Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci > Psi

Psi Najbolji prijatelji

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.03.2005., 23:51   #1
King shepherd

Htio bih nabaviti ovu pasminu (kraljevski ovcar)

Da li netko ima neki link sa popisom europskih uzgajivacnica svih pasmina (ili doticne)?
prof is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2005., 12:59   #2
nikad cuo za tu pasminu. jel priznata of fca?

od kuda je?
imas neki drugi naziv jer ovo je nepostojeci.
Roko is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2005., 13:12   #3
Mislim da se ovdje govori o dugodlakom njemačkom ovčaru.
Paw is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2005., 13:18   #4
Sad... koliko je meni poznato, 'dugodlakost' je kod njem. ovčar. - anomalija, tj. takvi psi mogu dobiti rodovnicu, ali ih se ne može izlagati.

Strašni su mi, baš zato jer su ogromni tj. imaju 1x veću tjelesnu građu od standarda.
Paw is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2005., 19:42   #5
Evo tu je link pa pogledajte.

http://www.dogbreedinfo.com/kingshepherd.htm

Mislim da nije priznato od fci, al ja sam ljubitelj egzotike pa mi to nije bitno. Uzgojili su ga Ameri (a tko bi drugi), a pasmina je relativno nova. Buduci mi se ne da preko bare po stene, cijenim svaku informaciju o takvim psima u Europi.
prof is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2005., 20:42   #6
Quote:
prof kaže:
Evo tu je link pa pogledajte.

http://www.dogbreedinfo.com/kingshepherd.htm

Mislim da nije priznato od fci, al ja sam ljubitelj egzotike pa mi to nije bitno. Uzgojili su ga Ameri (a tko bi drugi), a pasmina je relativno nova. Buduci mi se ne da preko bare po stene, cijenim svaku informaciju o takvim psima u Europi.

Kao što sam i mislila - dugodlaki njemački ovčar
I nije istina da su ih uzgojili Ameri ... dugodlaki njemački ovčar je prvi i izvoran primjerak pri nastajanju pasmine; njemački ovčar. Što bi značilo da je pasmina porijeklom, potiče sa sjevera Njemačke, radi hladanoće tog podneblja, karakteristična je ta duga gusta dlaka sa još gušćom podlakom.
Kada se krenulo sa ciljanim uzgojem, određeno je da pasmina mora imati kratku, oštru dlaku sa gustom podlakom.
Nije iznimka da se u leglu 'pojavi' štene sa dugom dlakom, što bi reći da geni čine svoje.

A Ameri mogu pisati što hoće... oni jesu 'izumili' Elvisa Presleya, ali NE dugodlakog njemačkog ovčara
Paw is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2005., 13:17   #7
ameri su pretjerali ovaj put!
A jesu nadrobili porijeklo: nj ovcar, malamut, pirinejski pas. A kad ono-obicna greska svakog lokalnog uzgajivaca “vucjaka”. Koje li egzote

A i nije priznat od AKC
Billi is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2005., 19:28   #8
haha, ludi ameri.
Doduše, nisu nadrobili porijeklo, jer mi se čini da su
stvorili čistokrvnog mješanca,a prezentiraju ga kao pasminu(ovaj zadnji sivi malac na slici je čini mi se zaista mix između malamuta i dugodlakog NJO-a, kao što i tvrde).
al, dobro, ak ih veseli...

a ti, prof,ak hoćeš nabaviti ovu pasminu, imaš ih u RH-doduše, ne ovakvih malih sivaca ko na zadnjoj slici...

Inače, dugodlaki NJO imaju i ime - Altdeutscher Schaeferhund, kao naš tornjak, nisu priznati od FCI, ali u Njemačkoj normalno sudjeluju na izložbama.
isto tako, najviše ih ima iz radne linije, velik postotak pasa koji radi s ovcama u Njem. su baš Staronjemački ovčari - što je donekle i problem jer ih često križaju sa kavkaski ovčarom i drugim ovčarskim pasminama - budući da je za radne pse važnija efikasnost nego da li ulazi u standard..U Njemačkoj je zato osnovano posebno društvo za zaštitu te pasmine koji se trude, a ne znam da li su uspjeli proglasiti je nešto kao zaštićenom vrstom.

meni su osobno, ljepši od kratkodlakih.
maxina is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2005., 21:51   #9
Joj maxina...deder odkud si prepisala ova trabunjanja gore

Zbunjuješ ljude... vidiš onu linkanu sliku... e ako vidiš... to je 'gotov pas' - to je krajnji ishod.
Staro njemački ovčar i staro engleski ovčar, mogu si dati ruku jedno drugom, što bi značilo da je staro njemački ovčar imao gustu rutavu dlaku, crne boje, nezgrapno tijelo - nimalo sličan današnjem njemačkom ovčaru.

Da su se njemci držali staro njemačkih ovčara, sada bi u vrtovima uzgajali bobije... a ne NJEMAČKE OVČARE.
Njemački ovčar je stvaran godinama. Što se vidi iz bezbroj slika i opisa pasmine od početka uzgoja do danas - otvori bilo koju knjigu o njemačkim ovčarima i pročitaj kronologiju.
Postoje dvije priče; da su selektivni uzgoj započela dvojica brače i druga priča da je za nastajanje pasmine zaslužan jedan vojni funkcioner.
U pravilu njemačkog ovčara je formirala vojska, a kasnije ga uzgajivači iznijeli do perfekcionizma i popušili kukove - žešća mana ove pasmine.
Na sličan način je stvaran i doberman.
Štobireči... da je njemački ovčar pretpio mnogobrojne promjene, koje su manifestirale na građi tijela, boji i dužini dlake.

Dalje... jedino što su njemci zadržali 'pod svoje' je visina u grebenu... - odi na bilo koju izložbu njemačkih ovčara pa usporedi njemački uzgoj vs talijanski.

A to dali se će se u budoćnosti priznati dugodlaki njemački ovčar ili ne... vrlo je slična tema; Rough Collie vs Smoth Colli (ako uopće imaš ideju o čem pričam... ali čisto sumnjam)
Štobireči; razlika je samo u dužini dlake, +/- visina/jača građa (njemački ovčar vs dugodl. njem. ovčar).
__________________
Pliva patka preko Save, nosi pismo na vrh glavu, u tom pismu piše da ja VOLIM TE najviše!
Paw is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2005., 23:09   #10
hm,ne kužim u čem je problem , doduše...
osim što ti o staronjemačkom ovčaru govoriš u past tensu...
evo ti link na homepage kluba dugodlakih-vidi sliku na prvoj strani homepagea...jel vidiš sliku?...e, ako vidiš, pogle kak se stranica zove...jel vidiš kak se stranica zove?piše ti nešto kao Altdeutscher Schäferhundeverband Deutschland....možeš odmah pogledat i prijavnicu za izložbu 30.4/1.5. tekuće godine...

http://www.asvd.de/

Zadnje uređivanje maxina : 30.03.2005. at 00:44.
maxina is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2005., 23:23   #11
evo, našla sam čak i uzgajivačnicu Old German sheeping dogs, tj.Staronjemačkog ovčara.
Kao što je očito iz slike, pas nema "gustu rutavu dlaku, crne boje, nezgrapno tijelo - nimalo sličan današnjem njemačkom ovčaru", već naprotiv, sličniji je psu čiji je link dao prof.
kolko vidim,pas je osvojio razne titule, mora da je sudjelovao na izložbama.
"Int. Champion offene Klasse
Europasieger
WCJ-Sieger
Sieger der Nationen
Weltsieger"

http://www.zuechtervermittlung.de/en...d/Nobby-e.html

evo, prof, ako ne nađeš nikoga u Hrvatskoj, bar nećeš morati ići po ljubimca u Ameriku
maxina is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2005., 23:52   #12
još jedna uzgajivačnica sa prekrasnim psima:
Altdeutschen Schäferhunde-Verband
Dagmar & Jessica Anderson
Rheinstrasse 92
68649 Groß-Rohrheim

http://www.haus-barrett.de/index1.html

prof, imaš i na engleskom cijelu stranicu,ak ne barataš baš njemačkim.
i inače u Njem. i Švic postoje uzgajivačnice dugodlakih NJO sa strogim pravilima uzgoja - kolko vidim iz ove uzgajivačnice psi imaju odlične kukove.
maxina is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2005., 00:41   #13
Paw,
i sad me, po mogućnosti pitaj "kako se ZOVE i PREZIVA vlasnica uzgajivačnice, kako izgleda i gdje se TOČNO uzgajivačnica nalazi", da provjeriš jer ovo istina...

p.s. dio pod navodnicima sa:
https://www.forum.hr/showthread.php?s=&threadid=82392
da ne bi opet bilo"prepisuju odavdje..."
maxina is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2005., 07:06   #14
E sorry... ovo još nikom nisam rekla... al ti si curo tulava... BAŠ tulava.
Qurca pojma nemaš o ničem što usko nije vezano za gugl.
Točno sam znala što ćeš mi odgovoriti i gdje češ tražiti i na kojim ćeš stranicama tražiti.

E kokoš tulava


Pa normalno da postoje uzgajivačnice, kako bi se inače pasmina održala... kloniranjem

Nisi mi odgovorila za Colli??

Ajme s kim se ja zafrkavam... dobro su mi i rekli s kim imam posla

Aj ti djete u vrtić iz kinologije pa se vrati za jedno pet, šest godina kad stasaš
__________________
Pliva patka preko Save, nosi pismo na vrh glavu, u tom pismu piše da ja VOLIM TE najviše!
Paw is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2005., 10:44   #15
Hm, nisam htio izazvati svadu, al sto je tu je.

Ima jos jedna stvarcica koja meni osobno izgleda ko dosta velika razlika u odnosu na njemackog ovcara, a to je tezina:

King Shepherd:
weight - 90-150lbs (41-69kg)

German Shepherd
weight - 77-85lbs (35-40kg)

E sad, u prosjeku je king puno tezi od njemackog, sto ipak ukazuje na mijesanje sa necim teskim, kao sto je i navedeno (veliki pirenejski pas i aljaski malamut).
prof is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2005., 20:47   #16
Quote:
prof kaže:
Hm, nisam htio izazvati svadu, al sto je tu je.

Ima jos jedna stvarcica koja meni osobno izgleda ko dosta velika razlika u odnosu na njemackog ovcara, a to je tezina:

King Shepherd:
weight - 90-150lbs (41-69kg)

German Shepherd
weight - 77-85lbs (35-40kg)

E sad, u prosjeku je king puno tezi od njemackog, sto ipak ukazuje na mijesanje sa necim teskim, kao sto je i navedeno (veliki pirenejski pas i aljaski malamut).
da, ja neznam koji je problem te cure...u svakom slučaju nemam namjeru upuštati se u daljnje rasprave sa nekim tko se u nedostatku argumenata služi uvredama.Tolko nisko nisam spala...

u svakom slučaju si dobro zamijetio.naime, pas koji ti spominješ nije dugodlaki njemački ovčar o kojem je krenula rasprava.na samoj stranici piše da je king shepherd dobiven križanjem dugodlakog njemačkog ovčara malamuta i pirinejskog planinskog.
Tako da taj pas ima veze sa dugodlakim njemačkim ovčarom kao što i curly coated retriever ima veze sa pudlom.A opet tvrditi da je curly coated pudla naprosto je smiješno.
U svakom slučaju, ako želiš baš tog psa, morat ćeš do Amerike, a ako te zadovoljava običan dugodlaki, njega je već lakše nabaviti.
maxina is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2005., 03:13   #17
Kladim se da u životu nisi vidjela dugodlakog njemačkog ovčara jel tako??

Očito da ne. I već sam ti jednom rekla, nemoj krivo upučivati ljude,
radije se pokrij ušima i reci da ne znaš.

Prof... u onoj tvojoj linkanoj stranici - obje slike predstavljaju dugodlakog njemačkog ovčara.
Nema zabune.

Da je kojim slučajem njemački ovčar križan spomenutim pasminama, pasmina ne bi zadržala formu tj. građa tijela, počev od gubice, uški ka repu ne bi odgovarao prikazu sa slike.
Niti bi imao specifičnu dužinu dlake koju ne odlikuje pasmine: Pirineskog planinskog psa, Pirinejskog mastifa... a niti pirinejskog ovčara. A o 'spuštenim' uškama da ne govorim.

Da je kojim slučajem križan sa Alaškim malamutom, pas bi dobio na građi...ali bi zadržao neke karakteristike dotične pasmine, kao što su male, usađene uške, nizak vrat, ravna leđa i povijen rep.
Dužinu dlake također ne bi mogao naslijediti od Alaškog. m., jer Alaškog malamuta ne krasi duga dlaka, več njezina bujnost.
Ako bi naslijedio boju... dogodila bi se jedna suprotnost tj. ono što krasi njemačkog ovčara je 'maska' - križanjem bi se izgubila crna maska specifična za njemačkog ovčara.

Evo za primjer - križaj njemačkog ovčara i šarplanica (koji btw. od svih gore spomenutih pasmina ima najdužu dlaku i specifičnu željezno-sivu boju krzna).
Dobiti ćeš na masi, uške će biti manje i spuštene, golem nizak vrat, ravna leđa i duže noge, rep najsličniji njemačkom ovčaru, ali podignut - odnosno prelazi visinu u dopuštenim stupnjevima.
O naravi da uopće ne govorim.
Ako nađem vremena skenirat ću ti sliku svog ex. psa, pa da 'uživo' vidiš kako izgleda križanje jedne pasmine sa njemačkim ovčarom.

No da ne duljim... jer samo porijeklo njemačkog ovčara, sama povijest te pasmine o kojoj smo nešto govorili na stranici prije objašnjava odkud se zadržala dužina dlake i koja je bila njezina funkcija.

A ako ćemo več fantazirati... da je dugodlaki njemački ovčar uopće križan sa bilo kojoj pasminom (a nije) - najidealnija bi bila: belgijski ovčar
A ako te baš zanima mogu ti reći i zašto.

A što se maxine tiče; ona ti je stari slučaj plagijata... što se već i dokazalo na ovom forumu u jednoj drugoj raspravi. Ona ti fino pokupi nečije textove i piše pod svoje ... ono malo što zna o pasminama i hendlanju, pokupila je sa mnogih foruma o kućnim ljubimcima... i iskustvima vlasnika pasa.
Što nije loše... za nekoga koji još uči i zato joj i velim da će za par godina i mrvu iskustva postati expert u poznavanju online pasmina... ali fali joj prakse uživo.

Gugl ti je njena spika, bez gugla, ona ti je stari moj ko riba na suhom.
Neš ti gugl
__________________
Pliva patka preko Save, nosi pismo na vrh glavu, u tom pismu piše da ja VOLIM TE najviše!
Paw is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2005., 09:51   #18
ljudi a o cemu vi pricate
na linku je cisti njemacki dugodlaki ovcar, bez naznaka pirinejskog psa. ili je losa fotka ili pirineja nema.

i to sto je pas tezi ne cudi, lako je sustavno izdvajati jacu stenad i kroz koju generaciju dobiti jake dugodlake ovcare.
Billi is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2005., 10:50   #19
Quote:
Paw kaže:

Prof... u onoj tvojoj linkanoj stranici - obje slike predstavljaju dugodlakog njemačkog ovčara.
Nema zabune.
Paw,
jesi ti kojim slučajem skrolala stranicu malo dolje?i vidjela sliku zadnjeg psa.i to je tebi čisti dugodlaki NJO?omg



osim toga ti si na početku topica tvrdila , citiram: "Staro njemački ovčar i staro engleski ovčar, mogu si dati ruku jedno drugom, što bi značilo da je staro njemački ovčar imao gustu rutavu dlaku, crne boje, nezgrapno tijelo - nimalo sličan današnjem njemačkom ovčaru."
pa sad ne kužim jesi li promijenila mišljenje o tome ili i dalje tvrdiš tako? jer je evidentno da ipak nije tako.Ja uopće ne kužim s kim se ti boriš?moj je post bio usmjeren na to da altdeutch ne samo da nije rutav,crni pas iz prošlosti,preteča današnjeg NJOa, nego da itekako postoji i u Njemačkoj sudjeluje na izložbama.
Uopće ne znam zašto se svaka komunikacija s tobom završi dokazivanjem ko je u pravu a ko nije-ali to, svakako, nije moj problem. to su očito neke tvoje traume i potrebe za samodokazivanjem...neću ulazit u to.

Quote:
Paw kaže:

A što se maxine tiče; ona ti je stari slučaj plagijata... što se već i dokazalo na ovom forumu u jednoj drugoj raspravi.
a dokazalo se išta?(normalno da nije, kad se nije imalo kaj...).dokazalo se jedino da si cura sa viškom vremena, koja se ne bi, da netko napiše pjesmu o vinu, (a ti si tu riječ ikad upotrijebila u svom velebnom postu),skidala s grbače tog jadnika sljedećih godinu dana...srećom pa me ne dira ni pol %.

nego, zakaj ti paw, svaki post pišeš meni i to iz perspektive kao da je moj upućen tebi gle, kad ću se obraćat tebi, napisat ću "Paw,..."kao u ovom postu.oke?
maxina is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2005., 10:53   #20
p.s. ovaj primjer s vinom je preuzet od La dura.
Mislila sam da bi to trebalo naglasiti, kako me i on jednog dana ne bi krenuo gnjavit s tim da "prepisujem odavdJe...".Makar, znam da je on normalan i ok, pa mu tak nešto ne bi palo na pamet...
maxina is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:49.