Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija

Psihologija Vodič kroz um i ponašanje za entuzijaste. Podforum: Psihokauč

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.01.2009., 07:28   #1
Zbogom

Pišem ovaj post zato što ne znam gdje drugdje napisati ovo oproštajno pismo. Nemam obitelji, prijatelja, živim sam, tako da je ovo jedino mjesto na kojem se mogu nadati da će netko pročitati neke od zadnjih stvari koje sam imao na umu.

Odlučio sam si oduzeti život. Napokon sam shvatio što uistinu znači ne imati razlog za nastavljanjem s životom. Sve što učinim me psihički uništi, svaka akcija koju napravim ima reakciju u obliku nekakve nepremostive tuge. Što god vidim ili proživim, u meni izaziva nekakav očaj. Shvatio sam da je jedini način da se ovoga riješim, da ne provodim dane pitajući se zašto mi se to događa, da to napokon i završim.

Vjerojatno, a skoro i sigurno, za mene nema pomoći ili drugog izlaza. Moglo bi se reći da je život pobijedio, ali mi je svejedno. Napokon ću poduzeti nešto.

Smislio sam način koji će osigurati da nitko ne nađe moje tijelo, a pošto nitko neće primijetiti da me nema, bar neću biti u vijestima i biti posmrtno izložen onome s čim sam se borio cijeli život.

Nadam se da će barem par osoba pročitati ovo, te da moje zadnje riječi neće proći neviđeno, u istom tonu kao i ostatak mog života.

S ovime vas pozdravljam. Zbogom.
Chelated is offline  
Old 26.01.2009., 09:21   #2
hej,hej,sto ti je?!Prestani tako razmisljati.Nisi u pravua je zivot pobijedio,ti bi se odlucio na zivot,a ne samoubojstvo.Prestani.Pogledaj,danas je novi dan i samim tim imas priliku da se dogodi nesto lijepo i vrijedno zivota.Nadam se da se ne salis s ovim,jer uopce nije smijesno!Svaki zivot je vrijedan,pa tako i tvoj.Trebas nam i zato ne odustaj.Please,javi se.Reci da nisam kasno ovo vidjela!!!
sanjadom is offline  
Old 26.01.2009., 09:42   #3
Znači, dotaknuo si dno! Znam da je tamo užasno (bio tamo i ja) i da ništa ne vidiš; ali sagni se, pipaj rukama, sama površina toga dna posuta je draguljima. Ako trebaš pomoć samo reci, znaj da nisi sam!
TabascoPit is offline  
Old 26.01.2009., 09:54   #4
Quote:
Chelated kaže: Pogledaj post
Pišem ovaj post zato što ne znam gdje drugdje napisati ovo oproštajno pismo. Nemam obitelji, prijatelja, živim sam, tako da je ovo jedino mjesto na kojem se mogu nadati da će netko pročitati neke od zadnjih stvari koje sam imao na umu.

Odlučio sam si oduzeti život. Napokon sam shvatio što uistinu znači ne imati razlog za nastavljanjem s životom. Sve što učinim me psihički uništi, svaka akcija koju napravim ima reakciju u obliku nekakve nepremostive tuge. Što god vidim ili proživim, u meni izaziva nekakav očaj. Shvatio sam da je jedini način da se ovoga riješim, da ne provodim dane pitajući se zašto mi se to događa, da to napokon i završim.

Vjerojatno, a skoro i sigurno, za mene nema pomoći ili drugog izlaza. Moglo bi se reći da je život pobijedio, ali mi je svejedno. Napokon ću poduzeti nešto.

Smislio sam način koji će osigurati da nitko ne nađe moje tijelo, a pošto nitko neće primijetiti da me nema, bar neću biti u vijestima i biti posmrtno izložen onome s čim sam se borio cijeli život.

Nadam se da će barem par osoba pročitati ovo, te da moje zadnje riječi neće proći neviđeno, u istom tonu kao i ostatak mog života.

S ovime vas pozdravljam. Zbogom.
Dobro jutro! Žao mi je što nisam pročitala ovaj tvoj post ranije.Možda znam kako se osjećaš:naime,ja (i još mnogo ljudi na ovome podforumu) se borimo s teškim depresijama.No,ono što moraš imati na umu jest da se između tih depresija javljaju trenutci nade,one svijetle točke života. Imam iskrenu želju popričati s tobom i pokušati ti pomoći s tvojim problemima,možda i nisu tako strašni,a ako jesu,možemo ti dati prijedloge kako ih riješiti.Vjerojatno je ovdje još mnogo ljudi koji su ti spremni pomoći.
Osim toga,zašto bi se netko ubio,ima mnogo ljepših stvari koje možeš raditi u ovome trenutku:
1.slušati mene kako trkeljam ovdje i čuditi se mojoj budalaštini (ovo svakome pomaže )
2.u gaćama otići po cigarete i kavu i novine i uživati bar u tome najsitnijem zadovoljstvu
3. otići se prošetati,popiti kavicu u gradu i gledati kako žive drugi 'Rvati (vjeruj mi,ništa bolje se ne osjećaju nego ti)
4.povjeriti se nama ovdje (jer mi smo ti,zapravo,prilično benigna ekipa,ne grizemo,možda Pastrva,ali ona ti je jedno super stvorenje kad je upoznaš )
5.internet-sex:to je super stvar,ali nemoj to ovdje pokušavati jer će te bannirati,u biti,ne znam koliko ti je to sada važno,ali trebalo bi ti biti
6.shvatiti da si još uvijek vrlo vrijedan čovjek,koliko god si možda zajebao,barem u mojim očima,i to je dovoljno
7. I najvažnije,život je najljepši kada ga samo pustiš da se dogodi (naravno,uz krvav rad,ali daj se,čovječe,trgni)
8.ako te tješi,ja sto posto imam većih problema,a nije mi na kraj pameti da se ubijem.Prelijep je život za to.
znashtikosam is offline  
Old 26.01.2009., 10:22   #5
CHELATED pročitaj privatne poruke. To ti je tamo gore desno gdje piše Welcome, CHELATED.
TabascoPit is offline  
Old 26.01.2009., 10:35   #6
Bog ti se smilovao dusi
Vanda is offline  
Old 26.01.2009., 10:36   #7
Nemoj napraviti ništa nepromišljeno, za svaku situaciju postoji i izlaz.
Spartacus is offline  
Old 26.01.2009., 10:38   #8
čili, molim te!!!

sunček, molim te, javi mi se na privat, nije sve tako kako nam se čini, makar trajalo i duže vrijeme. ljudi sazrijevaju, mlad si, jako mlad, svega par godinica stariji od mojih sinova. reci, napiši na forumu što te muči, otkad je počelo, što si dosad činio da popraviš stvari, ideš li u školu, na faks, imaš li ljubavnih problema ili naprosto nisi prihvaćen od ljudi. ima tu puno pitanja o kojima se može razgovarati. molim te, javi mi se. sad sam na poslu, možda neću moći odgovoriti odmah, ali nije mi teško saslušati bilo koga ako mu se može pomoći. a svakome, svakome se može pomoći! svako prolazi neke strašne stvari u životu, i normalno je da je to teško prolaziti sam. ali ima pomoći, vjeruj mi. neću ti sad trabunjati da vrijeme čini svoje. ne, znanje i iskustvo čini svoje!
a pogledaj, svi smo se našli tu zbog svojih ili tuđih problema, lakše je kad zajedno podijeliš svoje strahove i traume. to znaš i sam. javi se, mislim da ćemno svi skupa o mnogo čemu razgovarati. treba ti ljubav. svakom treba ljubav. mnogi, mnogi je nemaju. a ovdje, među nama, ima ljubavi. vjeruj mi.
__________________
ako nisi u stanju izdržati ženu mog kalibra, odi lovit girice i ostani papak
οὔτοι συνέχθειν, ἀλλὰ συμφιλεῖν ἔφυν.
maher18 is offline  
Old 26.01.2009., 10:42   #9
Hej,pogledaj koliko ti se ljudi javilo u kratkom vremenu a to sigurno nisi ocekivao.Daj neki znak da si jos medju nama! Pricaj s nama,zajedno smo jaci!!!
sanjadom is offline  
Old 26.01.2009., 10:46   #10
Nije valjda stvarno to napravio? Daj javi se, vidiš da ima ljudi koji ti žele pomoći
A Simple Girl is offline  
Old 26.01.2009., 11:00   #11
Quote:
Chelated kaže: Pogledaj post
Pišem ovaj post zato što ne znam gdje drugdje napisati ovo oproštajno pismo. Nemam obitelji, prijatelja, živim sam, tako da je ovo jedino mjesto na kojem se mogu nadati da će netko pročitati neke od zadnjih stvari koje sam imao na umu.

Odlučio sam si oduzeti život. Napokon sam shvatio što uistinu znači ne imati razlog za nastavljanjem s životom. Sve što učinim me psihički uništi, svaka akcija koju napravim ima reakciju u obliku nekakve nepremostive tuge. Što god vidim ili proživim, u meni izaziva nekakav očaj. Shvatio sam da je jedini način da se ovoga riješim, da ne provodim dane pitajući se zašto mi se to događa, da to napokon i završim.

Vjerojatno, a skoro i sigurno, za mene nema pomoći ili drugog izlaza. Moglo bi se reći da je život pobijedio, ali mi je svejedno. Napokon ću poduzeti nešto.

Smislio sam način koji će osigurati da nitko ne nađe moje tijelo, a pošto nitko neće primijetiti da me nema, bar neću biti u vijestima i biti posmrtno izložen onome s čim sam se borio cijeli život.

Nadam se da će barem par osoba pročitati ovo, te da moje zadnje riječi neće proći neviđeno, u istom tonu kao i ostatak mog života.

S ovime vas pozdravljam. Zbogom.
Pozz.

Pošto su drugi već pokušali da te odvrate od toga, ja bih te samo informirao šta te tamo čeka ako se ipak odvažiš na tako nešto.

Naime, kada si sam oduzmež život u takvom stanju, tamo ćeš se naći u još težem stanju jer smrću zapravo samo prenosimo stanje u kojem smo i to se stanje pojačava. Znači ništa nećeš riješiti samoubojstvom, već samo pogoršati stvari koje, za razliku od ovih patnji, tamo to traje vječno.

Mnogo je rješenja da se za života izvučeš iz te krize, svi smo to na neki način prošli i prolazimo. Eto, rado bih sa tobom još pričao ali obzirom da se ne javljaš nikome, ne vidim smisla...
Derviš is offline  
Old 26.01.2009., 15:03   #12
Quote:
Derviš kaže: Pogledaj post
Pozz.

Pošto su drugi već pokušali da te odvrate od toga, ja bih te samo informirao šta te tamo čeka ako se ipak odvažiš na tako nešto.

Naime, kada si sam oduzmež život u takvom stanju, tamo ćeš se naći u još težem stanju jer smrću zapravo samo prenosimo stanje u kojem smo i to se stanje pojačava. Znači ništa nećeš riješiti samoubojstvom, već samo pogoršati stvari koje, za razliku od ovih patnji, tamo to traje vječno.

Mnogo je rješenja da se za života izvučeš iz te krize, svi smo to na neki način prošli i prolazimo. Eto, rado bih sa tobom još pričao ali obzirom da se ne javljaš nikome, ne vidim smisla...
Kakve su ovo gluposti da tamo određeno stanje traje vječno. Koja bi to muka bila kad bi u "mrtvom" stanju mogao nesto osjecati, a nebi mogao nista poduzeti ni napraviti....to vise lici na proklestvo sto po svemu sudeci nije smisao zivota, a ni želja Boga
bezsmisla is offline  
Old 26.01.2009., 15:30   #13
kaj bi se ubijal bezveze. si jos ziv?
Flat is offline  
Old 26.01.2009., 15:40   #14
Veliki igrač i u zadnjem momentu zna promjeniti odluku... sutra je možda prvi dan tvog novog početka,usput opiši nam kako ti izgleda svakodnevnica,npr.zadnja 3 dana pa da vidimo šta se može popraviti...
ždralexandrijka is offline  
Old 26.01.2009., 16:18   #15
Quote:
Derviš kaže: Pogledaj post
Naime, kada si sam oduzmež život u takvom stanju, tamo ćeš se naći u još težem stanju jer smrću zapravo samo prenosimo stanje u kojem smo i to se stanje pojačava. Znači ništa nećeš riješiti samoubojstvom, već samo pogoršati stvari koje, za razliku od ovih patnji, tamo to traje vječno.
Cek ti to govoris iz iskustva ili?
patikus is offline  
Old 26.01.2009., 18:28   #16
Quote:
patikus kaže: Pogledaj post
Cek ti to govoris iz iskustva ili?
Nije tema...
Derviš is offline  
Old 26.01.2009., 11:27   #17
Molim te nemoj se ubiti. Pričekaj da ti i ja popijemo kavu
soks is offline  
Old 26.01.2009., 13:37   #18
ne znam kako početi i što reći. jednostavno sam imala potrebu napisati ti nešto. neću pametovati. vidim da si loše. znam da si svjestan da nisi jedini sa problemima i baš zbog toga napiši što te muči...povjeri se ovako napismeno. tu te nitko ne pozna a ponajmanje osuđuje. razmisli...sve je moguće samo ako vjeruješ. vjeruj da možeš pobijediti svoje probleme. izjadaj se ovdje...sigurno će se javiti puno ljudi da ti pomogne.
atlas is offline  
Old 26.01.2009., 13:42   #19
Ne znam sta da kazem ovaj jesi li vjernik?
viper001 is offline  
Old 26.01.2009., 14:12   #20
Chelated,

dopusti da ti pomognemo. Ako nemaš prijatelja, tu ih sigurno imaš ili ćeš ih steći. I ja sam htjela poći na "onaj svijet", jer više
nisam mogla podnositi duševnu bol koja je bila prisutna 24 sata. Od te boli htjela sam pobjeći u smrt. Sve dok mi prijatelj nije objasnio da je to depresija od koje i on sam boluje. Nagovorio me na liječenje i antidepresivi su mi takoreći spasili život. Digla sam se. Pokrenula. Depresija je bolest, nedostatak određenih kemikalija u mozgu zbog čega i nastupa osjećaj tuge i neizrecive patnje.
Molim te, daj nam se javi, svima nam je stalo da ti pomognemo.
Dvojba is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:03.