Natrag   Forum.hr > Društvo > Prirodne znanosti

Prirodne znanosti Čista znanost za jako pametne i one koji takvima žele postati
Podforum: Armstrong Station - Astronomija i astrofizika

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.07.2005., 01:36   #1
Question Utjecaj pušenja marihuane na mozak

Što se zna i što mi može tko napisati o utjecaju Marihuane na općenito zdravlje ljudi (mozak,pluća) na dugom i kratkom roku. Inače ne pušim travu, zapalim rijetko rijetko kada. Pitam ovjde jer još uvijek kopam po netu... Jel čito tko kakva istraživanja i dal može ko' postat nekog dobroga linka?
Scaras is offline  
Old 26.07.2005., 01:38   #2
... neznam, ali i mene baš zanima... Ako neko zna neka kaže (napiše)...
__________________
kako oblikovati potpise?
Allnou is offline  
Old 26.07.2005., 01:44   #3
Imam something

Evo ovo sam našo na Cyberbulevaru.
Ostatak stranica piči uglavnom istu spiku samo su na engleskom a ovo je na hrv.

http://www.cyberbulevar.com/forum/viewtopic.php?t=11628
Scaras is offline  
Old 26.07.2005., 23:25   #4
Čini mi se ok...
nisam znao da ima 50% više kancerogenih tvari, nego u dimu duhana...
__________________
kako oblikovati potpise?
Allnou is offline  
Old 27.07.2005., 00:42   #5
Da istina ali gledaj to ovako. Pljugu ljudi (normalni) zapali jednom mjesečno dok unaj koji puši prosječno popuši kutiju ili manje
Scaras is offline  
Old 27.07.2005., 00:44   #6
...na dan
Scaras is offline  
Old 27.07.2005., 02:24   #7
zanimljivo..
52X32X52 is offline  
Old 27.07.2005., 04:08   #8
Quote:
Scaras kaže:
Da istina ali gledaj to ovako. Pljugu ljudi (normalni) zapali jednom mjesečno dok unaj koji puši prosječno popuši kutiju ili manje
To si ti samo tako govoriš da nemoraš prestat, zar ne?
Šalim se... Da, u pravu si. Svakako se više troše cigarete...
__________________
kako oblikovati potpise?
Allnou is offline  
Old 10.08.2005., 22:56   #9
Samo nemoj pit.
Nemoj trošiti niti tablete, niti praškove, a o staklovinju i iglama niti razmišljati.
Norylo is offline  
Old 10.08.2005., 23:00   #10
Re: Utjecaj Marihuane na mozak

Quote:
Scaras kaže:
Što se zna i što mi može tko napisati o utjecaju Marihuane na općenito zdravlje ljudi (mozak,pluća) na dugom i kratkom roku. Inače ne pušim travu, zapalim rijetko rijetko kada. Pitam ovjde jer još uvijek kopam po netu... Jel čito tko kakva istraživanja i dal može ko' postat nekog dobroga linka?
kako god okrenes pusenje steti.bilo to duvan ili trava.

kod nekih trava pozitivno djeluje-porast koncentracije, kreativnosti dok neke jednostavno zakuca i baca im neku paranoju.oni kod kojih je prisutna paranoja moze doc do anksioznosti i napadaja panike sto nikako nije dobro za srce.

ja sam pusila 6 godina i evo prestala prije godinu dana.razlike koje sam zamjetila...hehe pala mi je koncentracija ali pozitivno je to sto mi se imunoloski sustav ojacao.dosta!
__________________
Zivimo jako kratko kada promislis koliko cemo biti mrtvi!
Bzvz is offline  
Old 11.08.2005., 00:21   #11
Re: Re: Utjecaj Marihuane na mozak

Quote:
Bzvz kaže:
ja sam pusila 6 godina i evo prestala prije godinu dana.razlike koje sam zamjetila...hehe pala mi je koncentracija ali pozitivno je to sto mi se imunoloski sustav ojacao.dosta!
Znam ja sam pušio par godina isto ali me se na kraju pušačke karijere počelo događati da kad bi se napušio bi pao u bed. Inače trava strašno pasivizira ljude što oni inače ne kuže dok puše.
Što sam napravio kada sam pušio? NIŠTA. sad kad ne pljugam se bolje osjećam, imam više elana u životu i sve je bolje. Jedino što volim je popiti malo kad sam vani ali to je sve umjereno.
Scaras is offline  
Old 11.08.2005., 00:35   #12
Re: Re: Utjecaj Marihuane na mozak

Quote:
Bzvz kaže:
ali pozitivno je to sto mi se imunoloski sustav ojacao.dosta!
teško da je ojačao ...
naime, kanabis upravo inhibira alveolarne makrofage i time smanjuje sposobnost obrane od infekcije ... time se objašnjava učestalija pojava respiratornih infekcija kod kroničnih pušača marihuane
allegra is offline  
Old 11.08.2005., 00:40   #13
a usput, kanabis koji je uzgojen u sjevernijim krajevima, ili je nedovoljno sušen, sadrži i prilično velike količine plijesni iz grupe aspergillusa

što može izazvati nezgodne alergijeske reakcije kod predisponiranih ljudi, na primjer astmatičara

a kod onih, kod kojih je iz bilo kojeg razloga smanjen imunološki odgovor, može izazvati gadne upale pluća izazvane aspergillusom
allegra is offline  
Old 11.08.2005., 00:46   #14
Re: Re: Re: Utjecaj Marihuane na mozak

Quote:
allegra kaže:
teško da je ojačao ...
naime, kanabis upravo inhibira alveolarne makrofage i time smanjuje sposobnost obrane od infekcije ... time se objašnjava učestalija pojava respiratornih infekcija kod kroničnih pušača marihuane
hm hm.nehznam bas.prije dok sam pusila sam skoro uvijek bila prehladjena.svakih par mjeseci.od kad sam prestala pusit sam se jednom prehladila.jednom u godinu dana!prije je bilo po 10ak puta!

Quote:
Scaras je napisa:
Znam ja sam pušio par godina isto ali me se na kraju pušačke karijere počelo događati da kad bi se napušio bi pao u bed. Inače trava strašno pasivizira ljude što oni inače ne kuže dok puše.
Što sam napravio kada sam pušio? NIŠTA. sad kad ne pljugam se bolje osjećam, imam više elana u životu i sve je bolje. Jedino što volim je popiti malo kad sam vani ali to je sve umjereno.
na mene je trava drugacije djelovala.uvijek sam bila puno aktivnija i kreativnija.fascinantno je to koliko sam znala 5ica u skoli dobit napusena.samo zato jer bi si zabrijala na nesto.i uvijek sam bila za akciju.od kad sam prestala postala sam biljka na jedno vrijeme.nista mi se nije dalo.sad sam opet se mrdnula.
__________________
Zivimo jako kratko kada promislis koliko cemo biti mrtvi!
Bzvz is offline  
Old 11.08.2005., 00:56   #15
Re: Re: Re: Re: Utjecaj Marihuane na mozak

Quote:
Bzvz kaže:
hm hm.nehznam bas.prije dok sam pusila sam skoro uvijek bila prehladjena.svakih par mjeseci.od kad sam prestala pusit sam se jednom prehladila.jednom u godinu dana!prije je bilo po 10ak puta!
oprosti, ja sam krivo shvatila u tvom prvom postu da ti se od marihuane ojačao imunološki sustav

sad shvaćam da si htjela reć da je ojačao nakon što si prestala pušiti, što je logično

sorry, krivo pokopčah tvoj post
allegra is offline  
Old 11.08.2005., 01:00   #16
Re: Re: Re: Re: Re: Utjecaj Marihuane na mozak

Quote:
allegra kaže:
oprosti, ja sam krivo shvatila u tvom prvom postu da ti se od marihuane ojačao imunološki sustav

sad shvaćam da si htjela reć da je ojačao nakon što si prestala pušiti, što je logično

sorry, krivo pokopčah tvoj post

hehehehe vidih i ja da ti meni govoris da je tesko to pa pocnes govorit o respiratornim problemima.pa ja sam gledam tko je lud ovdje!
__________________
Zivimo jako kratko kada promislis koliko cemo biti mrtvi!
Bzvz is offline  
Old 11.08.2005., 01:05   #17
Re: Re: Re: Re: Utjecaj Marihuane na mozak

Quote:
Bzvz kaže:
na mene je trava drugacije djelovala.uvijek sam bila puno aktivnija i kreativnija.fascinantno je to koliko sam znala 5ica u skoli dobit napusena.samo zato jer bi si zabrijala na nesto.i uvijek sam bila za akciju.od kad sam prestala postala sam biljka na jedno vrijeme.nista mi se nije dalo.sad sam opet se mrdnula. [/B]
E da znam. Imam ja frenda koji je stalno napljugan ko' zmija ali svejedno je rasturao u školi. No ja aludiram na to da ljudi koji puše marihuanu(ali stalno ne povremeno!) osim redovnih obaveza kao npr. škola malo imaju prave volje za nečim novim (uglavnom ali nije pravilo.) Kad to kažem ne mislim na to da im se neda ići do dučana neko se manje žele baviti stvarima koji iziskuju veći angažman(npr. trening itd.)
Scaras is offline  
Old 11.08.2005., 01:09   #18
Re: Re: Re: Re: Re: Utjecaj Marihuane na mozak

Quote:
Scaras kaže:
E da znam. Imam ja frenda koji je stalno napljugan ko' zmija ali svejedno je rasturao u školi. No ja aludiram na to da ljudi koji puše marihuanu(ali stalno ne povremeno!) osim redovnih obaveza kao npr. škola malo imaju prave volje za nečim novim (uglavnom ali nije pravilo.) Kad to kažem ne mislim na to da im se neda ići do dučana neko se manje žele baviti stvarima koji iziskuju veći angažman(npr. trening itd.)
pa ima iznimaka.imam priju koja pljuga redovitu, ide na kung fu, kriu, jogu radi svako jutro i puno je energije.predana je tome.

ja nikad nisam nista dovrsila.zanimalo bi me nesto ali bi ubrzo odustala.volja, 0 bodova.
__________________
Zivimo jako kratko kada promislis koliko cemo biti mrtvi!
Bzvz is offline  
Old 11.08.2005., 01:15   #19
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Utjecaj Marihuane na mozak

Quote:
Bzvz kaže:
pa ima iznimaka.imam priju koja pljuga redovitu, ide na kung fu, kriu, jogu radi svako jutro i puno je energije.predana je tome.

ja nikad nisam nista dovrsila.zanimalo bi me nesto ali bi ubrzo odustala.volja, 0 bodova.
Ma znaš vjerujem ti. Zbog takvih ljudi bi bacio sva istraž
ivanja protiv marice u smeće. Međutim mislim da u globalu većina ljudi koji pljugaju zbog toga ne mogu ostvariti 100% osobnog potencijala(po nekom mom skromnom mišljenju). Ima iznimaka ali se kaže da one samo potvrđuju pravilo.
Šta misliš jel to OK razmišljanje ovako iz itvog osobnog skustva?
Scaras is offline  
Old 11.08.2005., 01:20   #20
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Utjecaj Marihuane na mozak

Quote:
Scaras kaže:
Ma znaš vjerujem ti. Zbog takvih ljudi bi bacio sva istraž
ivanja protiv marice u smeće. Međutim mislim da u globalu većina ljudi koji pljugaju zbog toga ne mogu ostvariti 100% osobnog potencijala(po nekom mom skromnom mišljenju). Ima iznimaka ali se kaže da one samo potvrđuju pravilo.
Šta misliš jel to OK razmišljanje ovako iz itvog osobnog skustva?
sve to sto ti kazes stoji.pogotovo ovo da ne mogu ostvariti 100% osobnog potencijala.
__________________
Zivimo jako kratko kada promislis koliko cemo biti mrtvi!
Bzvz is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:55.