Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.01.2018., 15:53   #1461
istrazivac xx
Quote:
Elementarna matematika: 3 je 6 puta veci od 0,5
Ti si profesor matematike pa ti sigurno i fizika nije strana.
Ako je teoretski mogući protok, drugim riječima, matematičkim putem izračunata maksimalna količina fluida koja može, u idealnim uvjetima, u jedinici vremena proći kroz idealno glatko šuplje tijelo jednak 1,0 (npr. litra/s, dm3/min, m3/h), logično je da je moguće, iz ovih ili onih razloga, da se u praksi dogodi da se to ne ostvari pa da realni protok bude 0,99, 0,8, 0,6, 0,5 i konačno 0, od teoretskog. Međutim, nikada nisam čuo da je moguće da stvarni protok premaši teoretski, čak ni za 0,0001, a kamoli za 2-3 puta. Kakvi bi to trebali biti uvjeti da se to dogodi? Da se raspukne radijator?
IgorDRi is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2018., 17:10   #1462
Quote:
stikla kaže: Pogledaj post
na znam sa sigurnoscu kako je sa snagom
po ovom primjeru njemackog obracuna svi troskovi na nivou zgrade ulaze u obracun, pa se dijele po omjeru
stikla is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2018., 17:15   #1463
Poštovani stanari,

ovak si složite dopis otkaza jedinstvenog ugovora očitaču :

Suvlasnici stambene zgrade u Zagrebu,_______________________________, Jednostrano raskidamo ugovor o očitavanju razdjelnika topline br. ______________________sklopljen dana ______________,201___. godine s tvrtkom__________________________________________d .o.o. zbog izmijenjenih okolnosti. Od danas više ne želimo vaše usluge očitanja razdjelnika i ne namjeravamo vam te usluge više plaćati. Obračunajte nam usluge toplinske energije po modelu 2EG.



Slijedi popis suvlasnika:

Red.br Ime i prezime
OIB Površina prostora m2 Suvlasnički udio Potpis
1 Petar Perić 1234567890 50,55 stamb 1,47%
2 Marko Marković 234567 100,00 stamb 3,88%
3 IV.eko d.o.o 34567899 50,55 posl 1,47%
4
5
6
7


Datum zaključenja liste: ___________________________

Potpis predstavnika suvlasnika: __________________________________ .........
minimegorky is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2018., 17:29   #1464
Ovak si složite dopis otkaza više ugovora očitaču :

Suvlasnici stambene zgrade u Zagrebu,_______________________________, Jednostrano raskidamo ugovore o očitavanju razdjelnika topline sklopljene s tvrtkom__________________________________________d .o.o. zbog izmijenjenih okolnosti. Od danas više ne želimo vaše usluge očitanja razdjelnika i ne namjeravamo vam te usluge više plaćati. Obračunajte nam usluge toplinske energije po modelu 2EG.



Slijedi popis suvlasnika:

Red.br. Ime i prezime OIB Površina m Suvlasnički udio Brojevi ug. Potpis
1 Petar Perić 1234567890 50,55 stamb 1,47%
2 Marko Marković 234567 100,00 stamb 3,88%
3 IV.eko d.o.o 34567899 50,55 posl 1,47%
4
5
6
7


Datum zaključenja liste: ___________________________

Potpis predstavnika suvlasnika: __________________________________
minimegorky is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2018., 17:39   #1465
Ovak si složite listu za promjenu modela u 2EG :

Suvlasnici stambene zgrade u Zagrebu,_______________________________, suglasno ZAKONU O TRŽIŠTU TOPLINSKE ENERGIJE I PRAVILNIKU O NAČINU RASPODJELE TOPLINSKE ENERGIJE (NN 80/13, 14/14, 102/14, 95/15 i 124/2015) donose slijedeću:

ODLUKU O PRIMJENI MODELA OBRAČUNA TOPLINSKE ENERGIJE 2EG ( po m2 ):



Slijedi popis suvlasnika:

Red.br. Ime i prezime/naziv
Vlasnika SSUC OIB Površina i vrsta prostora m2 Suvlasnički udio Potpis
1 Petar Perić 1234567890 50,55 stamb 1,47%
2 Marko Marković 234567 100,00 stamb 3,88%
3 IV.eko d.o.o 34567899 50,55 posl 1,47%
4
5
6
7




Datum zaključenja liste: ___________________________

Potpis predstavnika suvlasnika: __________________________________ .........
minimegorky is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2018., 18:20   #1466
Dali ti ljudi koji ukidaju razdjelnike i prelaze na placanje po m2 nemaju problema s time da sustanaru placa grijanje? Sada pisem iskustva iz svoje zgrade u kojoj nema sanse da potpisem na povratak na staro, jedino na kalorimetre. Zasto da se vratim na staro i sufinanciram prvog susjeda iznad mene koji je nadogradio radijatore za cak 3kW. Dok ja imam instalirano 6,75 kW, on ima 9,5 kW ( podaci od ugradivaca razdjelnika ) pa da na kraju placamo isto? Ja ne vjerujem da ti koji su povecali snagu bi skinuli clanke i vratili se na staro, sto znaci da bi mi ostali trebali sebi dodati clanke (trosak) da imamo svi pocetne uvjete, a onda kad bi svi imali jednake snage bi trebalo i u podstanici nadograditi izmjenjivac ( trosak za pricuvu ) da bi na kraju cijela zgrada trosila vise energije sto je trošak za sve... Dali je ljudima koji prelaze na m2 dan ispis snage pojedinog stana pa da ljudi vide tko je nadogradio radijatore i kome ce sufinancirati grijanje ako netko ima vecu snagu od njih?
crash2015 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2018., 19:58   #1467
Quote:
IgorDRi kaže: Pogledaj post
istrazivac xx


Ti si profesor matematike pa ti sigurno i fizika nije strana.
Ako je teoretski mogući protok, drugim riječima, matematičkim putem izračunata maksimalna količina fluida koja može, u idealnim uvjetima, u jedinici vremena proći kroz idealno glatko šuplje tijelo jednak 1,0 (npr. litra/s, dm3/min, m3/h), logično je da je moguće, iz ovih ili onih razloga, da se u praksi dogodi da se to ne ostvari pa da realni protok bude 0,99, 0,8, 0,6, 0,5 i konačno 0, od teoretskog. Međutim, nikada nisam čuo da je moguće da stvarni protok premaši teoretski, čak ni za 0,0001, a kamoli za 2-3 puta. Kakvi bi to trebali biti uvjeti da se to dogodi? Da se raspukne radijator?
Ono "teoretski" ne znaci maksimalno. To je nominalni odnosno projektirani protok koji nikad ne moze biti maksimalni. Tako da taj nominalni protok moze biti veci.
Kada se medij utiskuje u sistem konstantnim protokom a u nekim granama bude manji onda u nekoj grani mora biti veci. Ono njihovo 3 puta je mozda pretjerivanje, ali vece od nominalnog moze biti.
istrazivac xx is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2018., 13:20   #1468
Quote:
crash2015 kaže: Pogledaj post
Dali ti ljudi koji ukidaju razdjelnike i prelaze na placanje po m2 nemaju problema s time da sustanaru placa grijanje? Sada pisem iskustva iz svoje zgrade u kojoj nema sanse da potpisem na povratak na staro, jedino na kalorimetre. Zasto da se vratim na staro i sufinanciram prvog susjeda iznad mene koji je nadogradio radijatore za cak 3kW. Dok ja imam instalirano 6,75 kW, on ima 9,5 kW ( podaci od ugradivaca razdjelnika ) pa da na kraju placamo isto? Ja ne vjerujem da ti koji su povecali snagu bi skinuli clanke i vratili se na staro, sto znaci da bi mi ostali trebali sebi dodati clanke (trosak) da imamo svi pocetne uvjete, a onda kad bi svi imali jednake snage bi trebalo i u podstanici nadograditi izmjenjivac ( trosak za pricuvu ) da bi na kraju cijela zgrada trosila vise energije sto je trošak za sve... Dali je ljudima koji prelaze na m2 dan ispis snage pojedinog stana pa da ljudi vide tko je nadogradio radijatore i kome ce sufinancirati grijanje ako netko ima vecu snagu od njih?
E vidis,tu je najveci problem,ali to ocito niko ne razumije,ili se prave glupi!Ja nemam podatke iz svoje zgrade,ali se kladim da je situacija ista,i ne samo u mojoj zgradi,nego u svima!A taj tvoj susjed placa istu prikljucnu snagu ko i ti,naravno...I to je kao normalno!?
bbb1986.hr is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2018., 07:27   #1469
Poštovani trolovi i trolčine,

molim Vas da pročitate osnovnih 10 činjenica koje morate znati o razdjelnicima, ako nakon toga zadržite sadašnji stav o razdjelnicima, koji se ukratko može opisati: Ne živim u stanu pa mi je ovako malo jeftinije i nije me briga za ostale stanare koji žive u svojim stanovima. Upućujem Vas na fb stranicu "Da razdjelnicima" koju moderiraju ugrađivači istih i arhitekti ove prevare potrošača, tamo možete svoja pozitivna iskustva podijeliti sa istomišljenicima.........
Razdjelnici ne očitavaju potrošnju ničega, oni "Procjenjuju", bajanjem, jer pri procjeni griješe 40%, ponekad 200%, zavisno od protoka, koji je nažalost samo jedan od uzroka greške, najveći, ali nije jedini. Može se bukvalno, kada se obraćamo bukvama, reći ovako: Da recimo u Čorićev stan stacioniramo 200 radijatora, oni ne bi u procjeni griješili ništa ili do 10%, međutim kad 200 radijatora rasporedite po Mamutici zbog različitih protoka na svakom radijatoru oni produciraju gornje greške......

Ne razdjelnicima

Zadnje uređivanje minimegorky : 21.01.2018. at 07:48.
minimegorky is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2018., 11:51   #1470
Quote:
crash2015 kaže: Pogledaj post
Dali ti ljudi koji ukidaju razdjelnike i prelaze na placanje po m2 nemaju problema s time da sustanaru placa grijanje? ... Zasto da se vratim na staro i sufinanciram prvog susjeda iznad mene koji je nadogradio radijatore za cak 3kW. Dok ja imam instalirano 6,75 kW, on ima 9,5 kW ( podaci od ugradivaca razdjelnika ) pa da na kraju placamo isto? ..
Quote:
bbb1986.hr kaže: Pogledaj post
E vidis,tu je najveci problem,ali to ocito niko ne razumije,ili se prave glupi!Ja nemam podatke iz svoje zgrade,ali se kladim da je situacija ista,i ne samo u mojoj zgradi,nego u svima!...I to je kao normalno!?
Ovo je budalaština kojom ugrađivači pokušavaju naivnima i blesavima uvaliti razdjelnike.
1. Tko ti garantira da susjed nije nadogradio radijator NAKON ŠTO JE UGRADIO RAZDJELNIKE? PA SADA PLAĆA KAO DA mu radijator IMA 3KW, A U STVARNOSTI TROŠI 9KW? Pri čemu je možda zatvorio sve ostale radijatore u stanu i ima minimalni broj impulsa na tom nadograđenom radijatoru, na svim ostalim radijatorima u stanu su mu samo nule? On plaća minimalno, a tebi će zato doći račun od par tisuća kuna? UPRAVO RAZDJELNICI OMOGUĆUJU DA TI PLATIŠ SUSJEDU ZA NJEGOVU "NADOGRAĐENU" POTROŠNJU I DA DOBIJEŠ SVEMIRSKI RAČUN ZBOG TAKVIH SUSJEDA KOJIMA NE MOŽEŠ BAŠ NIŠTA! BROJ MANIPULACIJA RAZDJELNICIMA EKSPONENCIJAALNO RASTE SA SVAKOM SEZONOM OBRAČUNA! Pri tome su oni koji su se vratili na stari obračun po m2 DOKAZALI da su glavni manipulatori UGRAĐIVAČI RAZDJELNIKA! Počevši od toga da su predstavnike masovno podmićivali upisivanjem manjih parametara od stvarnih, da predstavnik i njegovih 5-6 prijatelja tako imaju besplatno grijanje na račun ostalih stanara, do toga da je bilo čak slučajeva da je ugrađivač za određeni iznos jednog od suvlasnika više stotina kvadrata prostora bez znanja ostalih stanara na nekoliko godina "oslobodio" plaćanja grijanja!
2. Ako je netko i nadogradio rebra radijatora u stanu koji je ostao iste veličine kao i prije, a plaća po m2 kao i susjed iz jednakog stana ispod, taj će možda svojim nadograđenim rebrima brže postići temperaturu kao i susjed ispod njega koji se jednako grije, ali dok se oba stana griju na približno istu temperaturu, (plus minus 2 -3*C), u konačnici potrošit će obojica jednako i jednako i platiti račun. (osim ako od stana želi napraviti saunu) Usprkos nadograđenim rebrima radijatora kod plaćanja po m2 taj ne može izbjeći plaćanje kao kod plaćanja po razdjelnicima gdje će još i prebaciti svoj račun na susjeda koji je bio pošten i nije nadogradio radijatore
3.Blago tebi kad si ti od ugrađivača razdjelnika dobio podatke o stvarnoj instaliranoj snazi radijatora! Ti si predstavnik stanara ili ugrađivač? 99,9% stanara te podatke ne mogu dobiti ni uz pomoć CIA-e , upravo iz gore navedenih razloga, a uz lažno opravdanje "da se ne naruši privatnost ostalih stanara". Jer kad bi ugrađivači tako lako objavljivali te podatke javno, (kao što se slažem da bi morali), iznijeli bi u javnost dokaze o tome koliko su prljavština i prijevara izveli u ovih 14 godina. Kolike tužbe bi uslijedile i koliko bi stanari odšteta potraživali od ugrađivača? Da ne govorim o tome da ugrađivači više ne bi imali tako efikasan i jeftin marketinški alat za podmićivanje predstavnika suvlasnika i kupovanje udjela na tržištu.

Zadnje uređivanje RobinH : 21.01.2018. at 12:13.
RobinH is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2018., 12:23   #1471
Quote:
minimegorky kaže: Pogledaj post
Poštovani trolovi i trolčine,
ooo... kakva je to samodopadnost... jos i pozdravljas sam sebe na temi

Quote:
minimegorky kaže: Pogledaj post
Razdjelnici ne očitavaju potrošnju ničega, oni "Procjenjuju", bajanjem, jer pri procjeni griješe 40%, ponekad 200%, zavisno od protoka, koji je nažalost samo jedan od uzroka greške, najveći, ali nije jedini. Može se bukvalno, kada se obraćamo bukvama, reći ovako: Da recimo u Čorićev stan stacioniramo 200 radijatora, oni ne bi u procjeni griješili ništa ili do 10%, međutim kad 200 radijatora rasporedite po Mamutici zbog različitih protoka na svakom radijatoru oni produciraju gornje greške......
S obzirom na njihovu cijenu greska je sasvim ok.

Za tvoju informaciju, i da bukve nesto i nauce, kad se ugradjuju razdjelnici ugradjuju se i one nove termo-glave.
Te termo-glave reguliraju protok u radijatoru, od skroz otvorenog do skroz zatvorenog. Kod svakog isto.

Quote:
RobinH kaže: Pogledaj post
ali dok se oba stana griju na približno istu temperaturu, (plus minus 2 -3*C), u konačnici potrošit će obojica jednako i jednako i platiti račun.
razlika u temperaturi sobe od 1 °C znaci razliku u potrosnji od oko 6-7%
Ta tvoja "približno ista" temperatura od plus minus 2 - 3*C znaci vecu potrosnju i do 20%.
A dobri susjedi vrlo cesto rade saune u stanu kad ih nitko ne kontrolira, pa to ide i prema 30%.

A ja uopce ne zelim znati koje je susjed dobar a koji nije.

.

Zadnje uređivanje stikla : 21.01.2018. at 12:37.
stikla is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2018., 12:44   #1472
Quote:
stikla kaže: Pogledaj post
S obzirom na njihovu cijenu greska je sasvim ok.

..
Te termo-glave reguliraju protok u radijatoru, od skroz otvorenog do skroz zatvorenog.razlika u temperaturi sobe od 1 °C znaci razliku u potrosnji od oko 6-7%
Ta tvoja "približno ista" temperatura od plus minus 2 - 3*C znaci vecu potrosnju i do 20%.
A ja uopce ne zelim znati koje je susjed dobar a koji nije.

.
S obzirom na cijenu od pola milijuna kuna za zgradu od 150 stanova, koju nitko neće vratiti za životnog vijeka razdjelnika? Ti si očito, vrlo očito, ugrađivač.

Treba dodati da ok, termo ventili će nastaviti štedjeti i kad se razjelnici isključe, ali kakve to ima veze s razdjelnicima koji samo rade štetu veću od koristi? Da ugrađivači prodaju samo tremoventile umjesto prevarantskog obračuna po razdjelnicima, nitko ne bi rekao ni riječ.
BTW, smanjenje potrošnje 1*C daje smanjenje potrošnje kWh za 5% ne 7%. No u zgradama s razdjelnicima, kad jedan susjed zatvori svoje radijatore do kraja zbog paničnog straha od nepoštenog, svemirskog računa koji neće moći platitli, ili samo u želji da uštedi nešto kn, ostali stanari oko njega potrošit će puno više kWh da bi ugrijali svoj stan. U konačnici neke zgrade čak potroše i više nego prije ugradnje razdjelnika, a za puno nižu kvalitetu usluge u znatno nižu kvalitetu života u stanu. Kod razdjelnika, na gore opisan, nepravedan i nepošten način ta se ušteda cijele zgrade,(za koju su zaslužni termoventili, ne razdjelnici), slijeva isključivo u džepove povlaštene nekolicine stanara poput predstavnika koji su u dilu s ugrađivačem, ili onima koji imaju prazne stanove u kojima im grijanje ne treba, ali zatvaranjem radijatora čine štetu ostalim stanarima. Uz ogromne i nekontrolirane troškove koje iziskuju razdjelnici ( a što su barem 3 studije- hrvatska, švedska i finska i dokazale vrlo egzaktno i neoborivo), razdjelnici su samo jedna ogromna prijevara i organizirani kriminal.

Zadnje uređivanje RobinH : 21.01.2018. at 13:01.
RobinH is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2018., 13:03   #1473
Quote:
RobinH kaže: Pogledaj post
Ti si očito, vrlo očito, ugrađivač.
a sto drugo moze biti netko tko realno gleda na stvar nego ugrađivač

Quote:
RobinH kaže: Pogledaj post
S obzirom na cijenu od pola milijuna kuna za zgradu od 150 stanova, koju nitko neće vratiti za životnog vijeka razdjelnika?
Ovo kao da si napisao loto-izvjestaj... u fondu za 4 pogotka je 50000 kn... a 4 pogotka donose 10 kn
U toj cijeni nisu samo razdjelnici... razdjelnik kosta oko 300 kn po radijatoru. Termo-glave recimo ostaju, itd...

I, u tome i je stvar... zgrada ce to isplatiti za par godina, neka malo brzne neka sporije, no na kraju ce isplatiti.
stikla is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2018., 13:17   #1474
[QUOTE=stikla;67588109. zgrada ce to isplatiti za par godina, neka malo brzne neka sporije, no na kraju ce isplatiti.[/QUOTE]

Deset puta ponovljena laž, usprkos neoborivim dokazima, postat će istina? Ovisno o jačini dokaza, neka će postat istina za deset, neka za 110, neka ako se ponovi 1000 puta?:klap:
RobinH is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2018., 14:02   #1475
Quote:
RobinH kaže: Pogledaj post
Deset puta ponovljena laž, usprkos neoborivim dokazima, postat će istina? Ovisno o jačini dokaza, neka će postat istina za deset, neka za 110, neka ako se ponovi 1000 puta?:klap:
Koji dokazi!?Ja sam ovdje napisao,u 1 godini sam ustedio 1500 kuna...Meni ne treba bolji dokaz!?
bbb1986.hr is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2018., 16:12   #1476
Ni razdjelnici, ni termo-ventili, sami po sebi, ne štede toplinsku energiju. Štedjeti može samo stanar tako da regulira termo-ventil. Da tako čine, nekima ne treba poticaj sa strane, ali većini bez poticaja ne bi nikada palo napamet da štede. Taj im poticaj daju razdjelnici, stoga nije baš tako velika greška kada se kaže da razdjelnici štede.
IgorDRi is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2018., 21:40   #1477
Quote:
bbb1986.hr kaže: Pogledaj post
Koji dokazi!?Ja sam ovdje napisao,u 1 godini sam ustedio 1500 kuna...Meni ne treba bolji dokaz!?
Pa sam si rekao.Ti se i ne griješ !
__________________
Ignore :JOHABI,miramare,GemsBond,rezon@tor,plavobili,Krvn ik,Mortal Kombajn
Poštarko is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2018., 07:55   #1478
Ove bedastoće sa nadogradnjom radijatora su predviđene aktima, već smo govorili o tome. Rješenje je u tome da se prijeđe na model S1, tj. na plaćanje paušala po snazi radijatora, što valja činiti svake dvije godine.
Inače, za informaciju svima, stan bez razdjelnika, 54 kvadrata u Karlovcu, cifra za prošli mjesec 700 kuna.
Ista kvadratura u stanovima s razdjelnicima - neki više, neki manje.
karter is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2018., 09:15   #1479
Quote:
karter kaže: Pogledaj post
Ove bedastoće sa nadogradnjom radijatora su predviđene aktima, već smo govorili o tome. Rješenje je u tome da se prijeđe na model S1, tj. na plaćanje paušala po snazi radijatora, što valja činiti svake dvije godine.
Inače, za informaciju svima, stan bez razdjelnika, 54 kvadrata u Karlovcu, cifra za prošli mjesec 700 kuna.
Ista kvadratura u stanovima s razdjelnicima - neki više, neki manje.
Kod mene,za informaciju,u Karlovcu,stan sa razdjelnicima,60 kvadrata,za 12 mjesec prošle godine 370 kuna...
bbb1986.hr is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2018., 10:24   #1480
Quote:
bbb1986.hr kaže: Pogledaj post
Kod mene,za informaciju,u Karlovcu,stan sa razdjelnicima,60 kvadrata,za 12 mjesec prošle godine 370 kuna...
Kod mojih roditelja, stan s razdjelnicima PVC stolarija , 54 kvadrata, 20-21 stupanj - 800 kuna.
Sva tri spomenuta stana su rađeni po istim standardima, sagrađeni u isto vrijeme.
karter is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:07.