Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje > Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.09.2015., 02:01   #141
ma nisam spavo uopće otkada sam bio na kontroli danas i sve normalno do prije pola sata
villa7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2015., 02:21   #142
Villa7, ja mislim da ti to gnoj izlazi vani-onako kao krv samo malo tamnije...meni je jednom izasao gnoj kroz zub, tj krvario mi je zub kao slapovi niagare i onda kad nije vise bilo gnoja je prestalo....a drugi put je bilo kad sam bila u bolnicu, kroz rez ispod zuba mi je izlazio gnoj, svaki put kad sam jela. Bit ces ti ok
__________________
smijeh je lijek
little plavusha is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2015., 02:25   #143
....i posto je ta krv i gnoj sto je imas u oteklini je pod velikim pritiskom, onda znas da mora izlaziti brzo, to mi je bio potvrdio i zubar takodjer
__________________
smijeh je lijek
little plavusha is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2015., 09:50   #144
sad je to meso sve veće i veće unutra prešlo je preko zuba i skroz curi i dalje, nadam se da je to što kažeš
villa7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2015., 10:04   #145
Sorry na duplom postu. Kaže doktor da to mora tako biti, jer mi je skratio tu plastikicu i sad mora toliko sve curit van i da će biti sve normalno kad to izađe.
Hvala svima
villa7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2015., 13:39   #146
to mora tako biti, znam da su mi cak neke sitne sukrvice izlazile... uglavnom ono sto je unutra sad mora van, jer u protivnom moze se upala prosiriti na....okolne organe, ili moze doci do sepse
__________________
smijeh je lijek
little plavusha is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2015., 17:56   #147
Quote:
little plavusha kaže: Pogledaj post
to mora tako biti, znam da su mi cak neke sitne sukrvice izlazile... uglavnom ono sto je unutra sad mora van, jer u protivnom moze se upala prosiriti na....okolne organe, ili moze doci do sepse
To je i meni izlazilo, kao neke sukrvice. Sad sve slabije to ide van, nego da te pitam još, jel ti onako visilo nešto iz tog reza, ja sad neznam hoće se to povuć ili će to otpast kada mi izvadi plastikicu?
villa7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2015., 03:41   #148
Pozdrav svima!

Isprike što dižem temu, ali vidim da ima stručnjaka koji daju odlične savjete pa da i ja podijelim svoj slučaj.

U petak sam normalno jeo i iz čista mira nešto je puklo u donjoj lijevoj strani čeljusti. Pretražio sam jezikom, međutim ništa nisam našao. Do večernjih sati započela je neizdrživa bol, negdje oko umnjaka, ali kad tako jako boli, ne može se pecizno odrediti izvor. Popio sam lekadol misleći da će mi biti od koristi. Međutim kao da ga nisam ni popio.

Nisam htio ići na hitnu nego sam odlučio pričekati radni dan. U međuvremenu sam u ljekarni da bi preživio vikend uzeo Neofen forte i počeo ih piti svakih 6 sati. U početku se bol povlačila na 6 sati, zatim na 12h, a onda se u nedjelju navečer dogodilo nešto neočekivano. Iz čista mira sam na mjestu bola jezikom rasklimao umnjak da bi ga nakon 10 minuta potpuno izvadio.

Tek su onda počele muke, Neofen kao da više nije poslužio ničemu, a zubno meso na mjestu umnjaka počelo je oticati. Otišao sam kod stomatologa i poslala me na snimanje cijele donje čeljusti a u međuvremenu mi propisala i Amoksicilin od 1 grama.

Rezultati slikanja pokazali su da mi je umnjak potpuno vodoravno izrastao i zabijao se u sedmicu gurajući je, a onda je zbog istrošenosti pukao i sad mi je cijeli komad zuba još unutra u zubnom mesu.

Bol je neizdrživa amoksicilin ne pomaže, a Neofen ne znam da li smijem koristiti. Zato sada i ne spavam, jer mi ovo pisanje okupira mozak. Sutra nosim slike, bojim se da će rješenje biti samo jedno - alveotomija.

I što je najgore, i donji desni umnjak to isto radi na svojoj strani, pitanje je samo vremena kad će se dogoditi isto.

Moja pitanja su sljedeća.
1. Da li je alveotomija jedino rješenje i ako je, da li da isto učinim i s drugim umnjakom da se priča ne ponovi?
2. Da li taj postupak boli i koja vrsta se anestezije daje, jer sam negdje pročitao da se osim lokalne, koristi i opća?
3. Kako vjerojatno za operaciju neću doći na red idućih 7 dana, hoće li mi Amoksicilin pomoći ublažiti bol i ako ne pomogne smijem li koristiti istovremeno i Neofen forte?

Hvala na svim odgovorima i isprike na podugačkom postu. Morao sam objasniti u kojem sam problemu, do sad većih problema sa zubima nisam imao
DJ_Boki is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2016., 07:22   #149
Pozdrav

Sestica gore lijevo, zivac izvadjen prije 5 godina. Na nedavnim slikama uocena upala te je zubar odlučio otvorit zub, ocistit i ponobno napunit zub. Dan nakon punjenja bol i oteklina lica, dobio sam antibiotike. Otok ne pada nakon dva ddna.
trebam li opet u zubara? Moj zubar kaze da dovrsim antibiotike pa cemo vidjeti, al da ne bi smjelo biti otoka. Boli ali ne neizdrzivo.
dujdud is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2016., 09:31   #150
Quote:
dujdud kaže: Pogledaj post
Pozdrav

Sestica gore lijevo, zivac izvadjen prije 5 godina. Na nedavnim slikama uocena upala te je zubar odlučio otvorit zub, ocistit i ponobno napunit zub. Dan nakon punjenja bol i oteklina lica, dobio sam antibiotike. Otok ne pada nakon dva ddna.
trebam li opet u zubara? Moj zubar kaze da dovrsim antibiotike pa cemo vidjeti, al da ne bi smjelo biti otoka. Boli ali ne neizdrzivo.
Trebalo bi poslikati zub ako se ne smiri upala da se vidi zbog čega je došlo do reakcije (može biti normalno, a i ne mora)
__________________
"Our gratest glory doesnt consist in not falling, but in rising every time we fall" J.Kano, founder of Judo
"Mozda je nerazumno ocekivati od ljudskih bica da budu razumna." Robbins, Osnove patologije
Juji is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2016., 09:32   #151
Quote:
DJ_Boki kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima!

Isprike što dižem temu, ali vidim da ima stručnjaka koji daju odlične savjete pa da i ja podijelim svoj slučaj.

U petak sam normalno jeo i iz čista mira nešto je puklo u donjoj lijevoj strani čeljusti. Pretražio sam jezikom, međutim ništa nisam našao. Do večernjih sati započela je neizdrživa bol, negdje oko umnjaka, ali kad tako jako boli, ne može se pecizno odrediti izvor. Popio sam lekadol misleći da će mi biti od koristi. Međutim kao da ga nisam ni popio.

Nisam htio ići na hitnu nego sam odlučio pričekati radni dan. U međuvremenu sam u ljekarni da bi preživio vikend uzeo Neofen forte i počeo ih piti svakih 6 sati. U početku se bol povlačila na 6 sati, zatim na 12h, a onda se u nedjelju navečer dogodilo nešto neočekivano. Iz čista mira sam na mjestu bola jezikom rasklimao umnjak da bi ga nakon 10 minuta potpuno izvadio.

Tek su onda počele muke, Neofen kao da više nije poslužio ničemu, a zubno meso na mjestu umnjaka počelo je oticati. Otišao sam kod stomatologa i poslala me na snimanje cijele donje čeljusti a u međuvremenu mi propisala i Amoksicilin od 1 grama.

Rezultati slikanja pokazali su da mi je umnjak potpuno vodoravno izrastao i zabijao se u sedmicu gurajući je, a onda je zbog istrošenosti pukao i sad mi je cijeli komad zuba još unutra u zubnom mesu.

Bol je neizdrživa amoksicilin ne pomaže, a Neofen ne znam da li smijem koristiti. Zato sada i ne spavam, jer mi ovo pisanje okupira mozak. Sutra nosim slike, bojim se da će rješenje biti samo jedno - alveotomija.

I što je najgore, i donji desni umnjak to isto radi na svojoj strani, pitanje je samo vremena kad će se dogoditi isto.

Moja pitanja su sljedeća.
1. Da li je alveotomija jedino rješenje i ako je, da li da isto učinim i s drugim umnjakom da se priča ne ponovi?
2. Da li taj postupak boli i koja vrsta se anestezije daje, jer sam negdje pročitao da se osim lokalne, koristi i opća?
3. Kako vjerojatno za operaciju neću doći na red idućih 7 dana, hoće li mi Amoksicilin pomoći ublažiti bol i ako ne pomogne smijem li koristiti istovremeno i Neofen forte?

Hvala na svim odgovorima i isprike na podugačkom postu. Morao sam objasniti u kojem sam problemu, do sad većih problema sa zubima nisam imao
Jedino rješenje je kirurško vađenje zuba - operacija se radi u lokalnoj anesteziji i ne boli. Na red bi trebali doći što prije pošto zub boli dakle hitan ste slučaj. Antibiotike pijte do kraja. Analgetike pijte po potrebi, ne smetaju antibioticima
__________________
"Our gratest glory doesnt consist in not falling, but in rising every time we fall" J.Kano, founder of Judo
"Mozda je nerazumno ocekivati od ljudskih bica da budu razumna." Robbins, Osnove patologije
Juji is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2016., 23:59   #152
Imam problema sa šesticom na kojoj je krunica, rađena mi je na njoj i operacija živca, zub me konstantno po malo boli...nije neizdrživa bol, ali osjećam konstantno taj zub...kada jako stisnem na taj zub, bol se smanjuje.
Vjerujem da zub zapravo treba izvaditi, ali za njega je vezana petica, pa ću ostati bez obadva zuba...da li je moguće kada vadim šesticu u isto vrijeme na mjestu gdje je petica i spojen drugi zub napraviti ugradnju onog vijka za implantat, jer se užasno bojim anestezije i tog osjećaja trnjenja , tj. imam fobiju od alergije i imam uvijek osjećaj da mi trne i jezik i da ću se ugušiti.
Obzirom da petice nema, nego je samo zub spojen nekako na ovu šesticu i to zubno meso je oke, ali opet zbog vađenja ove šestice ne znam da li je moguće u tom jednom zahvatu kada se vadi šestica ugrađivanje i vijka za implantat?
I kako se uopće suočiti sa tim strahom obzirom da imam jaku reakciju na tu anesteziju...jednostavno mi utrne od jedne injekcije cijela glava?
__________________
"Ljubav je poput rata:lako ju je započeti, ali vrlo teško zaustaviti."
jelena1777 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2016., 16:29   #153
Quote:
jelena1777 kaže: Pogledaj post
Imam problema sa šesticom na kojoj je krunica, rađena mi je na njoj i operacija živca, zub me konstantno po malo boli...nije neizdrživa bol, ali osjećam konstantno taj zub...kada jako stisnem na taj zub, bol se smanjuje.
Vjerujem da zub zapravo treba izvaditi, ali za njega je vezana petica, pa ću ostati bez obadva zuba...da li je moguće kada vadim šesticu u isto vrijeme na mjestu gdje je petica i spojen drugi zub napraviti ugradnju onog vijka za implantat, jer se užasno bojim anestezije i tog osjećaja trnjenja , tj. imam fobiju od alergije i imam uvijek osjećaj da mi trne i jezik i da ću se ugušiti.
Obzirom da petice nema, nego je samo zub spojen nekako na ovu šesticu i to zubno meso je oke, ali opet zbog vađenja ove šestice ne znam da li je moguće u tom jednom zahvatu kada se vadi šestica ugrađivanje i vijka za implantat?
I kako se uopće suočiti sa tim strahom obzirom da imam jaku reakciju na tu anesteziju...jednostavno mi utrne od jedne injekcije cijela glava?
Imate li kakvu rtg snimku ili ortopan da nam pošaljete?
__________________
"Our gratest glory doesnt consist in not falling, but in rising every time we fall" J.Kano, founder of Judo
"Mozda je nerazumno ocekivati od ljudskih bica da budu razumna." Robbins, Osnove patologije
Juji is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2016., 18:46   #154
Smijem li piti Klavocin ako imam alergiju na penicilin? Zna li netko?
Black_panther is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2016., 18:53   #155
Quote:
Black_panther kaže: Pogledaj post
Smijem li piti Klavocin ako imam alergiju na penicilin? Zna li netko?
U tom slučaju, značajno je povećan rizik od neželjene alergijske reakcije i na amoksicilin (komponentu Klavocina).
Tako da Klavocin i nije najmudriji izbor.

No, primarno je pitanje, po čemu si točno doznao, da si alergičan na penicilin?
body halleck is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2016., 22:21   #156
body halleck, hvala na odgovoru i mišljenju.
Black_panther is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2016., 16:01   #157
Quote:
Black_panther kaže: Pogledaj post
body halleck, hvala na odgovoru i mišljenju.
Doktor će ti za svaki slučaj prepisati nešto slično što nema "penicilinsku" komponentu, tipa Klindamicin (Klimicin), ali bi ti svakako trebao obaviti testiranje da se uvjeriš jesi li alergičan i na što
__________________
"Our gratest glory doesnt consist in not falling, but in rising every time we fall" J.Kano, founder of Judo
"Mozda je nerazumno ocekivati od ljudskih bica da budu razumna." Robbins, Osnove patologije
Juji is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2016., 15:09   #158
oteklina u grlu

molim za savjet,u utorak me počeo boljeti zub,u srijedu idem kod zubara sav natečen,oteklina mi je ispod donje čeljusti,zubarka otvara zub i daje mi medazol 400mg i augmentin 1%.Danas je subota i meni se stanje ne popravlja,oteklina je ista i bolna,ne mogu jesti.Od srijede sam na bolovanju,moram u ponedjeljak na posao a takav ne mogu.Kako dugo če još ta oteklina trajati?
remix79 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2016., 15:00   #159
Pozdrav, natekao sam u noci jutros kad sam se probudio, otisao sam na hitnu, gdje su mi napravili inciziju i drenazu radi se o sestici ddesno gore, dobio sam klavocin, popio jutros, otok se ne smanjuje
kukolj95 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2016., 00:39   #160
Quote:
kukolj95 kaže: Pogledaj post
Pozdrav, natekao sam u noci jutros kad sam se probudio, otisao sam na hitnu, gdje su mi napravili inciziju i drenazu radi se o sestici ddesno gore, dobio sam klavocin, popio jutros, otok se ne smanjuje
treba neko vrijeme da antibiotik počinje djelovati
__________________
Ušće zvuka
manchild is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:12.