Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Oprema

Oprema Sve što nam treba (i ne treba, ali želimo :hekla:)

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.03.2013., 13:49   #381
Lei hvala ti puno!
Ma treba mi za subotu pa ću odmah u Muller nemam vremena istraživati!
__________________
B & B
charlyse is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2013., 00:35   #382
molim pomoc!
sta kupiti za rodjendan trogodisnjoj djevojcici? kumovi smo.
bicikl ima. ne znam sta bi mogli? sta je za taj uzrast? neka super uber cool igracka? ne znamo sta
__________________
Live Love Laugh
Jelena1985 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2013., 01:54   #383
Ja sam "mojoj" trogodišnjakinji kupila za rođendan neki plastelin set play-doh, bio je nešto između 50 i 60 KM, mislim.
Za drugi rođendan sam joj kupila kuhinju, ne sjećam se što je bilo za prvi.
Ostale cure mi kažu što da im kupim klincima, pa samo za jednu moram smišljati

@A, kumovi ste... Onda nešto više ubercool... Ali nemam pojma što... Možda da ideš na količinu? Više raznih igrački?
__________________
Nikad više nećemo pokušavati razlozima uvjeriti glupana; to je besmisleno i opasno.
nuklea500 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2013., 07:51   #384
Kuhinja koju nuklea spominje je dobra stvar, ako imaju prostora.

Bicikl bi moju curu (od 3 godine) razveselio, to ce dobiti za Bozic.

Moja obozava My little ponies i voli konje npr i sve s ponijima (ukljucujuci figurice ponija/igracke, ruksak s ponijima, knjigu prica o ponijima) joj je super, e sad ti valjda znas sto ta curica voli, ima li omiljene likove iz prica ili crtica.

Lijepe djecje knjige, npr kompleti, su uvijek dobrodosli.

Set za nekakve likovne aktivnosti, npr lijepe velike tempere ili vodene bojice.

Za 3. rodjendan je moja dobila malu plocu, s jedne strane "skolsku" za crtanje s kredom, s druge strane bijelu za crtanje s flomasterima, i to je jako koristen poklon.
__________________
I firmly reserve the right to contradict myself
puffko is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2013., 10:33   #385
Lego kućica - predobra je. Samo je i preskupa, negdje oko 500 kuna. Postoje jeftinije verzije. Ja sam neki dan kupila neku koja izgleda isto kao lego, i paše na lego duplo, ali zaboravih kako se zove, za 200 i nešto kuna.
ZubaTruba is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2013., 17:35   #386
hvala vam na idejama
kuhinju ima od proslog rodjendana. taj neki set sa plastelinom smo kupili prije pola godine, lego kucu ima.. ima tricikl.. ma ima gotovo sve
a nekako nije dijete koje cuva igracke i koje se "fino" igra sa njima, vise ih razbacuje i unistava i nije bas klasicna djevojcica.
puffko, super si ideje dala, meni se isto svidja ta ploca za pisanje, knjige i vodene boje. nadam se da ce i njoj biti dovoljno zanimljivo.
__________________
Live Love Laugh
Jelena1985 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2013., 11:47   #387
Moooliiim pomoć original ideju , jer ja sam bez ideje:
treba mi suuupeerr poklon za curicu 5 godina, a već ima dosta toga(bicikl,romobil...sve ima) ; voli crtati , voli barbike ali ih ima milijon,kao i svu popratnu opremu , stvarno ne bih htjela donjeti bezveze poklon čisto jer moram jer sam kuma, htjela bih ju iznenaditi, no s čiiiime???
Pomozite,predložite, imam filing da će joj svi donijeti slikovnicu ili bojanku, a šta ću jaaaaa???
ivči is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2013., 12:01   #388
moj je za četvrti rođendan dobio od nas lutkarsko kazalište. on je inače maštovito dijete koje jako voli bajke. za taj rođendan nas dvoje za goste smo izveli predstavu "Tri praščića" - izrezali likove i zalijepili ih na drvene štapiće, a kućice (od slame...) sami nacrtali i obojili. to je bilo super i jako ga se dojmilo. taj poklon je bio pun pogodak - on je kasnije sam izvodio predstave, najprije naša "tri praščića," a onda i druge (Crvenkapicu, Pinokija...) koje bi sam osmislio, nacrtao likove (ja bih mu ih pomogla izrezati i zalijepiti na štapiće) i izvodio ih. za tri mjeseca imat navršit će pet godina i već me pita hoćemo li nas dvoje opet pripremiti predstavu za njegove goste.
naravno, taj poklon je prikladan samo za određeni tip djeteta.
__________________
La vida es sueno T. 1.1.2009. M. 25.1. 2013.
Kakadu is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2013., 12:21   #389
Quote:
ZubaTruba kaže: Pogledaj post
Lego kućica - predobra je. Samo je i preskupa, negdje oko 500 kuna. Postoje jeftinije verzije. Ja sam neki dan kupila neku koja izgleda isto kao lego, i paše na lego duplo, ali zaboravih kako se zove, za 200 i nešto kuna.
gdje si kupila tu jeftiniju verziju
Duga111 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2013., 14:06   #390
Quote:
Kakadu kaže: Pogledaj post
moj je za četvrti rođendan dobio od nas lutkarsko kazalište. on je inače maštovito dijete koje jako voli bajke. za taj rođendan nas dvoje za goste smo izveli predstavu "Tri praščića" - izrezali likove i zalijepili ih na drvene štapiće, a kućice (od slame...) sami nacrtali i obojili. to je bilo super i jako ga se dojmilo. taj poklon je bio pun pogodak - on je kasnije sam izvodio predstave, najprije naša "tri praščića," a onda i druge (Crvenkapicu, Pinokija...) koje bi sam osmislio, nacrtao likove (ja bih mu ih pomogla izrezati i zalijepiti na štapiće) i izvodio ih. za tri mjeseca imat navršit će pet godina i već me pita hoćemo li nas dvoje opet pripremiti predstavu za njegove goste.
naravno, taj poklon je prikladan samo za određeni tip djeteta.
Cijelo ste kazaliste izradili ili ste nesto od toga kupili? Ako ste sami izradjivali, imas li gdje kakvu fotku?

Moja curica jako voli crtati, i dobro crta za svoju dob, a voli i 'glumiti', svidja mi se ta ideja!
__________________
I firmly reserve the right to contradict myself
puffko is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2013., 14:35   #391
Quote:
Jelena1985 kaže: Pogledaj post
a nekako nije dijete koje cuva igracke i koje se "fino" igra sa njima, vise ih razbacuje i unistava i nije bas klasicna djevojcica.
A recimo drvena zeljeznica? Nije bas tipicni poklon za curice, al curice koje se dodju kod nas igrati sve vicu kako im je to super i kako bi i one tako nesto. Nije jeftin poklon, pogotovo ako kupujes npr Brio, al ima u Ikei i jeftinijeg

Quote:
Kakadu kaže: Pogledaj post
moj je za četvrti rođendan dobio od nas lutkarsko kazalište. on je inače maštovito dijete koje jako voli bajke. za taj rođendan nas dvoje za goste smo izveli predstavu "Tri praščića" - izrezali likove i zalijepili ih na drvene štapiće, a kućice (od slame...) sami nacrtali i obojili. to je bilo super i jako ga se dojmilo. taj poklon je bio pun pogodak - on je kasnije sam izvodio predstave, najprije naša "tri praščića," a onda i druge (Crvenkapicu, Pinokija...) koje bi sam osmislio, nacrtao likove (ja bih mu ih pomogla izrezati i zalijepiti na štapiće) i izvodio ih. za tri mjeseca imat navršit će pet godina i već me pita hoćemo li nas dvoje opet pripremiti predstavu za njegove goste.
naravno, taj poklon je prikladan samo za određeni tip djeteta.
Ovo je preprepregenijalno Moj ima u jaslicama napravljenu kucicu kojoj se otvori prozor i iza je zavjesica za kazaliste i vec se igraju s time. Moram zapamtit ovu ideju za 4. rodjendan, mislim da sad za treci jos ne bi bio dovoljno velik za "odigrati" predstavu
Lei is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2013., 14:47   #392
Quote:
puffko kaže: Pogledaj post
Cijelo ste kazaliste izradili ili ste nesto od toga kupili? Ako ste sami izradjivali, imas li gdje kakvu fotku?

Moja curica jako voli crtati, i dobro crta za svoju dob, a voli i 'glumiti', svidja mi se ta ideja!
postoji i opcija kazalista koje se objesi na vrata nesto tipa ovo

ako si spretna s iglom i koncem. a ima i za kupit.
__________________
And I'm floating in a most peculiar way
aniano is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2013., 14:53   #393
Quote:
puffko kaže: Pogledaj post
Cijelo ste kazaliste izradili ili ste nesto od toga kupili? Ako ste sami izradjivali, imas li gdje kakvu fotku?
ma nismo ga izradili, kupili smo ga (nisam bila jasna ). iako bi to netko s malo znanja i spretnih ruku bez po' muke izradio od par komada šperploče i drveta i malo boje (kad smo ga sastavljali, pomislila sam kako nam je to moj tata mogao napraviti).
__________________
La vida es sueno T. 1.1.2009. M. 25.1. 2013.
Kakadu is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2013., 00:31   #394
Quote:
Kakadu kaže: Pogledaj post
moj je za četvrti rođendan dobio od nas lutkarsko kazalište. on je inače maštovito dijete koje jako voli bajke. za taj rođendan nas dvoje za goste smo izveli predstavu "Tri praščića" - izrezali likove i zalijepili ih na drvene štapiće, a kućice (od slame...) sami nacrtali i obojili. to je bilo super i jako ga se dojmilo. taj poklon je bio pun pogodak - on je kasnije sam izvodio predstave, najprije naša "tri praščića," a onda i druge (Crvenkapicu, Pinokija...) koje bi sam osmislio, nacrtao likove (ja bih mu ih pomogla izrezati i zalijepiti na štapiće) i izvodio ih. za tri mjeseca imat navršit će pet godina i već me pita hoćemo li nas dvoje opet pripremiti predstavu za njegove goste.
naravno, taj poklon je prikladan samo za određeni tip djeteta.
Ovo mi je tako simpatično. Bravo za mamu!
Vidjela sam jednom kazalište za kupiti, predivno drveno, ali malo preskupo, negdje preko 400 kuna, ako se dobro sjećam. Tada je moj malac još bio mali i nije mi bilo interesantno.
Ali sad si mi dala predobru ideju. Mislim da bi i mom to moglo biti zabavno, plus što mi se čini super poticajno.
I već kombiniram tlocrt, nacrt i bokocrt u glavi, da shemicu što ranije proslijedim stolaru...
ZubaTruba is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2013., 00:37   #395
Quote:
Lei kaže: Pogledaj post
A recimo drvena zeljeznica? Nije bas tipicni poklon za curice, al curice koje se dodju kod nas igrati sve vicu kako im je to super i kako bi i one tako nesto. Nije jeftin poklon, pogotovo ako kupujes npr Brio, al ima u Ikei i jeftinijeg
:
Mi smo Ikein drveni vlak s tračnicama dobili za 2. rođendan i već godinu i 9 mjeseci nam je to jedna od omiljenih igračaka. Naravno, Također, svi "gosti" se lijepe za njega - sva djeca ga obožavaju, cure jednako kao dečki. Mislim da košta 10 eura.
ZubaTruba is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2013., 00:44   #396
Quote:
Duga111 kaže: Pogledaj post
gdje si kupila tu jeftiniju verziju
Eh, kupila sam u knjižari Grafocentar u Bjelovaru. Nisam sigurna da oni imaju prodajna mjesta po Zagrebu.
Ne mogu se nikako sjetiti marke. Ali kockice, likovi, namještaj, sve zaista izgleda identično kao Lego.
Vidjela sam u Ofertisimi kopiju Legovog policajca i lopova za 85 kuna. Samo sam vidjela kutiju, ne znam kakva je kvaliteta, iako sumnjam da je baš vrhunska za te pare. Original Legov zatvor košta oko 200 kuna. Imaju još neke druge komplete, ne znam sve kakve.
ZubaTruba is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2013., 01:49   #397
imam jedno pitanje...
kakvu biciklu kupiti djetetu od 3. godine? pritom ne mislim na dizajn bicikle vec na velicinu. ja stvarno nemam predodzbu koliko ta bicikla mora biti velika da bi joj bila dobra sada a i nadam se slijedece dvije godine.
Hvala
__________________
...
alba chiara is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2013., 09:45   #398
Quote:
ZubaTruba kaže: Pogledaj post
Ovo mi je tako simpatično. Bravo za mamu!
Vidjela sam jednom kazalište za kupiti, predivno drveno, ali malo preskupo, negdje preko 400 kuna, ako se dobro sjećam. Tada je moj malac još bio mali i nije mi bilo interesantno.
Ali sad si mi dala predobru ideju. Mislim da bi i mom to moglo biti zabavno, plus što mi se čini super poticajno.
I već kombiniram tlocrt, nacrt i bokocrt u glavi, da shemicu što ranije proslijedim stolaru...
da, to smo mi kupili. za rođendan od roditelja možeš dobiti malo skuplji poklon. tek kad smo ga sastavljali, vidjeli smo da je stvarno preskupo u odnosu na ono što dobiješ. ali on se s tim toliko igrao da nam se isplatilo.
mogu ti slikati ovaj ako želiš.
__________________
La vida es sueno T. 1.1.2009. M. 25.1. 2013.
Kakadu is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2013., 09:47   #399
Quote:
alba chiara kaže: Pogledaj post
imam jedno pitanje...
kakvu biciklu kupiti djetetu od 3. godine? pritom ne mislim na dizajn bicikle vec na velicinu. ja stvarno nemam predodzbu koliko ta bicikla mora biti velika da bi joj bila dobra sada a i nadam se slijedece dvije godine.
Hvala
mislim da tu ne možeš puno pogriješiti - gotovo svi dječji bicikli imaju podesivo sjedalo.
__________________
La vida es sueno T. 1.1.2009. M. 25.1. 2013.
Kakadu is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2013., 11:18   #400
Quote:
alba chiara kaže: Pogledaj post
imam jedno pitanje...
kakvu biciklu kupiti djetetu od 3. godine? pritom ne mislim na dizajn bicikle vec na velicinu. ja stvarno nemam predodzbu koliko ta bicikla mora biti velika da bi joj bila dobra sada a i nadam se slijedece dvije godine.
Hvala
ne znam koja je visina djeteta, ako je prosjecno, u dobi od 3 godine taman bi mu bili kotaci od 12".
kupi biciklic s kotacima 14", mislim da bi taj trebao "izdrzati" do negdje 4.5 - 5 godina
mom2be is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:42.