Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Posao i karijera

Posao i karijera Od vratara do direktora u tri tjedna
Podforum: Informacije o poslodavcima, Iza katedre

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.09.2013., 10:46   #1781
Quote:
Bizdo kaže: Pogledaj post
Ako si u mogućnosti, daj otkaz i počni radit nešto samostalno. Kada imaš iskustvo rada iza sebe, kada imaš znanja, inteligenciju, i ako si relativno mlada, nemaš se čega bojat. Ako ne uspiješ i odlučiš ponovno potražit neki posao, nešto će se pojavit, makar i sa slabom plaćom u početku. Dakle nećeš biti gladna. Ali ako uspiješ, to je neprocijenjivo!
Kada si slobodna od šefova, to je takva sloboda koju ne mogu niti zamislit oni koji nisu radili za nekoga pa kasnije započeli nešto svoje. Prekrasno nešto.
Lijepo. A smije li se pitati o kojem samostalnom poslu je riječ, ili u kojoj se bar branši nalazi taj posao?
saucer is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2013., 11:19   #1782
Quote:
Bizdo kaže: Pogledaj post
...Ona je isfrustrirana babetina koja umjesto znanja ima veze i vodila je svoju cjelinu u potpuno krivom smjeru. Ja sam to ispravljao u radu odbora u kojem sam bio, i u svom odjelu. Počela mi se mješat u posao, govorit što da radim i kako da radim. ...
Podsjetila si me na moju situaciju jer si napisala da se od tebe očekuje samostalnost, a ona ti se petlja u posao. I ova je meni trebala biti samo koordinatorica, a ne klasična šefica. Sastanci sa njom su bili gubljenje vremena jer glupoj i nekompetentnoj osobi ne možeš objasnit neke stvari.
... Ubila mi je volju za posao. Smučilo mi se kad god sam je vidio. Ako sam napravio po svom (kako je i trebalo) brzo bi zvonio telefon i počela bi gunđat. A nisam htio napravit po njenom jer bih ja na to morao stavit potpis, a po njenom bi bilo jako problematično jer pojma nema o poslu.
Sve mi je dojadilo i počeo sam se zaje*avat. Počeo sam ju ismijavat, a ona mene prijavljivat upravi. I onda sam odlučio otići jer ne dozvoljavam budalama da me zaje*avaju.
... Ako ipak ostaješ tamo, imaš dvije mogućnosti. Jedna je da se pokoriš i ugađaš joj, i trpiš grčeve u želucu. Druga je da zatražiš razgovor i pokušaš to riješit u otvorenom i potpuno iskrenom razgovoru. Treće nema. Situacija se sama od sebe neće popraviti.

Napravi što misliš da je najbolje, ali mislim da svatko treba shvatiti da mu nitko nije gospodar i da nije ničiji rob.
Sretno
Hvala ti.

47 mi je godina i daleko sam od nekog prevelikog izbora novog posla, koliko god da sam strucna. Zivim u BiH gdje ne moram ni govoriti kakvo je trziste rada.

Da, smucila mi je posao i sve oko posla. Da, pojma nema o poslu, niti ima pravoga svoga posla, nego vrijeme i energiju trosi tlaceci bespotrebno kolegicu i mene.

Nisam daleko od opcije otvorenog razgovora, ali bojim se da mi je fitilj usred dugog mucenja veoma kratak i da cu izgubiti strpljenje u tom razgovoru. Da, i sama nekad pribjegnem 'rjesenju' da je jednostavno, na nekim sastancima sa visim sefovima, ostavim da se koprca, kada naposlijetku mora dati rijec meni, da pojasnim stvari jer ona pojma nema. Ali naravno da me onda jos vise ne moze smisliti.

Hvala ti jos jednom. I sto shvacas, i na savjetima.
Sofi L is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2013., 22:47   #1783
Nije tema Može na pm


Quote:
saucer kaže: Pogledaj post
Lijepo. A smije li se pitati o kojem samostalnom poslu je riječ, ili u kojoj se bar branši nalazi taj posao?
Bizdo is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2013., 22:52   #1784
Quote:
Sofi L kaže: Pogledaj post
Hvala ti.

47 mi je godina i daleko sam od nekog prevelikog izbora novog posla, koliko god da sam strucna. Zivim u BiH gdje ne moram ni govoriti kakvo je trziste rada.

Da, smucila mi je posao i sve oko posla. Da, pojma nema o poslu, niti ima pravoga svoga posla, nego vrijeme i energiju trosi tlaceci bespotrebno kolegicu i mene.

Nisam daleko od opcije otvorenog razgovora, ali bojim se da mi je fitilj usred dugog mucenja veoma kratak i da cu izgubiti strpljenje u tom razgovoru. Da, i sama nekad pribjegnem 'rjesenju' da je jednostavno, na nekim sastancima sa visim sefovima, ostavim da se koprca, kada naposlijetku mora dati rijec meni, da pojasnim stvari jer ona pojma nema. Ali naravno da me onda jos vise ne moze smisliti.

Hvala ti jos jednom. I sto shvacas, i na savjetima.

Nije to dobro da je pustiš da izlifra svoje, i da onda kada ti dobiješ riječ "pokažeš kako se to radi". Zvučat će dobro drugima na sastanku, ali ona će prekipit i možeš očekivat "odmazdu"

Ako misliš da ne možeš samo otići i zaboravit tu firmu onda pokušaj otvoreno s njom razgovarat. Obavezno moraš biti smirena i ne puknut.
Ako je donekle normalna osoba može doći do poboljšanja odnosa, ali moguće je da ostane isto ili gore.

Pokušaj tražiti nešto drugo jer mi ovo napisano ne djeluje da bude dobro završilo, sorry
Bizdo is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2013., 11:08   #1785
Quote:
Sofi L kaže: Pogledaj post
Uz duzno postovanje svima koji na zalost nemaju posao, a kojima ce moja tema mozda zvucati kao cisti luksuz, upitala bih vas koji radite ili ste nekad radili, jeste li bili zrtva micromanagementa od strane svog sefa?

Ja radim posao koji kao svoj uvjet ima sposobnost da radim neovisno. Moja sefica mi je zapravo tek koordinatorica, koja bi, po uvjetima njenog posla, trebala dosta labavo sudjelovati u planiranju mog posla. Medjutim, ona se petlja u sve zivo, zapitkuje stalno trazeci nekakva objasnjenja, govori mi koga i kada susresti i zasto... Radeci onako kako ona hoce, ja bih zapravo zavrsila daleko ispod crte zahtjeva svog posla, jer bih se pretvorila u nekakvog slijepog poslusnika koji svog posao ne zna ni raditi u stvari. A znam ga raditi.

Uspjela mi je isisati i volju, i motivaciju i svo moguce strpljenje. Kako uopce reagirati, kad je ipak u pitanju sefica/supervizor, koji mi naposljetku i godisnju ocjenu pise?

Pls savjetujte ili podijelite iskustva ako imate. Hvala.
Ok, procitajte knjigu Steven Covey-a, "7 habits of highly effective people". Image tu svega i svacega da bi bili efektivniji ali i kako se spraviti sa management-om koji vam "ne prija". Prema vasem opisu, situacija i ne zvuci tako lose al mozda nisam dobro razumio.

Pozdrav
Decko UK is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2013., 12:06   #1786
Isuse, toliko me izluđuje ta nepravda! Izrabljuju te maksimalno za minimalnu plaću, a sve na teret te hebene krize jer hebi ga moraš biti zahvalan što si opće zaposlen.
Da, sve stoji... treba biti sretan što opće radiš i dobivaš plaću ali nemreš me zato ubijat u pojam iz dana u dan, iz tjedna u tjedan, iz mjeseca u mjesec...
I fakat mi je pun kufer tih šefovih fufica iliti obiteljskih špaga koje dolaze raditi, imaju duplo veću plaću od mene a ja radim i svoj i njihov posao.
Fuj fuj fuj.... kad će tome kraj??? nikad. A ja ću izgubit živce i samo se razboljet
vesnasky is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2013., 23:56   #1787
Već dugo me muči kuda to idemo sa otkazima kojih ima previše,ali najviše u privatnom sektoru.Mislim na ovoočela sam raditi u jednoj firmi gdje nas je troje radilo jedan posao.Dakle nas troje smo obavljali jedan posao,na smjene i slično,bilo je dosta posla.Onda je jedan tip dobio otkaz,nedugo poslije drugi,zatim sam ja radila za nas troje.Nije bilo lako.Nedavno sam ja dobila otkaz,jedan lik što je radio sasvim drugi posao uz svoj dobio je i moj (koji sam ja radila za troje,dakle on je sad radio za četvero).Ubrzo su u firmi zaključili da im ne treba tajnica pa su i njoj dali otkaz sada se ovaj koji radi posao za četvero uz svoj posao javlja i na telefon,prima stranke i sl.Izdržao je 4 mjeseca,a zatim krenuo na tablete za smirenje a onda dao otkaz,jer jednostavno više nije mogao izdržati pritisak.Ne znam jeste li shvatili,ali sve više poznam ljudi koji pucaju pod pritiskom jer rade za 10 ljudi (naravno za iste novce).Mislim dokle.
šafrona is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2013., 20:08   #1788
Kad pogledate iza sebe, da li su maltretiranju bili više skloni muški ili ženski šefovi?
Zlatorepa is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2013., 21:29   #1789
Ženski, i to puno podlije.
decec is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2013., 10:46   #1790
Quote:
šafrona kaže: Pogledaj post
.Izdržao je 4 mjeseca,a zatim krenuo na tablete za smirenje a onda dao otkaz,jer jednostavno više nije mogao izdržati pritisak.Ne znam jeste li shvatili,ali sve više poznam ljudi koji pucaju pod pritiskom jer rade za 10 ljudi (naravno za iste novce).Mislim dokle.
To se i ja pitam...začarani krug.
Radnici su poslodavcu skupi, pa ih ne može pošteno platiti, radnik pak nema volje raditi za plaću koja ne pokriva troškove života, a kamoli tri posla za tu jednu plaću. Stoga poslodavci tvrde da ljudi ne žele raditi da su lijeni, a posloprimici da ih se iskorištava da rade za malu plaću prekovremeno... i stalno se vrtimo u krug.

I ja sam primjetila da sve više ljudi puca po šavovima...mnogi su mi rekli da su na rubu da daju otkaz zbog tempa...čak i oni koji su pošteno plaćeni kažu da ne mogu izdržati više takav tempo rada.
FIRST is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2013., 08:23   #1791
Quote:
Zlatorepa kaže: Pogledaj post
Kad pogledate iza sebe, da li su maltretiranju bili više skloni muški ili ženski šefovi?
Quote:
decec kaže: Pogledaj post
Ženski, i to puno podlije.
Ne znam, ja imam iskustvo gdje je muški bio totalni gnjavator koji je svoj stav gradio prema tračevima koje su mu na kavama prenosili njegovi podanici.

Dok je ženska bila čisto ok i držala se van svih bapskih zvizdarija.
votka s limunom is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2013., 09:36   #1792
Moja šefica je sjajna žena, poštena i pravedna, ali zato ženturače s kojima radim su katastrofa.... Svaki dan ista priča: šefice ja sam ovo, šefice ja sam ono, obične uvlakuše i kokoši. Valjda im je jedini cilj i smisao dolaska na posao tračati i oblajavati koga god stignu. Nema šanse naći s njima zajednički jezik ako te tuđi životi nimalo ne interesiraju, a one same svog života uopće i nemaju pa su zato valjda opsjednute s drugim ljudima. Ako i pričaju o sebi onda su to priče što su skuhale, što su oprale, što su peglale, itd. Znam da nije baš neka situacija za jadikovanje u državi gdje su toliki bez posla, ali eto....
velika mala is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2016., 09:34   #1793
Ne treba generalizirati i nije pravilo, ali definitivno mislim da su žene puno gori šefovi nego muškarci. I da ne mislite da je loše samo u privatnim firmama, u zadnjih nekoliko godina situacija se puno promijenila i u državnim firmama, mobinga ima koliko hoćete, a u principu ne možeš si puno pomoći, jer problem tih velikih sustava je što svi ti koji su na rukovodećim položajima su povezani, jedan drugom ližu dupe i to je strašno...Da na govorim da na rukovodeća mjesta dolaze ljudi od kojih neki su i sami bili problem kada su radili na nižim radnim mjestima, nikakvi radnici i sl. koji kada dođu na poziciju na koju dođu maltretiraju one ispod sebe.....Pogotovo je velik problem premještaji, jer ti se možeš žaliti a ona te može premještati do besvijesti (jer o zakonu na to ima pravo), a tebi jednostavno nema tko a tko i može ne želi ti pomoći. Naravno da smatram da se čovjek za sebe treba boriti, ali tu je i ona druga strana, a to je da sa prigovorima eventualno još više možeš pogoršati svoju situaciju, jer znam iz svoga slučajam kada do nečega dođe, jednostavno te nema tko zaštiti. Strašno....
PAULA123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2016., 14:07   #1794
Quote:
PAULA123 kaže: Pogledaj post
Ne treba generalizirati i nije pravilo, ali definitivno mislim da su žene puno gori šefovi nego muškarci....
evo , ovih dana naveliko se raspreda o nasilju prema ženama, ovakvom, onakvom, a nitko se nije ni sjetio da su žene u poziciji moći zapravo največi zlostavljači, a najgore se odnose upravo prema drugim ženama, onim "niže" od njih

.
Quote:
PAULA123 kaže: Pogledaj post
...Da na govorim da na rukovodeća mjesta dolaze ljudi od kojih neki su i sami bili problem kada su radili na nižim radnim mjestima, nikakvi radnici i sl. koji kada dođu na poziciju na koju dođu maltretiraju one ispod sebe...
hahaha, moram se osvrnuti na ono poznato deduktivno pravilo;

Tko radi taj i griješi.
Tko ne griješi biva unaprijeđen.
..ergo
__________________
Normal human, skilled in art of stage magic and illusion; skilled in genuine magic
ja i bash ja is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2016., 14:16   #1795
Quote:
velika mala kaže: Pogledaj post
Moja šefica je sjajna žena, poštena i pravedna, ali zato ženturače s kojima radim su katastrofa.... Svaki dan ista priča: šefice ja sam ovo, šefice ja sam ono, obične uvlakuše i kokoši. Valjda im je jedini cilj i smisao dolaska na posao tračati i oblajavati koga god stignu. Nema šanse naći s njima zajednički jezik ako te tuđi životi nimalo ne interesiraju, a one same svog života uopće i nemaju pa su zato valjda opsjednute s drugim ljudima. Ako i pričaju o sebi onda su to priče što su skuhale, što su oprale, što su peglale, itd. Znam da nije baš neka situacija za jadikovanje u državi gdje su toliki bez posla, ali eto....
U ovoj državi su međuljudski odnosi dno dna općenito ali ne znam jel to balkanska specifičnost ili su druge države propisane pravila ponašanja na radnom mjestu ali da nisu i tamo bi bio đumbus jer ljudi su svugdje zapravo isti.

To za žene je nažalost istina.
Gubim vrijeme u jednoj firmi gdje radim honorarno dok ne skupim lovu za Njemačku.
Tamo je prošle godine bio muški šef i bilo je ok tamo raditi.
Sad je došla neka žemska i već se posao srozao. Ona ima svoje kokoši kojih se drži ko pijan plota i da se ne spemam otići... Bilo bi mi ljigavo biti tamo.
Ljudi moji, koje su to teme...!

Problem ove države su krivi ljudi na krivim mjestima.
Ako imaš rođaka na nekom mjestu onda ćeš tamo raditi pa i biti šef a da nemaš pojma.

Kakva je to država u kojoj se zakonima briše guzica?!
Tako se ne može ići naprijed.

Ja i radim taj honorarni posao jer je na mom mjestu glupača sa vezama a jedva ima SSS a po zakonu na tom mjestu može raditi samo VSS.

Inače ne idem na ovu temu ali eto, da se malo požalim...
Babylon Shoes is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2016., 14:28   #1796
Ista stvar - najveći mobbing doživjela sam u državnoj službi. I to odlaskom šefa i dolaskom šefice koja je prije bila "običan" radnik....izživljavala se totalno. I riješila se nas, koji smo joj "smetali".

A pazite ovo: sutra idem na razgovor u firmu za koju je već u novinama pisalo tko će dobiti posao - lokalni političar. I kaj sad da ja njima sutra na tom razgovoru velim, recite vi meni?
thursday is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2016., 17:17   #1797
[QUOTE=Babylon Shoes;57272440]U ovoj državi su međuljudski odnosi dno dna općenito ali ne znam jel to balkanska specifičnost ili su druge države propisane pravila ponašanja na radnom mjestu ali da nisu i tamo bi bio đumbus jer ljudi su svugdje zapravo isti.

To sam se baš i ja pitala, da li to i "vani", odnosno ajde recimo u "zapadnoj Evropi" to tako funkcionira.....Ti međuljudski odnosi na poslu, postavljanje šefova "sumnjivih morala", iživljavanja i sl..... To što kažete, ljudi svagdje ima svakakvih, sad da li postoji ipak neki red tamo.....

Koliko god u tim državnim firmama kao "posao je siguran", ali treba znati da više niti to nije "sigurno" kao prije, kada vidiš po kojim osnovama se ljudi postavljaju na rukovodeća mjesta i zatim kako taj bira opet one sebi isto rukovodeće ali an nižim pozicijama, to ti je da ti se želudac okrene. I onda kada se takav ide iživljavati na tebi....

Da ne govorim kako se favoriziraju ljudi, koji 100 puta rade gori od tebe i koji su svakakvi, samo zato što se nekom uvlače u ......
PAULA123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2016., 21:24   #1798
Radim u kaficu. Malom. Kvartovskom. Ima dana kad uopce nema posla pa perem stakla, podove... gosti su dobri, ali gazda me mislim pravi budalom... ne smijem koristit mob, kaki mi za duvan, ne smijem pricat s gostima niti dovoditi svoje prijatelje...u protivnom sam budala, glupaca, stalno mi prijeti otkazom..
Itd... da li je to mobbing ili sam ja luda?!

Poslano sa mog SM-A500FU koristeći Tapatalk
ladyinblack93 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2016., 22:52   #1799
jebeni viber i whatsup

ako ti se unapredjivac prodaje javlja svaku vecer iz 22h na jednu od tih appova s motivacijskin govorima i sranjima jel to mobbing? jbt poruka za dobro jutro i za laku noc na temu posla
jedina trenutna svrha tog unapredjivaca je rasplakat svaku zensku ispod sebe sta sam dosad skuzija XD
__________________
borit ćemo se na travnjaku, borit ćemo se na tribinama, borit ćemo se u uredima, borit ćemo se zelenim stolovima i sudnicama, borit ćemo se na ulici, i nikad se, nikad nećemo predati
NajNovijiNick is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2016., 08:49   #1800
Quote:
NajNovijiNick kaže: Pogledaj post
jebeni viber i whatsup

ako ti se unapredjivac prodaje javlja svaku vecer iz 22h na jednu od tih appova s motivacijskin govorima i sranjima jel to mobbing? jbt poruka za dobro jutro i za laku noc na temu posla
jedina trenutna svrha tog unapredjivaca je rasplakat svaku zensku ispod sebe sta sam dosad skuzija XD
Ja se baš pitao šta radi taj unapređivač prodaje, vidimima dosta oglasa za to mjesto. Znači to dođe nešto kao verbalni gonič robova?
Brkchey is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:54.