Natrag   Forum.hr > Društvo > Kutak za školarce i studente > Osnovne i srednje škole

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.04.2024., 23:26   #1
Natjecanje iz matematike

Dragi forumaši,
javljam se s jednim pitanjem koje me pitaju upravo moji učenici. Pa hajmo malo detalja: profesorica sam matematike (nova u ovom poslu) u srednjoj školi u Zagrebu (opća gimnazija) i imam nekoliko učenika koji zaista imaju kliker za matematiku i pokušavam ih sve motivirati za danji rad. No, jedna učenica mi je ove godine prošla na županijsko natjecanje, mi smo se naravno pripremale i ja sam uvijek s njom radila po natjecanjima. No, nekako rad nije baš urodio plodom (svaki si dan pomislim kako sam premalo radila s njom, također ja osobno nemam iskustvo s matematičkog natjecanja). Iduće godine, ona je 3 razred srednje škole i željela bi opet pokušati pa bih Vas ja molila ako moji kolege profesori ili natjecatelji imaju koji prijedlog za zbirke zadataka ili način vježbanja za natjecanje iz mat u 3 razredu opće gimn?
Hvala Vam od srca,
Selizi
Selizi is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2024., 00:18   #2
Mislim da ti je rad po starijim natjecanjima najbolji pristup.
Pripremi si zadatke od zadnjih x godina sa zupanijskih i drzavnih natjecanja, ukljuci i zadatke za PM gimnazije da vjezbate po tezim zadacima.
Sortiraj zadatke po tipovima, za svaki tip probaj naći primjere koji traže još neku caku u rješavanju.

Kad vjezbate tokom godine koncipiraj sat tako da prođite dubinski kroz jedan tip zadatka + ubaci jos koji zadatak za podsjetit se iz kategorije koju ste vec prošli.
Renesansna Zena is online now  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2024., 01:37   #3
Nisam ni profesor ni natjecatelj, ali mislim da ovdje ima dobar pregled:
https://natjecanja.math.hr/materijali-za-pripremu/
capttawish is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2024., 10:38   #4
Quote:
Renesansna Zena kaže: Pogledaj post
Mislim da ti je rad po starijim natjecanjima najbolji pristup.
Pripremi si zadatke od zadnjih x godina sa zupanijskih i drzavnih natjecanja, ukljuci i zadatke za PM gimnazije da vjezbate po tezim zadacima.
Sortiraj zadatke po tipovima, za svaki tip probaj naći primjere koji traže još neku caku u rješavanju.

Kad vjezbate tokom godine koncipiraj sat tako da prođite dubinski kroz jedan tip zadatka + ubaci jos koji zadatak za podsjetit se iz kategorije koju ste vec prošli.
X

Sortirati, obraditi teorijski tako da se zadaci riješavaju s razumijevanjem, a ne šablonski, pa onda provježbati određenu količinu zadataka.

Zadaci s natjecanja: http://www.antonija-horvatek.from.hr...matematike.htm
Baba zhaba is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2024., 10:51   #5
Quote:
capttawish kaže: Pogledaj post
Nisam ni profesor ni natjecatelj, ali mislim da ovdje ima dobar pregled:
https://natjecanja.math.hr/materijali-za-pripremu/

Izvrsna pomoć za sortiranje, neke teme imaju odlično obrađen i srednjoškolcima prilagođen teorijski uvod.
Baba zhaba is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:17.