Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Posao i karijera

Posao i karijera Od vratara do direktora u tri tjedna
Podforum: Informacije o poslodavcima, Iza katedre

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.10.2011., 18:34   #81
Quote:
heybaby kaže: Pogledaj post
mislim da moraš sama plaćati ako već imaš nešto radnog staža
Ukoliko volonter ima do 6 mjeseci radnog iskustva škola je dužna plaćati mu doprinose, ali problem je u tome što većina škola nema novaca za to pa i ako prihvate uzeti nekog volontera očekuje se da si on to sam plati. Srećom, ja nisam imala niti jedan dan staža u radnoj knjižici... tko bi rekao da će mi to jednom biti prednost!?
mihaela8 is offline  
Old 03.10.2011., 00:13   #82
oprostite, al na koju foru su vam dopustili da sami plaćate mirovinsko..naime pravnica na burzi mi je rekla da ministarstvo to ne dozvoljava...
frenki12321 is offline  
Old 03.10.2011., 00:28   #83
Quote:
frenki12321 kaže: Pogledaj post
oprostite, al na koju foru su vam dopustili da sami plaćate mirovinsko..naime pravnica na burzi mi je rekla da ministarstvo to ne dozvoljava...
nezz meni škola plaća. daj pitaj pravnicu ako zna , koliko smijemo/moramo raditi? ( makar će meni biti bad reći da bi u biti morala manje raditi naravno ako to stvarno stoji)
heybaby is offline  
Old 03.10.2011., 15:24   #84
ja bi zamolila da provjeris to sa placanjem. ja sama placam 415 kuna. smijem li ja to onda? kome se uopce zaliti? saljem sad upit na ministarstvo obrazovanja da vidim sto ce mi reci
afrodita13 is offline  
Old 03.10.2011., 15:59   #85
Quote:
afrodita13 kaže: Pogledaj post
ja bi zamolila da provjeris to sa placanjem. ja sama placam 415 kuna. smijem li ja to onda? kome se uopce zaliti? saljem sad upit na ministarstvo obrazovanja da vidim sto ce mi reci
kako ti je prošao prvi dan?
heybaby is offline  
Old 03.10.2011., 16:37   #86
pa evo otisla sam samo dogovorit kad sutra dolazim. sutra se upoznajem s mentoricom i dobivam raspored pa cu vidjet. muka mi je od svega :/ valjda ce uletit neki posao. skroz cujem kako se engleski i njemacki traze i kao ima posla a eto ja moram volontirat
afrodita13 is offline  
Old 04.10.2011., 16:23   #87
evo ovako. ja cu ici u skolu koliko ja cesto to zelim . u zakonu pise da moram 2 sata tjedno minimum biti na satu mentora. sveukupno mi volonteri moramo odslusati 70 sati mentora tijekom cijele godine te odraditi 35. ja cu otici u skolu 2 puta tjedno te odgledati oko 7 sati tako da cu tih 70 sati odslusati za 10 tjedana tako da do Bozica budem vec gotova sa tim gledanjem sati. u medjuvremenu cu i odrzati jedno desetak sati
afrodita13 is offline  
Old 06.10.2011., 21:13   #88
evo da se i ja pridružim ekipi koja je dobila stručno osposobljavanje, dobio sam u jednoj gimnaziji, ali eto, baš kad sam ga uspio dobiti, pruža mi se prilika za posao 4 sata tjedno, pa sam sad u dvojbi.
perinjo is offline  
Old 06.10.2011., 23:49   #89
Quote:
perinjo kaže: Pogledaj post
evo da se i ja pridružim ekipi koja je dobila stručno osposobljavanje, dobio sam u jednoj gimnaziji, ali eto, baš kad sam ga uspio dobiti, pruža mi se prilika za posao 4 sata tjedno, pa sam sad u dvojbi.
ako ti je bitnija lova ostani, ako ne idi. ako je neka zamjena tipa do kraju polugodišta u pitanju nemoj ići, ako je na duži rok idi... nadam se da sam barem malo pomogla
heybaby is offline  
Old 07.10.2011., 20:25   #90
Question

gdje točno piše da mi moramo odslušati 70 sati mentora tijekom cijele godine te odraditi 35?!
jer kada idem pitati u HZZ-u nemaju pojma. Svi samo blijedo gledaju, pravnica na bolovanju i nitko je ne zamjenjuje...užas

molim vas...
VaneMi is offline  
Old 07.10.2011., 21:14   #91
Quote:
VaneMi kaže: Pogledaj post
gdje točno piše da mi moramo odslušati 70 sati mentora tijekom cijele godine te odraditi 35?!
jer kada idem pitati u HZZ-u nemaju pojma. Svi samo blijedo gledaju, pravnica na bolovanju i nitko je ne zamjenjuje...užas

molim vas...
Evo, imaš ovdje, piše ovako:

Članak 10.
Pripravnici volonteri obvezni su biti nazočni nastavnim satima mentora najmanje 2 sata tjedno tijekom nastavne godine, odnosno 70 sati, te samostalno održati 35 nastavnih sati uz prisustvo mentora.


Evo, cijeli pravilnik:
http://narodne-novine.nn.hr/clanci/sluzbeni/305723.html
perinjo is offline  
Old 07.10.2011., 21:24   #92
@perinjo, jesi odlučio u vezi posla?
heybaby is offline  
Old 07.10.2011., 21:45   #93
Quote:
heybaby kaže: Pogledaj post
@perinjo, jesi odlučio u vezi posla?
Nisam još, imam vremena do kraja idućeg tjedna. Idem u ponedjeljak da vidim što mi nude na stručnom os... Vidim, i tebi je krenulo.
perinjo is offline  
Old 07.10.2011., 22:09   #94
Perinjo hvala ti! Nadam se da ću uspijeti nešto napraviti...sretno svima
VaneMi is offline  
Old 10.10.2011., 15:01   #95
Pitanje za sve: zna li tko koga mi možemo kontaktirati i provjeriti može li se poslije stručnog osposobljavanja pristupiti stručnom ispitu? Ravnatelj škole me zamolio da to provjerim. Već su me prijavili i Agenciji i obavili što treba od njihove strane, a s mentoricom se nalazim u četvrtak jer ova tri dana ispituje učenike. Bit će im neugodno odgovarat preda mnom
perinjo is offline  
Old 12.10.2011., 13:05   #96
Diplomirani sam ekonomist,i već 9 mjeseci radim u jednoj općini, u računovodstvu, u sklopu ove mjere stručnog osposobljavanja za rad bez zasnivanja radnog odnosa. Radno vrijeme mi je od 7 do 15 sati – i radim apsolutno sve. Po iskustvu mojih kolega koji su primljeni u drugim općinama i gradovima, i čiji je domet fotokopiranje i razvrstavanje dokumenata, ja sam imala tu sreću da stvarno puno radim i usvajam poveću količinu praktičnog znanja (moje radne kolege mi rado prepuštaju svoje poslove samo kako bi se izvukli od rada, a meni to dobro dođe )

Pošto mi se uskoro bliži i državni ispit na koji moram izaći, molila bih sve koji su u istoj situaciji kao i ja, da mi se jave i da razmjenimo informacije. Ja sam bila na Zavodu, ali mi nitko (as usuall) nije znao reći što i kako – u kojem roku to moramo položiti, tko plaća taj ispit?
Ako netko raspolaže s literaturom kojom izlazimo na ispit – proslijedite ju.

Pozdrav svima
Kaede is offline  
Old 12.10.2011., 17:04   #97
ljudi ovako. dali je netko od vas potpisivao onu bjanko zaduznicu? ja to sutra moram nosit na HZZ sa ravnateljicom te potpisat ugovor kao pripravnik volonter? dvoumim se jos potpisati ili ne jer i dalje imam hrpu pitanja a nemam gdje naci odgovor! bila sam i u agenciji za obrazovanje, inspekciji, ministarstvu. ravnateljica kaze da moram biti svaki dan u skoli kad je i mentorica a u zakonu to uopce ne stoji.koga ja moram slusati?
afrodita13 is offline  
Old 12.10.2011., 17:49   #98
Quote:
afrodita13 kaže: Pogledaj post
ljudi ovako. dali je netko od vas potpisivao onu bjanko zaduznicu? ja to sutra moram nosit na HZZ sa ravnateljicom te potpisat ugovor kao pripravnik volonter? dvoumim se jos potpisati ili ne jer i dalje imam hrpu pitanja a nemam gdje naci odgovor! bila sam i u agenciji za obrazovanje, inspekciji, ministarstvu. ravnateljica kaze da moram biti svaki dan u skoli kad je i mentorica a u zakonu to uopce ne stoji.koga ja moram slusati?
ja sam potpisala kupiš za 2 kn papir u knjižari . kod javne bilježnice sam ispunila da ne bi nekaj fulala.
"Obveze polaznika stručnog osposobljavanja:

* Uredno odrađivati program stručnog osposobljavanja za rad prema rasporedu radnog vremena i obvezama iz Programa, a sukladno zakonskim propisima iz oblasti rada"

upiši u gugl stučno osposobljavanje bla bla, i dobiš između ostalog i ovo. u drugim strukama je ekipa isto 8 sati na poslu, pa onda valjda znači da moraš i ti biti kad i tvoja mentorica
u međuvremenu sam već i prekinula to volontiranje. sve papire ti sredi škola samo moraš donijeti kopiju novog ugovora u hzz

Zadnje uređivanje heybaby : 12.10.2011. at 17:56.
heybaby is offline  
Old 12.10.2011., 18:21   #99
e al pazi kaze radno vrijeme u skladu sa Zakonom o polaganju strucnog ispita u kojem pise da pripravnici volonteri najmanje 2 sata tjedno moraju biti na satu kod mentorice a ne u mentoricino radno vrijeme! Kuzis sta hocu rec?
afrodita13 is offline  
Old 12.10.2011., 19:31   #100
Ja ne kužim kaj se na ovoj temi ljudi non stop žale i pjene
Pogotovo oko ovog s radnim vremenom. Jel budemo 2-3 dana radili u tjednu, ili 4-5 sati na dan?
Onak wtf
Neki su poput Kaede, a i svih mojih volontera i mene, radili ful normalno radno vrijeme. Radi se o ekonomistima uglavnom.
Osim pokojih pogodnosti sa strane, ali u principu pogodnosti su nam bile izuzeci, tipa pripreme za državni stručni ispit u Zagrebu, potpisivanje papireka kroz godinu i odlazak na sastanke, prezentacije koje su nam bile obavezne kao volonterima.
Tak da, zbilja ne kužim kak uopće možete tražiti izlaz iz rada, ako vam je on ugovorom određen.
Za tih 1600 kn radite ko da ste zaposleni normalno, dnevnica vam je mizernih 75 kn i pomirite se s tim.
Niko od nas nije bil zakinut bilo glede testiranja i razgovora za posao. To vam moraju opravdati. Tak da svi možete usput tražiti ''ozbiljan'' (normalno plaćeni posao ).
Ako imate mogućnost da se zaposlite i na 4-5 sati u školi prihvatite to. Moj iskreni savjet. Plaća vem bude možda i veća od ovog kaj se dobije po programu HZZ-a, a i veća vam je vjerojatnost da ostanete na tom poslu trajnije.

@Kaede - pošalji mi mail na privat. Pošaljem ti materijal za DSI.
Pipi Zloba is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:33.