Natrag   Forum.hr > Društvo > Dijaspora > Emigracija

Emigracija Za sve emigrante i one koji to žele postati

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.01.2009., 03:16   #41
Quote:
Ljubav u zaledju kaže: Pogledaj post
Neznam shto se palite to je pitanje kad ce biti poshto koliko znam vi josh nemate biometriske soshke,a sushtina je da ce to biti turistichki samo do 3 meseca, a ne da se dodje ovde i da se radi na baushteli par godina i da se onda ode.
Biometrijske putovnice su vec u fazi izrade, nista se ti ne brini za Hrvate, mi smo majstori u mijenjanju dokumenata, to se kod nas obavlja po kratkom postupku.

Sto se eventualnog posla na bausteli tice u SAD, mi Hrvati smo za to zainteresirani manje nego Amerikanci za poslove u Hrvatskoj. Otkad je 1995. zavrsila poznata traktorijada i posto smo se zauvijek rijesili svakojake gamadi koja nas je ne samo napadala nego i u znatnoj mjeri kocila u gospodarskom razvoju, kod nas je gradjevinarstvo procvjetalo, place su u toj bransi sve vece, imamo cijene nekretnina na razini starih clanica EU, imamo najbolje auto ceste u Europi, nezaustavljivi nivo novih investicija, kao skora clanica NATO-a ulaganju su sigurna... Tako da je buducnost gradjevinaca u Hrvatskoj zagarantirana.

Nama ce ukidanje viza sluziti iskljucivo da dolazimo u SAD uzivati u prirodnim ljepotama i sprdati se njihovom robovskom nacinu zivota. A ako nemaju dosta Meksikanaca, neka jeftinu radnu snagu traze u nasem "komsiluku" gdje je upravo NATO pakt razyebao citavu infrastrukturu i gdje ce stanovnici zbog svoje maloumne politike jos dugi niz godina biti jedna od najjeftinijih radnih snaga u Europi. Zlobnici bi rekli, koliko vrijede, toliko ih i placaju...

Za sve nevjerne Tome koji misle da su moji postovi produkt mastanja, i sve one koji su prespavali citavo desetljece, bilo bi dobro da priupitaju gospodu u Buzinu koliko je lani Hrvata podnijelo zahtjev za imigraciju u SAD... Podaci nisu tajna, ali je iznenadjenje ogromno kad se sazna da je vise Danaca apliciralo za odlazak u SAD nego Hrvata...
Brandfackel is offline  
Old 21.01.2009., 04:13   #42
Radi 'svjetske krize "....otvoriti ce se granice za svakoga po svim zemljama da drzave zarade na turizmu......"kada je kriza drzave rade svasta za novac".

Senior citizen

vilko
__________________
Eight days in Sydney.
Ja sam prezivio 3 raka,2011 R/bubreg izvadjen,2012 rak prostate i mjehura sve izvadjeno,2013 rak se vratio na limfne cvorove...43 godine kronicne bolove.I izgubio sina Daria 50 godina staroga." ostalo mi je 2 mjeseca zivota...umirem,Octobar 2014
Vilko is offline  
Old 25.01.2009., 23:47   #43
e pa ja imam jedno pitanje ja sam pao van statusa studenta i sada jos uvijek imam vazecu vizu bar fizicku koja istjece za pola godine... e sad je moje pitanje ako se ja vratim u hrv iz usa prije nego mi viza istekne znaci meni je i94 jos vazeci i izvadim novu putovnicu u hrv i za 18 mjeseci kad ukinu vize zaputim se u m=ameriku ocu li imati problema pri ulasku(s time da sam izasao kroz mexico zbog manje papirologije i zbog toga sto te samo puste da prodjes) ? znam da ce biti uvrijedjenih mojim pravopisom i ja se ispricavam
ivan138 is offline  
Old 26.01.2009., 00:11   #44
ako ti ne uzmu I94 a vratis se po isteku istog, imaces problema
miloshz is offline  
Old 26.01.2009., 01:41   #45
pa naravno da ce mi uzeti i94...ocu lija biti isto gledan ko i svi ostali hrvatski gradjani?
ivan138 is offline  
Old 26.01.2009., 07:42   #46
vratio I94, nisi prekoracio vizu i ne vidim nijedan razlog da imas problema, bilo s visa waiver [kad udjemo u program] ili trazenjem nove vize.
miloshz is offline  
Old 29.01.2009., 22:09   #47
super to sam zelio cuti hvala puno milose
ivan138 is offline  
Old 29.01.2009., 23:13   #48
e fala bogu,

neki dan vadio vizu i zaboravio uplatiti 131 $ dan prije. Na kraju morao traziti zagrebacku banku po velikoj gorici..
KlosarHR is offline  
Old 30.01.2009., 03:43   #49
E, klosaru jedan.
Tvrtko1995 is offline  
Old 30.01.2009., 12:41   #50
Quote:
Tvrtko1995 kaže: Pogledaj post
E, klosaru jedan.
jos mi poslali krivu putovnicu postom...

kolko muke radi te vize...
KlosarHR is offline  
Old 30.01.2009., 20:38   #51
Quote:
ivan138 kaže: Pogledaj post
super to sam zelio cuti hvala puno milose
svi zele cuti samo dobre vijesti..

ivane, dobro znas svoju situaciju. I-94 ti vrijedi d/s (duration of status), tvoj orginalni status je bio "student", a to vec jedno vrijeme nisi... i gotovo je sigurno da je skola o tome obavijestila nadlezne putem SEVIS sistema... i samo je pitanje je koje ce biti posljedice. Usput, oni koji su se ogrijesili o neki zakon (bilo gdje i bilo koji, ukljucujuci onaj o vizama) ne mogu/smiju koristiti VWP (visa waiver program), vec moraju traziti i dobiti vizu ...

I da, promjena putovnice ti nece bas pomoci..

Koliko dugo vrijedi viza ne igra nikakvu ulogu...
potepuh is offline  
Old 30.01.2009., 21:13   #52
pa dobro vjerujem ti al u isto vrijeme zelio bih to vidjeti crno na bijelo pa molim te nadji mi link koji kaze da ne smijem koristiti vwp
ivan138 is offline  
Old 31.01.2009., 09:07   #53
Gle, ostanak u USA i nakon sto je prestao orginalni razlog (studiranje) za koji je izdana viza, se cesto koristi kao dokaz da ta osoba ima "immigrant intent", te sluzbenik u ambasadi ili na granici moze/mora odbiti izdati turisticku vizu/odobriti ulaz u USA na osnovi Zakona INA 214

http://www.uscis.gov/propub/ProPubVA...16a4cb816838a4

Malo detaljnije o VWP i uvjetima.... Posebnu paznju obrati na ESTA iliti da osobe koje koriste VWP moraju unaprijed obavijestiti US Customs and Border Protection o svojoj namjeri da dodju u USA, i tek nakon sto dobe odobrenje, mogu krenuti na put... A u medjuvremenu se podaci o toj osobi provjeravaju i provjeravaju i provjeravaju...

http://travel.state.gov/visa/temp/wi...l#travelertype

Za "poloviti" tko, gdje, kako, kada i zasto nesto smije ili ne smije treba puno citanja s razumjevanjem... Nazalost ne postoji "ivan 138 mora traziti vizu za posjet USA iako je njegova zemlja clanica VWP, jer je ivan138 ostao x dana u USA.....

Uostalom, imas svoju odvjetnicu pa nju pitaj.
potepuh is offline  
Old 03.02.2009., 20:03   #54
jeli zna jos itko ista o ovome????????
ivan138 is offline  
Old 03.02.2009., 20:07   #55
Quote:
ivan138 kaže: Pogledaj post
jeli zna jos itko ista o ovome????????
to ti je patka
__________________
Badža kronjo sa svojim plitkim i balkanskim prostaklukom
dr.kronja is back is offline  
Old 04.02.2009., 13:58   #56
mislim da neces imati problema ako nisi prekoracio vizu
miloshz is offline  
Old 04.02.2009., 17:37   #57
Quote:
miloshz kaže: Pogledaj post
mislim da neces imati problema ako nisi prekoracio vizu
viza sluzi za ulazak u zemlju, ali ne odredjuje koliko dugo netko moze ostati.
potepuh is offline  
Old 04.02.2009., 17:46   #58
mislio sam i na vizu i na I94
miloshz is offline  
Old 05.02.2009., 02:37   #59
a preko koje drzave da se vratim mislim dali da idem preko mexica ili samo na avion na LAX?
ivan138 is offline  
Old 05.02.2009., 18:55   #60
ja ne vidim razliku...
potepuh is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:14.