Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Politička scena

Politička scena Stranke i osobe na političkoj sceni RH

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.06.2017., 20:09   #5001
Hasi je to "početak pregovora" (tj. još žele Bandića ucjenjivati), a indikativno je i koju ulogu vide u gradu.
Pitali ste se, što će oni uopće Esih i njen tim raditi u skupštini i gradskim tijelima općenioto kad s lokalnim temama imaju veze koliko i krava s baletom, program nemaju, i jedina im je priča ime Trga maršala Tita.
Dosjetili su se.
Žele za sebe komisiju za imenovanje trgova i ulica.


-Stipe
Stipe23 is offline  
Old 26.06.2017., 20:11   #5002
Quote:
stagediver kaže: Pogledaj post
Ne vidim zašto bi itko pristajao na igre i ucjene ustašoljubaca? Ne može se stvar svesti na izbor između jednog imena i drugog, ako se najprije ne svede na glasanje za ili protiv promjene imena.

Koliko su ustašoljupci i njihovi pokrovitelji (HDZ i Katolička crkva) sigurni u to što narod misli najbolje pokazuju izbjegavanjem referenduma.


Ovi naivni, koji se već 27 godina kuhaju na nacionalističkoj ucjeni ustašoljubaca koji je priznaju ovakvu Hrvatsku kakva danas postoji, i ne slute da je ovdje riječ samo o koračiću u nastojanju da se iz temelja Hrvatske potpuno izbrišu partizani i antifašistički pokret, a kako bi ti frustrirani pojedinci konačno mogli Hrvatsku prikriveno početi doživljavati kao nekakvu sljednicu NDH (Hrvatska utemeljena na antifašizmu i partizanskim žrtvama nikad ne može biti njihova). Onima koji u HDZ-u misle da će ovime konačno zadovoljiti apetite ustašoljubaca mogu tek poručiti da se ljuto varaju i da nas tek čeka ustašoljupsko-konzervativno-klerikalna ofenziva na ostatke Hrvatske modernosti i uljuđenosti. Svaki ustupak tim opasnim nabrijancima duboko je nedomoljuban čin.

I da, ovo je ogroman doprinos daljnjim podjelama i korak bliže fizičkom nasilju na ulicama i nabrijavanju atmosfere u medijima i na internetu (u Karamarkovo vrijeme već smo bili došli do toga da su ljudi jedni drugi na portalima počeli prijetiti ubijanjem). Čini se da je nekima u interesu da se ide u takvom smjeru.

Nevjerojatno je kakvoj razini manipulacije su se "neutralni" i "ideološki neopterećeni" podvrgnuli, do mjere da više uopće ne vide što se događa. To što se pritom smatraju jedinima pametnima i izdignutima iznad trivijalnih pitanja samo je dodatna uvreda zdravom razumu.
Tocno to. Vladajucima se rusi piramida kojom su se neprestano financijski namirivali. Razotkrivaju se sve pljacke i modusi isisavanja love. Nezaustavljivo isplivavaju kriminali. Jedino im preostaje ponoviti 91. ali nemaju vise dovoljno Srba da okrenu narod na njih, pa ce sad morat pronalazit neprijatelje medju Hrvatima. Ovo je zadnji pokusaj odbrane privilegija i produzetak nekaznjene pljacke.
__________________
Sve je uzalud.
McFuck is offline  
Old 26.06.2017., 20:11   #5003
Quote:
Stipe23 kaže: Pogledaj post
Hasi je to "početak pregovora" (tj. još žele Bandića ucjenjivati), a indikativno je i koju ulogu vide u gradu.
Pitali ste se, što će oni uopće Esih i njen tim raditi u skupštini i gradskim tijelima općenioto kad s lokalnim temama imaju veze koliko i krava s baletom, program nemaju, i jedina im je priča ime Trga maršala Tita.
Dosjetili su se.
Žele za sebe komisiju za imenovanje trgova i ulica.


-Stipe
da.

u istom linku gore:

"Osvrnuo se i na to hoće li Bandićev potez doprinijeti tome da gradonačelnik dobije podršku u Vijeću.

"Ovo nije dovoljno da damo podršku Bandiću. Ovo je samo osnova da počnemo razgovarati. Tražit ću mjesto predsjednika za imenovanje ulica i trgova. To nam pripada", kratko nam je kazao."
aryna is offline  
Old 26.06.2017., 20:12   #5004
Quote:
ULICA ULICE kaže: Pogledaj post
Hrvatska je jedina postkomunistička zemlja koja još uvijek ima ime svoga bivšeg diktatora na svojim ulicama i trgovima...... i sada će krenuti priča kako je Tile bio dobar, antifašist i da nije bio kao njegovi komunistički vlastodršci i suvremenici....
Jedno pitanje iz kategorije ŠBBKBB:

Što bi bilo, kada bi Hrvati ostali do kraja uz ustaše i naciste? Zamisli da su Hrvati odbili ući u partizanske redove?

Što bi se desilo sa Hrvatima nakon drugog svjetskog rata?

Ja ne mislim da bi nitko u svijetu ne bi pustio ni suzu, ako bi nas Crvena armija sve pobila ko mačiće. Nisu Hrvati neki veliki narod, da bi se njeno nestajanje dugo oplakivalo.

Bez obzira, što mi je simpatiziranje Tita i titoističkog režima strano (možda zbog činjenice što su moji većinom bili u ustašama), Tito i partizani ne zaslužuju da ih se stavlja na istu razinu sa ustaškim režimom, čija vrhuška nije bila dovoljno časna da si pri kraju rata dade metak.

Da nije bilo Tita i hrvatskih partizana, što bi ostalo od Hrvatske?
Nažalost Hrvatska nije imala antifašiste konzervativnog-demokršćanskog-liberalnog-republikanskog kova. Hrvatska nije imala svog DeGaullea. Bilo bi super, da su nas Ameri okupirali i očistili od fašista i komunista.
DJTcro is offline  
Old 26.06.2017., 20:15   #5005
Quote:
ULICA ULICE kaže: Pogledaj post
Ako ćemo tako gledati u Zagrebu bi još imali nazive ulica na njemačkom ili mađarskom jeziku..... a u Rijeci na talijanskom......
Ne znam za zagreb ali u Rijeci je citava hrpa ulica po talijanskim licnostima. Neki su lokalni talijanski antifasisti, ali mnogi bas i nisu vec licnosti bitne za povijest grada isl...
__________________
SMISAO ZIVOTA !!!
Beljki is offline  
Old 26.06.2017., 20:15   #5006
Quote:
aryna kaže: Pogledaj post
da.

"Ovo nije dovoljno da damo podršku Bandiću. Ovo je samo osnova da počnemo razgovarati. Tražit ću mjesto predsjednika za imenovanje ulica i trgova. To nam pripada", kratko nam je kazao."[/I]
ne znaš da li je komedija ili tragedija
__________________
Asti miša.
papi73 is offline  
Old 26.06.2017., 20:24   #5007
Quote:
aryna kaže: Pogledaj post
"Tražit ću mjesto predsjednika za imenovanje ulica i trgova. To nam pripada", kratko nam je kazao.
Ne vjerujem da je to rekao

Koji jebeni pacijent moras biti da ovakvu nakupinu bjelancevina podrzavas
dokle-vise is offline  
Old 26.06.2017., 20:25   #5008
Quote:
ULICA ULICE kaže: Pogledaj post
Znači, ako Obli u Rijeci može jedan trg imenovati Trgom Republike Hrvatske ( koji se prije također zvao nekako drugačije ), to nije dozvoljeno- citiram " toj kamenjarskoj seljačini"?
Obiju ipak malo više toleriram, jer on ipak mijenja po svom rodnom gradu.
A i nije beskarakterni šupak (da citiram @edgea) ko Bandić, koji bi doslovce i rođenu mater prodao za malo vlasti.

Quote:
JINGIZU kaže: Pogledaj post
Ne smije biti više Trgova RH u našoj domovini? Ima neka gornja granica po tom pitanju? Ili ne smije biti takav trg u glavnom gradu?
Ne bi ti škodilo da se fakat napokon naučiš čitati sa razumijevanjem.

Quote:
the edge kaže: Pogledaj post
I još nešto, Trg Republike je sasvim dovoljno. Distinkcija se radi kad je u pitanju neka druga republika.
Malo ga jebe to što je za vrijeme bivše Juge glavni trg, sada Jelačićev, bio Trg Republike

Quote:
kvasteriks kaže: Pogledaj post
Pa ako ništa barem zna šta to znači doći u još zaostaliji kraj i nešto "udelat"?
Što se mene tiče - mogao je ostati u svom naprednom kraju iz kojeg se dotepo i njega blagoslivljat svojim znanjem i sposobnostima.

Quote:
kvasteriks kaže: Pogledaj post
Mislim da čovjek koji je svojom voljom, pod potpunom svjesti i diktatorskom palicom, u smrt i izgnanstva otjerao na destetke tisuće ljudi, nesmije imati vlastiti trg u glavnom Hrvatskom gradu. Nadam se da će se kolege ljevičari složiti samnom.
Oću, kad mi obajsniš kakva je razlika između tih i ovih što danas bježe iz ove države u ništa manjem broju.
A bježe normalni školovani i vrijedni mladi ljudi kojima se gade ovakvi likovi kao što su Bandić i Hasanbegović i priče o '45. i '91.
__________________
"Da, poreze treba plaćati. Ali, u ovom slučaju ne treba plaćati porez." - poslanje po Kolindi, 30.04.2015.
HDZ počinje tamo di asfalt prestaje https://www.youtube.com/watch?v=jUc5867hNik&ab_channel=PIXIX
kiss me is offline  
Old 26.06.2017., 20:30   #5009
Quote:
aryna kaže: Pogledaj post
da.

u istom linku gore:

"Osvrnuo se i na to hoće li Bandićev potez doprinijeti tome da gradonačelnik dobije podršku u Vijeću.

"Ovo nije dovoljno da damo podršku Bandiću. Ovo je samo osnova da počnemo razgovarati. Tražit ću mjesto predsjednika za imenovanje ulica i trgova. To nam pripada", kratko nam je kazao."
neprocjenjivo

Bandić je dobio što je zavrijedio.
Loonie. is offline  
Old 26.06.2017., 20:35   #5010
Quote:
DJTcro kaže: Pogledaj post
Jedno pitanje iz kategorije ŠBBKBB:

Što bi bilo, kada bi Hrvati ostali do kraja uz ustaše i naciste? Zamisli da su Hrvati odbili ući u partizanske redove?

Što bi se desilo sa Hrvatima nakon drugog svjetskog rata?

Ja ne mislim da bi nitko u svijetu ne bi pustio ni suzu, ako bi nas Crvena armija sve pobila ko mačiće. Nisu Hrvati neki veliki narod, da bi se njeno nestajanje dugo oplakivalo.

Bez obzira, što mi je simpatiziranje Tita i titoističkog režima strano (možda zbog činjenice što su moji većinom bili u ustašama), Tito i partizani ne zaslužuju da ih se stavlja na istu razinu sa ustaškim režimom, čija vrhuška nije bila dovoljno časna da si pri kraju rata dade metak.

Da nije bilo Tita i hrvatskih partizana, što bi ostalo od Hrvatske?
Nažalost Hrvatska nije imala antifašiste konzervativnog-demokršćanskog-liberalnog-republikanskog kova. Hrvatska nije imala svog DeGaullea. Bilo bi super, da su nas Ameri okupirali i očistili od fašista i komunista.
Ukratko, Tito i partizanski pokret do 1945. godine ( više manje ) je jedna stvar a Tito i komunistička diktatura od 1945. godine su sasvim druga priča.
i Staljinu najveće zamjerke idu na period od 1945. godine na dalje.....
jedno je antifašizam a nešto sasvim drugo komunizam... samo se kod nas između ta dva pojma stavlja znak jednakosti.....i to dovodi do podjela u društvu....
ULICA ULICE is offline  
Old 26.06.2017., 20:35   #5011
Quote:
Loonie. kaže: Pogledaj post
neprocjenjivo

Bandić je dobio što je zavrijedio.
i mi svi skupa isto
__________________
Asti miša.
papi73 is offline  
Old 26.06.2017., 20:37   #5012
Quote:
DJTcro kaže: Pogledaj post
Što bi bilo, kada bi Hrvati ostali do kraja uz ustaše i naciste?
Hrvatska bi se, skupa s Bugarskom i Rumunjskom, našla pod Staljinom iza željezne zavjese. Neposredno nakon rata bi prošli ko istočna njemačka, sa silovanim ženama i poubijanim muškarcima. U Varšavskom paktu bismo i opet bili SFRJ, samo s puno jačom dominacijom Srbije, puno jačom represijom i zatvorenih granica. Pitanje da li bismo smjeli migrirati i unutar države, jer Rusi recimo nisu smjeli.

I najgore od svega vjerojatno bismo tako i tako dobili Tita Staljin bi ga instalirao.
Loonie. is offline  
Old 26.06.2017., 20:37   #5013
Quote:
Stipe23 kaže: Pogledaj post
Hasi je to "početak pregovora" (tj. još žele Bandića ucjenjivati), a indikativno je i koju ulogu vide u gradu.
Pitali ste se, što će oni uopće Esih i njen tim raditi u skupštini i gradskim tijelima općenioto kad s lokalnim temama imaju veze koliko i krava s baletom, program nemaju, i jedina im je priča ime Trga maršala Tita.
Dosjetili su se.
Žele za sebe komisiju za imenovanje trgova i ulica.


-Stipe
On radi isto što je radio Most na državnoj razini. Karamarko je mislio poput Bandića da će popuštanjem nešto postići. Haso je projekt za rušenje Milana i mobilizaciju lijeve scene u Zagrebu kao što je to napravio Most s Karamarkom.
SimeonZG is offline  
Old 26.06.2017., 20:38   #5014
Quote:
papi73 kaže: Pogledaj post
i mi svi skupa isto
da, na žalost, ali sami smo si krivi, kog vraga nismo glasali, nije da nismo znali kakav je
Loonie. is offline  
Old 26.06.2017., 20:39   #5015
Quote:
kiss me kaže: Pogledaj post
Obiju ipak malo više toleriram, jer on ipak mijenja po svom rodnom gradu.
A i nije beskarakterni šupak (da citiram @edgea) ko Bandić, koji bi doslovce i rođenu mater prodao za malo vlasti.
Pošto sam iz Rijeke slažem se da Obli nije šupak..... ali se ne slažem da ne bi bio spreman učiniti razne nepodopštine i marifetluke da ostane na vlasti ( vidi pod konstituiranje gradske vlasti i "nemoralne" ponude koje je Obeliks nudio i neprijateljima na papiru , da budem jasniji, HDZ-u )
ULICA ULICE is offline  
Old 26.06.2017., 20:39   #5016
Quote:
Loonie. kaže: Pogledaj post
da, na žalost, ali sami smo si krivi, kog vraga nismo glasali, nije da nismo znali kakav je
glasali smo, ali odavno se zna da demokracija nije pravo pametnijeg
__________________
Asti miša.
papi73 is offline  
Old 26.06.2017., 20:41   #5017
Quote:
ULICA ULICE kaže: Pogledaj post
između ta dva pojma stavlja znak jednakosti.....i to dovodi do podjela u društvu....
A dobro, te podjele preuveličavaju političari jer se od toga hrane. Šteta što neće biti referenduma jer bi tada mogli zaista vidjeti koliko su takve trivijalnosti bitne prosječnom stanovniku Zagreba i Hrvatske.

Evo i ja tu i tamo ostavim neki komentar na forumu o tome a nema šanse da bi gubio vrijeme na takav referendum.
__________________
Sainz on Perez: "The stewards should have a look at that. He was intimidating me a lot.”.
FranKrsto is offline  
Old 26.06.2017., 20:43   #5018
Quote:
ULICA ULICE kaže: Pogledaj post
Ukratko, Tito i partizanski pokret do 1945. godine ( više manje ) je jedna stvar a Tito i komunistička diktatura od 1945. godine su sasvim druga priča.
i Staljinu najveće zamjerke idu na period od 1945. godine na dalje.....
jedno je antifašizam a nešto sasvim drugo komunizam... samo se kod nas između ta dva pojma stavlja znak jednakosti.....i to dovodi do podjela u društvu....
Ponavljam, nisam upoznat s time, da je u Hrvatskoj postojao značajni antifašistički pokret, koji je bio istodobno antikomunistički pokret.

Jbg., pokretači hrvatskog antifašizma su bili hrvatski komunisti, ma koliko se nekome to ne sviđalo.

Hrvatski antifašizam se ne može izdvojiti od hrvatskih komunista i hrvatske ljevice.
DJTcro is offline  
Old 26.06.2017., 21:07   #5019
Quote:
DJTcro kaže: Pogledaj post
Ponavljam, nisam upoznat s time, da je u Hrvatskoj postojao značajni antifašistički pokret, koji je bio istodobno antikomunistički pokret.

Jbg., pokretači hrvatskog antifašizma su bili hrvatski komunisti, ma koliko se nekome to ne sviđalo.

Hrvatski antifašizam se ne može izdvojiti od hrvatskih komunista i hrvatske ljevice.
Velika većina pripadnika partizanskog pokreta u Hrvatskoj nisu bili komunisti niti su im bile bliske zamisli komunističkog uređenja društva... narod je prvenstveno ustao u obranu svojih kuća sela i gradova....
Druga je stvar što su komunisti sebi prisvojili pravo na svojatanje istog tog partizanskog pokreta koji je sam po sebi krenuo iz jedne nadasve plemenite zamisli....
ULICA ULICE is offline  
Old 26.06.2017., 21:21   #5020
Quote:
ULICA ULICE kaže: Pogledaj post
Velika većina pripadnika partizanskog pokreta u Hrvatskoj nisu bili komunisti niti su im bile bliske zamisli komunističkog uređenja društva... narod je prvenstveno ustao u obranu svojih kuća sela i gradova....
Druga je stvar što su komunisti sebi prisvojili pravo na svojatanje istog tog partizanskog pokreta koji je sam po sebi krenuo iz jedne nadasve plemenite zamisli....
Tako je. Ali, su komunisti bili na čelu tog pokreta. Vjerojatno zato što obične ljude nisu zanimale pozicije nego obrana vlastitog doba od fašizma, a komunisti su to iskoristili. Postoje pravi antifašisti i pseudoantifašisti koji su bacili mrlju na njega.
Tomo1972 is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:44.