
Muškica is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:15.