Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.12.2014., 10:34   #441
Ja imam dojam možda je suludo da joj je to od sinusa i alergija (glavobolja) i jednog prostora u kojem spava, novije sobe u kojoj sam ja jednom spavala i crkla ujutro od gušenja (alergija), jako sam osjetljiva na to, imam dojam kad bi bila u drugoj sobi da bi joj bilo bolje, nešto joj je s glavom (žilama) sigurno mislim ne bubrezima...ne znam
katarina32 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2014., 12:19   #442
Moguce. Ja sam se poceo lose osjecati nakon sto sam zatvorio ventilaciju u spavacoj sobi zbog propuha. Kada se prostorija ne provjetrava, pocnu se nakupljati plinovi poput CO2, vlaga, prasina, alergeni itd. Ali sumnjam da je to glavni razlog zasto ti majka ima glavobolje.
niyyn is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2014., 15:21   #443
Ne znam u kom smjeru krenuti...
katarina32 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2014., 16:14   #444
Ja bih krenula od hitne. To što je već bila i otpremljena je doma ne znači da sad više ne treba ići. Ženi nije i dalje dobro, štoviše jako joj je loše, i treba liječničku pomoć. Abnormalne glavobolje koje ne prolaze i povraćanje nisu simptomi koji bi se trebali tek tako zanemariti. MR ili CT s kontrastom bi trebao dati neki suvisliji odgovor po meni. Treba svakako napomenuti da žena ima problema s prokrvljenošću. Može biti svašta od aneurizme, nekog tromba negdje do tumora nedajbože. No to je zaista na ekspertizi da sama razluči i vidi što da radi i u kom smjeru da radi dalje pretrage, pa ako kažu nije hitno stanje bar će dati smjernice što i kako dalje.
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2014., 19:10   #445
Quote:
Ivanicapeca kaže: Pogledaj post
Ja bih krenula od hitne. To što je već bila i otpremljena je doma ne znači da sad više ne treba ići. Ženi nije i dalje dobro, štoviše jako joj je loše, i treba liječničku pomoć. Abnormalne glavobolje koje ne prolaze i povraćanje nisu simptomi koji bi se trebali tek tako zanemariti. MR ili CT s kontrastom bi trebao dati neki suvisliji odgovor po meni. Treba svakako napomenuti da žena ima problema s prokrvljenošću. Može biti svašta od aneurizme, nekog tromba negdje do tumora nedajbože. No to je zaista na ekspertizi da sama razluči i vidi što da radi i u kom smjeru da radi dalje pretrage, pa ako kažu nije hitno stanje bar će dati smjernice što i kako dalje.
ona je radila magnetsku...
katarina32 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2014., 19:21   #446
Quote:
katarina32 kaže: Pogledaj post
ona je radila magnetsku...
Da, to mi je jasno, samo nisam jos uvijek razumjela da li je magnet radjen s kontrastom ili nije,cini bitnu razliku u situacijama koje sam navela u prethodnom postu.
No nebitno, treba joj hitna medicinska pomoc jer ce joj se uslijed toliko povracanja stanje jos pogosati jer gubi elektrolite!
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2014., 08:12   #447
Quote:
Ivanicapeca kaže: Pogledaj post
Da, to mi je jasno, samo nisam jos uvijek razumjela da li je magnet radjen s kontrastom ili nije,cini bitnu razliku u situacijama koje sam navela u prethodnom postu.
No nebitno, treba joj hitna medicinska pomoc jer ce joj se uslijed toliko povracanja stanje jos pogosati jer gubi elektrolite!
Da budući da su željeli rull out tumore i sl...danas ide opet na Hitnu thx...
katarina32 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2015., 14:21   #448
Bok. Imam 19 godina i prije nekih mjesec dana mi je srce odjednom pocelo ubrzano lupati,trnci su me prolazili i imala sam suha usta. 3 puta sam bila na hitnoj i radili su mi EKG i sa srcem je sve uredu. Rekli su mi da pogledam stitnjacu i sad cekam na pregled,al da bi mi mogli biti i napadaji panike. Sad me isto nekad zna uhvatiti al se brze i lakse smirim. Medjutim u zadnje vrijeme me glava cesto boli, tj vise mi je kao neki pritisak i primjetila sam da me uglavnom boli navecer ili kad je vanka ruzno vrijeme. Pa me sad zanima ako se nekome slicno dogadjalo da znam otp sta moze bit. Inace san panicar i onako strah me dosta. Mislim da nebi tribala imat razloge za veliku paniku,al opet nije mi svejedno..
koke123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2015., 14:38   #449
Quote:
koke123 kaže: Pogledaj post
Bok. Imam 19 godina i prije nekih mjesec dana mi je srce odjednom pocelo ubrzano lupati,trnci su me prolazili i imala sam suha usta. 3 puta sam bila na hitnoj i radili su mi EKG i sa srcem je sve uredu. Rekli su mi da pogledam stitnjacu i sad cekam na pregled,al da bi mi mogli biti i napadaji panike. Sad me isto nekad zna uhvatiti al se brze i lakse smirim. Medjutim u zadnje vrijeme me glava cesto boli, tj vise mi je kao neki pritisak i primjetila sam da me uglavnom boli navecer ili kad je vanka ruzno vrijeme. Pa me sad zanima ako se nekome slicno dogadjalo da znam otp sta moze bit. Inace san panicar i onako strah me dosta. Mislim da nebi tribala imat razloge za veliku paniku,al opet nije mi svejedno..
Moguće je da je kombinacija štitnjače i anksioznosti.
Vađenje hormona štitanjače se može napraviti privatno i gotovi su isti dan, a to će raščistiti mnogo dilema. Iskreno nije mi jasno zašto to odmah nisu na hitnoj napravili da isključe kao moguć uzrok. Naravno uz to svakako treba napraviti i pregled endokrinologa s UZV.
Ukoliko recimo imaš neki pritisak kao da te neko davi dok se recimo penješ po stepenicama i imaš zaduhu, pa ako si primjetila da ti se tresu ruke kad ih ispružiš, da imaš kao neku knedlu u grlu dok jedeš, da si naglo dobila ili izgubila kile...sve su to simptomi poremećaja rada štitanjače.
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2015., 14:46   #450
Quote:
Ivanicapeca kaže: Pogledaj post
Moguće je da je kombinacija štitnjače i anksioznosti.
Vađenje hormona štitanjače se može napraviti privatno i gotovi su isti dan, a to će raščistiti mnogo dilema. Iskreno nije mi jasno zašto to odmah nisu na hitnoj napravili da isključe kao moguć uzrok. Naravno uz to svakako treba napraviti i pregled endokrinologa s UZV.
Ukoliko recimo imaš neki pritisak kao da te neko davi dok se recimo penješ po stepenicama i imaš zaduhu, pa ako si primjetila da ti se tresu ruke kad ih ispružiš, da imaš kao neku knedlu u grlu dok jedeš, da si naglo dobila ili izgubila kile...sve su to simptomi poremećaja rada štitanjače.
Neznam,rekli su mi samo da moram izvadit uputnicu za stitnjacu. A neman nikakvih problema s ovim sta si navela. Sve mi je ok sta se toga tice, jedino neznam za kile. Mislim da sam izgubila kilo ili dva. Al me sad muci najvise ta glavobolja
koke123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2015., 23:21   #451
Unhappy glava boli

Moze mi neko pomoc u zadnjih mjesec dva me stalno vecinom navecer bolim prednji dio glave.Boli me lijeva i desna prednja strana i sredina dolje,bol nije jaka nego blaga,osrednja. Ja sam odma pomislio tumor ili nesto slicno. Moze pomoc hitno
Dinkser is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2015., 18:40   #452
Čudna glavobolja

Pozdrav svima,
javljam se jer tražim neko mišljenje, ili bolje rečeno iskustva s nekim problemima koji me muče već par mjeseci. Naime, od drugo mjeseca sam počeo osjećati neki lagani pritisak/stisak u predjelu glave iznad slijepočnice. Tada me nije brinulo, međutim ta se bol počela poslije širiti na području slijepočnice i na istom djelu sa suprotne strane glave. Doktor mi je reko da je vjerojatno vratna kralježnica, snimao sam i došlo je da imam dorzopoziciju nekih kralježaka i još nešto i nakon toga mi je doktor dao vježbe i rek oda bi to trebalo bit to. Međutim, ja sam izrazito panična osoba kada se govori o bolestima i ubrzo sam se počeo plašiti tumora ili nekakvih gadnih bolesti. Doktor me smirivao i opisao simptome takvih bolesti i sve je bilo ok. Ali nakon nekog vremena sam počeo osjećati upravo simptome koje je opisao. Imam neki čudan osjećaj u nozi, kao prije nego što se dobe trnci, ali nemam trnce i počeo sam osjećati kao da mi je dio lica (lijevi) nekako napetiji. Naravno, napravio sam klasičnu grešku da prije pojave tih stvari pročitam sve i svašta na netu i to me jako uznemirilo. Trenutno sam dosta stresiran zbog toga i uspaničen. Bio sam kod neurologa i pregled je prošo dobro, tj. neurologinja nije ustanovila nikakve probleme ali mi je preporučila MR mozga da se smirim i rekla da mi to nije loše napraviti. Osim toga, osjećam i šum u ušima, ponajviše desnom uho i sam imao i mučnine. Toliko me to brine da više ne znam jesu li mi se pojavili neki novi simptomi, ili sam ih ja prouzrokovao misleći o njima po cijele dane. Zanima me ako je itko imao sličnih iskustava...
somesay is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2015., 19:12   #453
Quote:
somesay kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima,
javljam se jer tražim neko mišljenje, ili bolje rečeno iskustva s nekim problemima koji me muče već par mjeseci. Naime, od drugo mjeseca sam počeo osjećati neki lagani pritisak/stisak u predjelu glave iznad slijepočnice. Tada me nije brinulo, međutim ta se bol počela poslije širiti na području slijepočnice i na istom djelu sa suprotne strane glave. Doktor mi je reko da je vjerojatno vratna kralježnica, snimao sam i došlo je da imam dorzopoziciju nekih kralježaka i još nešto i nakon toga mi je doktor dao vježbe i rek oda bi to trebalo bit to. Međutim, ja sam izrazito panična osoba kada se govori o bolestima i ubrzo sam se počeo plašiti tumora ili nekakvih gadnih bolesti. Doktor me smirivao i opisao simptome takvih bolesti i sve je bilo ok. Ali nakon nekog vremena sam počeo osjećati upravo simptome koje je opisao. Imam neki čudan osjećaj u nozi, kao prije nego što se dobe trnci, ali nemam trnce i počeo sam osjećati kao da mi je dio lica (lijevi) nekako napetiji. Naravno, napravio sam klasičnu grešku da prije pojave tih stvari pročitam sve i svašta na netu i to me jako uznemirilo. Trenutno sam dosta stresiran zbog toga i uspaničen. Bio sam kod neurologa i pregled je prošo dobro, tj. neurologinja nije ustanovila nikakve probleme ali mi je preporučila MR mozga da se smirim i rekla da mi to nije loše napraviti. Osim toga, osjećam i šum u ušima, ponajviše desnom uho i sam imao i mučnine. Toliko me to brine da više ne znam jesu li mi se pojavili neki novi simptomi, ili sam ih ja prouzrokovao misleći o njima po cijele dane. Zanima me ako je itko imao sličnih iskustava...
Mučnine vezane uz tumor na mozgu se javljaju uglavnom ujutro dok ste još u krevetu i neposredno nakon ustajanja.

Ove glavobolje koje opisujete mi sliče na tzv. cluster glavobolje.One nemaju veze sa tumorom.
BabyPato is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2015., 22:08   #454
Quote:
patobaby kaže: Pogledaj post
Mučnine vezane uz tumor na mozgu se javljaju uglavnom ujutro dok ste još u krevetu i neposredno nakon ustajanja.

Ove glavobolje koje opisujete mi sliče na tzv. cluster glavobolje.One nemaju veze sa tumorom.
To mi je drago ćuti...Hvala
somesay is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2015., 18:59   #455
Evo opet se javljam jer u zadnje vrijeme sam počeo jako loše spavati. Budim se svaku noć u strahu od mučnine i glavobolje koje označavaju tumor mozga. Ne znam više šta je istina a šta je rezultat mojih strahova. Također, desilo mi se par puta da sanjam nešto i u snu mi dođe potreba za povračanjem i s takvom potrebom se probudim. Je li itko imao slične simpotome?
somesay is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2015., 19:07   #456
Quote:
somesay kaže: Pogledaj post
Evo opet se javljam jer u zadnje vrijeme sam počeo jako loše spavati. Budim se svaku noć u strahu od mučnine i glavobolje koje označavaju tumor mozga. Ne znam više šta je istina a šta je rezultat mojih strahova. Također, desilo mi se par puta da sanjam nešto i u snu mi dođe potreba za povračanjem i s takvom potrebom se probudim. Je li itko imao slične simpotome?
Odi lijepo na MR glave i riješi se ovih muka .Ne možeš dijagnosticirati tumor na mozgu bez magneta ili ct-a.
BabyPato is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2015., 19:37   #457
Nisam doktor ali koliko ja znam mucnina i glavobolje ti mogu biti od vratne kraljeznice. A sigurno bi ti bilo bolje da se lijepo naspavas i da prestanes misliti o tome. Ja sam takoder imala trnce i strasno mi se vrtilo i stalno sam mislila sta bi moglo bit a nakraju hvala Bogu nije bilo nista strasno. Pricekaj MR pa ces vidjeti nema te nista biti strah. Poznanik je imao tumor testisa a tata od frendice rak grla i to u kasnijem stadiju i rijesili su probleme bez kemoterapija za mjesec dana. Nastavili su sa zivotima kao i prije svega toga a imali su grozne jakoo grozne simptome. Samo ti hocu rec da si mlad i da se ne trebas brinut toliko.
MissMusica is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2015., 03:19   #458
Quote:
Dinkser kaže: Pogledaj post
Moze mi neko pomoc u zadnjih mjesec dva me stalno vecinom navecer bolim prednji dio glave.Boli me lijeva i desna prednja strana i sredina dolje,bol nije jaka nego blaga,osrednja. Ja sam odma pomislio tumor ili nesto slicno. Moze pomoc hitno
Ma daj sta je tebi? kakav tumor sta pricas i kako tako odmah mislis na ono najgore budi pozitivan .
Mene isto zna glava zabolit , popijem dva lijeka za glavu i prodje .
Moguce da si pokupio negdje propuh u kuci ili autu ,tad zna glava zabolit .
Misli pozitivno , i nemoj se nikad predavat,nikakve crne misli.

Ako bas hoces da budes siguran , otidji u bolnicu i nek ti snime glavu.
Anja is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2015., 20:12   #459
Quote:
somesay kaže: Pogledaj post
Evo opet se javljam jer u zadnje vrijeme sam počeo jako loše spavati. Budim se svaku noć u strahu od mučnine i glavobolje koje označavaju tumor mozga. Ne znam više šta je istina a šta je rezultat mojih strahova. Također, desilo mi se par puta da sanjam nešto i u snu mi dođe potreba za povračanjem i s takvom potrebom se probudim. Je li itko imao slične simpotome?
ja mislim da je tebe zapala panika, pa od te anksioznosti ti dolaze sve silne mučnine
ja vjerujem da je ipak riječ o vratnoj kralježnici, pogotovo ako si rekao da ti se ti bolovi reflektiraju na ostatak tijela, pogotovo noge, to ti upravo to dokazaje da vjerojatno negdje disk kralježnice pritišće kakav živac

jel imaš išijalgije povremeno?
pattie_boyd is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2015., 20:08   #460
Question

Pozz svima,
Znači nekad mi se zna javit kratka oštra bol u lijevom dijelu glave, traje kojih par sekundi, al je bol prilično neugodna, zadnjih 3 dana mi se često javlja, par puta na dan. Malo sam i prehlađen i muči me oko na toj lijevoj strani, crvenilo se javlja i sad kao šlag na kraj sam dobio jačmenac.
Kaj se tiče crvenila, bio sam par puta kod okuliste, nemam očni tlak i sve je u redu, dobio tobrex mast i kapi.
Dali je to povezano?
Dali bi se trebal zabrinut?
hvala
HCS is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:54.