Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Posao i karijera

Posao i karijera Od vratara do direktora u tri tjedna
Podforum: Informacije o poslodavcima, Iza katedre

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.11.2015., 20:52   #9821
Sestri mi je poslan zahtjev za strucno od strane poslodavca 19.10., rijec je o zagrebackoj burzi, jel to normalno da jos nije odobren? Proslo je vec preko 40 dana
forumasuljac is offline  
Old 01.12.2015., 11:00   #9822
Quote:
forumasuljac kaže: Pogledaj post
Sestri mi je poslan zahtjev za strucno od strane poslodavca 19.10., rijec je o zagrebackoj burzi, jel to normalno da jos nije odobren? Proslo je vec preko 40 dana
Do 50 dana se čeka ako se ja ne varam.
Noctifer is offline  
Old 01.12.2015., 19:20   #9823
Molim pomoć... Na stručnom sam osposobljavanju u školi.. Rekli su mi da moram voditi dnevnik za 70 odslušanih sati i imati pisane pripreme za 35 održanih sati i za 4 sata pred ravnateljicom, pedagogom i mentorom. Sad sam nešto načula da bi trebala imati zapisnike sa sjednica? Jel to istina i ako je može mi netko reći kako bi točno taj zapisnik trebao izgledati?
__________________
A ja? Ja ću stajati sa strane i voljeti te. Više od svih.
Dreamer Forever is offline  
Old 02.12.2015., 10:34   #9824
Quote:
Dreamer Forever kaže: Pogledaj post
Molim pomoć... Na stručnom sam osposobljavanju u školi.. Rekli su mi da moram voditi dnevnik za 70 odslušanih sati i imati pisane pripreme za 35 održanih sati i za 4 sata pred ravnateljicom, pedagogom i mentorom. Sad sam nešto načula da bi trebala imati zapisnike sa sjednica? Jel to istina i ako je može mi netko reći kako bi točno taj zapisnik trebao izgledati?
Taj dnevnik za odslušane sate izgleda ovako: nadnevak, nastavna jedinica, razred u kojem je održan sat. Znači nikakve bilješke tu ne vodiš, a pogotovo ne za sjednice. Ako bi itko tražio od tebe bilješke sa sjednica, obično kroatisti pišu zapisnike pa ih pitaj da prepišeš malo.

Znaš li možda možemo li održati jednu nastavnu jedinicu u 5 razreda pa nam se to broji kao pet održanih sati od 35 ili moraju biti sve različite nastavne jedinice u različitim razredima?
Nabokova3 is offline  
Old 02.12.2015., 15:50   #9825
Quote:
Nabokova3 kaže: Pogledaj post
Taj dnevnik za odslušane sate izgleda ovako: nadnevak, nastavna jedinica, razred u kojem je održan sat. Znači nikakve bilješke tu ne vodiš, a pogotovo ne za sjednice. Ako bi itko tražio od tebe bilješke sa sjednica, obično kroatisti pišu zapisnike pa ih pitaj da prepišeš malo.

Znaš li možda možemo li održati jednu nastavnu jedinicu u 5 razreda pa nam se to broji kao pet održanih sati od 35 ili moraju biti sve različite nastavne jedinice u različitim razredima?

Ovo što ti kažeš nije dnevnik nego samo evidencija odslušanih sati... Uz tu evidenciju ja moram pisati i dnevnik di pišem: nadnevak, nastavnu jedinicu, tip sata, metode i oblici rada i kratku artikulaciju sata.. Uz to još pišem evidenciju odrađenih sati i pripremu za svaki od odrađenih sati.

Odraditi moraš 35 različitih nastavnih jedinica, barem je tako meni rečeno. Iako ja kad imam sat radim u sva tri razreda ali pišem kao da sam radila samo u jednom.
__________________
A ja? Ja ću stajati sa strane i voljeti te. Više od svih.
Dreamer Forever is offline  
Old 02.12.2015., 17:05   #9826
Pozdrav, zanima me ima li netko skripte iz posebnog dijela DSI za računovodstvenog referenta u Upravnom odjelu za proračun i financije SSS ? LP i hvala unaprijed
dara745 is offline  
Old 03.12.2015., 09:37   #9827
vidio sam neku najavu da bi mogli podići ovu naknadu s 2,400 na nekih 3,000 kn, ali treba se prvo formirati vlada.
Crveni is offline  
Old 03.12.2015., 11:10   #9828
Bok! Da li je netko bio u Ministarstvu zdravlja na razgovoru za posao za strucno osposobljavanje? Rekli su da ce do 1.12. Javiti tko je primljen, ali za sada nitko ne zove..
mrkvica1904 is offline  
Old 03.12.2015., 16:50   #9829
Quote:
Crveni kaže: Pogledaj post
vidio sam neku najavu da bi mogli podići ovu naknadu s 2,400 na nekih 3,000 kn, ali treba se prvo formirati vlada.
Gdje si vidio tu najavu? Već sam u par navrata čuo glasine o povećanju naknade, no pošto nigdje ništa službeno nisam vidio za mene je to i dalje ''rekla-kazala''.

Ja se samo nadam da nova vlada neće smanjvati naknadu za nas na SO jer ako se to dogodi prva stvar koja će biti je pakiranje kofera i odlazak daleko odavde.
Igzy20 is offline  
Old 03.12.2015., 17:15   #9830
Pročito sam to negdje ili vidio na tv, ne sjećam se. Čini mi se da je min. Mršić to reko, da su povukli neka sredstva iz eu fondova i da bi ih (mogli) usmjeriti na povećanje naknade. Ali da nije to ništa službeno. Sve je to u domeni mogućeg. Pokušo sam to (tu izjavu) nać na netu ali nisam uspio.
Ne vjerujem da će smanjivati naknadu.
Crveni is offline  
Old 03.12.2015., 19:04   #9831
imam pitanje oko korištenja SOR-a, možda netko od vas zna iz iskustva, iz hzz-a sam dobila dva oprečna odgovora, a savjetnica mi ne zna konkretno reći već šest mjeseci nego me samo uvjerava da se javljam na natječaje pa što bude

dakle, imam 14 mjeseci radnog isustva, radila sam na projektima koji nemaju veze s mojim zvanjem, inače sam povjesničarka i muzeologinja, nikad nisam koristila mjeru SOR.
imam li ja pravo na stručno osposobljavanje? jer prvo mi je savjetnica rekla da imam, zatim mi je na jednom razgovoru za posao u hzz-u rečeno da nemam i da bi poslodavčev zahtjev za mene bio sigurno odbijen, zatim sam se obratila hzz-u pa su mi mailom odgovorili da teoretski imam, ali da to ovisi od slučaja do slučaja.

tenks!
autumn sweater is offline  
Old 03.12.2015., 19:16   #9832
Ovisi da li osoba koja dobije tvoj "slučaj" zaključi da si radila u struci.
Racine Carree is offline  
Old 03.12.2015., 23:13   #9833
Quote:
Dreamer Forever kaže: Pogledaj post
Ovo što ti kažeš nije dnevnik nego samo evidencija odslušanih sati... Uz tu evidenciju ja moram pisati i dnevnik di pišem: nadnevak, nastavnu jedinicu, tip sata, metode i oblici rada i kratku artikulaciju sata.. Uz to još pišem evidenciju odrađenih sati i pripremu za svaki od odrađenih sati.

Odraditi moraš 35 različitih nastavnih jedinica, barem je tako meni rečeno. Iako ja kad imam sat radim u sva tri razreda ali pišem kao da sam radila samo u jednom.
Ja sam skoro pri kraju SOR-a i nitko mi nikakav dnevnik nije spominjao, a većina mojih održanih sati bazira se na tome da sam održala jednu nastavnu jedinicu u tri razreda. Dali su nam samo tu evidenciju na koju će se poslije potpisati mentor.
Nabokova3 is offline  
Old 04.12.2015., 00:56   #9834
Quote:
autumn sweater kaže: Pogledaj post
imam pitanje oko korištenja SOR-a, možda netko od vas zna iz iskustva, iz hzz-a sam dobila dva oprečna odgovora, a savjetnica mi ne zna konkretno reći već šest mjeseci nego me samo uvjerava da se javljam na natječaje pa što bude

dakle, imam 14 mjeseci radnog isustva, radila sam na projektima koji nemaju veze s mojim zvanjem, inače sam povjesničarka i muzeologinja, nikad nisam koristila mjeru SOR.
imam li ja pravo na stručno osposobljavanje? jer prvo mi je savjetnica rekla da imam, zatim mi je na jednom razgovoru za posao u hzz-u rečeno da nemam i da bi poslodavčev zahtjev za mene bio sigurno odbijen, zatim sam se obratila hzz-u pa su mi mailom odgovorili da teoretski imam, ali da to ovisi od slučaja do slučaja.

tenks!
Quote:
Racine Carree kaže: Pogledaj post
Ovisi da li osoba koja dobije tvoj "slučaj" zaključi da si radila u struci.
Ja imam evidentirano 12 mjeseci i 6 dana radnog iskustva u struci, nisam koristila SOR do sada i mislila sam da sada ne mogu, međutim savjetnica kaže da MISLI da mogu. Za polaganje stručnog ispita mi trebaju dvije godine pa ona kaže da mogu odraditi na stručnom osposobljavanju tu razliku do dvije godine. Meni sad ništa nije jasno, zar nije uvjet da se ne smije imati više od 12 mjeseci staža u struci?
Kome da se obratim a da ne misli, nego zna odgovor?
Carte is offline  
Old 04.12.2015., 08:44   #9835
Quote:
Carte kaže: Pogledaj post
Ja imam evidentirano 12 mjeseci i 6 dana radnog iskustva u struci, nisam koristila SOR do sada i mislila sam da sada ne mogu, međutim savjetnica kaže da MISLI da mogu. Za polaganje stručnog ispita mi trebaju dvije godine pa ona kaže da mogu odraditi na stručnom osposobljavanju tu razliku do dvije godine. Meni sad ništa nije jasno, zar nije uvjet da se ne smije imati više od 12 mjeseci staža u struci?
Kome da se obratim a da ne misli, nego zna odgovor?
za neka zanimanja stručno traje dvije godine, kao što je građevina npr.
flower555 is offline  
Old 04.12.2015., 12:46   #9836
Quote:
flower555 kaže: Pogledaj post
za neka zanimanja stručno traje dvije godine, kao što je građevina npr.
Znam da traje, i za moje zanimanje moze trajati 2 godine jer nam toliko treba za strucni ispit, ali zar nije uvjet za uopce dobiti strucno da nemas vise od 12 mjeseci staza u struci bez obzira koliko ono traje? Ili sam ja krivo zakljucila?
Carte is offline  
Old 04.12.2015., 14:16   #9837
Po struci sam logoped i odradila sam već 10 mj SO u ustanovi socijalne skrbi i sad sam tek nešto istraživala i skužila da na mom ugovoru piše: "...osposobljavat će se za obavljanje poslova logopedije prema Programu osposobljavanja vježbenika u ustanovama socijalne skrbi. Razdoblje stručnog osposobljavanja ubraja se u pripravnički/vježbenički staž i radno iskustvo kao uvjet za rad na poslovima socijalnog radnika."

Ispadne da se ne osposobljavam za svoju struku?? Kad bih se prijavljivala za neki posao značilo bi da nemam staža u svojoj struci, ili?

Znam da će se sada naći netko tko će reći "zar nisi čitala ugovor prije nego si ga potpisala", ali eto očito nisam dovoljno pažljivo i sve to sam si već sama rekla, tako da nema potrebe..
ma_mm is offline  
Old 04.12.2015., 15:15   #9838
Quote:
Carte kaže: Pogledaj post
Ja imam evidentirano 12 mjeseci i 6 dana radnog iskustva u struci, nisam koristila SOR do sada i mislila sam da sada ne mogu, međutim savjetnica kaže da MISLI da mogu. Za polaganje stručnog ispita mi trebaju dvije godine pa ona kaže da mogu odraditi na stručnom osposobljavanju tu razliku do dvije godine. Meni sad ništa nije jasno, zar nije uvjet da se ne smije imati više od 12 mjeseci staža u struci?
Kome da se obratim a da ne misli, nego zna odgovor?
Tih 12 mjeseci je za ljude kojima stručno traje 12 mjeseci odnosno toliko im treba za stručni ispit. Za one kojima treba 24 mjeseca je valjda i uvjet da nemaju odrađena 24 mjeseca u struci, bar bi to bilo logično.
Racine Carree is offline  
Old 05.12.2015., 09:24   #9839
Uskoro mi ističe SO pa me zanima što mi treba za prijavu na zdravstveno? Pretpostavljam ispunjen formular i možda potvrda s Burze da sam završila SO? Pomagajte ako znate...
pčelica88 is offline  
Old 05.12.2015., 15:48   #9840
Quote:
pčelica88 kaže: Pogledaj post
Uskoro mi ističe SO pa me zanima što mi treba za prijavu na zdravstveno? Pretpostavljam ispunjen formular i možda potvrda s Burze da sam završila SO? Pomagajte ako znate...
Ništa, samo zdravstvena iskaznica. Ja sam u čudu ostala da ne treba formular.

Sent via Tapatalk
leeloo78 is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:30.