Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.01.2015., 14:45   #4341
Pozdrav!
Pitanje u vezi SE. Oko tjedan dana imam vrtoglavicu (ako oči pomaknem brže, vrtoglavica je jača) i jaku potrebu za spavanjem. Misleći da je željezo u pitanju, doktorica me poslala vaditi krv.
Željezo - 13 (8-30),
TIBC - 49 (49-75),
UIBC 36 (26-59). Jedini parametar koji nije OK je SE, on je 1 (4-24).
Čitala sam da je nizak SE 'nebitan' za zdravlje, pa me zanima, trebam li zanemariti to u ovoj situaciji?
Inače, imam 24 godine.
Hvala na odgovoru.
Mea7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2015., 18:31   #4342
Evo i mog nalaza kks koju sam radila 2 mj od poroda... Radila sam zbog niskog zeljeza u trudnoci i zato sto sam se osjecala nekako slabo zadnjih mj dva. Nalaz je od prije 2tj, doktorica je preko tel rekla da je ok, no ja sad kad imam nalaz kod sebe vidim da su neke vrijednosti malo snizene/povisene. Inace, zeljezo je 19 (8 - 30) sto je normalno.

Ono sto me muci je:

Neutrofilni granulociti : 38.4 (44 - 72) snizeno
Limfociti: 50.7 (20 - 46) poviseno
Trombociti: 152 (158 - 424) snizeno

Da navedem jos, danas sam saznala i da ponovo imam CIN II. Dobila sam samo terapiju vaginaletama posto dojim i onda na kontrolu tek u 5.mj.

U zadnje vrijeme imam neke podmukle bolove u donjem dijelu ledja koji kao da se sire naprijed. Uz to me prati neki osjecaj da je to povezano sa probavom i odlasko na wc. Takodjer kod velike nuzde na papiru bude malo krvi (unutarnji hemeroid?). Zadnja dva mj me muci i povremeni svrbez po tijelu, najvise licu i glavi. Na licu bude uvijek na par istih mjesta i onda to izgleda kao da me upiknuo komarac.

Ne znam da li ovo sve sto sam navela ima ikakve veze s icim, ali mozda bi pomoglo da se odgonetne da li se radi o nekom stvarnom problemu ili...

Hvala.
__________________
I'll make your heart smile...
0merta is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2015., 10:43   #4343
Quote:
AnaBalic kaže: Pogledaj post
Pozdrav..vec neko vrijeme napipavam limfne cvorove na vratu..radila sam uzv vrata nalaz glasi..Na vratu obostrano reaktivni limfonodi..naj veći submandibularno 16x16mm(uocljiv hilus)..Vrlo cesto mi je temperatura 37 stupnjeva.. Nakon nekog vremena napravljena je i krvna slika ona je u redu ali diferecijalna slika nije te glasi:
Neutrofilni granulocit 34(44-72)
Limfociti 48 (20-46)
Monociti 6.6 (2-12)
Eozofilni granulocit 7.2 (0-7)
bazofilni granulocit 0.7 (0-1)
Neutrofilni granulocit 3.08 (2.06-6.49)
Limfociti 4.45 (1.13-3.35)
Eozofilni granul. 0.64 (0.00-0.43)
Molim vas recite mi dali je nesto strasno?? Moja doktorica opce prakse nije bas zainteresirana pa moram sve sama.
Poštovana,

važno je i koliko dugo traju Vaše tegobe. Nadalje, kakvo je stanje u usnoj šupljini (grlo, zubi)? Učinjeni UZV upućuje da su limfni čvorovi na vratu povećani kao reakcija na neko upalno zbivanje koje može biti i skriveno, a locirano u gornjim dišnim i/ili probavnim putovima.

Quote:
event girl kaže: Pogledaj post
Poštovani,

Imam 26 godina, bolujem od hipotireoze, uzimam Euthyrox 25 u trajanju od 3 god.
Kontrolirala sam krvnu sliku zbog pulsirajućeg šuma u desnom uhu koji traje cca mjesec i pol, zbog pristiska u glavi, čestih svakodnevnih probadanja u području štitnjače, osjećaja gladi, uznemirenosti, umora, te neredovitih i bolnih ciklusa.

Nalazi su slijedeći:
S obzirom na čitav niz polimorfnih tegoba i uredne rutinske laboratorijske nalaze potrebno je učiniti temeljit klinički pregled i nakon toga daljnju obradu o rezultatima, za sada mi se čini više u endokrinološkom smjeru. Također, bitno je saznati i redosljed javljanja pojedinih tegoba i traju li one cijelo vrijeme itd. Uglavnom, preko foruma teško da ćete naći odgovor na pitanje što je uzrok.

Zadnje uređivanje El Gato Félix : 01.02.2015. at 10:50.
El Gato Félix is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2015., 10:48   #4344
Quote:
Tajnaaaa kaže: Pogledaj post
Jel neko zna sta znaci rezultat UKUPNI PROTEINI- lezezi bolesnici, ne pise ni H (high) niti L(low)
Kolika je vrijednost?
Quote:
Mea7 kaže: Pogledaj post
Pozdrav!
Pitanje u vezi SE. Oko tjedan dana imam vrtoglavicu (ako oči pomaknem brže, vrtoglavica je jača) i jaku potrebu za spavanjem. Misleći da je željezo u pitanju, doktorica me poslala vaditi krv.
Željezo - 13 (8-30),
TIBC - 49 (49-75),
UIBC 36 (26-59). Jedini parametar koji nije OK je SE, on je 1 (4-24).
Čitala sam da je nizak SE 'nebitan' za zdravlje, pa me zanima, trebam li zanemariti to u ovoj situaciji?
Inače, imam 24 godine.
Hvala na odgovoru.
Ne treba baš potpuno ignorirati iako mislim da to nije ključ u odgovoru na pitanje koji je uzrok Vaših tegoba. Trebate temeljit klinički pregled i, ovisno o rezultatima istog, daljnju obradu. Za sada se ne može reći na što upućuju tegobe koje imate.
El Gato Félix is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2015., 11:08   #4345
Quote:
0merta kaže: Pogledaj post
Evo i mog nalaza kks koju sam radila 2 mj od poroda... Radila sam zbog niskog zeljeza u trudnoci i zato sto sam se osjecala nekako slabo zadnjih mj dva. Nalaz je od prije 2tj, doktorica je preko tel rekla da je ok, no ja sad kad imam nalaz kod sebe vidim da su neke vrijednosti malo snizene/povisene. Inace, zeljezo je 19 (8 - 30) sto je normalno.

Ono sto me muci je:

Neutrofilni granulociti : 38.4 (44 - 72) snizeno
Limfociti: 50.7 (20 - 46) poviseno
Trombociti: 152 (158 - 424) snizeno

Da navedem jos, danas sam saznala i da ponovo imam CIN II. Dobila sam samo terapiju vaginaletama posto dojim i onda na kontrolu tek u 5.mj.

U zadnje vrijeme imam neke podmukle bolove u donjem dijelu ledja koji kao da se sire naprijed. Uz to me prati neki osjecaj da je to povezano sa probavom i odlasko na wc. Takodjer kod velike nuzde na papiru bude malo krvi (unutarnji hemeroid?). Zadnja dva mj me muci i povremeni svrbez po tijelu, najvise licu i glavi. Na licu bude uvijek na par istih mjesta i onda to izgleda kao da me upiknuo komarac.

Ne znam da li ovo sve sto sam navela ima ikakve veze s icim, ali mozda bi pomoglo da se odgonetne da li se radi o nekom stvarnom problemu ili...

Hvala.
Vrijednosti koji ste ispisali su uistinu diskretno poremećene i ne mislim da je to povezano s tegobama koje imate. Također, mislim i da HPV također nije povezan s time. Krv na toaletnom papiru ipak nije za zanemariti bez obzira na Vašu dob.
El Gato Félix is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2015., 11:14   #4346
Rafa007 i AnaBalic, vaši postovi premješteni su na temu INFO PULT.
El Gato Félix is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2015., 11:36   #4347
Quote:
El Gato Félix kaže: Pogledaj post
Vrijednosti koji ste ispisali su uistinu diskretno poremećene i ne mislim da je to povezano s tegobama koje imate. Također, mislim i da HPV također nije povezan s time. Krv na toaletnom papiru ipak nije za zanemariti bez obzira na Vašu dob.
Hvala puno na odgovoru!

Mozda ima veze sa konstipacijom... Prodje oko dan dva da ne mogu na wc. Moze bit da otuda krv prilikom nuzde, jer osjetim kako me zapecne dio na izlazu. Bilo je tako par puta, pa malo bude ok, pa opet, pa ponovo uredu.

Moze biti prehrana, ne kretanje i nedovoljno tekucine (dojim, vecinom sam kod kuce..) Pokusavam to sve popraviti. Pijem toplu prokuhanu vodu ujutro, jedem kruske i sljive... Pocela sam i lagano vjezbati. Vidjet cu mozda pomogne.

Ps: imala sam pred kraj trudnoce hemeroid i to se malo pogorsalo zbog tiskanja kod poroda, ali onda se povuklo...

Ici cu svejedno kod doktorice pa neka mi da uputnicu za neku pretragu. Mozda uzv, jos jednom kks ili cak neki pregled dolje...?
__________________
I'll make your heart smile...
0merta is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2015., 12:14   #4348
Quote:
0merta kaže: Pogledaj post
Ici cu svejedno kod doktorice pa neka mi da uputnicu za neku pretragu. Mozda uzv, jos jednom kks ili cak neki pregled dolje...?
Krvnu sliku nema smisla ponavljati dok ne prođe 3-4 tjedna. Ništa time nećete dobiti. Za početak, i Vaša obiteljska liječnika mogla bi Vas pregledati pa vidjeti što i kako dalje.
El Gato Félix is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2015., 15:09   #4349
Pozdrav... imam 26 godina i upravo sam dobila nalaz ukupnog LgE i iznosi 111 a granica je do 100. Uz LgE rezultati na dermatophagoides pt, phleum pratense te dlaku mačke i psa su 0. Dakle koliko sam shvatila u tijelu je prisutna alergija no moram utvrditi na što...Što bi točno značio ukupni LgE i može li se on smanjit...Hvala
dalma222 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2015., 19:44   #4350
https://fbcdn-sphotos-h-a.akamaihd.n...581822d9e2a60f

Evo, ovdje sam čak i označio da vidite koji su to dijelovi tijela najzahvaćeniji.
RTG-om mi je utvrđena velika promjena na temporomandibularnim zglobovima, nekakve luksacije. Navodno da je bilo zbog umnjaka nad kojim je dva mjeseca kasnije izvršena alveoktomija... Sad stvarno nemam više ništa za dodati, to je sve čega se mogu sjetiti od pretraga. Upomoć, bilo tko!!!
upomoc21 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2015., 14:47   #4351
Ja bi postavila jedno pitanjce. Da li je moguće imati jaku upalu sinusa a da krvna slika to ne detektira? Ono, nit viroza nit bakterija. Što je onda uzročnik toga?
__________________
A snaha bijaše jezičljiva, (guzičljiva) nazlobna, proždrljiva i goropadna.
katjes is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2015., 15:09   #4352
Quote:
katjes kaže: Pogledaj post
Ja bi postavila jedno pitanjce. Da li je moguće imati jaku upalu sinusa a da krvna slika to ne detektira? Ono, nit viroza nit bakterija. Što je onda uzročnik toga?
Moguće je.
Uvijek postoji dinamika u kliničkoj, pa tako i u krvnoj slici.
Dakle, event. ponoviti KKS. A kakav je CRP?

Moguće je i ako je to nekakva postinfekciozna priča (dakle, nakon preboljele bakterijske, ili puno vjerojatnije virusne infekcije)

No, ne smijemo zaboraviti ni alergiju
body halleck is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2015., 16:02   #4353
Ma pravi razlog zašto pitam je jer je frendici dr o.p.rekla temeljem krvne slike da nije virus ni bakterija nego prehlada. Wtf? Prvo me začudio odgovor doktorice a onda i činjenica da krvna slika kaže da je ok iako nije bila ok ...
__________________
A snaha bijaše jezičljiva, (guzičljiva) nazlobna, proždrljiva i goropadna.
katjes is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2015., 01:26   #4354
Quote:
El Gato Félix kaže: Pogledaj post
Kolika je vrijednost?


Ne treba baš potpuno ignorirati iako mislim da to nije ključ u odgovoru na pitanje koji je uzrok Vaših tegoba. Trebate temeljit klinički pregled i, ovisno o rezultatima istog, daljnju obradu. Za sada se ne može reći na što upućuju tegobe koje imate.
Puno hvala na odgovoru.
Mea7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2015., 14:22   #4355
Pozdrav svima!
Evo mojih nalaza štitnjače pa ako se netko razumije molim za komentar:
TSH 3,48(0,25-5.01) Ft3 3,8(4,0-8.3) Ft4 8,1(10,6-19,4)

Inače prije 3 godine sam imala povišen tsh(oko 8 ) i dobila eutyrox 25. Već duže ga samoinicijativno ne uzimam i sad sam napravila nalaz. Po ovom su ft3 i ft4 snizeni, tsh izgleda normalno.
__________________
Sve su gljive jestive, no neke samo jednom
flanker is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2015., 13:38   #4356
nalaz krvi + opis što je prethodilo tome da vadim krv..

Pozdrav. Nadam se da će netko odgovoriti. ( Već tri mjeseca moje pitanje se izbjegava, mora da svaki put krivo postavim stvar, pa hajmo još jednom!)

Dakle, imam 27 godina, dobrog zdravlja. U 8mj, 2014. godine operirana sam laparoskopski -lijevi jajnik- dobroćudni tumor-tako je pokazao phd nalaz. Operacija je prošla ok po doktorima, nakon toga dvije kontrole kod ginekologa i to je ok, sve uredno. No mene muči jedan problem: Ne znam ima li veze ikakve, zato i spominjem operaciju-odmah po buđenju iz anastezije imala sam tri dana jake bolove u želudcu-nije pomogla inekcija niti peptoran u venu, i u području pupka a ta bol je prestala nakon što su mi izvadili dren koji je bio u meni tri dana.

Od tada povremeno počinje bol s desne strane trbuha kraj pupka-dakle negdje oko tankog crijeva ili dvanaesnika, da bi se bol pojačavala i od sredine 10 mj do sredine 12 mj ta je bol svakodnevna-nije jaka ali je neprestano tu, malo se bol smanjila ali opet počinje i traje eto sve do danas. Na uzv (2 puta rađen) su mi rekli da su svi organi uredni ali da mi je želudac zadebljan i da obavim gastroskopiju jer je možda čir na dvanaestercu po lokalizaciji bola. Napominjem s žagaravicom nemam problem, ponekad sam napuhana, i hrana mi ne smeta-samo bol i nelagoda kraj pupka! nešto jesam smršavila, ali manje sam jela pa možda zato.

Gatroskopija:
Ezofagoskopija: nalaz uredan
Gastroskopija: nalaz korpusa uredan, kao i antruma. Antralno impresija izvana. OBILNO regurgitiranog žučnog sadržaja. Spušten želudac.
Duodenoskopija: nalaz uredan
Duboka Duodenoskopija: nalaz uredan.

Biopsija:

materijal su komadići sluznice korpusa želudca sa superficijalnim te komadić sluznice antruma želudca sa difuznim vrlo oskudnim kroničnim upalnim infiltratom. HP neg.


Uglavnom, kako bolovi traju već treći mjesec, za mjesec dana tek imam konzultaciju s gastroeneterologom. moji nalaz krvi vađeni prije dva dana: dakle i dalje se traži uzrok boli u trbuhu.


Pišem samo one povišene i snižene vrijednosti, ostalo je unutar intervala ( nisam vadila kolesterol, šećer, batrij, kalcij, lipazu, ..)

kks:

bazofilni gran.- 1.1 H (0-1)
neutrofilni gran.- 39.8 L (44-72)
limfociti -50.0 H (20-46)

enzimi:AST; ALT; GGT;ALP; unutar intervala

(U) AMS - 418 (<400)
(S) AMS 55 ( 23-91)


ŽELJEZO , TIBC, UIBC-unutar intervala


URIN:

ERITROCITi: + jedinica: oneg3/+++ ref.interval 0/neg
leukociti: 2-5
eritrociti: 2-5

dosta bakterija i stanica pločastog epitela

urin nije bio prvi jutarnji, i nešto malo ga je bilo tek toliko-ne znam jel to ima veze u dijagnostici, nisam znala da ću raditi i urin.

hvala, ispričavam se unaprijed ako mi je post na krivom mjestu, ali sad ima lab. nalaze


edit: CRP - 0,3 (2-12)
vesela djevojka is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2015., 16:59   #4357
Leukociti 4,3 (3,4 - 9,7)
Neutrofilni granulociti (#) 1,39 (2,06-6,49) L
Limfociti (#) - unutar ref vrijednosti
Neutrofilni granulociti (%) 32 (44-72) L
Limfociti(%) 55 ( 20-46) H
Eozinofili, bazofilni, nezreli granulociti, monociti su u redu.
Sedimentacija 2 (4-24) L
TSH 4,980 (0,465-4,68) H ANTITIJELA u redu. Ne primam terapiju. Albumin, alfa i beta globulini u redu.
IgG, IgM, IgA unutar referentnih vrijednosti
Ukupni proteini 72,9 (lezeci-bolesnici 60-78) ?????
Eritrociti 5,39 (3,86-5,08) H
Ostale vrijednostni kks u normali

1.) Vec dugo vremena imam povecan jedan limfni cvor na vratu, pokretan. Cca 4 godine, jos od kako sam imala infektivnu mononukleozu. Na snimanju stitnjace (uzv vrata) na nukl. medicini doktor nije spomenuo povecanje tog cvora. Iznad kljucne kosti, ispod pazuha ih ne mogu napipati, a na preponama mogu, medjutim jako jako mali, doktor kaze da skoro svi ljudi mogu opipati cvorove na preponama, i da nisu povecani ukoliko ne prelaze 1,5- 2 cm. (Da hipohondrisem)
Mene zanima zasto su mi povecani limfociti i smanjeni neutrofili, moj imunolog kaze da je to normalna kks i nema razloga za brigu pogotovo u mojim godinama, molim vase misljenje?? Ovakva je kks vecinom vec 4 godine kako sam preboljela mononukleozu. Imam 21. godinu, zensko sam.

2.) kod mene je mononukleoza trajala jako dugo. Temperatura je trajala cca 2 tjedna do 39 C. Uzasno jaka grlobolja i povecanje limf. cvorova. U pocetku su bila pozitivna antitijela na svjezu infekciju EBV, a IgG je bilo negativno prvih mjesec ipo. Kasnije i nakon godinu dana bila su pozitivna antitijela i na svjezu infekciju i iGg antitijela. Da li je to normalno? Slezena i jetra bile blago povecane, unormalile su se nakon cca mjesec dva kao i krvnii jetreni nalazi.

Jos da napomenem da sam u zadnjih par mjeseci preboljela infekciju eserihijom colli i mikoplasma i ureaplasma koje su dovele do reaktivnog artritisa. Jos nesto, veliki sam hipohondar po prirodi, u pocetku sam sumnjala cak i na HIV infekciju iako je decko s kojim sam bila redoviti donor krvi i potpuno je siguran. U zadnjih mj dva, kada sam i radila ove nalaze dijagnosticiran mi je i generalizirani anksiozni poremecaj zbog pretjeranog stresa. Redovno se bavim bodybuildingom i treniram. Ako je to od ikakve vaznosti. HVALA UNAPRIJED

Zadnje uređivanje Tajnaaaa : 05.02.2015. at 17:11.
Tajnaaaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2015., 13:11   #4358
El gato felix zamolio bih te da isprazniš sandučić privatne pošte ako nije problem
vrso is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2015., 20:03   #4359
EL GATO FELIX

Prije svega pozdrav, vidim da ste medicinske struke pa bih Vas uljudno zamolio za malu pomoć. Naime, imam već skoro godinu dana bolove u zglobovima i mišićima (u zadnje vrijeme čak i u laktovima), peckanja (mjesecima me peklo na vrhu kičme, stražnji dio vrata!), probadanja ispod rebara, itd, u međuvremenu mi je posve slučajno otkriveno da je IGG na borreliu burgdorferi granično pozitivan (urađen western blot, odbio sam Elisu zbog nepouzdanosti na koju su me doktori upozorili) te primam terapiju antibioticima već 2 mjeseca jer ima tu još simptoma koje ne želim sada nabrajati... Dijagnoza je morbus lyme susp. ali to je nebitno sada, želim se skoncentrirati na ovo:

Ono što mene zanima jest sljedeće, uradio sam magnetsku rezonancu mozga, vratne i lumbalne kralježnice, jer je EMNG očitao srednje i teške neurogene lezije na c4-c7 te na lumbalnom i S dijelu kralježnice. Sad me muči pitanje, kako su živci na EMNG prikazani kao oštećeni, a magnetske su sve potpuno uredne? Elem, nigdje nije uočena niti jedna jedina patološka promjena. Možete li mi dati više informacija po tom pitanju? Je li moguće da je doktorima opet nešto promaknulo (kao borrelia npr. koja je otišla u kroničnu fazu jer nisam imao karakteristični kružni osip...). Što biste mi savjetovali? Bio bih Vam vrlo zahvalan jer ću doslovno poludjeti čekajući pregled kod neurologa, apsolutno mi ništa nije jasno. Otkud oštećenja živaca, a ništa ih ne pritišće, šećer nemam, spolne bolesti nemam, ja više ne znam na šta da se testiram. Imam 22 godine i toliko sam uznemiren da sam na Misarima, ja se ne mogu više nositi s time da pokusiraju na meni, a nitko ne zna što je. A mene kad uhvati peći i razdirati, kao invalid...

Da dodam još - urađen je i SSEP nervusa vagusa i tibialisa, uredno! KKS - savršena! Štitnjača ok, malo FT4 ispod crte, ne smije biti manje od 10, meni je tipa 9,84, ništa posebno... TSH i FT3 uredni... CRP konstantno blago povišen, oko 15-20... ANA i ostali reumatski markeri negativni... čak i hepatitisi negativni... Ultrazvuk abdomena savršen... Nisam pametan više, ne vjerujem da je tu samo Lyme u pitanju... Ispričavam se na dugom postu, ali osjećam se kao pokusni kunić
upomoc21 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2015., 09:56   #4360
EL GATO FELIX

Ja bi Vas isto htjela zamoliti za pomoć, s očitovanjem nalaza.
Inače imam dugogodišnjih problema sa bolovima u lumbalnom dijelu kičme. Bila sam kod dva najbolja neurokirurga, jednog odličnog ortopeda, kirurga i kiropraktičara i svi kažu da je s kičmom ok, a i MR je pokazala da je ok. Moram raditi na mišićima jer su oslabili.

Međutim, ja i dalje mislim da ti bolovi ne mogu biti samo od mišića. Malo sam počela istraživati i čini mi se da bi mogao biti u pitanju nekakav artritis. Za dva tjedna idem kod fizijatra i reumatologa. No, naravno da sam nestrpljiva pa Vas zato molim ako bi mi se mogli javiti.
Slikala sam nalaze, ali ne znam kako da ih priložim, pa ću prepisati.

HLA-A 3 11
HLA-B 18 35
HLA*DRB1* 01 15
CDC-BROJ REAKCIJA 00/00/24
Napomena: N97; AUTO CM JE NEGATIVAN

rezultat jedinica ref inter opaska
ANA (ENA) IIF homogeno titar <1:100 1:100

dsDNA negativno
SS-A 52 negativno
SS-A 60 negativno
SS-B negativno
Sm negativno
SM/RNP negativno
DNA-topo 1 negativno
Jo-1 negativno
CENP-B negativno
RIBO negativno
aCI IgG 5 <10 neg
aCI IgM 7 <10 neg

Ne znam dali sam sve uspjela prepisati kako treba. Koliko sam uspjela shvatiti iz čitanja po internetu ovaj rezultat ANA je pozitivan.

Molim Vas ako uhvatite malo vremena ako mi možete javiti dali znate šta bi ovo moglo značiti?
Hvala unaprijed!
LenaLina is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:32.