Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika

Politika Najstariji zanat na svijetu
Podforumi: Parlamentarni izbori 2024. Politička scena, Europska unija, Svijet, Blisko politici, Rat u Ukrajini

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.09.2008., 11:07   #1
Nasilno odvajanje hrvatskih i talijanskih školaraca!

Novi škandal u našoj najzapadnijoj regiji: link.

Iredenta ili!?
Constatinopol is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2008., 12:34   #2
ljudi ja sam študirao tamo 4 god . nema čega nema, od huliganizma, dilanja , itd
to što je napravio je odlično , svaki razred bi trebao imati metal detektor i sokol marič da čuva zgradu
to nije škola nego čisto ratno područije :-(
__________________
ghigo74
ghigo is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2008., 14:47   #3
Treba pozvati onu spodobu od Furia Radina i pitati ga kako i zašto se to dešava, neka ide sa tim Talijanima otvoreno porazgovarati, pa da i mi znamo otkuda će neki stranac usred Hrvatske podizati zidove usred hrvatske škole i provoditi samovolju, vjerojatno će mu prva reakicja biti sakrivanje iza "nacionalnih manjina i ugrožavanja njihovih prava"...

Trebali bi i mi to rješavati kako to Talijani rješavaju sa strancima u Italiji - pošalji batinaše koji sve natamburaju i spale objekt, pa da vidiš kako je odmah red i nitko ni da pisne iduće poduže razdoblje... niti jedna zemlja si ne dozvoljava da im manjine ili stranci u zemlji seruckaju kako im se sviđa. To mogu jedino kod nas.
Sledgehammer is offline  
Odgovori s citatom Received Infraction
Old 19.09.2008., 15:17   #4
Quote:
Constatinopol kaže: Pogledaj post
Novi škandal u našoj najzapadnijoj regiji: link.

Iredenta ili!?
U Umagu ti je još kada sam ja išao u 4. razred bila frka,i roditelji su potpisivali peticiju, kada su u osnovnoš školi, točnije zgradi u kojoj su i Hrvatska i Talijanska škola do 4. razreda, samo Talijanska djeca smijela koristiti dvoranu!
__________________
.
Michael Collins is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2008., 15:39   #5
To je nama naša borba dala, iliti to je glupavo demonstriranje demokracije iz ruku onih koji i ne znaju što demokracija je... zato nam svi seru po vlastitom dvorištu.
Sledgehammer is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2008., 15:41   #6
Vrijeme je da se počne sa postepenim ukidanjem prava manjinama, i s vremenom negirati postojanje manjina. Sve treba asimilirati u Hrvate, a ne gajiti zmije u njedrima.
Kexx is offline  
Odgovori s citatom Received Infraction
Old 19.09.2008., 15:48   #7
Quote:
Vrijeme je da se počne sa postepenim ukidanjem prava manjinama, i s vremenom negirati postojanje manjina. Sve treba asimilirati u Hrvate, a ne gajiti zmije u njedrima.
Tako nešto rade naši zapadni sosedi Slovenci
Constatinopol is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2008., 15:48   #8
Ma nisam za negiranje drugih naroda i manjina, ali sam zato da znaju svoje granice u zemlji gdje žive... ili bih prava regulirao na proporcionalnosti; otišao bih u Italiju, kod Moližanskih Hrvata, i pitao ih što sve smije, a što ne... i to preslikao na prava Talijana u Hrvatskoj. To je i najpoštenije.
Sledgehammer is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2008., 19:17   #9
Quote:
Sledgehammer kaže: Pogledaj post
Ma nisam za negiranje drugih naroda i manjina, ali sam zato da znaju svoje granice u zemlji gdje žive... ili bih prava regulirao na proporcionalnosti; otišao bih u Italiju, kod Moližanskih Hrvata, i pitao ih što sve smije, a što ne... i to preslikao na prava Talijana u Hrvatskoj. To je i najpoštenije.
jednostavno receno, pravilo reciprociteta...

samo me zanima zasto ljude ovakvi dogadaji iznenaduju?? svi valjda dobro znamo u kakvoj "drzavi" zivimo...
horus is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2008., 19:20   #10
Quote:
horus kaže: Pogledaj post
jednostavno receno, pravilo reciprociteta...

samo me zanima zasto ljude ovakvi dogadaji iznenaduju?? svi valjda dobro znamo u kakvoj "drzavi" zivimo...
A ti Talijani imaju prava talijanska imena. Jedan se preziva, doslovno, Štokavac.
Hroboatos is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2008., 19:55   #11
Quote:
Constatinopol kaže: Pogledaj post
Tako nešto rade naši zapadni sosedi Slovenci
u Sloveniji su Talijani priznata manjina, kao i Madjari. I jedni i drugi imaju pravo na svog zastupnika u parlamentu..

Druge (nepriznate?) manjine nemaju takva prava..
__________________
Oprosti mi tata.. za sve grube riči..

Ignore lista: McAucliffe
Kruška is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2008., 21:22   #12
Quote:
Constatinopol kaže: Pogledaj post
Novi škandal u našoj najzapadnijoj regiji: link.

Iredenta ili!?
Tko je niskoj rasi dozvolio da koristi tu zgradu? Treba ih napucati iz nje, pa neće biti problema.
__________________
O ISLAMU » pogled sa zapada
APOI is offline  
Odgovori s citatom Received Infraction
Old 19.09.2008., 22:02   #13
Baš me zanima što će naš dragi Kajin na to reći!...

Ali,ops! Zeznula sam se.Zid nisu podigli HDZ-ovci nego Talijani!
Onda najvjerojatnije neće ni biti reakcije....kao i obično.
Ali ne daj Bože da je netko od HDZ-a to uradio!Već bi mu (Kajinu) pjena išla iz ustiju!...
Mammi is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2008., 06:49   #14
Quote:
APOI kaže: Pogledaj post
Tko je niskoj rasi dozvolio da koristi tu zgradu? Treba ih napucati iz nje, pa neće biti problema.
A ti si vjerojatno visok, plav arijevac? I nostalgično obožavaš Hitlera!

Čitam malo ovih nekoliko komentara i mislim si a gdje bi ljudi mogli ispucavati svoj neki gnjev, frustracije no na ovakvim temema, koje im netko baci....

Nevjerojatno! Zato jer je jedan čovjek idiot (spomenuti ravnatelj) odmah se hvatamo cijelog naroda, zastupnika i sl.
Po cijeloj Istri i u Rijeci žive već desetljećima po školama sasvim lijep suživot Talijani i ostatak. Ne mogu reći Hrvati jer ima i drugih naroda i narodnosti. I nikad nije bilo incidenata.

Ovaj primjer iz Buja je baš kao i Međimurski romski razredi. U nekim se glavama događaju neka čudne ideje. Jer čovjek bi rekao da je osoba izabrana za ravnatelja(recimo!) ipak nekakva pametna osoba. Koja će dobro promisliti prije no što učini ovako blesav i štetan korak!
__________________
Bare kaže:A sto je politika? Nacin da najinteligentniji, najobrazovaniji i najsposobniji ljudi drustva stvore blagostanje za siroke mase. Zato po meni trebamo imati povjerenja u sve nase politicare, postivati ih i vjerovati da rade za nase dobro. Bez obzira na stranku. ....
baka is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2008., 09:26   #15
Quote:
Mammi kaže: Pogledaj post
Baš me zanima što će naš dragi Kajin na to reći!...

Ali,ops! Zeznula sam se.Zid nisu podigli HDZ-ovci nego Talijani!


Onda najvjerojatnije neće ni biti reakcije....kao i obično.

Ali ne daj Bože da je netko od HDZ-a to uradio!Već bi mu (Kajinu) pjena išla iz ustiju!...
Toooooo!

Pogodak u sridu

To vam je gospodo draga "multikulti" stranka IDS-DDI i njena politika
Constatinopol is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2008., 11:47   #16
Quote:
baka kaže: Pogledaj post
A ti si vjerojatno visok, plav arijevac?
Ja sam Hrvat, mi smo viši od Talijana. Dakle mi smo za njih visoka rasa.
To je BTW bila zajebancija na WW2, kad su Talijani po Hrvatskoj radili zločine tvrdeći da su Sklavi niža rasa. Oni još nisu odustali od svoje fašističke iredentističke politike, zato ću ja njih sad zvati niska rasa...

Quote:
baka kaže: Pogledaj post
I nostalgično obožavaš Hitlera!
...a ti bako idi bre pa se leči.
__________________
O ISLAMU » pogled sa zapada
APOI is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2008., 12:10   #17
Quote:
Constatinopol kaže: Pogledaj post
Novi škandal u našoj najzapadnijoj regiji: link.
Postoje zgrade u kojima je smjesteno vise od jedne skole na hrvatskom jeziku. Da je netko tamo podigao pregradu, ne bi se nista culo o tome.

Quote:
Iredenta ili!?
Otvori rjecnik stranih rijeci, pa potrazi znacenje rijeci iredenta.

P.S. Zasto svoj privatni zivot zamatas u politiku? Bandic je izgleda jako blagonaklon prema vama, pa si zestoki Bandicevac. Kajin je rekao da mu se gade neki dijelovi oglasa (tu se slazem s njime; ja osobno nemam nista protiv vas) kojeg je financirao Bandic, pa tebi odmah ide pjena na usta kad se spomenu Kajin, njegova stranka, regija u kojoj djeluje njegova stranka, ljudi iz te regije, ...
tomi7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2008., 14:16   #18
Quote:
Kruška kaže: Pogledaj post
u Sloveniji su Talijani priznata manjina, kao i Madjari. I jedni i drugi imaju pravo na svog zastupnika u parlamentu..

Druge (nepriznate?) manjine nemaju takva prava..
A jesu li Hrvati priznata manjina?

Jesu li Hrvati u slovenskom ustavu?

Imaju li svojeg zastupnika u slovenskom parlamentu?
Sledgehammer is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2008., 16:55   #19
Quote:
Hroboatos kaže: Pogledaj post
A ti Talijani imaju prava talijanska imena. Jedan se preziva, doslovno, Štokavac.
Idi tek na popis maturanata, u školi Da Vinci u Bujama, nema tri Talijanska prezimena u nijednom razredu...

I onda ja serem kada kažem da se Srbi i Muslimani izjašnjavaju kao Talijani...
__________________
.
Michael Collins is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2008., 14:13   #20
he he koja sramota.

Gdje su sada IDS-ovci koji se non stop kurče nama ne-istranima kako je Istra drugačija od ostatka Hrvatske jer kod njih vlada prava demokracija čiji temelji počivaju na antifašističkim vrijednostima (kao i borbi). Zašto se dozvoljava toj manjini (ispod 7% u Istri) omalovažavanje ne-talijana, dojučerašnjih žrtava (njihovog) fašizma??
Praznina is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:02.