Natrag   Forum.hr > Društvo > Kutak za školarce i studente > Fakulteti i visoka učilišta

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.09.2016., 14:28   #3441
Quote:
Majki2111 kaže: Pogledaj post
Dakle upisao sam ovdje Kemiju i inžinjerstvo materijala. Pošto sam prvi u obitelji koji idem na faks (osim strica i tete koji su na faks išli prije 20 godina), svaka informacija bi mi dobro došla. Kaj me očekuje? Kakva je razlika u odnosu na opću gimnaziju ili na srednju uopće? Slobodno vrijeme? Kakva je situacija sa knjigama, to posuđujem ili? Skripte???

Bilo kaj.

Znam da se odma treba krenut učit i da se sve uzme za ozbiljno. To sam skužio već...
Hej, prvo nemoj uopće slušati šta pričaju kolege na faksu kako je teško i nemoguće dati sve u roku. Moguće je ali treba učiti na vrijeme i probat kolokvirat da si olakšaš. Očekuju te fizika i matematika koje se mogu kolokvirati i nije nimalo strašno (išla sam u opću gimnaziju) stoga si to stvarno zadaj da riješiš preko kolokvija. Imaš i engleski ali to je mačji kašalj koliko god ga možda loše znao. Na KIM-u je mehanika materijala, to treba shvatit ali nije pretjerano zahtjevno, preti predavanja, možda i traži pomoć i riješit će se. A tu su i ta opća te anorganska. Samo nemoj mislit da je to nešta šta nikad nećeš položit. Treba učiti i učiti, pogotovo prvo opću. ALI može se. Budi uporan i to je to. O skriptama, knjigama itd ćeš sve pohvatat u koraku, na facebooku se učlani u neke postojeće grupe i vjerojatno ćete imati i svoju grupu i snaći ćeš se.. Vremena ćeš imati kad neće biti kolokvija itd. Može se zalomit i izlazak, ali možda ne tolik često. Samo je bitna dobra organizacija i sve se može položiti sretno
surri is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2016., 12:38   #3442
Quote:
surri kaže: Pogledaj post
Hej, prvo nemoj uopće slušati šta pričaju kolege na faksu kako je teško i nemoguće dati sve u roku. Moguće je ali treba učiti na vrijeme i probat kolokvirat da si olakšaš. Očekuju te fizika i matematika koje se mogu kolokvirati i nije nimalo strašno (išla sam u opću gimnaziju) stoga si to stvarno zadaj da riješiš preko kolokvija. Imaš i engleski ali to je mačji kašalj koliko god ga možda loše znao. Na KIM-u je mehanika materijala, to treba shvatit ali nije pretjerano zahtjevno, preti predavanja, možda i traži pomoć i riješit će se. A tu su i ta opća te anorganska. Samo nemoj mislit da je to nešta šta nikad nećeš položit. Treba učiti i učiti, pogotovo prvo opću. ALI može se. Budi uporan i to je to. O skriptama, knjigama itd ćeš sve pohvatat u koraku, na facebooku se učlani u neke postojeće grupe i vjerojatno ćete imati i svoju grupu i snaći ćeš se.. Vremena ćeš imati kad neće biti kolokvija itd. Može se zalomit i izlazak, ali možda ne tolik često. Samo je bitna dobra organizacija i sve se može položiti sretno
Da kužim, a jel faks strog? Jesu strogi profesori? Imožda malo glupo pitanje. Koliko je faks strog po pitanju oblačenja muških? Jel se mora isključivo odjela i traperice ili može i normalna trenirka i nešto sportski?

I da baš gledam ovaj kalendar nastave. Kolokviji su kolko sam skužio usmeno odgovaranje. Jel to za vrijeme redovnog ispitnog roka ili je to nešto drugo?

Zadnje uređivanje Majki2111 : 12.09.2016. at 12:58.
Majki2111 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2016., 14:35   #3443
Quote:
Majki2111 kaže: Pogledaj post
Da kužim, a jel faks strog? Jesu strogi profesori? Imožda malo glupo pitanje. Koliko je faks strog po pitanju oblačenja muških? Jel se mora isključivo odjela i traperice ili može i normalna trenirka i nešto sportski?

I da baš gledam ovaj kalendar nastave. Kolokviji su kolko sam skužio usmeno odgovaranje. Jel to za vrijeme redovnog ispitnog roka ili je to nešto drugo?
kad nosiš kutu i zaštitnu opremu po labosima, normalno je da nosiš dugu odjeću, makar bile najveće vrućine vani. jbg ipak radiš s kemikalijama. neki s predavanja znaju otjerat ak si u kratkim hlačama tako da izbjegavaj i to.

kolokviji su, bar dok sam ja bio, kratki pismeni ispiti preko kojih se možeš riješiti pismenog ispita, a s nekih predmeta možeš preko kolokvija riješiti i ocjenu. usmene imaš iz većine predmeta na rokovima.
__________________
Liberté, égalité, jebalité

Tko god da mi je ukrao antidepresive, nadam se da je sad sretan
Puky Lee is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2016., 14:39   #3444
Quote:
pukylly kaže: Pogledaj post
kad nosiš kutu i zaštitnu opremu po labosima, normalno je da nosiš dugu odjeću, makar bile najveće vrućine vani. jbg ipak radiš s kemikalijama. neki s predavanja znaju otjerat ak si u kratkim hlačama tako da izbjegavaj i to.

kolokviji su, bar dok sam ja bio, kratki pismeni ispiti preko kojih se možeš riješiti pismenog ispita, a s nekih predmeta možeš preko kolokvija riješiti i ocjenu. usmene imaš iz većine predmeta na rokovima.
A na predavanjima?
Majki2111 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2016., 14:53   #3445
Quote:
Majki2111 kaže: Pogledaj post
A na predavanjima?
ne treba ti kuta na predavanjima. al kako su ti često posle predavanja labosi, nemaš se gdje posebno presvlačit u duge hlače ili traperice.
__________________
Liberté, égalité, jebalité

Tko god da mi je ukrao antidepresive, nadam se da je sad sretan
Puky Lee is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2016., 18:23   #3446
Quote:
Majki2111 kaže: Pogledaj post
Da kužim, a jel faks strog? Jesu strogi profesori? Imožda malo glupo pitanje. Koliko je faks strog po pitanju oblačenja muških? Jel se mora isključivo odjela i traperice ili može i normalna trenirka i nešto sportski?

I da baš gledam ovaj kalendar nastave. Kolokviji su kolko sam skužio usmeno odgovaranje. Jel to za vrijeme redovnog ispitnog roka ili je to nešto drugo?
Ne moraš odijela ali moraš dugačke hlače, a i ono trenirka baš inače ne ide ali to je stvar kulture..
Profesori su se nešto izmijenili zadnji godina tako da ćeš ih u hodu upoznati, ali kolokviji su uvijek pismeni, usmeni su eventualno za laboratorije
surri is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2016., 15:51   #3447
Uf nisam radio pokuse još od osnovne. Da kužim sve hvala.
Mrzim traperice. Moratt ću se naviknut. Nosim ih jednom godišnje ako.
Majki2111 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2016., 22:42   #3448
Ekipa sa PK jesu li dolasci na predavanja iz Analitičke kemije 2 i Organske kemije 1 obavezni ili ne? Jel profesori prozivaju ili se moze netko umjesto tebe potpisat ako su dolasci obavezni?
david197 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2016., 11:26   #3449
Drage kolege, imate li za preporuciti neki studentski posao da ste radili i ima bar malo veze sa nasom strukom?
surri is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2017., 19:03   #3450
Odabir fakulteta

Pozdrav svima.
Počeo sam s pripremama i planiram upisati nešto s kemijom. Ne mogu za sebe reći da sam onaj lumen za kemiju i da mi je to san od malih nogu, no dobar sam na natjecanjima i općenito mi ostali predmeti idu. Mala dvojba je što ne znam gdje se orijentirati dalje - fizika ili biologija? Oboje mi je zanimljivo, ali ajmo sad objektivno.
Vaša iskustva s pmf-om, pbf-om, fkit-om, farmacijom? Mogucnosti zaposlenja, program studija, pozitivne, negativne strane, sto zapravo nudi najbolje kvalifikacije?
Gledajući dalekoročno, ciljam na neki menadžment i marketing u ovoj industriji, neka dinamika pa može i istraživanje kao takvo.
Pmf mi se uvijek motao kao cista teorijska kemija i gledam program, nekako mi nije zvučno, ali s njim se kao može orijentirati gdjegod.
Za farmaciju sam pricao s ljudima i nekako je previše nauke da bih na kraju se prepuštao riziku postajanja ljekarnikom, kažu mi ako vec ta grana odi radije za biotehnologijom. Možda sam u krivu, nemojte zamijeriti, ali Fkit navodno nije toliko jak što se tiče ljudskog kadra u njemu (završavaju tamo ljudi koji nisu prvi izbor mogli), iako mi on možda najbolje zvuči.

Sad vi. Unaprijed vam zahvaljujem!

P.S. ovo sam post-ao na podforum odabir fakulteta, ali zanima me i vaš potencijalni osvrt, fkit-ovca
didabaja is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2017., 17:53   #3451
Pozdrav kemicari,

Jedno kratko pitanje za vas. Kakve su mogucnosti zaposljavanja za nekoga tko je zavrsio primijenjenu kemiju ?
NinoM is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2017., 21:56   #3452
Ljudi, pomagajte. Moj prijatelj ne moze nikako proc opcu i anorgansku kemiju, na 2. je godini, izvjezbao je onu knjigu od Sikirice vise puta ali to ocito nije dovoljno. Pliz recite kako se taj predmet uci, po kojoj knjizi, zbirci? Ja nisam s ovog faksa tako da ne znam. Svaki savjet je dobrodosao.
Mesopotamian is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2017., 20:20   #3453
Quote:
Mesopotamian kaže: Pogledaj post
Ljudi, pomagajte. Moj prijatelj ne moze nikako proc opcu i anorgansku kemiju, na 2. je godini, izvjezbao je onu knjigu od Sikirice vise puta ali to ocito nije dovoljno. Pliz recite kako se taj predmet uci, po kojoj knjizi, zbirci? Ja nisam s ovog faksa tako da ne znam. Svaki savjet je dobrodosao.
Koji je glavni problem, pismeni ili usmeni? Važno je učiti povezano, znači i zadatke i teoriju. Dosta njih se zezne i ne uči uopće teoriju dok ne prođu prvi put pismeni. Iz iskustva znam da neki zadaci tek "sjednu" nakon što se nauči teorija. Što se tiče zadataka, osim Sikirice neka prođe po primjerima sa predavanja i zadacima koji su priprema za kolokvij/ispit. Ako je izlazio do sad na rokove, onda zna otprilike što očekivat. Ako je išao na seminare i pratio ne bi trebalo biti problema. Za nejasnoće može uvijek otići na konzultacije.
Nadam se da sam pomogla. Ukoliko ima još nekih pitanja, slobodno se javi.
mala kemičarka is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2017., 16:34   #3454
Bok, maturant sam i ne znam jos sto bih upisala. Zavrsavam opcu gimnaziju i trenutno se najvise zanimam za FKIT. Moze li mi itko dati neki savjet? Koje su pozitivne i negativne strane fakulteta? Moze li se naci posao kad se zavrsi? Vidim po postovima da grupa nije aktivna, ali eto nadam se da ce bar netko ovo vidjeti
Fiorela is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2017., 16:37   #3455
Ja sam isto razmisljala o ovom fakultetu, smjer ekoinzenjerstvo. Je li racunalstvo tesko, s obzirom da nemam nikakvo predznanje? Pronalaze li ekoinzenjeri posao u struci? Bilo kakve informacije ce mi jako dobro doc
tisaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2017., 23:09   #3456
Bas je zatisje ovdje hah

Stariji kolege mozete malo stracat Dananica,Jerkovica,Vrsaljka :klap:
BoomInUrFace is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2017., 17:57   #3457
Mogu samo reći da je faks dosta težak i da nema milosti. Ima ok profesora, a ima i loših koji daju ocijene kako im se sprdne. Najveće sranje od predmeta je ta opća kemija koju predaje Stainberg. Prvo trebaš potrošiti gomilu novaca na fakultet i proći gotovo sve predmete osim toga. Uz to, trebao bi po njihovom završiti jedan fakultet prije pa doći na FKIT.

Sve u svemu, jako loše iskustvo. Na sreću, otišao sam s tog faksa i na drugom sam sasvim sretan. Veliki pozdrav odijelu Opće i anorganske kemije, koji je nadasve susretljiv i ljubazan. Jedva čekaju da te vide.

Nadam se da se više nećemo susresti.
Fkitovac92 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2017., 13:50   #3458
Pozdrav svima! ☺ Samo jedno kratko pitanje. Zna li mozda netko je li moguce prebacivanje s ekoinzenjerstva na primijenjenu kemiju nakon prve godine i koji bi otprilike bili uvjeti? Hvala vam unaprijed! ☺
-Snowflake- is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2017., 16:50   #3459
Quote:
-Snowflake- kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima! ☺ Samo jedno kratko pitanje. Zna li mozda netko je li moguce prebacivanje s ekoinzenjerstva na primijenjenu kemiju nakon prve godine i koji bi otprilike bili uvjeti? Hvala vam unaprijed! ☺
Ja sam se svojevremeno prebacio s pm-a na kim i apsolutno nikog problema nije bilo. dođeš u referadu, kažeš da te prebace, priznaju zajedničke predmete i dodaju ti predmete koje nisi imala.
__________________
Liberté, égalité, jebalité

Tko god da mi je ukrao antidepresive, nadam se da je sad sretan
Puky Lee is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2017., 19:51   #3460
Pozdrav svima

Imam pitanje za fkitovce koji su završili faks i za studente koji znaju ponešto o tome. Zanima me kakve su mogućnosti zapošljavanja sa 3 godine faksa, dakle bakalari? Da li se lagano može naći pristojan posao i kakve su otprilike plaće?
Eto, svaka informacija je dobrodošla.

Btw, ja sam na smjeru KIM, ako to što znači.
bettermann is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:54.