Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje > Rastave

Rastave Read me first

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.07.2017., 14:51   #21
Quote:
north wind kaže: Pogledaj post
Ma daj? To tako skupo? A koliko košta građanski razvod?
Pa ako se dobro sjecam mene je to kostalo 200 kn
__________________
Želje ti, bozo, gramzivost daju,
rekli bi svinja si.
Nighttrain is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2017., 22:07   #22
Quote:
Mamekica kaže: Pogledaj post
Bivša mog supruga je opako zgriješila po više crkvenih razina, da sad ne ulazim u detalje. MM je otišao na Kaptol sa željom da raskine taj brak i tako mu je objašnjeno kako sam napisala. Njeno ponašanje, osoba za koju se udala, što je on bio u njihovom vjerskom i obiteljskom životu za crkvu ne znači ništa. Mons Vragović, da tako se zvao mu je rekao kako mu je žao njega i svega što mu se dogodilo i razumije ga kao čovjeka, ali da za poništenje braka je potrebno dokazati loše namjere prije istog, a ne tokom.
Koja glupost! Sva sreća da niti nisam crkveno udana.
north wind is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2017., 22:11   #23
Quote:
Nighttrain kaže: Pogledaj post
Pa ako se dobro sjecam mene je to kostalo 200 kn
Znači, crkveni razvod je 75 puta skuplji. Pa, nisu crkvenjaci vesla sisali.. Oni ne daju lako razvod.. ali kad daju masno i naplate. Ne može se samo tako rastajati od njih... hahahhaha
north wind is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2017., 06:36   #24
Najjednostavnije je proglasiti se šefom Crkve kao Henrik VIII i rastaviti se! Dober rad sekirom mu je isto olakšavao razvode. Osobno mi brak ne smeta, malo strpljenja i kompromisa prve 42. godine, onda ide lakše! A Kako se rastaviti od tašče bez grijeha, to je drugo pitanje!?
__________________
Volim sve ljude, pa i one, pomalo lude.
franc1952 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2017., 14:48   #25
Quote:
Mamekica kaže: Pogledaj post
s tim da se valjani razlozi ne odnose na onog od kog se želiš rastati, već isključivo na tebe osobno. Znači ti moraš izjaviti da si u brak ušao sa nečasnim namjerama, da si obmanuo onog drugog i tražiti poništenje. Ono što je suprotna strana učinila tijekom braka nije nikakav valjani argument za crkveni razvod, oliti poništenje.
Poznajem dva slučaja poništenja crkvenog braka.
U oba slučaja poništenje su zatražili muževi. U jednom je razlog bio teška psihička bolest (liječenje na psihijatriji) žene, a da muž s tom informacijom nikada nije bio upoznat sve dok opet nije završila na liječenju. Imali su dijete.
U drugom slučaju žena je varala s obiteljskim prijateljem, gonila karijeru, tajila i negirala da je u braku zbog karijere. Poništenje dobio jer nije htjela djecu.
Oba slučaja stara 10-ak godina.
kokicha is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:24.