Natrag   Forum.hr > Društvo > Kutak za školarce i studente > Fakulteti i visoka učilišta

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.09.2007., 20:36   #2001
da li mogu prenijeti na višu godinu predmet na koji nisam nikad izašla
tanjaaaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2007., 20:41   #2002
Quote:
lostfriends kaže: Pogledaj post
Što znače kratice poput ABR-ČAJ u satnici fakulteta i kako mogu znati kojoj grupi pripadam?
jel se to neko zajebava?
user_name is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2007., 22:12   #2003
Quote:
prvo, nauči se čitati i shvaćati cjelinu
davno sam ju ja shvatio..mislim da ti nisi
Quote:
a ne vaditi rečenicu po rečenicu iz konteksta
zašto?jedino ti tako mogu točno opisati na što mislim, da izbjegnem glupa pitanja

Quote:
tvoja ideja je da na prijemnom bude gradivo sa faksa? aha! kako se prije toga nisam sjetila?! daj da ti nacrtam nešto. u hrvatskom školstvu jedina srednja škola koja ne daje stručnu spremu, nego priprema za daljnje školovanje na nekom od fakulteta jest gimnazija. prema tome, na prijemnom ne bi trebalo biti nešto što se u gimnaziji ne uči. jasno? iznimka su akademije i npr. arhitektura, gdje se ispituje sklonost prema nečemu ili nadarenost. ili, kao što je bilo na ovom prijemnom na ekonomskom fakultetu, gdje se ispitivala opća kultura, ne bi li se bar malo osigurali da ne upisuju totalne degenerike koji znaju samo nabubati hrpu gradiva. a šta bi ti htio, da se ispituje nadarenost u računovodstvu? da, potrebni su takvi neizmjerni talenti, da se to nikako ne može savladati bez da se 4 godine priprema u srednjoj ekonomskoj školi.
ah, jadni mi gimnazijalci, kad počnemo učiti taj bauk od ekonomskih predmeta, sve ćemo se razbježati po faksu, i tražiti od kolega ekonomista rame za plakanje.
prelistaj moje postove na ovoj temi..neda mi se prepisivat
Quote:
zatim, o kakvim poslodavcima ti pričaš, to ti je nakon faksa, znaš?
primjer?na vašoj razini?

Quote:
uostalom, dobro ti je rekla kolegica; bitno je upisat i završit faks, a onda kad imaš diplomu potpuno je svejedno iz koje srednje škole si došao.
NEMOJ ME JEBAT!
Quote:
probaj naći negdje podatak koliko ljudi iz koje srednje škole upiše ekonomski fakultet, i koliko ljudi ga završi.
aj mi ga ti nađi -.-

Quote:
ti mene uopće ne razumiješ, ne smatram ja da su gimnazijalci bolji za studente ekonomije od ekonomista, niti da su ekonomisti gori. ne, ja smatram da to nema nikakve veze, bitno je da si upao na prijemnom, pa bio ti iz ekonomske, gimnazije, tehničke, prometne, ili šta ja znam koje srednje škole. ali, ovo što neki isfrustrirani ekonomisti pokušavaju ovdje dokazati jednostavno nema veze s zdravim razumom.
ovo dokazuje da neznaš uopće o čem se svađaš samnom
Quote:
iako ti je već netko odgovorio, samo da ponovim: ČINJENICE, dragi moj, samo činjenice.
ajde ju onda dokaži!bodovni prag je za ekonomske 50 bodova, kaj je za gimnazije puno veći?(želim prosjek, a ne prvu ili četvrtu)

Quote:
ne potkopavaj samog sebe. evo da ti nacrtam:

ekonomisti(općenito, čast iznimkama): po završetku osnovne imaju neki određeni broj bodova, vrlo vjerovatno nedovoljan za upis gimnazije --> upisuju srednju ekonomsku --> tamo sve 4 godine uče hrvatski, matematiku, zemljopis, 1 godinu politiku i gospodarstvo --> skupe određeni broj bodova, odu na prijemni, koji generalno lošije riješe od gimnazijalaca

gimnazijalci(općenito, čast iznimkama): po završetku osnovne imaju neki određeni broj bodova, dovoljan za upis gimnazije --> upisuju gimnaziju --> tamo sve 4 godine uče hrvatski, matematiku, zemljopis, 1 godinu politiku i gospodarstvo --> skupe određeni broj bodova, odu na prijemni, koji generalno bolje riješe od ekonomista
JA->imam bodove za ekonomsku i gimnaziju, odlučim se za ekonomsku jer me to interesira i onda jedva upadnem na faks
zašto si navela samo predmete koji se poklapaju?(ps.nemamo politiku i gospodarstvo, samo gospodarstvo)

Quote:
gimnazije relativno daju bolje obrazovanje od ekonomskih škola, i zato na prijemnom bolji budu gimnazijalci.
NEMOJ ME JEBAT! zato mi imamo bolje stručno znanje!vidiš vraga

Quote:
a kako bi to bili bolji iz informatike, pa uči se to i u gimnaziji.
znam, al navodno je kod nas teže, tako su me barem tješili profesori pred kraj srednje
Quote:
e, pa super ti je ta tvoja ekonomska. znaš, postaješ stvarno smiješan, zašto si to radiš? daj samo pogledaj svoj prvi citat sa sjekirom, pa usporedi s ovim
nisi mi odgovorila na pitanje, ko će mi posao dat sa srednjom ekonomskom, budi realna bog te jebo...ekonomska škola se na burzi rada cijeni isto kolko i gimnazija (odnosno osnovna, isti kurac)..ja nesmijem primjer dat?

Quote:
pa studiraj ono što te zanima
i hoću, bez brige...

Quote:
niti me je briga
nemoj tako plakat ću

Quote:
na fakultet se može upisati svatko
teoretski može, ali mi pričamo o većini..kolko se ekonomista upisalo na ekonomski faks, iz moje škole reći ću ti oko 20ak, brucoša ima preko 2000 pa računaj

Quote:
ne znam ti ja koja je to škola.
aha, znači upoznata si samo sa šmokljanskim gimnazijama, to ti je škola u koju ide ološ, moj prijatelj je nakupio 200tinjak bodova na prijemnom i 120 od ocijena
Quote:
i totalno si jadan s tim "gimnazijalce na križeve", vidi se da si isfrustriran
šta govoriš dobro to je zajebancija.nisam isfrustriran al mi je žao kolega iz školskih klupa koji sad delaju po dućanima ili čekaju bolje sutra zbog finih guzica iz gimnazije
__________________
ulala
Goldstein is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2007., 22:18   #2004
zaključak:
ekonomisti i gimnazijalci su isti kurac u prosjeku...jedina razlika je u tome kaj su ekonomisti ranije odabrali struku, za nagradu su izvisili na upisima.
kratka i jasna teorija protiv koje nisam čuo ni jedan kvalitetan argument, snaći ćete se svi na faksu u to sam prilično siguran, ali pola mojih kolega iz školskih klupa će ostati nezaposleni ili sa šugavim poslovima jer se nisu mogli dalje obrazovat...u nekim stvarima sam pretjero, ima pun kurac ekonomista koji su džabe išli u tu školu, ali ja i moji drugari smo nekog kurca tamo naučili

pozdrav maisie i nastasji, povlačim se iz rasprave
__________________
ulala
Goldstein is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2007., 22:41   #2005
Quote:
Goldstein kaže: Pogledaj post
šta govoriš dobro to je zajebancija.nisam isfrustriran al mi je žao kolega iz školskih klupa koji sad delaju po dućanima ili čekaju bolje sutra zbog finih guzica iz gimnazije
Ne. Nisu se mogli upisati jer nisu primili knjigu u ruke, a ne zbog finih guzica u gimnazijama.
__________________
GTR GA HOSHI!
Renault F1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2007., 22:55   #2006
ako ista mrzim onda je to raprava gimnazija vs. ekonomija...halooooo!!!!!!jel to stvarno toliko bitno???na fax-u ste ionako svi kolege i svi jednaki..radite u timu, suradjujete, konzultirate, pomazete jedni drugima...blabla..
da ne pricam o onim zabavnijim stvarima
LaaLaaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2007., 23:40   #2007
Quote:
Maisie kaže: Pogledaj post
Prika, pa jesam ti napisala? Nisi vidio ili ne kužiš?
Sorry, nisam vidio.
LostForever is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2007., 10:28   #2008
Quote:
Jelica Izjelica kaže: Pogledaj post
Sricu ne volim - bahat, arogantan, prgav i zapravo prica stvari koje svatko sa zrncem soli u glavi zna. Najmanje me dojmio od svih, dapače, jedva sam čekala da prođe taj kolegij. Hrpa gluposti i samohvale.
nisam ga slusao na faxu vec po tv i ono sto sam nacuo na faxu te procitao 2-3 njegove knjige i potpuno bi se slozio s ovim. obicni zastarjel iinformaticar (kao pola te katedre na faxu) samo sto se ovaj zbog izgleda i svojedobno reklama za vip uspio progurati kao strucnjak.

da ne bi netk okrivo shvatio, ovo je samo moje misljenje
FreshPower is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2007., 10:29   #2009
dokad se mogu upisat redovni studenti koji su pali godinu, dakle upisat istu godinu ponovo???
kendi_99 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2007., 10:32   #2010
apsolutno se slažem. mislim da je jedina osoba koja ga hvali i preporuča - on sam.
Jelica Izjelica is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2007., 10:32   #2011
Quote:
Jelica Izjelica kaže: Pogledaj post
Da, zbilja je pun sebe, hvali se da je svjetski priznat stručnjak, a njegov kolegij se sastojao u tome da nas je "učio" izraditi pp prezentaciju!

Zar je to potrebno ljudima koji su prije toga prošli 17 godina školovanja? Pa da bi došli tu gdje jesu, minimum informatičkog znanja su pp prezentacije. Baš me zanima koliko su ga za to platili? Presmiješan je bio kada se posvađao s prof. Lekom zbog organizacijskog propusta oko dvorane (dok je prof. Leko cijelo vrijeme bio izrazito kulturan) i divljački vikao kako je to zadnji put da predaje za MBA. Da bar
izderavao se na prof. Vladu Leku (onog koji predaje fit na 3. god. faxa?)
ajme bruke, valjda ga je ovaj promatrao kao vjevericu koja histericno skace oko njega.
Leko je jedini prof kojeg je bilo moguce bez zjevanja slustai ujutro od 8.15 is a jednom pauzom od kojih 15 minuta do podne. tip pun informacija, zanimljiv (cak šarmantan) bez pretencioznih pp prezentacija, jednostavno izleganje strucnjaka koji zna sto prica.
FreshPower is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2007., 10:38   #2012
Quote:
sandro.m kaže: Pogledaj post
Hm, ne znam, kod mene na FER-u Tipuric drzi jedan predmet, ispit je isti kao na ekonomiji (Menadzersko odlucivanje). Uglavnom, covjek mi nije djelovao niti kao sposoban predavac, a cijelo gradivo (imali smo isti ispit kao i njegovi na ekonomiji) se da naučit putem od FER-a do EFZG-a. Krajnje neozbiljno, barem za neke koji su završili ozbiljan fakultet. No flame intended.
ti pricas o PDS-u ili o DDS?
na ekonomskom tipuric na DDS-u predaje Teorije odlucivanja (a menadzersko odlucivanje je dio teorija odlucivanja) i strateski management koji je izborni.

slusao sam i polagao teorije odlucivanja koje se polazu tako da se dolazi na seminare (pozeljn oi predavanja) gdje se rade razni casovi i kroz to skupljaju neki bodovi, usput se polazu 3 kolokvija (na jednosemestralnom predmetu) ili izlazi na predrok ako se polozi bar jedan kolokvij. Ocjena je zbroj bodaova sa sem/pred i kolokvija - ne bi rekao da je neozbiljno, kolik ogod da s emeni njegov sustav nije cinio pravedan, a jos manje mislim da se toliko truda i tri kolokvija rijese putem od fera do ekonomije. ozda ti je netko prosuo spiku da je isti predmet kao na ekonomiji
FreshPower is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2007., 12:00   #2013
PDS

Da, na tog Leku - pristojnog i korektnog profesora i čovjeka je Srića vikao i to zato jer je čovjek htio uvesti svoje Postdiplomce u dvoranu koju je rezervirao po svim pravilima fakulteta. Srića nije ni provjerio možemo li mi uopće zauzeti tu dvoranu, ali se nije dao ni istjerati.
Jelica Izjelica is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2007., 17:16   #2014
u ponedeljak... može neko reći kada da i gdje dođem na onaj 1.sat(ogledni il šta), ja sam viša i na Š prezime??
__________________
Moja prodaja
Big Al is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2007., 17:36   #2015
instrukcije iz matematike i gospodrske matematike

studentica pmf-a

098 998 4215

ivana
__________________
The poison of your life
fills my glass and I...
I drink, I die
Glamdring is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2007., 17:40   #2016
Quote:
Glamdring kaže: Pogledaj post
instrukcije iz matematike i gospodrske matematike

studentica pmf-a

098 998 4215

ivana
jel zgodna? i jel ima decka?
user_name is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2007., 18:26   #2017
Quote:
Big Al kaže: Pogledaj post
u ponedeljak... može neko reći kada da i gdje dođem na onaj 1.sat(ogledni il šta), ja sam viša i na Š prezime??
u ponedjeljak u 16 sati je grupa RAK-ŽUŽIĆ ako se prezivas na Š onda tu pripadas..odvija se u kongresnoj to ti je kad udjes na fax ides po stepenicama i s lieve strane velika dvorana..bit ce tamo puno studenata..nemzes fulat..
LaaLaaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2007., 18:29   #2018
Quote:
LaaLaaa kaže: Pogledaj post
u ponedjeljak u 16 sati je grupa RAK-ŽUŽIĆ ako se prezivas na Š onda tu pripadas..odvija se u kongresnoj to ti je kad udjes na fax ides po stepenicama i s lieve strane velika dvorana..bit ce tamo puno studenata..nemzes fulat..
Jako puno hvala!!
__________________
Moja prodaja
Big Al is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2007., 18:30   #2019
Quote:
kendi_99 kaže: Pogledaj post
dokad se mogu upisat redovni studenti koji su pali godinu, dakle upisat istu godinu ponovo???
mislim da do 15.10..jedino ako namjeravas upisat parcijalu moras molbu predat do 1.10..
LaaLaaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2007., 18:33   #2020
Quote:
Big Al kaže: Pogledaj post
Jako puno hvala!!
nema na cemu..volim brucose!!!!
LaaLaaa is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:48.