Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.12.2008., 14:14   #1
Vazektomija

dakle.... kako ne volim koristiti kondome, a uvijek se može "omaknuti".... počela me interesirati vazektomija...

Volio bih čuti vaša mišljenja, prijedloge vezane uz taj zahvat... za i protiv... cijena, posljedice.... isplativost odnosno rizik
batinjos is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2016., 13:19   #2
Ima li neki urolog na forumu? Koja je procedura? Imam 32 godine i ne želim postati roditelj, nikad. Nikad nisam bio u niti u vezi u cijelom životu, niti istu želim prije, sada niti u budućnosti, a od same pomisli da mi se zalomi dijete, javlja mi se težak napadaj anksioznosti.
Prošao sam nekoliko avantura gdje sam iščekujući da dotične dobiju stvari jer im je kasnilo, ostario za 5 godina u mjesec dana. Iako sam koristio zaštitu i zaista to sranje više ne želim opet prolaziti.
Uz dužno poštovanje svi znamo kakve su žene po nekim pitanjima. U početku govore kako im djeca nisu na kraj pameti sa nekim avanturistom o kojem sve znaju od početka kakav je i što od njega mogu (ne)očekivati, ali da zatrudne, kurac bi išle na abortus. Debela većina njih, jbg. hormoni ih peru. Nas pak zatekne alimentacija i jednog dana to dijete će odrasti i htjeti neke odgovore pa mu moraš reći istinu kako stvari stoje i pod kojim uvjetima je nastalo te zašto nije imalo oca sve protekle godine. Evidentno je da tu svi gube i mislim da taj kaos i zla krv ne trebaju nikome.
Znam sebičan sam, bešćutan i nemam srce ali takav sam i takvog sam se prihvatio. Barem si to priznajem.

Dakle, siguran sam u svoju odluku i želim ju provesti u djelo. Gdje i kakva je procedura ako ima koja ok duša, da podijeli iskustva? Hvala.

Zadnje uređivanje saurs : 01.12.2016. at 13:38.
saurs is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2016., 07:14   #3
Quote:
saurs kaže: Pogledaj post
Imam 32 godine i ne želim postati roditelj, nikad. Nikad nisam bio u niti u vezi u cijelom životu, niti istu želim prije, sada niti u budućnosti, a od same pomisli da mi se zalomi dijete, javlja mi se težak napadaj anksioznosti.
Mislim da je svaka spolno aktivna osoba barem jednom prošla daj dio sa šizom dok se čeka rezultat testa lijepo da želiš biti odgovoran i da si si posložio taj dio sa (ne)roditeljstvom u glavi ali mislim da kao i za žene postoji dobno ograničenje. Ne znam zašto je to tako kod nas, čini mi se to dosta rigorozno kao da ljudi ne znaju sami donositi odluke.

Ako se dobro sjećam s nekih drugih tema zar ne delaš ti negdje vani, možda bi ti bilo bolje da se raspitaš za postupak i cijene negdje vani?
__________________
I can turn a gray sky blue
SubSV is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2016., 09:12   #4
Pored svih metoda kontracepcije on se odluci na ovu najgoru "srednjovjekovnu". Saurs bolje pogledaj strane forume po ovom pitanju, ima negativnih nuspojava nakon operacije, vec sam ti naveo koje, a povratak na staro jako tezak. Seksualni zivot nakon vazektomije ce biti samo gori a ne bolji, rizici:
http://www.theturekclinic.com/servic...effects-after/
Takodjer neki ljudi navode impotenciju nakon operacije:
https://www.healthexpress.co.uk/erec...fter-vasectomy
http://www.topix.com/forum/health/er...CK71H3DQ2821SD
Uostalom kolicina ejakulata ce ti biti manja, pa time i losiji orgazam.
BonoBono is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2016., 10:44   #5
Quote:
SubSV kaže: Pogledaj post
Mislim da je svaka spolno aktivna osoba barem jednom prošla daj dio sa šizom dok se čeka rezultat testa lijepo da želiš biti odgovoran i da si si posložio taj dio sa (ne)roditeljstvom u glavi ali mislim da kao i za žene postoji dobno ograničenje. Ne znam zašto je to tako kod nas, čini mi se to dosta rigorozno kao da ljudi ne znaju sami donositi odluke.

Ako se dobro sjećam s nekih drugih tema zar ne delaš ti negdje vani, možda bi ti bilo bolje da se raspitaš za postupak i cijene negdje vani?
Ta "šiza" mi je ostavila dobar dio posljedica na zdravlje. Ali svaka škola se plaća. Srećom sve je dobro prošlo.

Da, radim za stranu firmu koja me s vremena na vrijeme šalje na terene po kugli Zemaljskoj. Inače, našao sam jednu kliniku u Beču. Imaju stranicu i na hrv. jeziku. U RH je dobno ograničenje na 35 god. života, dakle ništa od HR. Koji taliban je pisao taj zakon? Austrija je za sada u igri.
Pogledati ću malo i Sloveniju.

Quote:
Dear. Mr Saurs

Thank you for your inquiry.

We perform the so called “No scalpel” vasectomy. It is currently the easiest and most recent method.

Please find attached further information on the details. The surgical procedure is simple and only takes about 20 minutes.

The whole appointment takes about 1 hour.

Upon reaching 25 years of age, every man is entitled to get a vasectomy. The consent of another person is not required.

You can get an appointment within one to two weeks.

Please bear in mind that you should take it easy during the first few days following the vasectomy (no sports, no hard physical work).

The charges of the vasectomy include the necessary spermiograms and amount to 910 €. We require some information concerning your state of health to set the appointment – those may be clarified via telephone, E-Mail or face-to-face.

For more details please give us a call during our office hours: Monday to Friday, 8:00am to 5:00pm and Saturday, 8:00am to 1:00pm.

For further information please visit our website at www.prowoman.at or www.provasektomie.at.

We would like to invite you to our next consultation hour with one of our urologists to get more detailed information and advice. The next one is scheduled for Friday, December 9th, 2016 at 2 pm.

This is an open discussion with a maximum of 10 participants. Please give us a call beforehand if you would like to take part.

Hoping to have answered all your questions,


Kind regards,

Mag.a Nina Stastný
pro: woman Ambulatorium
Sexualmedizin und Schwangerenhilfe
Zentrum für Vasektomie

Fleischmarkt 26 / 1010 Wien

http://www.prowoman.at/proman.php?ka...&changelang=hr
saurs is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2016., 10:56   #6
Quote:
BonoBono kaže: Pogledaj post
Pored svih metoda kontracepcije on se odluci na ovu najgoru "srednjovjekovnu". Saurs bolje pogledaj strane forume po ovom pitanju, ima negativnih nuspojava nakon operacije, vec sam ti naveo koje, a povratak na staro jako tezak. Seksualni zivot nakon vazektomije ce biti samo gori a ne bolji, rizici:
http://www.theturekclinic.com/servic...effects-after/
Takodjer neki ljudi navode impotenciju nakon operacije:
https://www.healthexpress.co.uk/erec...fter-vasectomy
http://www.topix.com/forum/health/er...CK71H3DQ2821SD
Uostalom kolicina ejakulata ce ti biti manja, pa time i losiji orgazam.
Da si barem pročitao te linkove ne bi pričao gluposti. Jasno da ima "nuspojava" poslije operacije u vidu oporavka od procedure. To je normalno za svaki kiruški zahvat. Pa i ovaj relativno neinvazivni.

Ova procedura je super stvar i mom slučaju mi je sve bolje od mogućnosti zametnuog djeteta i nametnutih obveza.

Zadnje uređivanje saurs : 02.12.2016. at 11:08.
saurs is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2016., 12:15   #7
Pa kaj ti nije jednostavnije ne sexat ?
__________________
It´s Nice To Be Important But , It´s More Important To Be Nice.
Shaggy is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2016., 12:29   #8
Quote:
Shaggy kaže: Pogledaj post
Pa kaj ti nije jednostavnije ne sexat ?
Da jest ali ono ne želim si to uskratiti ako ne moram. Ne mora se niti jesti, možeš se priključit intravenozno na glukozu ili nešto ali to onda bitno smanjuje kvalitetu života, zar ne?
saurs is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2016., 12:51   #9
Quote:
saurs kaže: Pogledaj post
Da jest ali ono ne želim si to uskratiti ako ne moram. Ne mora se niti jesti, možeš se priključit intravenozno na glukozu ili nešto ali to onda bitno smanjuje kvalitetu života, zar ne?
Pa kolko čitam i ovo bitno smanji kvalitetu seksualnog života, tako da si poantu pogodio.
__________________
It´s Nice To Be Important But , It´s More Important To Be Nice.
Shaggy is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2016., 13:22   #10
Quote:
Shaggy kaže: Pogledaj post
Pa kolko čitam i ovo bitno smanji kvalitetu seksualnog života, tako da si poantu pogodio.
Krivo čitaš. Ne smanjuje se kvaliteta seksualnog života nimalo. Samo si sterilan. Proizvodnja testosterona i dalje ide.

Narodski objašnjeno...

Imaš pištolj koji puca ćorke umjesto pravih metaka. Dakle bitno je da puca, ali da pritom ne radi štetu. Ne znam kako da se preciznije izrazim.
saurs is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2016., 13:27   #11
Quote:
saurs kaže: Pogledaj post
Krivo čitaš. Ne smanjuje se kvaliteta seksualnog života nimalo. Samo si sterilan. Proizvodnja testosterona i dalje ide.

Narodski objašnjeno...

Imaš pištolj koji puca ćorke umjesto pravih metaka. Dakle bitno je da puca, ali da pritom ne radi štetu. Ne znam kako da se preciznije izrazim.
Ne znam...nebi dao da mi se neko zaje**** oko pimpača ni pod razno, a ti ako oćeš - udri !
__________________
It´s Nice To Be Important But , It´s More Important To Be Nice.
Shaggy is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2016., 13:38   #12
Quote:
Shaggy kaže: Pogledaj post
Ne znam...nebi dao da mi se neko zaje**** oko pimpača ni pod razno, a ti ako oćeš - udri !
Treba biti samo educiran i život postane puno lakši. Ovo se provodi već 117 godina i već se jako puno zna i o tom postupku i o posljedicama. Stvarno nema smisla da se bavimo gatanjem u 21. stoljeću. Na Zapadu ovo je jedna posve normalna procedura. Ali ajde, doći će 21. stoljeće jednog dana i ovdje pa će ljudi znati više.
saurs is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2016., 14:01   #13
Quote:
saurs kaže: Pogledaj post
Treba biti samo educiran i život postane puno lakši. Ovo se provodi već 117 godina i već se jako puno zna i o tom postupku i o posljedicama. Stvarno nema smisla da se bavimo gatanjem u 21. stoljeću. Na Zapadu ovo je jedna posve normalna procedura. Ali ajde, doći će 21. stoljeće jednog dana i ovdje pa će ljudi znati više.
A ček, da probaš primjenjivat samo analni sex jesi o tome razmišljao ?
__________________
It´s Nice To Be Important But , It´s More Important To Be Nice.
Shaggy is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2016., 14:18   #14
Quote:
Shaggy kaže: Pogledaj post
A ček, da probaš primjenjivat samo analni sex jesi o tome razmišljao ?
To bi mi bitno smanjilo izbor partnerica.
saurs is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2016., 19:22   #15
Quote:
saurs kaže: Pogledaj post
Krivo čitaš. Ne smanjuje se kvaliteta seksualnog života nimalo. Samo si sterilan. Proizvodnja testosterona i dalje ide.

Narodski objašnjeno...

Imaš pištolj koji puca ćorke umjesto pravih metaka. Dakle bitno je da puca, ali da pritom ne radi štetu. Ne znam kako da se preciznije izrazim.
Samo što ti je taj "ćorak" osjetno slabiji od pravog metka (manje ejakulata), s time i orgazam lošiji, ako uopće uspiješ propucati zbog potencijalne impotencije.
BonoBono is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2016., 12:01   #16
Quote:
BonoBono kaže: Pogledaj post
Samo što ti je taj "ćorak" osjetno slabiji od pravog metka (manje ejakulata), s time i orgazam lošiji, ako uopće uspiješ propucati zbog potencijalne impotencije.
Nije na odmet barem malo, obrazovati se.

http://www.vasectomy-information.com...ter-vasectomy/

http://www.healthline.com/health/ere...fter-vasectomy
saurs is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2016., 19:45   #17
Isuse šta ste napravili od teme. Molim vas da prestanete sa prepucavanjem.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2017., 19:19   #18
Vazektomija iskustva

Pozdrav! Zanimaju me iskustva ljudi koji su napravili vazektomiju. Pozitivna, negativna, prije koliko vremena, preporuka doktora i sve sta bi nekome moglo koristiti, ali iz vlastitog iskustva, a ne sa interneta. hvala
bob33 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2017., 09:31   #19
Quote:
bob33 kaže: Pogledaj post
Pozdrav! Zanimaju me iskustva ljudi koji su napravili vazektomiju. Pozitivna, negativna, prije koliko vremena, preporuka doktora i sve sta bi nekome moglo koristiti, ali iz vlastitog iskustva, a ne sa interneta. hvala
Obzirom da već duže razmišljam o vazektomiji i odlučio sam je napraviti, samo još nisam odlučio gdje... Inače, imam preko 36 god., 2 djece, ... mogu napisati svoje iskustvo u pokušaju pronalaženja odgovarajuće ordinacije

Nažalost gdje god sam pitao, vidim da je vazektomija tabu tema kod nas što je prilično frustirajuće. Iako sam po forumima i člancima čitao da zahvate obavljaju sve urološke ordinacije u HR, no iz mog iskustva nije baš tako jednostavno pronaći istu.

Prvo sam otišao mom liječniku opće prakse po savjet i možda preporuku ordinacije i metode kojom se odrađuje zahvat. Nažalost, nije mi ništa mogao preporučiti jer kako kaže nema konkretna saznanja o tome niti je ranije imao pacijenata koji su je napravili, no uputio me urologu u KBC. Urolog u KBC je bio nekako nezainteresiran, i kaže da bi mi oni to mogli napraviti uz anesteziju u spinalni blok i 24h boravak u bolnici, nezna mi reći cijenu ali od 2000 Kn na dalje jer zahvat nije pokriven obaveznim osiguranjem (pretpostavljam da bi me došlo barem duplo više na kraju). No u razgovoru ne stječem povjerenje i primjećujem da zahvat rade izuzetno rijetko iako je po njegovim riječima rutinski i jedan od najjednostavnijih u urologiji. Rade klasičnom konzervativnom metodom. Rez skalpelom pa šivanje. Prije operacije traže čitav niz nalaza. Red čekanja je na mjesto u bolnici. (nisam potpuno isključio ovaj izbor, ali nije mi praktično dulje čekanje, 24h u bolnici, puno nalaza, a i radije bih uz lokalnu anesteziju)

Nadalje, kontaktiram privatnu polikliniku u Rijeci u kojoj rade također klasičnom metodom, ali uz opću anesteziju i cijena zahvata je oko 9500 Kn!!! boravak kod njih oko 6 sati (ova varijanta otpada zbog cijene i zbog opće anestezije)

Kontaktirao sam i jednu privatnu ordinaciju u Zagrebu koja radi zahvat također klasičnom metodom ali uz lokalnu anesteziju. Jedan ili dva šava. Cijena 3000 Kn. Boravak u ordinaciji: sat vremena (ova mi je u užem izboru)

U HR nisam našao ordinaciju koja bi zahvat napravila No-Scalpel metodom. Ta metoda se najčešće primjenjuje vani. Nakon nje oporavak lakši i nema šavova, nego se koristi "ljepilo" za kožu. Pretpostavljam i da je ožiljak manji kad nema šavova. Koliko vidim zahvat no-scalpel metodom u ordinacijama u Austriji je od 300-750 EUR i boravak u ordinaciji je oko 45 min, tako da sve više razmišljam o toj varijanti iako bih je radije obavio u HR. Minus je jezična barijera i što bih nakon zahvata trebao putovati 2-3 sata iz Austrije i nebih mogao doći na kontrolu koja navodno najčešće nije ni potrebna.

Molio bih ako netko ima saznanja gdje u HR rade no scalpel metodom da napiše, može i privatna poruka
DRI is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2018., 11:19   #20
Jel jos stoji zakon da se prije 35-te nemoze ovo obaviti?

Imam 31, imam dijete, rastavljen sam.
Tislav is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:29.