Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.11.2017., 18:20   #341
Quote:
kajpa kaže: Pogledaj post
Nije mi jasno kako (neki) majstori misle da su ljudi blesavi, a pogotovo ako se radi o zeni.
I meni su svašta pokušavali prodat, kao, glupa ženska... A da ne pričam o tome da je jedan kad sam ga pitala odgovarao mom suprugu, ko da ja ne stojim pored njega... Valjda se "nema baba kaj petljat vu biznisa, ne..."
__________________
Život je putovanje, a ne odredište.
Coco Vanilla is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2017., 16:17   #342
Quote:
scarletlemur kaže: Pogledaj post
Oke, moram ovo pitati, na koji nacin birate majstore- po oglasniku ili preporuci, pa da toliko losih iskustava imate?
Ljudi većinom biraju majstore po preporuci. Tvrtke po natječaju ili oglasniku. Ili im netko majstore također preporuči.

Loša iskustva danas nastaju jer na tržištu je malo adekvatne radne snage. Počeli su raditi ljudi koji su priučeni bez iskustva.

Čak i tvrtke znaju zapošljavati po principu - Samo da netko hoće raditi.

Nažalost to je posljedica prošle krize u građevinarstvu koja je mnoge natjerala na odlazak.

Quote:
scarletlemur kaže: Pogledaj post
Na koji nacin pogadjate posao? Potpisujete li kakve ugovore ili sve ostaje na usmenim rok-obecanjima, na koncu neispostovanima.
Velik tvrtke ne zanimaju sitni poslovi. Njihovo poslovanje ide komplet na ugovore i plaćanje penala ako ne ispoštuju rok.

Manje tvrtke s kojima najčešće imamo iskustva uzimaju i vanjske kooperante za određene faze posla (ispomoć) jer teško je danas zaposliti i platiti kvalitetnog majstora pošto će takav radije sam raditi.

Ili netko tko ima tvrtku pa mora uzeti ispomoć ne želi adekvatno platiti tu istu ispomoć.

To ti je ono... daj dnevnicu samostalnom majstoru s iskustvom od 200 kn. Pa bolje mu je da konobari za 150.


Quote:
scarletlemur kaže: Pogledaj post
Nadalje, moram reci da vecina majstora radi na nekoliko poslova istovremeno, ali to bi trebalo biti ukalkulirano u pogodjene rokove zavrsetka radova.
Nažalost to je vječan problem. Pogotovo prije zime.


Quote:
scarletlemur kaže: Pogledaj post
Jeste li voljni platiti sve preko racuna ili suradjujete s ekipom koja radi na crno -jer u tom slucaju ne cudi sto vas odugovlacenje i losa kvaliteta zadese
Prosječnom čovjeku nije svejedno platiti PDV na recimo 10 000 kn. Rad na crno ima loš prizvuk ali nije točno kako to znači da će posao biti loš.

Osoba koja je neopterećena davanjima koje ima klasična tvrtka ili nema sredstava otvoriti istu, ili je umirovljenik, može biti bolji izbor. Ok, krši zakon, kažu vara državu, ali koji izbor ima? Pogotovo u situaciji u kojoj se svi zajedno nalazimo.

Čak i bogati znaju ne tražiti račun.

Novac se nikad ne daje unaprijed. Osim avansa za materijal. Kroz proces se može dogovoriti plaćanje po situaciji. Kako se završi faza, tako se plati.

Sve ovo što sam napisao može biti pravilo ali i ne treba. Poštenih ljudi i dalje ima i sam ih poznajem prilično. Ali isto tako ima pojedinaca koje sam poznavao. Preporučiš ga, zamoliš da to pošteno odradi, pa opet kasnije imaš problem. Dok od toga svega zapravo nemaš ništa.

Tako da imaš situacije u kojima dobro razmisliš hoćešli preporučiti vlastitog kolegu.

Eto. To ti je ono što znam iz vlastitog iskustva. Netko možda zna više. lp
maler & CO. is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2017., 21:26   #343
Pažnja vodoinstalater fušer i prevarant

Pozdrav svima,ne znam da li sam u dobroj temi,ali želim upozoriti na “vodoinstalatera” Zoran Husić iz Zagreba,skup,bahat,ništa napravio po nacrtu i našim molbama,tražio novce unaprijed ,nije izdao račun jer je naknadno na naše traženje rekao da su mu firmu zatvorili,na kraju dan nakon odlaska sve procurilo,imamo poplavu u novoj kupaoni i ne želi doći popraviti i sanirati štetu.
Jedini odgovor je da zatvorimo ventil i da ga slobodno tužimo jer nema ništa na sebi i nemamo šta utužili.

Dražen Krasnić
Krasny is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2017., 21:16   #344
Question

Pitanje za one koji su se susretali, moze gruba procjena koliko bi bilo realno. Pregovaram s majstorom poznanikom pa da ne bi bilo trzavica...krecenje 30m2, pregrada knauf zidom od 6m2, postavljanje laminata 20m2, zamjena 2 slavine i sastavljanje ormara. Jel ok 5000 kn? puno-malo?
__________________
...za let si, dušo stvorena. Za zemlju nije, za pokoj nije cvijet što nema korijena...
himba is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2017., 22:43   #345
Quote:
himba kaže: Pogledaj post
Pitanje za one koji su se susretali, moze gruba procjena koliko bi bilo realno. Pregovaram s majstorom poznanikom pa da ne bi bilo trzavica...krecenje 30m2, pregrada knauf zidom od 6m2, postavljanje laminata 20m2, zamjena 2 slavine i sastavljanje ormara. Jel ok 5000 kn? puno-malo?
Dao je realnu cijenu toliko i vrijedi takav posao

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
Detek-eramika is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2017., 09:05   #346
Thumbs down OPREZ: Fless jdoo

Vlasnik Kristijan Hrestak se oglašava na:
http://kucnimajstorzagreb.com/
i
https://www.njuskalo.hr/kucanski-pos...-oglas-6443999

Radi se o prevarantu koji je već na nekoliko lokacija "izigrao" ljude (uključivo i nas), pokupio je novce, ostavio nedovršen posao i nestao, dok onaj dio koji je i odradio, nije odrađen iole kvalitetno, već fušerski, te se nakon njega moraju zvati novi majstori kako bi sanirali štetu i pokušali spasiti stvar.

Ukoliko vam je stalo do vaših domova i novca izbjegavajte ovog čovjeka!
tetrapa is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2017., 09:44   #347
Quote:
zeleni333 kaže: Pogledaj post
Loše iskustvo s TEMELJ GRADNJA j.d.o.o. iz Žrnova.

Ne žele izdati račun za izvedene radove iako je dogovoreno da ću dobiti račun. Svaki put je odgovor sutra, drugi tjedan...

Radnicima koji su radili kod mene nisu isplatili plače i bili su na crno.

Kod izvođenja je učinjena jedna manja greška koju ne žele otkloniti ili platiti pa da sami saniramo.

Govore da imaju brdo kamiona i skele a onda iznajme skelu staru barem 30 godina koja je sva trula i još ne dovezu dovoljno za cijelu kuću.

"direktor" i "vlasnica" se više ne javljaju na pozive i u poruci odgovore samo s . (točkom).

Imam potpisani ugovor i sve bankovne potvrde o uplatama na računa tako da ću dat prijavu poreznoj.
Slično iskustvo s njima, i nismo očito jedini. Na top listi muljatora su. Br. 1 i br. 2.

Zaobilaziti u širokom luku ako ne želite izgubiti živce i novce. Preporuka za njih je stigla od emajstor, tražim i od njih objašnjenje.
__________________
Lilith forever: time sam i društveno odgovorna jer bih svojim popuštanjem pritiscima ili mamcima samo oštetila druge koji ne žele popustiti i pridonijela jačanju totalitarizma u društvu. uvijek sam bila društveno odgovorna

Zadnje uređivanje Banana10 : 07.12.2017. at 09:57.
Banana10 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2017., 09:46   #348
Kak mislis pokupio novce? On napravi posao, vi platite, nikako drukcije se s majstorima neradi.
__________________
Uhljeb, majke mi
frosty840 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2017., 10:27   #349
Quote:
tetrapa kaže: Pogledaj post
Vlasnik Kristijan Hrestak se oglašava na:
http://kucnimajstorzagreb.com/
i
https://www.njuskalo.hr/kucanski-pos...-oglas-6443999

Radi se o prevarantu koji je već na nekoliko lokacija "izigrao" ljude (uključivo i nas), pokupio je novce, ostavio nedovršen posao i nestao, dok onaj dio koji je i odradio, nije odrađen iole kvalitetno, već fušerski, te se nakon njega moraju zvati novi majstori kako bi sanirali štetu i pokušali spasiti stvar.

Ukoliko vam je stalo do vaših domova i novca izbjegavajte ovog čovjeka!
Pa >Hrestak je stari gost ove rubrike i to već godinama, samo pod drugim nazivom firme. Ali već ulazi u legendu. Čini mi se da je radi njega ovaj topic i otvoren prvi put.
__________________
Volim sve komade koje vole mladi.
Kupujem minsko polje radi ugodne šetnje s punicom.
link
kerbi is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2017., 13:56   #350
izrada namještaja po mjeri

da li ima neka preporuka za majstora, stolara, da mi napravi 2 manja ormarića
Hvala
lavica71 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2017., 10:22   #351
Quote:
himba kaže: Pogledaj post
Pitanje za one koji su se susretali, moze gruba procjena koliko bi bilo realno. Pregovaram s majstorom poznanikom pa da ne bi bilo trzavica...krecenje 30m2, pregrada knauf zidom od 6m2, postavljanje laminata 20m2, zamjena 2 slavine i sastavljanje ormara. Jel ok 5000 kn? puno-malo?
30x15=450 (jupol bijeli)
6x200=1200 (moze do 220 ako ide vuna unutra)
20x35=700 (eventualno neka doplata za postavljanje lajsni)
--------
=2350kn s materijalom (kod laminata je samo rad naravno)

Ostane 2650kn sto je IMHO preeevise za zamjenu dvije slavine i sastavljanje ormara.

Jedino ako se niste zeznuli, pa ovih 30 kvadrata krecenja smatrate pod kvadraturu poda, a ne ukupnih zidova koje treba obojati?
robertinoo is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2017., 15:46   #352
Quote:
Buda83 kaže: Pogledaj post
Pridružujem se negativnim iskustvima sa tvrtkom Beketić instalacije.

Negdje mi se zaštopala kanalizacija, sve lijepo provjerim i zaključujem da je do zaštopavanja došlo na glavnom odvodu, zovem navedenu tvrtku koja reklamira da je unutar 45 min na lokaciji, dolaze za više od 2h, ok nedjelja je pa uzimam i to u obzir. Majstor dolazi i zakljucuje da danas ništa ne može jer nema potrebni materijal, kupit će sutra i dostaviti račun, ruke 600 - 700 kn.

Sutradan čovjek dolazi sa vrećicom pvc ventila sa čepom za čišćenje, odspaja cijev i gura moj vrtni šlauf da probije čep, nisam prisutan jer radim, ali majstorova konstatacija obzirom da se voda vraća je da je cijev negdje pukla i ulegla i da se mora kopat, cijena okruglih 3500 kn, dečki sutra dolaze kopat.

Majka mu plaća 600 kn za špricanje cijevi mojim vrtnim šlaufom koji ima pritisak dječjeg pišanja i 108 kn za materijal, račun nigdje na vidiku, pokazao ponudu za materijal, dakle 708 kn za špricanje šlaufom i dijagnozu puknute cijevi.

Ne budi ljen, zovem holding i hitne intervencije, dečki stižu i za doslovno 15 sekundi razbiju čep sa svojim šlaufom, još su dobrih 15 min čiste cijelu dužinu do spoja na kanalizaciju, dobrih 20tak metara nutra van, čak su i cijevi ponovo spojili tak da je sve u funkciji.

Sutradan majstor zove da dečki stižu oko 10h, a on će sad u 8 da im nekaj donese, rekoh ne trebaju dečki dolazit sve je očišćeno, a da, a kak to, rekoh nije pukla cijev, bio je čep na glavnoj cijevi, al vi možete doće sad pa da napravite dogovoreno i plaćeno, a ne ne, nemre on sad, bude kasnije.

Dolazi popodne, instalira polovično, podmazuje spojeve sa mojim deterdžentom jer opet nema niš i očekuje dodatnih 150 kn, uz to ostatak materijala uredno nosi sa sobom.

Nemam riječi, čovjek očekivao 858 kn da mi spoji dva ventila za čišćenje, u umalo me sve skupa koštalo 4358 kn iako sumnjam da bi na tome stalo, jer se nudio i da šaht dečki sazidaju.
Beketić instalacije rade i pod nazivom Mika instalacije. Nama su odradili posao, ali se ne razumijem u vodoinstalaterske radove, pa ne znam reći kako. Nisu od riječi. Dužni su obaviti još jedan posao, gospođi jednoj sanirati rupu na stropu koju su napravili, ona se nateže sa njima već 3 tjedna. Vlasnik se ne javlja na mobitel, već uredno prekida pozive.
danaja1122 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2017., 15:51   #353
Ne znam da li mogu ovdje pitati, ili me prebacite na temu. Trebam iskusnog majstora za postavljanje pločica u kupaoni, da ima otvoren obrt, izdaje račun i uredno obavlja posao. Ako imate ikakav kontakt, može u pp. Dobro bi došao i kontakt za dobrog vodoinstalatera da opet ne naletim na gore navedene pod drugim nazivom firme. Hvala
danaja1122 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2017., 21:50   #354
Quote:
danaja1122 kaže: Pogledaj post
Ne znam da li mogu ovdje pitati, ili me prebacite na temu. Trebam iskusnog majstora za postavljanje pločica u kupaoni, da ima otvoren obrt, izdaje račun i uredno obavlja posao. Ako imate ikakav kontakt, može u pp. Dobro bi došao i kontakt za dobrog vodoinstalatera da opet ne naletim na gore navedene pod drugim nazivom firme. Hvala
Gm instalo usluge, Danijel keramicar i Mateus vodoinstalater odlicni!

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
Detek-eramika is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2017., 15:53   #355
Quote:
danaja1122 kaže: Pogledaj post
Ne znam da li mogu ovdje pitati, ili me prebacite na temu. Trebam iskusnog majstora za postavljanje pločica u kupaoni, da ima otvoren obrt, izdaje račun i uredno obavlja posao. Ako imate ikakav kontakt, može u pp. Dobro bi došao i kontakt za dobrog vodoinstalatera da opet ne naletim na gore navedene pod drugim nazivom firme. Hvala
Iz osobnog iskustva od ove godine toplo preporučam firmu Aksijal u Zagrebu, keramičari su nam odradili vrhunski posao
bejo is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2017., 16:00   #356
Ima li tko iskustva s majstorima/kooperatnima od Bauhausa, da li su cijene veće nego inače jer pretpostavljam da i Bauhaus uzima kakvu proviziju?

Za robu kupljenu kod njih nude i uslugu montaže, naravno uz plaćanje.
Nikad spreman is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2017., 16:52   #357
Ima netko provjernog zidara?

Koji zna da prije žbukanja postoji špric. I da postoji fina žbuka, nakon grube.

Odnosno da zna pripremiti adekvatno podlogu za gletanje.
maler & CO. is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2017., 11:57   #358
gusani radijatori

Treba mi majstor koji se kuži u stare gusane radijatore, naime na njima treba ugraditi ventile za odzračivanje i to za zgradu koja se grije na toplanu.

U prošlom stanu to je radio čovjek koji je kužio da se treba iz radijatora kod odzračivanja izbaciti i do 5 litara vode zbog zračnog čepa koji nastaje između katova u zgradi na toplanu. Dakle, ne treba nam ventil kao kod radijatora koji ima etažno grijanje nego ventil na kojeg se može našerafiti crijevo i izbaciti vodu u WC/umivaonik i odztračiti radijator.

Unaprijed hvala.
white sugar is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2018., 22:32   #359
da li je netko imao iskustva sa ovim firmama oko adaptacije stana?

breškić
bolanča
adaptacije-zagreb

Ili ako netko zna link na točan topic gdje se raspravlja o firmama za adaptaciju i iskustva ljudi..za mjesec dva želim angažirati nekog za kuhinju i kupaonu, rušenje nešto pregradnih zidova i zidarske poslove..

hvala..
__________________
Boze kako godine lete...
tony_zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2018., 02:27   #360
Adaptacije Zagreb su totalni luđaci. Čovjek mi je usred birca bacio papire u glavu jer nisam htio pristati na njihove sumanute cijene
silvestar13 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:25.