Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo > Radno, socijalno i obiteljsko pravo

Radno, socijalno i obiteljsko pravo Ugovori o radu i radni odnos, mirovinsko, zdravstveno, alimentacija, brak i razvod, posvojenje, skrbništvo, roditeljska skrb i dr.

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.01.2007., 17:18   #1
managerski ugovor - otpremnina

Evo mene, zanima........

ponuđen mi je ovih dana menagerski ugovor, sročen iz pet člana, tko, koga, zašt za koliko, dokle...i otakzni rok 60 dana.

e sada šta mene tu zanime je, otkazni rok je 60dana što je svakako povoljnije od otkaznog rok po Ugovoru o radu jer recimo kako me spraše nakon 6mj...ovdje imam 60 dana a po Ugovor o radu - 0.

no ne spominje se otpremnina, pa ja bi da oni to uglave u ugovor a ne zna kako bi to tebalo izgledati.

- naime ja bi:

da po prekidu ugovora (e sad da li samo s njihove ili i smoje strane - kada ja dajem otkaz):

- se ne meni obvezuju isplačivati punu ili pola plaće (bez obzira radi li se o prijelazu u konkurenciju ili ne) neko vrijeme npr 6mj ili godinu dana

- da taj ugovor ima elemente ovršne isprave, tj. ako mi ne plaćaju a recimo morali bi kako je gore navedeno, da to jednostavno odnesem javnom bilježniku a ne vucaram se po sudu

- da to isto vrijedi ako ja dajem otkaz, recimo oni mi ne žele dati jer znaju da moraju plaćati, pa me psihičkikim maltretiranjem žele natjerati da dam otkaz pa nebi imali te obveze

- da li za vrijeme primanja te nakndae (dakle tih 6mj ili godinu dana) ja smijem negdje raditi (bezobzir akonkurencija ili ne) po osnovi managerskog ili ugovora o radu, ili ne smijem i da li smijem barem po osnovi ugovora o dijelu
Edgar is offline  
Old 06.01.2007., 18:56   #2
Šta je to uopće menadžerski ugovor - jel to jednostavno ugovor o radu?
__________________
Putopisi: Island Egipat Kuba Južna Amerika Turska | Silba Smještaj
Putnik92 is offline  
Old 06.01.2007., 19:01   #3
ma to ti je kao i sve preuzeto iz Ametrike.
To ti je netipičan (neiumenovan ugovor) koji je nastao samo u praksi.
U našoj pravnoj struci definira se nešto kao - sporazum kojim se vođenje poslova koje inače vodi uprava nekog drustva ugovorom prenose na samostalnu fizičku osobu koja eto sad vodi te poslove društva za naknadu.

to je ugovor koji se sklapa u načelu na rok do 5 god.

ali otpremininu moras sam sugerirati da ti se ugovori.
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]
larazg is offline  
Old 06.01.2007., 21:30   #4
da, baš tako ugovor uopće nema naslova

pa ja i bi sugerirao njima tuotpremninu ali neznam kak da to sročim kao prijedlog

imaš ti neko iskustvo/ideju u tome
Edgar is offline  
Old 06.01.2007., 21:32   #5
sad simi bacila i 'bubu' u uho...po tom ugovoru ide ono staž zdravstveno, penzija i to kaoikod občnog ugovora o radu ili?
Edgar is offline  
Old 07.01.2007., 17:59   #6
Quote:
Edgar kaže:
sad simi bacila i 'bubu' u uho...po tom ugovoru ide ono staž zdravstveno, penzija i to kaoikod občnog ugovora o radu ili?
To je i bit mog pitanja. Ugovor o radu ili ne?
__________________
Putopisi: Island Egipat Kuba Južna Amerika Turska | Silba Smještaj
Putnik92 is offline  
Old 07.01.2007., 18:26   #7
čuj, iskreno nemam pojma. pokušavam to saznati ovdje

naime mi jesmo pregovarali o poslu, i tržio sve što smo dogvorili napismeno, ja tu mislio kao neki zapisnik....ili tka nešto

nakraju mi poašlaju na mail ugovor (bez naizva) s pet članka:

1. tko s kmim
2 radi čega
3. plaća (piše x kn netto)
4. obveze tj. opis poslova
5. rok trajanja
6. otkazni rok

meni to skroz mutno, jest da nisi ugovori o radunisu neznam kak bogzna mudri, aliovo mi na niš ne liči.

prvo mi palo napamet otpremnina, jer se ugovor kao sklapa ne neki rok

nakon ovih par posta, zapitah se....jel to sad na kraju ugovor o radu ili od djelu.

pitam ovdje, da ne ispadnem glup pred njima.

ali vidim ni ovdjenitko niš pametnog nema za reći
5.
Edgar is offline  
Old 07.01.2007., 19:59   #8
Prilično sam uvjeren da to ne može biti nego ugovor o radu na određeno vrijeme.
__________________
Putopisi: Island Egipat Kuba Južna Amerika Turska | Silba Smještaj
Putnik92 is offline  
Old 07.01.2007., 20:19   #9
Quote:
Edgar kaže:
čuj, iskreno nemam pojma. pokušavam to saznati ovdje

naime mi jesmo pregovarali o poslu, i tržio sve što smo dogvorili napismeno, ja tu mislio kao neki zapisnik....ili tka nešto

nakraju mi poašlaju na mail ugovor (bez naizva) s pet članka:

1. tko s kmim
2 radi čega
3. plaća (piše x kn netto)
4. obveze tj. opis poslova
5. rok trajanja
6. otkazni rok

meni to skroz mutno, jest da nisi ugovori o radunisu neznam kak bogzna mudri, aliovo mi na niš ne liči.

prvo mi palo napamet otpremnina, jer se ugovor kao sklapa ne neki rok

nakon ovih par posta, zapitah se....jel to sad na kraju ugovor o radu ili od djelu.

pitam ovdje, da ne ispadnem glup pred njima.

ali vidim ni ovdjenitko niš pametnog nema za reći
5.
ma nije to managerski ugovor....
on je puno detaljniji...
mislim pravi managerski ugovor.

nadalje, ugovor je dvostrani pravni posao (u tvom slučaju) tako da je na tebi da im sugeriras na stvari koje nemaju a trebale bi biti.
Da li imas pravo na otpremninu...iskreno ne znam, nisam to čula, mislim da ne bas zbog visokog postotska marze u ugovoru mislim da se otpremnina ne ugovara a ako cemo po zakonu o radu otpremnina se odnosi samo ako si 2 godine minimalno na zadnjem radnom odnosu.
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]
larazg is offline  
Old 07.01.2007., 20:21   #10
a i u ostalom, nećeš raditi za kikiriki ili plaću od 2 soma.
U managerskim ugovorima su mnogo mnogo veće naknade.

Zato ne skrtari, uzmi odvjetnika koji se time bavi da ti ga pročita i vidi kaj je povoljno i nepovoljno za tebe i sugerira kaj da napravis.
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]
larazg is offline  
Old 07.01.2007., 21:21   #11
Quote:
lara35zg kaže:
ma nije to managerski ugovor....
on je puno detaljniji...
mislim pravi managerski ugovor.

nadalje, ugovor je dvostrani pravni posao (u tvom slučaju) tako da je na tebi da im sugeriras na stvari koje nemaju a trebale bi biti.
Da li imas pravo na otpremninu...iskreno ne znam, nisam to čula, mislim da ne bas zbog visokog postotska marze u ugovoru mislim da se otpremnina ne ugovara a ako cemo po zakonu o radu otpremnina se odnosi samo ako si 2 godine minimalno na zadnjem radnom odnosu.
ma znam da to nije pravi managerski ugovor, onaj na mil€

no ovakvi tipovi ugovora su česti i u žargonu se nazivaju tako

prvao na otpremninu imam ako je ugovorim, kaj ne?

pitah na koji način da je ugovorim, tj.. da se zaštim na najbolji način, dao otkaz, dobio otkaz, istekao ugovor

po ovako formuliranom ugovoru uopće nemam pojma jel s radi o radnom zakonodavstvu (ugovor o radu ili djelu) ili ZOO

spominje se plaća xkn neto. Neto. dakle ima i neki bruto, što znači da je plaćanje doprinosa i poreza uključeno.

znam šta ću tražiti, samo bi volio da dobijem koji savjet da se ne zeznem.znam da po zakonu u radu imam otpremninu tek nakon 2 godine, no po mjenu i otkazni rok ovisi o vremenu provedenom kod njih. a oni mi nude 60 dana, po kojem zakonu.

kam ovaj ugovor spada?
Edgar is offline  
Old 08.01.2007., 10:19   #12
Quote:
Edgar kaže:
ma znam da to nije pravi managerski ugovor, onaj na mil€

no ovakvi tipovi ugovora su česti i u žargonu se nazivaju tako

prvao na otpremninu imam ako je ugovorim, kaj ne?

pitah na koji način da je ugovorim, tj.. da se zaštim na najbolji način, dao otkaz, dobio otkaz, istekao ugovor

po ovako formuliranom ugovoru uopće nemam pojma jel s radi o radnom zakonodavstvu (ugovor o radu ili djelu) ili ZOO

spominje se plaća xkn neto. Neto. dakle ima i neki bruto, što znači da je plaćanje doprinosa i poreza uključeno.

znam šta ću tražiti, samo bi volio da dobijem koji savjet da se ne zeznem.znam da po zakonu u radu imam otpremninu tek nakon 2 godine, no po mjenu i otkazni rok ovisi o vremenu provedenom kod njih. a oni mi nude 60 dana, po kojem zakonu.

kam ovaj ugovor spada?




Ovak, taj Ugovor ti je reguliran Zakonom o obveznim odnosima !

Obilježja su mu : posebna regulacija prava i obveza.

kod nas ima puno tzv managerskih ugovora, a u biti su to Ugovori o radu sa managerskim uglavcima, to znači da to nije pravi managerski ugovor već ugovor o radu sa nekim posebno utvrđenim pravima i obvezama.

Pravi managerski ugovor je u pravilu ugovor o djelu, gdje manager za određenu cijenu obvezuje se izvršiti određeni rad - postići određeni poslovni uspjeh tijekom god dana ili neki drugi period. Kod pravog managerskog ugovora nema doprinosa i davanja, već to plaća manager iz ugovorene cijene, dok kod ovih kvazi managerskih ugovora, poslodavac plaća sve poreze i doprinose kao na "obični" ugovor o radu !


a otpremninu moras posebno uglaviti

kužis?
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]
larazg is offline  
Old 08.01.2007., 16:00   #13
kužim, recimo

meni konkretno piše naziv radnog mjesta, poslove koje obavljam (ne jednim nazivom, nego kroz 10tak točaka - znači postići određeni uspjeh), obvezujem se napraviti plan prodaje i izvršavati ga

ponavljam plaća je izražena neto sa svim pogodnostim i beneficijama (tip korištenje auta 24h itd)

otpremnina nije navedena li ja je želim ugovoriti i bez toga ništa

samo, kroz vaše postove pojavilo se novo pitanje...kaj je doprinosima, tko to plaća

kak ja i po čemu znam da je to ugovor o radu, ili djelu ili čisti ugovor po ZOO

kak da to skužim iz ovoga navedenoga

mogu ti ga poslati na mail da vidiš

nigdje se ne spoinje niti jedan čl. bilo kojeg zakona

kak da znam kud spada ovaj ugovor
Edgar is offline  
Old 08.01.2007., 18:48   #14
eto, ja se snjima kratko čuo tel, da potvrdim da dobih ugovor i da baš nekaj nekužim, razgovor teko recimo ovako nekako

ja: evo taj, nisma ja niviknut na to, kakv je to ugovor o radu ili šta, tu igra zakon radu ili ne, mislim ne kužim

on: a ne to ti je po ZOO

ja: ah baš super...a recite ta plaća, tu piše neto, kaj je s brutom

on: a ti ti moji obračunaju i plate kaj treba, sve po zakon (koji crni zakon - ZOO?, koliko ja znam tam se ne spominju porezi i doprinosi)

ja: ah, dobro....a ovaj, otkazni rok to ok, a....otpremnina

on: otpremnina? ha čuj, neznam sve kak je po zakonu

ja: a kojem to zakonu? zakon o radu očito nije mjerodavan, a koliko znam, anisambaš neki pravnik, ZOO ne spominje nikakve otpremnine

on: dobor, neznam, vidjet će to moje cure tamo, bilo bi dobro da se vidimo pa da uglavimo to još što treba

ja: ha, ne bi ja potpisivao nešto kaj ne razumijem..

on: ma ok, može srijeda

ja: može

sad, moj je plan tamo nadrobiti njima čim više, pa da dostave novi ugovor, šta prihvate prihvate a ja bezodvjetika niš ne potpisujem

u ZOO ima institut naknade štete.....mogli bi oni meni tu svašta nakalemiti, znat eono, sve što nije dogovoreno...piše u zakonu

uf, sumnjivo mi sve to

al možda je samo radi porez,a na ovuplaću možda su manja nek da ide po ZOR-u. ali opet, kaj ja imam s time? čini se da mogu samo gore proći...zasad ovim ugovorom niš više ne dobivam nego da je po ZOR-u

jelima to netko šta mimogao savjetovati uzmoje nedoumice.

svaki savjet dobordošao
Edgar is offline  
Old 09.01.2007., 08:43   #15
uf, sumnjivo mi sve to

al možda je samo radi porez,a na ovuplaću možda su manja nek da ide po ZOR-u. ali opet, kaj ja imam s time? čini se da mogu samo gore proći...zasad ovim ugovorom niš više ne dobivam nego da je po ZOR-u

jelima to netko šta mimogao savjetovati uzmoje nedoumice.

svaki savjet dobordošao




nemogu ti pomoći. Bar ne na način na koji tebi treba
Neznam o kojoj se firmi radi.

ali ja da nisam pravnik i da su mi nepoznati zakoni prvo bih provjerila u sudskom registru kako su registrirani i tko su vlasnici ili članovi uprave. Tada bih se raspitala kakvi su ti ljudi u poslovanju, zatim bih uzela nekog odvjetnika koji radi Obvezne odnose ili radno pravo i platila ga da mi ugovor pogleda i sugerira kaj je najprihvatljivije za mene... da se ne zeznem...

iskreno to bih ja napravila da nisam pravnik.
tesko ti je ovako ista sugerirati na slijepo.
Niti ugovor vidjela niti znam o kojoj se firmi radi, niti odnose u njoj prema zaposlenicima, niti njezin veritet ili bonitet prema trećima, itd
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]
larazg is offline  
Old 09.01.2007., 10:04   #16
po mom, managerski ugovor mora imati ove stavke:

- zlatni padobran (otpremnina) na koju imas pravo nakon nekog minimalnog proteka rada kod njih
- uz zlatni padobran se veze i to da ne smijes raditi kod konkurencije odredjeno vrijeme
- zatim, najcesce u pravilnicima o radu stoji stavka da je "svaki nalog poslodavca (bilo usmeni ili sl.) dio ugovora o radu" ili nesto u tom stilu... dakle, po tom, ti mozes biti manager, ali ti on moze reci da ides cistiti hodnik i to je okej... u menagerskom ugovoru bi trebao biti zasticen od toga.
- tvoj udio u profitu ako on predje odredjenu razinu
- godisnji plan koji si ti duzan podnijeti svake godine.
- polica zivotnog osiguranja u njihovu korist koja npr. nakon 5 god. prelazi na tvoje ime...
- dio o tajnosti podataka (cesto bude poseban ugovor)

mislim da ima jos... ne mogu se sjetiti

ova ovrha sto bi ti htio, mislim da ti nigdje to ne bi proslo.
Taroth is offline  
Old 09.01.2007., 14:12   #17
neda se tebi tako pomoći.... odi kod ovjetnika da ti pregleda ugovor... prvo doma razmisli kaj bi bi htel i onda reci odvjetniku da nađe formu kako da to metne u ugovor... i sretno ti bilo....
-NIK- is offline  
Old 09.01.2007., 14:36   #18
Quote:
Edgar kaže:

- da to isto vrijedi ako ja dajem otkaz, recimo oni mi ne žele dati jer znaju da moraju plaćati, pa me psihičkikim maltretiranjem žele natjerati da dam otkaz pa nebi imali te obveze

- da li za vrijeme primanja te nakndae (dakle tih 6mj ili godinu dana) ja smijem negdje raditi (bezobzir akonkurencija ili ne) po osnovi managerskog ili ugovora o radu, ili ne smijem i da li smijem barem po osnovi ugovora o dijelu
Nemože sve to vrijediti ako ti daš otkaz
Ako ti oni plačaju još šest mjeseci ti se nemožeš nigdje zaposliti ( možeš samo raditi na crno)
smesni is offline  
Old 09.01.2007., 16:57   #19
Quote:
Taroth kaže:
po mom, managerski ugovor mora imati ove stavke:

- zlatni padobran (otpremnina) na koju imas pravo nakon nekog minimalnog proteka rada kod njih
pa tu otpremninu bi j auglavio nekako
Quote:
Taroth kaže:
- uz zlatni padobran se veze i to da ne smijes raditi kod konkurencije odredjeno vrijeme
ak plati, sjedim doma, baš me briga, kapital s eokreće ja kopam nos
Quote:
Taroth kaže:
- zatim, najcesce u pravilnicima o radu stoji stavka da je "svaki nalog poslodavca (bilo usmeni ili sl.) dio ugovora o radu" ili nesto u tom stilu... dakle, po tom, ti mozes biti manager, ali ti on moze reci da ides cistiti hodnik i to je okej... u menagerskom ugovoru bi trebao biti zasticen od toga.
ovdje je točno definiran opis poslova io dgovornosti, nemože me šetati
Quote:
Taroth kaže:
- tvoj udio u profitu ako on predje odredjenu razinu
piše mi u ugovor, dog. osnovica isplaćuje se 3mj 8dakle bez obzira na ostvaren planprodaje), nakon toga osnovica + stimulacija (ako se ostvari plan, ak ne kroz neko razdoblje i onako letim) sukladno aktima društva koja ja vidio nisam, ali koliko znam oni imaju tamo neke stimulacije ali nitko nije zadovoljan njima
Quote:
Taroth kaže:
- godisnji plan koji si ti duzan podnijeti svake godine.
piše da u roku 30 dana moram donijeti plan prodaje i redovito izvješavati Upravu o provođenju, imam posebne ovlasti i samostalnost u radu 8tako bar piše, šta će biti u praksi...)
Quote:
Taroth kaže:
- polica zivotnog osiguranja u njihovu korist koja npr. nakon 5 god. prelazi na tvoje ime...
nij euglavljena u ugovor, ali usmeno razgovarano o tome, kao dodatni oblik sitmulacije koja bi se zaključila nakon 6mj, dakle postoji opcija nije definirano
[QUOTE=Taroth]
- dio o tajnosti podataka (cesto bude poseban ugovor)[QUOTE]

to se navodi kao i da nesmijem raditi za svoj račun niu njihovim prostorima ni doma

Quote:
Taroth kaže:
mislim da ima jos... ne mogu se sjetiti
eh, vjerojatno, guglao na interntu ali nisma niš pametno našao

Quote:
Taroth kaže:
ova ovrha sto bi ti htio, mislim da ti nigdje to ne bi proslo.
ma znaš koja ti je poanta s tim otpremninama? Radi se o tome jer ak je ugovor pa ZOR, on ak ti da otkaz, otkazni rok + otpremnina, ak tije dobra to košta. Onda ak te hoće otjerati onda ti uvla eopomenu radi skrivljenog ponašanja ili tek hebe u zdrav mozak dok ne popizdiš i sam daš otkaz a onda gubiš ta prava

Ovaj ugovor je po ZOO, sve kaj nije ugovoreno piše u zakonu, jel tak. ovo je neki oblik ug. o djelu, ak se ne varam, tam se spominje naknade štete blabla...znači ja nek platim oni ništa?

ak se ide dogovarati otpremnina, nevidim zašto ne bi bila ovrha isprava? ak je misle plaćati što to ne bi dogovorili, ionakojemoraju isplatiti odjednom ne u ratam, kaj ne? pa u čemuje problem, ja se samo osiguram da se nemoram vucarti godinama po sudu i dokazivanja, svjedočenja, odgode rassprava, odvjentici trla baba lan.....
a osim toga htio bi zapravo, da se na neki način zaštitim, da i dobijem nešto ak mi nedajuotkaz nek me ide hebati u zdrav mozak da popizdiš i da odeš bez ičega, a to ti naši poduzetnici rade

teoretski razlog za otkaz ugovora snjimestrane jemoje neispunjavanje planova prodaje.....i ak se to desi, kaj onda

s druge stran a koji su moji razlozi za otkaz ugovora i koja prava imam pri tome

s treće strane, ja mogu imati plan prodaje, no neznam, ne budem mu sipatičan, može hebati u glavu i prisilitati da dam otkaz, jer mi ga u tom slučajune može dati, jer ja posao iz ugovor aobavljam uspješno, imam plan.....

evo zvao odvjentika, ne javlja se, skija valjda......jel ima netk nekoga koji su kuži u ovo, šta je to radno pravo ili šta....kud to spada

ijoš jedno pitanje

ovaj ugovor ko ugovor je ugovor o djelu, kaj ne?

kaj je u tom slučaju moj status pred bankom, za recimokredit.....jesam ja za njih stalno zaposlen (ugovor bi bio na 3-5god), jel imam bonitet itd....

i ko tuplaća po ovakovom ugovoruporeze i doprinos ei kolike, jel se razlikuju od onih pri ugovoruo radu?

meni piše x kn neto,
Edgar is offline  
Old 09.01.2007., 16:58   #20
Quote:
Taroth kaže:
po mom, managerski ugovor mora imati ove stavke:

- zlatni padobran (otpremnina) na koju imas pravo nakon nekog minimalnog proteka rada kod njih
pa tu otpremninu bi j auglavio nekako
Quote:
Taroth kaže:
- uz zlatni padobran se veze i to da ne smijes raditi kod konkurencije odredjeno vrijeme
ak plati, sjedim doma, baš me briga, kapital s eokreće ja kopam nos
Quote:
Taroth kaže:
- zatim, najcesce u pravilnicima o radu stoji stavka da je "svaki nalog poslodavca (bilo usmeni ili sl.) dio ugovora o radu" ili nesto u tom stilu... dakle, po tom, ti mozes biti manager, ali ti on moze reci da ides cistiti hodnik i to je okej... u menagerskom ugovoru bi trebao biti zasticen od toga.
ovdje je točno definiran opis poslova io dgovornosti, nemože me šetati
Quote:
Taroth kaže:
- tvoj udio u profitu ako on predje odredjenu razinu
piše mi u ugovor, dog. osnovica isplaćuje se 3mj 8dakle bez obzira na ostvaren planprodaje), nakon toga osnovica + stimulacija (ako se ostvari plan, ak ne kroz neko razdoblje i onako letim) sukladno aktima društva koja ja vidio nisam, ali koliko znam oni imaju tamo neke stimulacije ali nitko nije zadovoljan njima
Quote:
Taroth kaže:
- godisnji plan koji si ti duzan podnijeti svake godine.
piše da u roku 30 dana moram donijeti plan prodaje i redovito izvješavati Upravu o provođenju, imam posebne ovlasti i samostalnost u radu 8tako bar piše, šta će biti u praksi...)
Quote:
Taroth kaže:
- polica zivotnog osiguranja u njihovu korist koja npr. nakon 5 god. prelazi na tvoje ime...
nij euglavljena u ugovor, ali usmeno razgovarano o tome, kao dodatni oblik sitmulacije koja bi se zaključila nakon 6mj, dakle postoji opcija nije definirano
[QUOTE=Taroth]
- dio o tajnosti podataka (cesto bude poseban ugovor)[QUOTE]

to se navodi kao i da nesmijem raditi za svoj račun niu njihovim prostorima ni doma

Quote:
Taroth kaže:
mislim da ima jos... ne mogu se sjetiti
eh, vjerojatno, guglao na interntu ali nisma niš pametno našao

Quote:
Taroth kaže:
ova ovrha sto bi ti htio, mislim da ti nigdje to ne bi proslo.
ma znaš koja ti je poanta s tim otpremninama? Radi se o tome jer ak je ugovor pa ZOR, on ak ti da otkaz, otkazni rok + otpremnina, ak tije dobra to košta. Onda ak te hoće otjerati onda ti uvla eopomenu radi skrivljenog ponašanja ili tek hebe u zdrav mozak dok ne popizdiš i sam daš otkaz a onda gubiš ta prava

Ovaj ugovor je po ZOO, sve kaj nije ugovoreno piše u zakonu, jel tak. ovo je neki oblik ug. o djelu, ak se ne varam, tam se spominje naknade štete blabla...znači ja nek platim oni ništa?

ak se ide dogovarati otpremnina, nevidim zašto ne bi bila ovrha isprava? ak je misle plaćati što to ne bi dogovorili, ionakojemoraju isplatiti odjednom ne u ratam, kaj ne? pa u čemuje problem, ja se samo osiguram da se nemoram vucarti godinama po sudu i dokazivanja, svjedočenja, odgode rassprava, odvjentici trla baba lan.....
a osim toga htio bi zapravo, da se na neki način zaštitim, da i dobijem nešto ak mi nedajuotkaz nek me ide hebati u zdrav mozak da popizdiš i da odeš bez ičega, a to ti naši poduzetnici rade

teoretski razlog za otkaz ugovora snjimestrane jemoje neispunjavanje planova prodaje.....i ak se to desi, kaj onda

s druge stran a koji su moji razlozi za otkaz ugovora i koja prava imam pri tome

s treće strane, ja mogu imati plan prodaje, no neznam, ne budem mu sipatičan, može hebati u glavu i prisilitati da dam otkaz, jer mi ga u tom slučajune može dati, jer ja posao iz ugovor aobavljam uspješno, imam plan.....

evo zvao odvjentika, ne javlja se, skija valjda......jel ima netk nekoga koji su kuži u ovo, šta je to radno pravo ili šta....kud to spada

ijoš jedno pitanje

ovaj ugovor ko ugovor je ugovor o djelu, kaj ne?

kaj je u tom slučaju moj status pred bankom, za recimokredit.....jesam ja za njih stalno zaposlen (ugovor bi bio na 3-5god), jel imam bonitet itd....

i ko tuplaća po ovakovom ugovoruporeze i doprinos ei kolike, jel se razlikuju od onih pri ugovoruo radu?

meni piše x kn neto,
Edgar is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:34.