Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje > Žensko zdravlje

Žensko zdravlje Od mjesečnice do menopauze: za ginekološke probleme i pitanja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.08.2011., 08:15   #1041
Quote:
điđe tortova kaže: Pogledaj post
ja sam bila na medvešćaku (u blizini gjure) kod dr.Hasića.
privatnik je koji ima ugovor s HZZ-om, tako da sam sama nosila epruvete s brisevima u rockfellerovu, ali zato sam i platila samo 170 kn (mislim da je kod privatnika to inače puno skuplje).

išla sam jedan put na preporuku prijateljice koja je imala HPV, išla i u polikliniku eljuga i marton, na kraju je došla do ovg hasića i bila je prezadovoljna.
planiram uskoro otić na pregled kod njega.

ima li možda netko iskustva s dr.stepanić u poliklinici na trgu žrtava fašizma? kod nje sam preko HZZO-a ali ženska je toliko škrta s informacijama i toliko hladna da mi ide na jetra
Koliko se ja sjećam, brisevi kod pritavnika, sva 4 su oko 2000-2500 kn

Nego kako ide to sa brisevima kod HZZO, kupiš negdje te briseve ili kako?
__________________
Jacques Brel: '' Talent ne postoji. Željeti ostvariti svoje snove je talent''
V element is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2011., 08:55   #1042
Quote:
Allexis kaže: Pogledaj post
nadam se da hoće...živim na jarunu i srednjaci su mi jako blizu...a u dz jarun-gajevo mjesta očito neće biti nikad....pitam svake godine već 5 godina i ništa
Ako saznam javim
Inače, kad bih mogla prebacila bih se kod one žene u voltinom, od svih sam o njoj čula samo najbolje.

Quote:
V element kaže: Pogledaj post
Koliko se ja sjećam, brisevi kod pritavnika, sva 4 su oko 2000-2500 kn

Nego kako ide to sa brisevima kod HZZO, kupiš negdje te briseve ili kako?
Je kod privatnika su jako skupi, ovisi što uzimaš.
Za opciju preko HZZO-a ti ginekolog mora dati uputnicu.
-Iva- is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2011., 09:59   #1043
Quote:
-Iva- kaže: Pogledaj post

Je kod privatnika su jako skupi, ovisi što uzimaš.
Za opciju preko HZZO-a ti ginekolog mora dati uputnicu.
Navodno da postoji opcija kod nekih privatnika, da dođeš samo sa uputnicom i oni ti naprave briseve i platiš 180 kn

Također netko ne napisao da ginekolozi nekad nemaju raagense pa ih sam moraš kupiti, jel zna netko gdje se kupe i koja je cijena?
__________________
Jacques Brel: '' Talent ne postoji. Željeti ostvariti svoje snove je talent''
V element is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2011., 10:48   #1044
Quote:
-Iva- kaže: Pogledaj post
Ovo bi trebalo pisati debelim crevnim slovima.
hvala, trebala sam da ja sam se ko konj namučila do dođem do tog broja

Quote:
V element kaže: Pogledaj post
Koliko se ja sjećam, brisevi kod pritavnika, sva 4 su oko 2000-2500 kn

Nego kako ide to sa brisevima kod HZZO, kupiš negdje te briseve ili kako?
Quote:
V element kaže: Pogledaj post
Navodno da postoji opcija kod nekih privatnika, da dođeš samo sa uputnicom i oni ti naprave briseve i platiš 180 kn

Također netko ne napisao da ginekolozi nekad nemaju raagense pa ih sam moraš kupiti, jel zna netko gdje se kupe i koja je cijena?
rijetko koji ginekolog iti jednu pretragu radi sam, oni uzmu obrisak cervixa ili vagine, mikrobiološke pretrage rade ili zavod za javno zdravstvo ili privatne mikrobiološke poliklinike. jednako tako uzorci za PAPA test se šalju na obradu u poliklinike koje imaju tehnologiju ili opet u zavode.

naravno sve ima i svoju cijenu, neki liječnici dozvoljavaju da se bris osobno odnese u privatni labos na analizu pa tako plaćate direktno labosu troškove analize (radila u jednom takvom labosu). svaka ordinacija mora imati štapiće za uzimanje briseva u ordinaciji i nemate šta same kupovati jer ih i ne možete kupiti u maloprodaji (znam jer ih ja prodajem)....također reagensi za razne pretrage ne možete tek tako kupiti ako nemate labos. Mikrobiološke pretrage zahtjevaju agare, petri zdjelice, inkubatore, razne reagense za dokazivanje vrste mikroorganizama itd. Za PAPA test još više treba.....

e da i stvarno ni jedna od tih pretraga ne može biti gotova za manje od 3 dana

evo to je ono koliko ja znam iz svog radnog iskustva
mala vjeverica is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2011., 16:46   #1045
Quote:
V element kaže: Pogledaj post
Navodno da postoji opcija kod nekih privatnika, da dođeš samo sa uputnicom i oni ti naprave briseve i platiš 180 kn

Također netko ne napisao da ginekolozi nekad nemaju raagense pa ih sam moraš kupiti, jel zna netko gdje se kupe i koja je cijena?
prije 2 i pol godine kad sam išla radit briseve kod tog ginekologa, toliko sam platila.
ne sjećam se dobro ali mislim da sam osobno išla po reagense u rockfelerovu, a kad mi je uzeo briseve, tog se dobro sjećam da sam ih sama nosila gore.

e sad, dal se nešto u međuvremenu promijenilo, to ti ne bi znala reći...
__________________
Latinska poslovica
Điđe T. is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2011., 20:05   #1046
Ja bih trebala pomoć ako netko zna kad radi dr. Kvaternik Ledinski (trešnjevka sjever) pošto ona mjenja moju ginekologicu a hitno mi trebaju pilule.
__________________
Faith rarelly calls up on us in the moment of our choosing!
Lady_Tila is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2011., 14:28   #1047
Quote:
V element kaže: Pogledaj post
Navodno da postoji opcija kod nekih privatnika, da dođeš samo sa uputnicom i oni ti naprave briseve i platiš 180 kn

Također netko ne napisao da ginekolozi nekad nemaju raagense pa ih sam moraš kupiti, jel zna netko gdje se kupe i koja je cijena?
Naravno da postoji opcija, samo za to trebaš imati dobro socijanog ginića koji ti je voljan dati uputnicu za briseve a da ih ti ideš uzeti kod privatnika. Pa meni je moja bivši ginić jedva dao na osnovu sistematkog pregleda kod privatnika uputnicu za lijekove. I to samo jedan lijek, drugi sam morala kupiti sama i za taj koji mi je dao upitnicu mi je uspio krivo doziranje napisati, ma mislim...

Quote:
mala vjeverica kaže: Pogledaj post
hvala, trebala sam da ja sam se ko konj namučila do dođem do tog broja
Ti si bar došla do broja, ja sam obilazila giniće i zvala okolo da vidim ko prima a ko ne. To je isto zanimljivo iskustvo, usput čovjek skuži u kolkoj je banani ginekologija, i kakvi sve ljudi rade.

rijetko koji ginekolog iti jednu pretragu radi sam, oni uzmu obrisak cervixa ili vagine, mikrobiološke pretrage rade ili zavod za javno zdravstvo ili privatne mikrobiološke poliklinike. jednako tako uzorci za PAPA test se šalju na obradu u poliklinike koje imaju tehnologiju ili opet u zavode.

naravno sve ima i svoju cijenu, neki liječnici dozvoljavaju da se bris osobno odnese u privatni labos na analizu pa tako plaćate direktno labosu troškove analize (radila u jednom takvom labosu). svaka ordinacija mora imati štapiće za uzimanje briseva u ordinaciji i nemate šta same kupovati jer ih i ne možete kupiti u maloprodaji (znam jer ih ja prodajem)....također reagensi za razne pretrage ne možete tek tako kupiti ako nemate labos. Mikrobiološke pretrage zahtjevaju agare, petri zdjelice, inkubatore, razne reagense za dokazivanje vrste mikroorganizama itd. Za PAPA test još više treba.....

e da i stvarno ni jedna od tih pretraga ne može biti gotova za manje od 3 dana

evo to je ono koliko ja znam iz svog radnog iskustva[/QUOTE]

Jel znaš možda da li se po briseve baš mora dolaziti ujutro i posebno naručivati?
Onako čisto me zanima, jer je kod prijašnjeg to bila onak procedura, a kod sadašnje još nisam imala potrebu ići s time.
-Iva- is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2011., 16:09   #1048
Quote:
Tanya13 kaže: Pogledaj post
Hitno tražim dobrog ginekologa ili HZZ ili privatnog u Zg - Centru (strogom), kaj više nitko tu ne živi?!
Izvrsni su mi u Croatia osiguranju - Vukovarska, ali bolesno preskupi.. Puno hvala!
Najblize kaj znam je privatna Ginoderma u Vlaskoj kod Petrove crkve.. Super zena (radi i frajer isto), 350kn pregled+papa test.
mousse od čokolade is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2011., 20:08   #1049
Bok cure, dugo čitam ali mi se nije dalo registrirati, no sada imam povod!

Danas sam saznala da će ginekolog u ZG, u Medikolu, Ul. grada Vukovara 80, uskoro sklopiti ugovor s HZZO-om. Za sad primaju "predbiljezbe" pa kad im HZZO to odobri mogle bi se početi tamo liječiti preko "knjižice". Naravno, mislim da će to malo trajati, jer oni prvo trebaju skupiti "predbilježbe" pa podnijeti zahtjev, pa HZZO odobriti, ali mislim da će se isplatiti to dočekati jer su uvjeti sigurno puno bolji nego kod bilo kojeg socijalca!!!

Eto, ako se netko želi, neobvezujuće, predbilježiti, treba skinuti "tiskanicu" s weba HZZO-a (pod tiskanice, ali skroz tamo negdje na dnu liste, iz 2007 godine), popuniti formular i poslati im ga na mail ili faks. To nema nikakvo značenje dok oni ne skupe dovoljan broj i dok im HZZO ne odobri sve to. Dakle to je samo "izraz interesa", ali ja vjerujem da će za par mjeseci, ako ne prije, to sve biti riješeno!

Ja tako imam zubara, privatnika, kod kojeg idem "preko knjižice" jer ima ugovor s HZZO-om. TO je super. Nešto se nadoplati za kompliciranije stvari, ali za redovne, sve bez plaćanja! Zakon! A oprema i ordinacija su ipak neusporedivi s ovim u "socijali", a i naručivanje i sve skupa!

Evo na ovom linku možete vidjeti info:
http://www.medikol.hr/novosti/izbor-...tvenoj-zastiti

To sam nasurfala sasvim slučajno :-) pa sam išla zvati.

Tamo radi doktorica Šimulin, da li je netko išao ili čuo nešto o njoj?

Eto, nadam se da će vam informacija koristiti, ako tražite nekoga za prebaciti se!
no_logoo is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2011., 12:21   #1050
Quote:
no_logoo kaže: Pogledaj post
Eto, ako se netko želi, neobvezujuće, predbilježiti, treba skinuti "tiskanicu" s weba HZZO-a (pod tiskanice, ali skroz tamo negdje na dnu liste, iz 2007 godine), popuniti formular i poslati im ga na mail ili faks. To nema nikakvo značenje dok oni ne skupe dovoljan broj i dok im HZZO ne odobri sve to. Dakle to je samo "izraz interesa", ali ja vjerujem da će za par mjeseci, ako ne prije, to sve biti riješeno!
Oprosti, ali kako misliš neobavezujuće, ako ustanova sama na HZZO može poslati tvoju potpisanu izjavu i time si promijenila ginekologa. Šta će medikol nazvati sve pacijentice koje su se prijavile da im potvrdi prijavu?
-Iva- is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2011., 09:48   #1051
Neobvezujuća je u smislu da se smatra da ti želiš preći k njima, ali da to ne stupa na snagu odmah. Onog dana kad oni formalno-pravno dobiju status HZZO ordinacije oni bi te onda stvarno i prebacili, a i obavijestili o tome. Moguće je da, ako to potraje, moraš doći i podnijeti još jedan zahtjev ili potpisati nešto. Ali da, u nekom trenutku bi onda prešla k njima...

Neobvezujeće sam mislila u smislu da ne stupa na snagu odmah, nego kad bude...bude...možda se nisam najbolje izrazila...

Mene je bilo frka da me ne odjave kod ginekologice, a ona da pet mjeseci čekam da oni dobiju status HZZO ordinacije...Ženska me uvjeravala da se to ne može dogoditi dok oni ne skupe određeni broj prijava, jer da tek tad mogu podnijet zahtjev za ordinaciju....što mi je sve to logično....a naravno, uvijek postoji opcija da oni ne skupe dovoljan broj pacijenata i nikad ne dobiju status HZZO ordinacije....

I ja sam puno razmišljala o tome..i zaključuila sam da se želim maknuti od ove sadašnje, a nema izbora jer su svi HZZO krcati. A ovi ako budi novi, u početku će uvijek biti mjesta....beskorisnija od ove koju sad imam ne može biti, a ako ništa drugo imat će ljepšu ordinaciju
no_logoo is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2011., 10:52   #1052
Quote:
-Iva- kaže: Pogledaj post
Ako imaš uputnicu onda se obično s njom ide u bolnicu, mislim da je vinogradska.
Koliko znam za ginekologa se više ne dobivaju uputnice.

ok, hvala.. ne znam ovo s uputnicama, ja je imam

A ovo za Medikol, dal se može ići i kod Amile Filipović ili samo Šimulin ?
MYstoricaFantač is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2011., 11:59   #1053
Quote:
-Iva- kaže: Pogledaj post
Ako saznam javim
Inače, kad bih mogla prebacila bih se kod one žene u voltinom, od svih sam o njoj čula samo najbolje.
to mi je daleko zasad ostajem u DZ prečko...jedino bi se prebacila u DZ jarun ili na srednjake...naravno, ako je dobra ginekologica....otkad sam pobjegla od stepanićke, držim se bokićke dok ne naiđe netko još bolji...
__________________
Success is getting what you want. Happiness is wanting what you get.
Allexis is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2011., 13:25   #1054
Quote:
no_logoo kaže: Pogledaj post
Mene je bilo frka da me ne odjave kod ginekologice, a ona da pet mjeseci čekam da oni dobiju status HZZO ordinacije...Ženska me uvjeravala da se to ne može dogoditi dok oni ne skupe određeni broj prijava, jer da tek tad mogu podnijet zahtjev za ordinaciju....što mi je sve to logično....a naravno, uvijek postoji opcija da oni ne skupe dovoljan broj pacijenata i nikad ne dobiju status HZZO ordinacije....
Mislim da se ne možeš samo odjaviti, tako da nisam ni mislila da bi se to dogodilo, samo mi baš nije bio jasan ovaj dio s prijavom.
O tom možda razmislim negdje u 4 mjesecu.

Quote:
no_logoo kaže: Pogledaj post
I ja sam puno razmišljala o tome..i zaključuila sam da se želim maknuti od ove sadašnje, a nema izbora jer su svi HZZO krcati. A ovi ako budi novi, u početku će uvijek biti mjesta....beskorisnija od ove koju sad imam ne može biti, a ako ništa drugo imat će ljepšu ordinaciju
Iskreno, mene briga za ljepotu ordinacije (iako nemogu nereći da je recimo ona stolica u suncu f e n o m e n a l n a) više mi je da je doktor stvarno dobar, takav ti uštedi i živaca i vremena a i zdravlja.

Quote:
Allexis kaže: Pogledaj post
to mi je daleko zasad ostajem u DZ prečko...jedino bi se prebacila u DZ jarun ili na srednjake...naravno, ako je dobra ginekologica....otkad sam pobjegla od stepanićke, držim se bokićke dok ne naiđe netko još bolji...
Ja i za zubara idem na drugi kraj grada.
Ništ, držimo fige da ovaj sa srednjaka ode u pemziju...pemzija, pemzija

Zadnje uređivanje -Iva- : 21.08.2011. at 13:30.
-Iva- is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2011., 19:25   #1055
@Mislim da je to samo za Šimulin, ali nisam sigurna, možda da nazoveš? Ili će biti jedna HZZO ordinacija, a dvije liječnice? Nemam pojma...

Ja vjerujem da je liječenje u Medikolu na račun HZZO-om dvije muhe jednim udarcem i jedva čekam :-)
no_logoo is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2011., 19:35   #1056
Quote:
-Iva- kaže: Pogledaj post
Ja i za zubara idem na drugi kraj grada.
Ništ, držimo fige da ovaj sa srednjaka ode u pemziju...pemzija, pemzija
imam i ja na drugom kraju grada privatnu ginekologicu ako mi je baš hitno...al onda barem mogu birati vrijeme koje mi odgovara....ovako kod socijalnog mi se redovito dogodi da čekam po 2-3 sata i ako još moram i putovati do tamo

ovako u prečko se mogu i prošetati kad dođem doma....ako ima puno ljudi, dođem neki drugi dan...

držim fige za jarun ili srednjake
__________________
Success is getting what you want. Happiness is wanting what you get.
Allexis is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2011., 10:27   #1057
ide netko kod dr.Beljo u Dugo Selo? kakva vam je, da li se dugo čeka na pregled? prebacila bih se s k njoj preko hzzo, ali zanima me kakva je....
iva0404 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2011., 16:44   #1058
vidim da ste kolko tolko zadovoljni sa dr.žigmund tak da se sutra idem k njoj prebacit.. inače sam kod harni,točnije dr.gudelj,odlična je al to već vjerovatno svi znate,samo nažalost što se tiče briseva preskupa,preko 1000 kn,čak i ona sama me uputila da to napravim prek socijalnog.
mala.crna is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2011., 21:55   #1059
Quote:
no_logoo kaže: Pogledaj post
Bok cure, dugo čitam ali mi se nije dalo registrirati, no sada imam povod!

Danas sam saznala da će ginekolog u ZG, u Medikolu, Ul. grada Vukovara 80, uskoro sklopiti ugovor s HZZO-om. Za sad primaju "predbiljezbe" pa kad im HZZO to odobri mogle bi se početi tamo liječiti preko "knjižice". Naravno, mislim da će to malo trajati, jer oni prvo trebaju skupiti "predbilježbe" pa podnijeti zahtjev, pa HZZO odobriti, ali mislim da će se isplatiti to dočekati jer su uvjeti sigurno puno bolji nego kod bilo kojeg socijalca!!!

Eto, ako se netko želi, neobvezujuće, predbilježiti, treba skinuti "tiskanicu" s weba HZZO-a (pod tiskanice, ali skroz tamo negdje na dnu liste, iz 2007 godine), popuniti formular i poslati im ga na mail ili faks. To nema nikakvo značenje dok oni ne skupe dovoljan broj i dok im HZZO ne odobri sve to. Dakle to je samo "izraz interesa", ali ja vjerujem da će za par mjeseci, ako ne prije, to sve biti riješeno!

Ja tako imam zubara, privatnika, kod kojeg idem "preko knjižice" jer ima ugovor s HZZO-om. TO je super. Nešto se nadoplati za kompliciranije stvari, ali za redovne, sve bez plaćanja! Zakon! A oprema i ordinacija su ipak neusporedivi s ovim u "socijali", a i naručivanje i sve skupa!

Evo na ovom linku možete vidjeti info:
http://www.medikol.hr/novosti/izbor-...tvenoj-zastiti

To sam nasurfala sasvim slučajno :-) pa sam išla zvati.

Tamo radi doktorica Šimulin, da li je netko išao ili čuo nešto o njoj?

Eto, nadam se da će vam informacija koristiti, ako tražite nekoga za prebaciti se!
Šumilin, Lada. Nisam joj bila pacijent, ali mlada jako ugodna ženska za razgovor. Ja bi išla k njoj.
A radi i Dr. Amila Filipović, osim ako u zadnjih par mjeseci nije negdje otišla.
__________________
I don't care what you think, as long as it's about me.
Elaine123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2011., 21:57   #1060
Btw. Di ste vi ljudi iščupali 2500 kn za briseve?? Ja idem privatno, komplet briseva je 500 kn. Aerobi, anaerobi, ureaplazma, mikoplazma i klamidija (PCR).
__________________
I don't care what you think, as long as it's about me.
Elaine123 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:28.