Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.01.2017., 14:09   #1001
Za zaista ravne zidove neophodno je gletanje.
Ako se ne misli tuči cijela žbuka velika je mogučnost da se stvore pukotine oko dijelova koji su krpani pogotovo ako spojevi nisu sređeni kako treba.
VDCOTO is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2017., 15:05   #1002
ako vam je bitno kako će izgledati i za 20 godina, trebate ići skroz nanovo, otući sve a ne djelomično. vrhunska restauracija bez skidanja staroga je moguća, ali je zapravo skuplja nego napraviti sve nanovo. jasno, ovisi i o stanju zida, ako je oštećeno manje od 10% a sve ostalo perfektno, onda jasno da nećete sve skidati.
uzadnjicas is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2017., 15:30   #1003
Quote:
PookiePie kaže: Pogledaj post
Kupili smo stan i nismo sigurni imamo li dovoljno za adaptaciju. došla su nam do sada dva meštra i jedan je pukao cifru od 80,000-100,000kn, bez troškovnika ikakvog, a jedan je samo klimao glavom i rekao da će poslat naknadno.
Molim pomoć prije nego šta nas oderu :/

Stan je 58m2, zgrade iz '59 a nadograđeno '89. Split.
Moramo sljedeće:
1. Skidanje parketa 35m2 i podnih pločica 23m2 + zidnih 20m2
2. Rušenje pregradnog zida od 15m2 i građenje novog 10m2
3. Sanacija poda (ili novi estrih ili niveliranje?)
4. Žbukanje zidova i stropova cca 260m2
5. električne i vodovodne instalacije (cca 50-ak prekidača, a wc je cca 5m2)
6. postavljanje pločica (30x60cm u wc-u i 15x90cm za ostatak stana)
7. ugradnja blindo vrata + 3 sobna vrata

Zanima nas samo cijena rada (s njegovim materijalom kao ljepilo, itd.) Imamo već pločice i sanitarije.
Meni to zvuči užasno puno...
IvonaBonbona is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2017., 16:04   #1004
Quote:
Mirnish kaže: Pogledaj post
to vrijedi za sve takve firme ili? jel izlaze na teren i vikendom?
Po dogovoru. ili radni dan oko 17 ili subota ako im je usput.

Quote:
PookiePie kaže: Pogledaj post
jedan je pukao cifru od 80,000-100,000kn, bez troškovnika ikakvog
Neozbiljno i malo previse. Nas stan je 64m2 i isla je nova struja (razvodna kutija, uzemljenje, zice i izvodna mjesta), nova voda-cijevi, sanitarije ugradnja, komplet podovi, nivelacije i to ne jeftine (brzosuseca glazura), parna brana, rusenje i gradjenje zida, slicna kol plocica, zamjena vrata sa pomacima i spustanjima otvora, zamjena radijatora ali sa olovnim cijevima (skuplji rad), farbanje svih cijevi..zidovi; mrezica glet, 2 ruke boje uz pun izravnavanja krivina zbukanjem i izvlacenjem gletom, maskiranje cijevi, kraufom stiropor izolacija iznutra...demoliranje svega i odvoz. 72 000kn. Sve je bilo razrovano i zamijenjeno osim prozora.

Poslano sa mog SM-A310F koristeći Tapatalk
__________________
A snaha bijaše jezičljiva, (guzičljiva) nazlobna, proždrljiva i goropadna.
katjes is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2017., 20:44   #1005
katjes to je super cijena, koja je firma u pitanju,ključ u ruke ili ?
lukinjo88 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2017., 08:01   #1006
Vec sam napisala. Ispas'ce reklama koliko ih hvalim.
Da, za sve su imali svoje ljude (odnosno vanjske partnere) i koordinirali se medjusobno.
Cifra je sa pdvom, btw.



Poslano sa mog SM-A310F koristeći Tapatalk
__________________
A snaha bijaše jezičljiva, (guzičljiva) nazlobna, proždrljiva i goropadna.
katjes is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2017., 09:31   #1007
hvala obojici

tako sam i mislio - ne bih želio šparat na krivom mjestu, želim kvalitetno odrađen posao.

O čemu treba voditi računa kad gletanja da se dobiju ravni zidovi? Postoji li neka metoda/tehnika rada na kojoj treba inzistirati (tipa korištenje laserskog nivelira - sorry ako lupam gluposti ) ili je to "ručni" tj. od "oka" rad pa kako ispadne (tj. ovisi koliko je dobar majstor)?
Aries_71 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2017., 11:47   #1008
Od oka, ali pod reflektorima.

Poslano sa mog SM-A310F koristeći Tapatalk
__________________
A snaha bijaše jezičljiva, (guzičljiva) nazlobna, proždrljiva i goropadna.
katjes is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2017., 15:42   #1009
najbolje nek ti ista firma postavlja (visoke) parketne lajsne, pa ćeš vidit kako će se potrudit da zidovi budu ravni
__________________
grizlić <3
pet is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2017., 21:17   #1010
Sanacija starog drvenog poda

U sklopu adaptacije cijeloga stana najviše me muči pitanje sanacije poda.

kuća je stara stotinjak godina, ali je u dobrom stanju i održavana.
Ovako izgleda pod - odozgo prema dolje; parket, daske (poprečno na grede); između greda - šuta, daske koje drže šutu , zrak, daske (opet porečno na grede).

Parket je hrastov i u nelošem stanju. kada bi se pobrusio bi izgledao odlično.
Problem je što je na nekim mjestima u stanu ima laganih izbočenja.
Ono što mene muči je da li se uopće treba mijenjati struktura poda ispod parketa jer do sada nije bilo nikakvih problema.
Nisam siguran kako je parket postavljen, ali netko mi je rekao da je vjerojatno spojen sa čavlima i da ga se teško može skinuti i vratiti natrag.
Ja bih najrađe, ako se postojeći parket ne može sačuvati u uestetsko radnom stanju da se na njega postavi novi parket ako je moguće.

Svakako ćemo otvoriti pod na jednome mjestu i prema tome odrediti da li se treba sanirati. Na koji način je najbolje i najpovoljnije sanirati pod? Ono što znam sigurno je da su nosive grede u dobrom stanju i to je nešto za početak.
hrcvuk is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2017., 22:36   #1011
Pitanje

Pozdrav svima

Riječ je stanu od nekih 40 m2 s pripadajućim vrtom od 40m2. E sad bi htio taj vrt staviti pod krov (raditi temelje itd) i spojiti sa stanom pa me zanima otkud prvo krenuti. Namjera mi je sve to raditi legalno, iako me neki uvjeravaju da radije to preskočim. Pretpostavljam da prvo trebam napraviti idejni projekt s arhitektom pa onda na temelju toga tražiti dozvole. Jel netko zna koliko bi me koštale sve dozvole (otprilike). Također, koliko mogu očekivati cijenu izgradnje po kvadratu.

Unaprijed hvala
Abesinija is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2017., 23:09   #1012
Quote:
hrcvuk kaže: Pogledaj post
U sklopu adaptacije cijeloga stana najviše me muči pitanje sanacije poda.

kuća je stara stotinjak godina, ali je u dobrom stanju i održavana.
Ovako izgleda pod - odozgo prema dolje; parket, daske (poprečno na grede); između greda - šuta, daske koje drže šutu , zrak, daske (opet porečno na grede).

Parket je hrastov i u nelošem stanju. kada bi se pobrusio bi izgledao odlično

Svakako ćemo otvoriti pod na jednome mjestu i prema tome odrediti da li se treba sanirati. Na koji način je najbolje i najpovoljnije sanirati pod? Ono što znam sigurno je da su nosive grede u dobrom stanju i to je nešto za početak.
provjeri u lijevom ćošku prema fasadi, suprotno od stubišta na poziciji cca 20 cm od zida i ?
kanjar is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2017., 10:13   #1013
žbuka ili..........?

Quote:
Aries_71 kaže: Pogledaj post
pitanje vezano za unutarnje zidove:

adaptiramo uskoro mali stan (objek je građen krajem '60ih), pa želimo i zidove srediti (prije toga ćemo razvesti nove el.instalacije).

Da li postojeću žbuku otući skroz, pa ići komplet s novom ili tamo gdje je zdrava ostavljat, a poravnavat tamo gdje je loša? Prvi (zasad jedini) majstor koji je bio kaže da bi on žbuku skidao samo tamo gdje je loša, pa poravnao. Na moje pitanje zašto - kaže da "nema potrebe"?


Finalni rezultat koji želimo su ravni (ali zaista ravni) zidovi - na čemu trebamo inzistirati (totalni sam laik, pa samo želim da izbjeći krive odluke)? Koja je neka prosječna cijena za kvalitetno odrađen ovaj dio posla?


Mislim da kod otucanja žbuke nastaje hrpa nepotrebnih troškova. Ja bih skinuo djelomično lošu žbuku, stavio el. instalaciju i naljepio gipskarton ploće
( knauf, rigips itd..... ) Ako postoji potreba za izolaciju , onda na profile, kao oblogu zida.
davorinterijer is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2017., 01:29   #1014
Pozdrav,

negdje sam citao da je oko 200EUR/m2-300EUR/m2 adaptacija cijelog stana? Dali je to istina?
Znaci zelim kupiti starogradnju, tj. negdje oko 1940.-1960., a trebalo bi se bas sve mijenjati. (negdje oko 50m2 stana)
Cydia is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2017., 11:55   #1015
što se tiče instalacija - treba sve mijenjati i horizontale i vertikale i trebaš voditi računa da će oni iznad adaptirati kad, tad i olakšaj im posao
kanjar is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2017., 20:45   #1016
Quote:
kanjar kaže: Pogledaj post
što se tiče instalacija - treba sve mijenjati i horizontale i vertikale i trebaš voditi računa da će oni iznad adaptirati kad, tad i olakšaj im posao
što hočeš reći da i njima promijeni vertikale? Najbolje bi bilo da se svi dogovorite i promijenite vertikalu odjednom. Kanjar koliko se okvirno kreće cijena izmjena vertikale za 4 etaže? hvala
lukinjo88 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2017., 13:13   #1017
Da li za stavljanje fiksnih žaluzina na lođu koja je uvučena u liniju zgrade (žaluzine koje kad se sklope zatvaraju lođu) treba poptpis svih sustanara?
charmed84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2017., 14:07   #1018
Quote:
charmed84 kaže: Pogledaj post
Da li za stavljanje fiksnih žaluzina na lođu koja je uvučena u liniju zgrade (žaluzine koje kad se sklope zatvaraju lođu) treba poptpis svih sustanara?
kod nas ni za zatvaranje fiksnim prozorima nitko nije tražio potpise suvlasnika, a kamoli za žaluzine. neki su napravili legalizaciju tako zatvorenih lođa, neki nisu. ne kažem da je to tako dobro i ispravno, samo da se tako odvijalo.

(a ako se pitaš zašto odgovaram ako ne znam točan odgovor - zato što je na forumu puno vjerojatnije da će me netko ići ispravljati, nego što će samo ići odgovoriti na neko pitanje )
uzadnjicas is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2017., 17:01   #1019
Hvala, ma kužim ja da većina radi mimo bilo kakvih pravila, al pošto bi mi radili po P.S u kak se veli, zanima me da li imam argument ak neko ne bude za, pa da kažemo, imate zatvorene lođe tak i tak, mijenjane ograde i nakačene klime bez ikakvih suglasnosti...ĺ
charmed84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2017., 17:53   #1020
Lijepo molim preporuku za firmu za adaptaciju stana u centru Zagreba. Radila bi se kompletna adaptacija tj. Rušenje, rekonstrukcija kompletnog poda(drveni grednici)...Imam troškovnik od arhitektice. Već imam neka nelijepa iskustva tako da molim samo preporuke za ozbiljne firme. Unaprijed hvala
Le ciel is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:36.