Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Školarci i adolescenti

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.01.2018., 14:15   #581
Ja stvarno ne kužim ovo sa tajnim snimkama i nepriznavanjem
Pa normalno da je tajno snimano, pa da je znao da se snima ne bi to rekao
I to ne samo za ovaj slučaj da ne razumijem, općenito ne razumijem zašto se to ne priznaje
__________________
Moj Zmajek je MPO beba :)

#nemrem
Francesca is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2018., 13:03   #582
Ako ti se da pogledaj malo u Zakon o kaznenom postupku. Ako ti išta bude imalo smisla svaka čast.
Jedan mafijaš prije desetak godina je oslobođen jer nije imao odvjetnika uz sebe dok su ga snimali u počinjenju zločina. Jer u zakonu naravno stoji da te policija ne smije snimiti bez njegove prisutnosti.

Tako da u načelu se priznaje, ali obzirom da je to jedini dokaz (nitko ne želi svjedočiti) i sudstvo je takvo je onda nitko nema previše vjere da će od toga išta izaći. Horvatinčić je prepolovio brod s dvoje ljudi usred marine sa stotinu svjedoka i još je dao službenu izjavu gdje isto priznaje pa od toga ništa. Ovo s vjeroučiteljem je sitnica.
Zek0slav is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2018., 20:48   #583
Dijete sam upisala u osnovnu školu u kvartu samo zbog učiteljice (koja je bila i moja učiteljica) i sada nas učiteljica na kraju 2.razreda ostavlja - penzija

Pa bih molila narod RIDa za preporuku učiteljice koja sada ima 2.razred u OŠ Izidora Kršnjavog (može i u inbox)

Idealno bi bilo učitejica s puno živaca (ne radi nered, nego jednostavno nema pojma kaj se događa oko njega) i bez vjerskih preferencija (ne želim rupe u nastavi ni promoviranje katoličanstva). Postoji li netko takav? Ako ne, dajte što date xD MOLIM VAS SPASITE ME

Uz to par pitanja o školi:

Ima li izborni njemački? Piše da ima za školu u bolnici, za normalnu nastavu ne vidim.
Može li se priključiti kineskom u 3. razredu ?
__________________
I Am Chaos, I Am Destruction

Zadnje uređivanje BlackLotus : 14.01.2018. at 21:20.
BlackLotus is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2018., 08:00   #584
Samo komentar na (prijašnju diskusiju) o jednosmjenskoj vs turnusi nastavi. Dakle - moja se preporodila. Obožava popodnevnu nastavu. Mrzi jutarnju nastavu. Točno kako sam i predvidjela. Jedina utjeha danas, na tužan dan kad ponovno počinje nastava, joj je da je bar popodne

A sto se tiče popodnevnih aktivnosti, bas zato sto joj treninzi završavaju ponekad i u pola 10 navečer (pa doma nije prije 10 odnosno ne zaspi prije 11) joj popodnevna nastava puno vise odgovara da se naspava... I naravno - ne pada mi na pamet buditi je dok idem na posao. Već će se probuditi...
proab is online now  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2018., 08:02   #585
zakaj u krsnjavi? mg: daj upisi dijete u normalnu skolu
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is online now  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2018., 13:51   #586
Kaj fali Kršnjavom?
Kršnjavi jer ima 3min hoda do mog faxa na Marulićevom
+1 smjena, produženi boravak u 3.razredu, kineski (želi učit kineski i japanski )
mislim da sam našla učiteljicu
__________________
I Am Chaos, I Am Destruction
BlackLotus is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2018., 14:10   #587
ja sam isla u krsnjavi
vec sam puno puta pisala svoje misljenje o toj skoli ovdje
koliko znam, nije se bas nista promijenilo od mog vremena osim sto je vjerojatno jos izrazenije to brijanje na fensijanu
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is online now  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2018., 14:15   #588
osim tih sranja, to je skola u kojoj na svakom koraku ponavljaju da njhova 3 vrijedi kao 5 drugdje
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is online now  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2018., 14:39   #589
cek, sad mi jos recite da se tamo kineski uci od prvog razreda i da actually ima zainteresiranih da se slobodno mogu propucati.

ja sam apsolutno za sto ranije ucenje jezika i sto vise jezika u zivotu, ali ucenje kineskog u prvom razredu je preserans par excellence.
__________________
Think positive...
frupy is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2018., 14:57   #590
Frupy, mislim da si jako nerealna.
U danasnje doba ucit kineski je ulaganje u buducnost. To je kao da kazes da je ucenje engleskoga preseravanje. Poprilicno nazadno misljenje za 21.stoljece.
__________________
I Am Chaos, I Am Destruction
BlackLotus is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2018., 15:01   #591
Sto se fensijanje tice, cim zavrsim fax bjezimo ca iz RH, pa do tih kriticnih razreda ne bude ni bio u skoli. Valjda. Vazne su mi iduce 2-3 godine. A ionako je navikao selit.
__________________
I Am Chaos, I Am Destruction

Zadnje uređivanje BlackLotus : 15.01.2018. at 15:26.
BlackLotus is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2018., 15:02   #592
Quote:
BlackLotus kaže: Pogledaj post
Frupy, mislim da si jako nerealna.
U danasnje doba ucit kineski je ulaganje u buducnost. To je kao da kazes da je ucenje engleskoga preseravanje. Poprilicno nazadno misljenje za 21.stoljece.
ne nisam nerealna, bas naprotiv, previse sam realna.
jako dobro znam kako ide ucenje stranog jezika u ranoj dobi i jako dobro znam kako djeca funkcioniraju u tom ranom ucenju stranog jezika.
isto tako, slazem se da je kineski buducnost i respect onima koji su ga naucili kao strani jezik u toj mjeri da se njime mogu aktivno sluziti.

no to sve skupa ne znaci da treba prvasicu uz sve predmete, ukljucujuci jedan obavezan strani jezik, od svih mogucih jezika na svijetu uvaliti bas ni manje ni vise nego kineski.
__________________
Think positive...
frupy is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2018., 15:11   #593
frupy, ta skola je puna djece ciji roditelji smatraju da je super uciti kineskinod prvog razreda, da su latinski i grckibnuzni od 5 razrda i da dijete nuzno mora ici na 7-11 vanskolskih aktivnosti
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is online now  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2018., 15:14   #594
Quote:
SummerNight kaže: Pogledaj post
frupy, ta skola je puna djece ciji roditelji smatraju da je super uciti kineskinod prvog razreda, da su latinski i grckibnuzni od 5 razrda i da dijete nuzno mora ici na 7-11 vanskolskih aktivnosti
mda.
tako je bilo i u moje vrijeme, s tim da je u osamdesetima najveca egzotika ipak bio francuski.

blago nama, buducnost nam je svijetla sa svim tim buducim sinolozima.
__________________
Think positive...
frupy is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2018., 15:24   #595
O boze. Nitko nije rekao da ce djeca biti sinolozi niti da ce se svima svidjeti i da svi moraju ici. Mislim da se cak ni ne ocjenjuje.
Ali zasto ne bi naucili osnove jednog svjetski tako vaznog jezika, pogotovo toliko gramaticki razlicitoga od nasih indoeuropskih dok su jos klinci? Pa i sama znas koliko je teze kasnije.
__________________
I Am Chaos, I Am Destruction
BlackLotus is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2018., 15:38   #596
Quote:
frupy kaže: Pogledaj post
mda.
tako je bilo i u moje vrijeme, s tim da je u osamdesetima najveca egzotika ipak bio francuski.

blago nama, buducnost nam je svijetla sa svim tim buducim sinolozima.
ja razumjem da roditelji djeci zele najbolje. samo, moje najbolje je definitivno drugacije od najboljeg ljudi koji nespadajucu djecu upisuju u skolu popot krsnjavoga.
meni je zao sto mene nisu u gundulic upisali.
mogla sam s 5 proci bez da sam takla knjigu, upisat se di ocu

vjerujem da je nekoj djeci super u takvim skolama. meni je bilo ok tada, ali sad u retrospektivi kuzim da mi je moglo biti puno puno jednostavnije i lakse.
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is online now  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2018., 16:14   #597
Quote:
BlackLotus kaže: Pogledaj post
O boze. Nitko nije rekao da ce djeca biti sinolozi niti da ce se svima svidjeti i da svi moraju ici. Mislim da se cak ni ne ocjenjuje.
Ali zasto ne bi naucili osnove jednog svjetski tako vaznog jezika, pogotovo toliko gramaticki razlicitoga od nasih indoeuropskih dok su jos klinci? Pa i sama znas koliko je teze kasnije.
boldano ti je jedan od razloga zasto NE upisati PRVASICA koji jos uvijek ne zna ni HRVATSKU gramatiku na jezik koji veze nema ni sa cim s cim se dijete do sad susretalo.
prvasic ima hrpu novih stvari s kojima se susrece, engleskom je puno izlozeniji od najranije dobi i ne dozivljava ga kao nesto bitno novije ili teze od nekakve matematike ili prirode.
kinesko pismo, gramatika i jezik sigurno nije nesto sto ce prvasic svladati "usput".
__________________
Think positive...
frupy is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2018., 17:49   #598
sumnjam da prvašići uče gramatiku. za pismo ne znam. možda se upoznavaju sa nekim osnovama.
tko za svoje dijete želi takvo obrazovanje i okruženje upisat će ga u kršnjavi, tko ne želi upisat će ga u neku drugu školu. uopće ne kužim takvo zgražanje zbog nekakvog izbornog predmeta. meni je super da postoji izbor, pa tko voli nek izvoli. ono, big deal.
gargamišamel is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2018., 18:11   #599
Quote:
gargamišamel kaže: Pogledaj post
sumnjam da prvašići uče gramatiku. za pismo ne znam. možda se upoznavaju sa nekim osnovama.
tko za svoje dijete želi takvo obrazovanje i okruženje upisat će ga u kršnjavi, tko ne želi upisat će ga u neku drugu školu. uopće ne kužim takvo zgražanje zbog nekakvog izbornog predmeta. meni je super da postoji izbor, pa tko voli nek izvoli. ono, big deal.
ne uce prvasici gramatiku, ofkors.
i ne zgrazam se nego mi je to sve skupa jako smijesno. zvuci jako fensi, nobl i napredno reci okolini da dijete uci mandarinski sa 7 godina.
Summer je komentirala da nek radije dijete upise u normalnu skolu.
slazem se u potpunosti.
to je sve.
__________________
Think positive...
frupy is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2018., 18:16   #600
a ovo nije normalna škola?
gargamišamel is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:04.