Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.01.2018., 20:31   #3281
Quote:
Scissors. kaže: Pogledaj post
i meni je vizualno to ok, osobito dnevni boravak, ali tehnički dosta nepraktično...osobito za kuhinje i spavaće sobe (gdje mi je cilj do kraja iskoristiti prostor za elemente/ ormare)
Sve ovisi o kvadraturi. Ako je kuhinja lijepe kvadrature onda nedostatak gornjih elemenata nije neki problem. Međutim ako je kuhinja ionako mala onda je to već problem. I tako je sa svim prostorijama osim sa DB gdje ljudi obično nemaju neke velike komade namještaja.

Poslano sa mog SM-G930F koristeći Tapatalk
__________________
"Expirience is what you get when u don't get what you want!" (Randy Pausch)
zrixy is offline  
Old 20.01.2018., 21:28   #3282
Quote:
glupipalac kaže: Pogledaj post
Istina, kod kupnje starogradnje to nije bas transparentno. Osobno nisam nikad zivjela, ali vizualno jako volim potkrovlja i ako bi mi ostatak stana nadoknadio izgubljene kvadrate, ne bih imala nista protiv

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
Ni ja! Obožavam potkrovlja, mislim na kosa o kojima je riječ.

Ne znam je li ovaj pravilnik još na snazi, ali ako više nije, sigurno postoji novi, koji se ne razlikuje bitno: http://www.sudski-vjestaci.hr/fdsak3...4-ver_1_02.pdf - vidjeti str. 9.

Ako postoji spor između kupca i prodavatelja oko kvadrature i cijene, a prodavatelj se složi, treba angažirati vještaka građevinske struke. To je jedino što mi pada na pamet. Pa ako tako određena i utvrđena kvadratura ne odgovara kvadraturi koja se navodi u oglasniku ili, čak, u ZK-ulošku, korigirati cijenu.
saurus is offline  
Old 20.01.2018., 23:17   #3283
Ma 2400 eura za ovu pizdariju, daj se zbroji, prodavatelju.

https://www.njuskalo.hr/nekretnine/s...oglas-24522799
Zli Mali Medo is offline  
Old 20.01.2018., 23:30   #3284
Quote:
Zli Mali Medo kaže: Pogledaj post
Ma 2400 eura za ovu pizdariju, daj se zbroji, prodavatelju.

https://www.njuskalo.hr/nekretnine/s...oglas-24522799
Hahahaha, ovo se netko sali, nema sanse da je za ozbac

Sad ce dobit hrpu klikova i još ce se ponadat prodavatelj!
__________________
toliko puno reflektirajucih povrsina, a toliko malo vremena by Barca
Scissors. is offline  
Old 21.01.2018., 09:40   #3285
Moram priznati da nikad nisam shvaćala zašto itko tko prodaje jednosobni stan kao prednost ističe privatno dječje igralište i blizinu vrtića? Jedino ako treba baki za čuvanje unuka

A ontopic većih stanova za obitelj, na Jarunu uobičajena katastrofa od ponude, ispod 160-170k i za renovaciju nema ničeg normalnog. U stvari rekla bih da su cijene skočile za bar 10-20k za manje stanove, a za veće i vise u zadnje 2 godine. Vidjela sam da se pojavio neki 100m2 s liftom treći kat za renovaciju - 170k I još garaža za nadoplatu. A čak i nije Jarun nego Staglisce. Bio je jedan na Jarunu bas s liftom, po sličnoj cijeni, taj se prodao jako brzo. A i ovaj će vjerojatno čim ima lift...
proab is offline  
Old 21.01.2018., 10:05   #3286
Bas me zanima hoce li ikako novi zakon utjecat na cijene stanova. Cekam dvije novogradnje potencijalne.
Arienrhod is offline  
Old 21.01.2018., 10:08   #3287
Koji zakon?
Zli Mali Medo is offline  
Old 21.01.2018., 10:13   #3288
Quote:
Zli Mali Medo kaže: Pogledaj post
Koji zakon?
http://www.poslovni.hr/hrvatska/bank...kredita-336583

https://www.jutarnji.hr/vijesti/hrva...obiti/6949077/

Primjer clanka, ima na raznim portalima.
Arienrhod is offline  
Old 21.01.2018., 10:42   #3289
Quote:
proab kaže: Pogledaj post
Moram priznati da nikad nisam shvaćala zašto itko tko prodaje jednosobni stan kao prednost ističe privatno dječje igralište i blizinu vrtića? Jedino ako treba baki za čuvanje unuka
.
Dobro si to primijetila, da.
Zli Mali Medo is offline  
Old 21.01.2018., 12:54   #3290
Quote:
proab kaže: Pogledaj post
Moram priznati da nikad nisam shvaćala zašto itko tko prodaje jednosobni stan kao prednost ističe privatno dječje igralište i blizinu vrtića? Jedino ako treba baki za čuvanje unuka
Recimo samohrani roditelj?
A po slikama stana, prodavatelj ima malo dijete.
gupy is offline  
Old 21.01.2018., 13:24   #3291
Quote:
proab kaže: Pogledaj post
Moram priznati da nikad nisam shvaćala zašto itko tko prodaje jednosobni stan kao prednost ističe privatno dječje igralište i blizinu vrtića? Jedino ako treba baki za čuvanje unuka
A nije vam palo na pamet da nemaju svi mogućnosti startati sa 100m2? Kaj ti ljudi ne bi smjeli živjeti u stanovima ili?
Moj muž i ja smo startali sa 33m2 i bilo bam je bitno da su vrtić i škola blizu....ili možda nismo trebali ulaziti u brak i rađati djecu dok ne budemo u mogućnosti kupiti stan od 100m2...svašta....


Poslano sa mog SM-T800 koristeći Tapatalk
__________________
"Expirience is what you get when u don't get what you want!" (Randy Pausch)
zrixy is offline  
Old 21.01.2018., 13:55   #3292
Quote:
zrixy kaže: Pogledaj post
A nije vam palo na pamet da nemaju svi mogućnosti startati sa 100m2? Kaj ti ljudi ne bi smjeli živjeti u stanovima ili?
Moj muž i ja smo startali sa 33m2 i bilo bam je bitno da su vrtić i škola blizu....ili možda nismo trebali ulaziti u brak i rađati djecu dok ne budemo u mogućnosti kupiti stan od 100m2...svašta....


Poslano sa mog SM-T800 koristeći Tapatalk
Sta se odmah pjenite. Vratimo se na 2400 eura!

BTW, 30 m dalje, isti set zgrada, malo veci stan na istoj strani, za 2000 eura.
Zli Mali Medo is offline  
Old 21.01.2018., 13:58   #3293
Quote:
zrixy kaže: Pogledaj post
A nije vam palo na pamet da nemaju svi mogućnosti startati sa 100m2? Kaj ti ljudi ne bi smjeli živjeti u stanovima ili?
Moj muž i ja smo startali sa 33m2 i bilo bam je bitno da su vrtić i škola blizu....ili možda nismo trebali ulaziti u brak i rađati djecu dok ne budemo u mogućnosti kupiti stan od 100m2...svašta....
pa ne moraju startat sa 100kvadrata, al je bedasto startat u 34 placenih po 2400eura/m2
meni se iz oglasa cini da se radi o ljudima koji bi rado utopili stan od 34m2 i bez dodataka kupili stan od 50/60 u istom kvartu

blizina vrtica na jarunu nije bas prednost, osim ako nemas vezu da upadnes (ili imas dvoje djece pa neku prednsot, sto u gorenavedenom stanu, tesko stane).

@proab, velikih stanova na jarunu u starogradnji nema u ponudi, izmedjuostalog i zato jer u njima zive visegeneracijske obitelji (baba, mama tata djeca). ekipa koja je kupovala osamdesetih je sada u penziji.
i viseputa sam cula (od poznatih) da se ne isplati prodat stan od 100m2 i kupit dva manja (pogotovo ne jedan od 30 za baku i jedan od 70 za obitelj) jer da ne mozes postic cijenu velikog stana po cijeni manjih (odn da "moras nadoplacivat"). sto govori u prilog ovaj gorenavedeni stan.
uz dodatak da se baka najcesce niti ne zeli seliti, pa obitelj ili ternira zivce ili zivi u podstanarstvu, a baka u velikom stanu.
__________________
Ako postoji nešto što želimo promijeniti kod djeteta, trebamo vidjeti nije li to nešto što bismo prvo trebali promijeniti u nama samima
Monstera is offline  
Old 21.01.2018., 15:34   #3294
Ja ne znam nikog tko je ciljano isao kupiti stan od 30m2 pa da ima djecu u njemu. Naravno znam ih dosta koji su prethodno imali takav stan i dobili dijete pa zivjeli neko vrijeme i shvatili da im treba veci, kao i ovi iz linkanog oglasa. Ne mogu zamisliti bilo koga tko s djecom tko ide kupovati stancic po 2400 kad se u ne tako dalekom Preckom (koje gle cuda isto ima vrtic) moze se nac stan za 1000€/m2 manje. Valjda je bitnije da dijete ima sobu nego da si na ulazu u Jarun ak si mozes priustiti samo jedno od tog dvoje.

@nosorog - malo se popravilo s vrticem na Jarunu otkad su Vrbani3 dobili svoj vrtic i otkad je otvoren jos jedan objekt ali i dalje nema sanse da se bez 10 bodova dobiju jaslice, a i tad ne dobiju svi. Tak da se slazem da je ta prednost vrlo upitne vrijednosti.
proab is offline  
Old 21.01.2018., 18:34   #3295
https://www.jutarnji.hr/vijesti/zagr...vanje/6952254/
Sto kažete na ovaj tekst?
afra is offline  
Old 21.01.2018., 18:42   #3296
Quote:
afra kaže: Pogledaj post
pa nije fulan što se traženosti kvartova tiče

jedino mi nije jasna ova info da baš nema novogradnji po gradu...u nekim kvartovima ih ima ko gljiva poslije kiše
__________________
toliko puno reflektirajucih povrsina, a toliko malo vremena by Barca
Scissors. is offline  
Old 21.01.2018., 18:49   #3297
Quote:
Scissors. kaže: Pogledaj post
pa nije fulan što se traženosti kvartova tiče

jedino mi nije jasna ova info da baš nema novogradnji po gradu...u nekim kvartovima ih ima ko gljiva poslije kiše
Meni nije jasno kako lijecnici imaju para za stanove od 70 do 1xx kvadrata s lijecnickom placom na Srebrnjaku.
Zli Mali Medo is offline  
Old 21.01.2018., 18:51   #3298
Quote:
proab kaže: Pogledaj post
Ja ne znam nikog tko je ciljano isao kupiti stan od 30m2 pa da ima djecu u njemu.
Mi smo 2000. godine kupili stan od 33m2 jer za više nismo imali. I to u novogradnji na Vrbanima, koja je u to doba bila jeftinija nego starogradnja. U to vrijeme je m2 koštao 2450DM. Starogradnja je bila skuplja. I znali smo da ćemo u tom stanu živjeti s djetetom (i živjeli smo tamo 10 godina), ali za više nismo imali. Nije tada bilo kredita na svakom ćošku. Tako da svako vrijeme nosi svoje. Što se tiče cijene konkretnog stana o kojem je riječ, to nisam komentirala jer nema potrebe. Samo sam se referirala na čuđenje da netko kupuje mali stan i u njemu živi s djecom.
P.S. kod moje mame su susjedi koji su u 45 m2 živjeli sa tri kćeri. Kćeri su otišle a oni su ostali u tom stanu do dana današnjeg. "Gdje čeljad nije bijesna, ni kuća nije tijesna. "

Poslano sa mog SM-G930F koristeći Tapatalk
__________________
"Expirience is what you get when u don't get what you want!" (Randy Pausch)
zrixy is offline  
Old 21.01.2018., 18:52   #3299
Quote:
Zli Mali Medo kaže: Pogledaj post
Meni nije jasno kako lijecnici imaju para za stanove od 70 do 1xx kvadrata s lijecnickom placom na Srebrnjaku.
a na koju liječničku plaću misliš? onu koja se redovno zaradi u bolnici, ili ona uvećana za dodatni privatni rad?

teško da na Srebrnjaku živi doktor opće medicine, mislim da se ipak radi o drugoj vrsti zdravstvenih djelatnika

plus, taj liječnik ima valjda i partnera koji, statistički, vrlo vjerojatno isto radi neki neloše plaćeni posao
__________________
toliko puno reflektirajucih povrsina, a toliko malo vremena by Barca
Scissors. is offline  
Old 21.01.2018., 18:52   #3300
Nije loš tekst. Mislim da će mene biti sve vuše na ovoj temi. Ako utopim stan susjedu onda krećem u potragu za starogradnjom, do 100 tisuća eura. Po mogućnosti što više kvadrata i što manje posla oko adaptacije. Jasno da je to otkrivanje tople vode.
Grupa Queen is online now  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:08.