Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 31.10.2006., 11:56   #1
Exclamation Svetice ili kurbe

Katolički moral ne poznaje živu ženu a da ona nije svrstana u te dvije oprečne kategorije; svetice ili kurbe. To pak pokazuje da prenaglašava seksualnost i takvo iskustvo žene to te mjere da je proglašava lakom ženom ili joj pak oduzima njenu seksualnost da djevičanstvo postaje njen izvor svetosti.

Borba katoličanstva protiv seksa vidljiva je i testira se baš na ženskoj seksualnosti dok je muška skoro pa nebitna. Preljub muškarca se tolerira, a preljub žene je oskrvnjenje njene svetosti materinstva.
Žena nije shvaćena niti prihvaćena kao seksualno biće, već je njena seksualnost zamaskirana samo biološkom funkcijom rađanja.


Što zapravo trebaju činiti vjernice osim susprezati same sebe, nijekati taj dio svoje prirode i čekati svojeg princa da bi se prepustili prirodi seksa...????
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2006., 11:58   #2
Quote:
Nemruth Dagi kaže:
Što zapravo trebaju činiti vjernice osim susprezati same sebe, nijekati taj dio svoje prirode i čekati svojeg princa da bi se prepustili prirodi seksa...????
Vjernice trebaju zivjeti onako kako im se svida, a pripadnice religija onako kako im diktiraju njihovi vodje stada.
Profinjena is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2006., 12:02   #3
Quote:
Nemruth Dagi kaže:
Katolički moral ne poznaje živu ženu a da ona nije svrstana u te dvije oprečne kategorije; svetice ili kurbe. To pak pokazuje da prenaglašava seksualnost i takvo iskustvo žene to te mjere da je proglašava lakom ženom ili joj pak oduzima njenu seksualnost da djevičanstvo postaje njen izvor svetosti.

Borba katoličanstva protiv seksa vidljiva je i testira se baš na ženskoj seksualnosti dok je muška skoro pa nebitna. Preljub muškarca se tolerira, a preljub žene je oskrvnjenje njene svetosti materinstva.
Žena nije shvaćena niti prihvaćena kao seksualno biće, već je njena seksualnost zamaskirana samo biološkom funkcijom rađanja.


Što zapravo trebaju činiti vjernice osim susprezati same sebe, nijekati taj dio svoje prirode i čekati svojeg princa da bi se prepustili prirodi seksa...????
Činjenica je da RKC svodi ženu na rudimentalni stroj za reprodukciju. Čudi me već da nisu preporučili i obrezivanje žena, jer uživanje u sexu je grijeh.

Dosta ironije; zbilja mi nije jasno kako ljudi (pogotovo ženska populacija) može uopće slijediti tako primitivna životna načela. No, važno je reći da, osim nas muških krmaka (a ima nas još brat-bratu barem 80% tako primitivnih u ovim krajevima), bitnu ulogu snose i naše žene, jer neće/ne znaju/boje se dići glas protiv tako nazadnog i nakaradnog "morala"...
Galileo is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2006., 14:10   #4
Quote:
Nemruth Dagi kaže:
Što zapravo trebaju činiti vjernice osim susprezati same sebe, nijekati taj dio svoje prirode i čekati svojeg princa da bi se prepustili prirodi seksa...????
Hmmm....cini mi se da bi i "princevi" tribali cinit to isto po rkc...
Susprezanje do braka, a onda zivit sretno i dugo iza 7 brda i 7 dolina do kraja zivota... Sve u svemu, bajkoliko
Taisa is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2006., 14:37   #5
Moje je mišljenje isto kao i na temi o homoseksualcima...

Crkva ima jasna stajališta prema ljudskoj seksualnisti... ako je ženi taj stav nije prihvatljiv, nema kaj raditi u crkvi.

Živciraju me ljudi koji silom žele biti dio stada, a u isto vrijeme iči protiv stada. Ili budi ovčica i li istupi.
__________________
Zli zeleni kefir
Ego is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2006., 00:36   #6
Quote:
Ego kaže:
Moje je mišljenje isto kao i na temi o homoseksualcima...

Crkva ima jasna stajališta prema ljudskoj seksualnisti... ako je ženi taj stav nije prihvatljiv, nema kaj raditi u crkvi.

Živciraju me ljudi koji silom žele biti dio stada, a u isto vrijeme iči protiv stada. Ili budi ovčica i li istupi.
Ego, baš me zanima koliko ti poznaješ takvih osoba koje se stvarno drže svoje vjere? Ja mislim da ih ne bi mogao nabrojiti na prste jedne ruke.
__________________
De lingua stulta, veniunt incomodia multa.
Piggy is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2006., 12:43   #7
Quote:
Nemruth Dagi kaže:
Katolički moral ne poznaje živu ženu a da ona nije svrstana u te dvije oprečne kategorije; svetice ili kurbe. To pak pokazuje da prenaglašava seksualnost i takvo iskustvo žene to te mjere da je proglašava lakom ženom ili joj pak oduzima njenu seksualnost da djevičanstvo postaje njen izvor svetosti.

Borba katoličanstva protiv seksa vidljiva je i testira se baš na ženskoj seksualnosti dok je muška skoro pa nebitna. Preljub muškarca se tolerira, a preljub žene je oskrvnjenje njene svetosti materinstva.
Žena nije shvaćena niti prihvaćena kao seksualno biće, već je njena seksualnost zamaskirana samo biološkom funkcijom rađanja.


Što zapravo trebaju činiti vjernice osim susprezati same sebe, nijekati taj dio svoje prirode i čekati svojeg princa da bi se prepustili prirodi seksa...????
Kršćanstvo jedino od svih vjera veliča ženu i njezinu ulogu kao majke božije.
Postoji molitva majci božijoj.
Koja druga vjera ima takovu molitvu
Majka božija je začela po duhu svetom (čista simbolika=NEVINOST)

Ona ponižavanja žena koja si navela su posebno izražena u muslimanskoj, hindu i budističkoj vjerskoj populaciji.

Navedi mi koju hindu-budističku-muslimansku sveticu poput majke božije.

Dakle zaključak - kršćanstvo u svojim primitivnim zapisima veliča Ženu kao ravnopravno biće, čak joj daje ulogu svetosti za razliku od ostalih vjera.

Možda ima koja sveta budilica ili višnjica

Problem omalovažavanja žena u pojedinim kulturama zato, ne treba trpati u koš sa pojedinom vjerom, već o utjecaju koji vjera ima na društvo.

A ne čini mi se baš da ste jako ugrožene u zemljama sa pretežito kršćansko katoličko-pravoslavnom populacijom
__________________
Uploadanje turbofolk muzike je ZABRANJENO ! THR

Zadnje uređivanje Ego : 01.11.2006. at 13:23.
normall is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2006., 13:08   #8
Quote:
Kršćanstvo jedino od svih vjera veliča ženu i njezinu ulogu kao majke božije.
Postoji molitva majci božijoj.

Koju ženu veliča;
Misliš egipatsku Izidu
kretansku i minojsku Gayu i Reu
ciparsku Afroditu
frigijsku Kibelu
efešku Artemidu
sirijsku Deu
perzijsku Anaitis
babilonsku Ištar
feničansku Astartu
kaanansku Atarmatis
kapadocijsku Maa
trakijsku Bendis....a gdje je još Hera....


Ljudi su se i njima molili; neke su od njih iznjedrile i sinove bogove, koji su pak svjetlili svijetom. Sve su to predhodnice jedne te iste, Velike Majke.

Usto značenje djevičanstva u svih božica ima za posljedicu razmišljanje da je njihovo djevičanstvo odvojenost od muškarca i znači NEOVISNOST.

Quote:
Koja druga vjera ima takovu molitvu
Majka božija je začela po duhu svetom (čista simbolika=NEVINOST)
je i Buddina isto, ako i Izida, samo je tamo bio u igri ne S. Duh već slon....

Quote:
Ona ponižavanja žena koja si navela su posebno izražena u muslimanskoj, hindu i budističkoj vjerskoj populaciji.
Ne kršćanstvo uopće nije dalo svoj doprinost istome. Žene je odvojena od svoje prirode i samo se prihvaća za rađanje jer to je njena najveća uloga. Inače su svećenici su pastiri a časne mogu biti samo ovčice.


Quote:
Dakle zaključak - kršćanstvo u svojim primitivnim zapisima veliča Ženu kao ravnopravno biće, čak joj daje ulogu svetosti za razliku od ostalih vjera.
Zaključak; žena je tu kao i u svim kulturama zapostavljena, nikad shvaćena kao živo biće sa potrebama, već privjesak muškarcu jer je bog u stvari MUŠKO.


Quote:
Možda ima koja sveta budilica ili višnjica
Tvoja budilica nije danas tebi zvonila.

Quote:
Problem omalovažavanja žena u pojedinim kulturama zato, ne treba trpati u koš sa pojedinom vjerom, već o utjecaju koji vjera ima na društvo.

Adje; rastumači i pojasni nama neznalicama odnos vjere-kulture-društva tijekom povijesti i sada.


Quote:
A ne čini mi se baš da ste jako ugrožene u zemljama sa pretežito kršćansko katoličko-pravoslavnom populacijom
Svagdje gdje postoji religija koja je izgubila ženski princip kao snagu prirode ima svoje dvostruko lice; jedno za muškarce koju je održavaju održavajući svoj položaj moći i jedno za žene koje su podređene istome.
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2006., 13:41   #9
Quote:
Nemruth Dagi kaže:



Usto značenje djevičanstva u svih božica ima za posljedicu razmišljanje da je njihovo djevičanstvo odvojenost od muškarca i znači NEOVISNOST.



Žene je odvojena od svoje prirode i samo se prihvaća za rađanje jer to je njena najveća uloga. Inače su svećenici su pastiri a časne mogu biti samo ovčice.

Zaključak; žena je tu kao i u svim kulturama zapostavljena, nikad shvaćena kao živo biće sa potrebama, već privjesak muškarcu jer je bog u stvari MUŠKO.


Svagdje gdje postoji religija koja je izgubila ženski princip kao snagu prirode ima svoje dvostruko lice; jedno za muškarce koju je održavaju održavajući svoj položaj moći i jedno za žene koje su podređene istome.
E, pa tako si onda trebala postaviti temu.

Mrziš muškarce i Boga kao simbol muškosti.
Gje su tu žene buhaaaaa

Jesi li se kada zamislila nad time ZAŠTO je žena uvijek u svim društvima bila zapostavljena i koliko je tomu sama pridonijela.

Ja mislim da je BOG žena i iskreno mi je drago zbog toga , no pošto ste vi feministkinje sve glasnije , a bog je žena hm..hm.. mislim da će skoro ARMAGEDON
__________________
Uploadanje turbofolk muzike je ZABRANJENO ! THR
normall is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2006., 13:46   #10
Quote:
normall kaže:
Kršćanstvo jedino od svih vjera veliča ženu i njezinu ulogu kao majke božije.
Postoji molitva majci božijoj.
Koja druga vjera ima takovu molitvu
Majka božija je začela po duhu svetom (čista simbolika=NEVINOST)

Ona ponižavanja žena koja si navela su posebno izražena u muslimanskoj, hindu i budističkoj vjerskoj populaciji.

Navedi mi koju hindu-budističku-muslimansku sveticu poput majke božije.

Dakle zaključak - kršćanstvo u svojim primitivnim zapisima veliča Ženu kao ravnopravno biće, čak joj daje ulogu svetosti za razliku od ostalih vjera.

Možda ima koja sveta budilica ili višnjica

Problem omalovažavanja žena u pojedinim kulturama zato, ne treba trpati u koš sa pojedinom vjerom, već o utjecaju koji vjera ima na društvo.

A ne čini mi se baš da ste jako ugrožene u zemljama sa pretežito kršćansko katoličko-pravoslavnom populacijom
Čuj... ovo kaj pišeš zapravo podupire Dagičinu teoriju. Jedina žena koja se velića spada upravo u idealizaciju kategorije svetice.
__________________
Zli zeleni kefir
Ego is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2006., 14:30   #11
Tako je @Ego , potpuno se slažem s tobom uvijek sve temeljito razjasniš.
__________________
Uploadanje turbofolk muzike je ZABRANJENO ! THR
normall is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2006., 15:50   #12
Zar nešto treba razjasniti?
__________________
Zli zeleni kefir
Ego is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2006., 19:21   #13
Ne
__________________
Uploadanje turbofolk muzike je ZABRANJENO ! THR
normall is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2006., 08:38   #14
Quote:
normall kaže:
Mrziš muškarce i Boga kao simbol muškosti.
Gje su tu žene buhaaaaa
Jesi li se kada zamislila nad time ZAŠTO je žena uvijek u svim društvima bila zapostavljena i koliko je tomu sama pridonijela.

Ja mislim da je BOG žena i iskreno mi je drago zbog toga , no pošto ste vi feministkinje sve glasnije , a bog je žena hm..hm.. mislim da će skoro ARMAGEDON
Nisi mi odgovorio o odnosu vjere-kulture-društva već se kreveljiš ko krava na sajmu i govoriš gluposti o meni.
Jaki argumenti i za neznalice.

Usto da je Bog žena ti ne bi bio muško.

A zašto...pronikni sam u tu misteriju.
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2006., 08:52   #15
Quote:
Nemruth Dagi kaže:
Tvoja budilica nije danas tebi zvonila.
dersu is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2006., 10:32   #16
Quote:
Nemruth Dagi kaže:
Nisi mi odgovorio o odnosu vjere-kulture-društva već se kreveljiš ko krava na sajmu i govoriš gluposti o meni.
Jaki argumenti i za neznalice.

Usto da je Bog žena ti ne bi bio muško.

A zašto...pronikni sam u tu misteriju.
Nemam ti ja što odgovoriti, jer kako bi rekao moj duhovni učitelj i poznati guru F. Ničevski-san, nisi dovoljno bogata da bih te darivao

U transcendentalnoj sferi nema spolnosti, na koju se ti na svim temama kvačiš.
__________________
Uploadanje turbofolk muzike je ZABRANJENO ! THR
normall is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2006., 10:42   #17
Quote:
normall kaže:
Nemam ti ja što odgovoriti, jer kako bi rekao moj duhovni učitelj i poznati guru F. Ničevski-san, nisi dovoljno bogata da bih te darivao

U transcendentalnoj sferi nema spolnosti, na koju se ti na svim temama kvačiš.

Blago tebi što si tako bezobrazno bogat a u svojem bogatstvu ne vidiš da trancedentala nažalost ima svoju protezu u ovozemaljskim iluzijama religije.
Uživaj u tim blagodatima bogatstva Čočo-sana, a sirotinji ostavi njihovo veselje.
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2006., 11:50   #18
Feničani i sve stare civilizacije su doista poštivale ženska prava...trebamo se na njih ugledati, indid...pa npr. ponovo uvesti običaj da se svaka žena ide prostituirati u "hram"...a i žrtvovanje žive djece ne bi bilo na odmet...da ne spominjemo antičku "kulturu" di je ženski život sveden na stihove jednog pjesnika, koji je slikovito rekao kako žena ima samo dva sretna trenutka u svom životu; kad ju muž razdjeviči i kad umre.

Malo manje bulazniti, a više čitati s razumijevanjem, Nemruth...ili je to previše za tebe, "feministkinju" koja se educira čitanjem Marti Misterije
__________________
Zagrebačkim ulicama
crtica is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2006., 12:00   #19
Položaj žena u starom Egiptu

Quote:
...But in the legal arena both women and men could act on their own and were responsible for their own actions. This is in sharp contrast with some other ancient societies, e.g., ancient Greece, where women did not have their own legal identity, were not allowed to own (real) property and, in order to participate in the legal system, always had to work through a male, usually their closest male relative (father, brother, husband, son) who was called their "lord." Egyptian women were able to acquire, to own, and to dispose of property (both real and personal) in their own name. They could enter into contracts in their own name; they could initiate civil court cases and could, likewise, be sued; they could serve as witnesses in court cases; they could serve on juries; and they could witness legal documents. That women very rarely did serve on juries or as witnesses to legal documents is a result of social factors, not legal ones.
Tu je još i bio dobar, u usporedbi s nekim drugim zemljama/civlizacijama...

npr. antičkom Grčkom, di je položaj žene varirao od države, do države, no generalno bile su uz bokove s robovima.

Žene u Antici
__________________
Zagrebačkim ulicama
crtica is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2006., 12:08   #20
Quote:
crtica kaže:

Malo manje bulazniti, a više čitati s razumijevanjem, Nemruth...ili je to previše za tebe, "feministkinju" koja se educira čitanjem Marti Misterije
Treba više čitati i to čitati sa razumjevanjem, crtice. I dok se boginje i ženska božanstva pojavljju od početka onoga što nazivamo ljudska kultura postoji kontinuitet ideja ženskih božanstva kroz povijest, njihovi međusobni odnosi, razlike i sličnosti, te razne pozitivne ili negativne selekcije, a to se ne može spoznati plošnim i površnim uvidom jedne ideje ženskog božanstva koja se manifestira kao Djevica Marija, a da ne postoji u svim njenim predhodnicama.
Vjernicima naravno to nije bitno već samo to da se njihova vjera na zablati nekom frigijskom ratnicom-boginjom koja također iznjedri sina od Boga (pomoću dima, ili duha, ili toljage koja je oplodi) a koji dolazi da bi napravio malo reda na ovoj zemlji.


A feministkinja si i ti jer i ti imaš svoj stav mada ti je poznavanje povijest ljudskih ideja na nivou časopisa Tene, jel' tako?
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:56.