Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo > Radno, socijalno i obiteljsko pravo

Radno, socijalno i obiteljsko pravo Ugovori o radu i radni odnos, mirovinsko, zdravstveno, alimentacija, brak i razvod, posvojenje, skrbništvo, roditeljska skrb i dr.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.11.2014., 23:32   #4721
Uff
A zavisi šta će biti do tog dana - hoće li biti u blokadi ili će mu poslovanje samo biti u minusu, hoće li pokretati stečaj...
Nažalost, morat ćeš se strpiti do tog dana i kakvo bude stanje taj dan, onda ćemo biti pametniji u odgovoru šta konkretno da napraviš.
kiss me is online now  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2014., 19:02   #4722
Darsey, fala lipa.
manaus is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2014., 10:04   #4723
Ugovor na neodređeno

Pozdrav svima,

bliži mi se slijedeće godine u 5mj 3 godine rada kod jednog privatnika. Zanima me da li mi on mora dati ugovor za stalno? Bio sam prvo zamjena za porodiljni 2god, pa su me onda prebacili u drugi odjel kao povećani obujam posla na 6mj, pa ću sad opet od 1.1.2015 biti prebačen kao zamjena za porodiljni u istom odjelu u kojem sam bio prije.

Hvala

Zadnje uređivanje streamg : 01.12.2014. at 10:22.
streamg is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2014., 19:41   #4724
Ukoliko ćeš ostati raditi, da mora ti dati ugovor na neodređeno.
kiss me is online now  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2014., 20:07   #4725
Quote:
streamg kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima,

bliži mi se slijedeće godine u 5mj 3 godine rada kod jednog privatnika. Zanima me da li mi on mora dati ugovor za stalno? Bio sam prvo zamjena za porodiljni 2god, pa su me onda prebacili u drugi odjel kao povećani obujam posla na 6mj, pa ću sad opet od 1.1.2015 biti prebačen kao zamjena za porodiljni u istom odjelu u kojem sam bio prije.

Hvala
S obzirom da ćeš biti zamjena za porodiljni ne mora ti dati ugovor na neodređeno iako jer prošlo tri godine.

Ugovor o radu na određeno vrijeme

Članak 12.stavak 3. :
(3) Ukupno trajanje svih uzastopnih ugovora o radu sklopljenih na određeno vrijeme, uključujući i prvi ugovor o radu, ne smije biti neprekinuto duže od tri godine, osim ako je to potrebno zbog zamjene privremeno nenazočnog radnika ili je zbog nekih drugih objektivnih razloga dopušteno zakonom ili kolektivnim ugovorom.
Darsey is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2014., 18:25   #4726
Ne znam je li ovo prava tema, ali pokusat cu. Sto uciniti u slucaju da poslodavac isplacuje manju placu nego sto je u ugovoru? Imam platne liste kao dokaz. Hvala!
RunningOne is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2014., 21:38   #4727
Prijaviti inspekciji rada
kiss me is online now  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2014., 21:46   #4728
A jake ti inspekcije u hrvatskoj...bolje da sutim.
Neno Svemirac is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2014., 01:13   #4729
Imam jedno pitanje - kćer mi je nakon odrađene sezone u hotelu na moru, ostala raditi kod privatnika s ugovorom od 1.10. do 31.12. jer su ostali bez djelatnice.
Kako joj nisu obezbijedili stan i hranu, nego stan koji mora platiti i sama si kuha, za stan bi prema usmenom dogovoru dobila na ruke. Ispalo je da joj isplaćuje samo po ugovoru. Sad joj krajem mjeseca ugovor istiće, radit će do 30.12. Dal ima obavezu obavijestiti ga da ne želi potpisati novi ugovor i ostati dalje. I dal u tom slučaju mora otkazni rok odraditi. Meni je logično da nema nikakve obveze, jer ne daje otkaz prije isteka potpisanog ugovora...
Hvala
__________________
dok pametniji popuštaju, budale vladaju svijetom...
fanny7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2014., 17:17   #4730
Ako je ugovorom točno definiran datum do kada ugovor vrijedi, ne mora pismenim putem otkazivati ugovor jer obje strane znaju do kad ugovor traje.
Ako ugovor vrijedi do 30.12. onda je to datum do kojega radi.
Darsey is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2014., 13:28   #4731
Zasto se moraju potpisivati platne liste. Sto zapravo potpisujem. Sto mi se moze desiti ako ne potpisem
Neno Svemirac is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2014., 15:10   #4732
Jesam obavezan doci na neradni dan (ned) na inventuru
Neno Svemirac is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2014., 15:59   #4733
Imam mogućnost početi raditi krajem ove godine ili početkom druge, meni odgovaraju obje opcije ali me drugi uvjeravaju da bi trebala početi ove godine jer će mi tih nekoliko dana kasnije biti važno. Samo mi neznaju objasniti zašto... Pitanje: da li je to točno? Što mi točno znaći da počinjem raditi ove god.?
Nadam se da pitanje zvući suvislo...još sam malo pod dojmom
papucica-hr is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2014., 20:08   #4734
Možda nesto vezano uz povrat poreza? Nemam pojma točno al mi miriši na to.
__________________
A snaha bijaše jezičljiva, (guzičljiva) nazlobna, proždrljiva i goropadna.
katjes is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2014., 23:09   #4735
Quote:
nenad asonja kaže: Pogledaj post
Zasto se moraju potpisivati platne liste. Sto zapravo potpisujem. Sto mi se moze desiti ako ne potpisem
Poslodavac ti je po zakonu dužan uručiti platnu listu i taj potpis je potvrda da si ju primio.
A ne vidim razlog zbog kojeg je ti ne bi potpisao

Quote:
nenad asonja kaže: Pogledaj post
Jesam obavezan doci na neradni dan (ned) na inventuru
Ne.

Quote:
papucica-hr kaže: Pogledaj post
Pitanje: da li je to točno? Što mi točno znaći da počinjem raditi ove god.?
Apsolutno ništa.
kiss me is online now  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2014., 08:27   #4736
da li je privatna tvrtka obavezna raspisati natječaj za posao ili može jednostavno dovesti bilo koga bez ikakve obavjesti?Ako je obavezna gdje to piše?
libertas30 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2014., 11:02   #4737
Nije obavezna.
kiss me is online now  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2014., 16:30   #4738
Pravo na godišnj

Pozdrav. može mala pomoć.

Ove godine sam se zaposlio u firmi na određeno vrijeme od 11.4. do 12.11.
Znači 7 mjeseci neprekidnog rada.
Usput ovo mi je bio prvi posao u tekućoj godini.
u ugovoru o radu mi je stojalo da imam pravo na 4 tjedna godišnjeg odmora od kojih sam do isteka ugovora 12.11 iskoristio 2 tjedna.
Ono što me zanima je, da li sam imao pravo na plačena preostala 2 tjedna, jer mi u prekidu ugovora koji sam dobio od poslodavca piše da sam imao pravo na 10 dana godišnjega od kojih sam sve iskoristio.

Unaprijed zahvaljujem.
008marko is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2014., 18:09   #4739
Kako nisi radio cijelu godinu imas pravo na razmjerni dio godisnjega, a to znaci 1/12 po mjesecu rada, imao si pravo na 11.66 dana GO (12 radnih dana) ako ti se subote racunaju u GO onda je to 2 tjedna.
__________________
Preporucam se, sa stovanjem!
Cilim is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2014., 19:43   #4740
Da li je poslodavac dužan platiti jedan probni radni dan, kao da odluči koga će na kraju zaposliti?Ništa se nije prije potpisivalo.Radi se naravno o privatniku.
majkl28 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:55.