Natrag   Forum.hr > Sport > Ostali sportovi

Ostali sportovi Svi ostali sportovi
Podforumi: Borilački sportovi, Rukomet

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.12.2006., 22:16   #1
Svjetski Skijaški Kup (Ž i M)

Ovako, pošto smo ove godine nekako srezani samo na slalome, i pojedine kombinacije, nema mi previše smisla otvarati poseban topic za utrke u kojima nema naših natjecatelja...sou...ovo neka bude glavni skijaški topic za ovu sezonu. A neke važnije i popularnije utrke, tipa Sljeme ili Svj. prvenstvo, imati će posebne topice...kao i uvijek.

Pa da ne duljim...


Prošlog vikenda nam je austrijski Reiteralm donio puno veselja, a Iveku prvu pobjedu nakon gotovo 3 godine suše. Sada su na redu žene, također sa super_ultra_mega_quazi_super-G_superkombinacijom, disciplinom uvedenom da bi se stanovitu skijašicu maknulo sa pobjedničkog postolja kombinacije. A svi znamo kako je to završilo: *cough cough*

No evo im napokon prilike, kad nema Najveće, da pokažu šta znaju u ovoj disciplini i ugrabe 100 bodova...odnosna jedna od njih.

Nažalost ne nastupa niti jedna od naših cura , što je zbilja šteta jer ova utrka dolazi kao zamjena za otkazani St.Moritz koji je IMHO puno teža staza za odvest.

Startna listu možete pogledati ovdje: Super-G superkombinacija (Ž)

Predviđam da bi Pärsonica mogla pobjediti pogotovo što tatek postavlja slalom. *shurgs* A kao i uvijek navijam za Lindsey.


A muške u Val Gardeni čeka drugi Super-G sezone. Nakon što je u prvoj utrci iznenađujuće pobjedio kanađanin Kucera vidjet ćemo kako će se skijaši snaći na eurpskom snijegu. Austrijanci su zbog ne baš sjajnih rezultata sa američke turneje željni da poprave dojam.


Startnu listu možete pogledati ovdje: Super-G (M)


PRIJENOSI:

OK...za one na UHF-u koji žele odgleadti sve u prijenosu morati će malo kombinirati programe. Pa evo kronološkog rasporeda:


10:25 - SLO 2 - kombinacijski super-G (Ž)

12:10 - SLO 2 - super-G (M)

13:50 - HTV 2 - kombinacijski slalom (Ž)

15:15 - SLO 2 - kombinacijski slalom (Ž) - SNIMKA!!!
Icepick is offline  
Old 15.12.2006., 12:24   #2
Nema Lindey na startu

Vidio sam ime Jelušićke na txtu kladare ali nema ni nje

ONO zaostaje skundu za Zetel

Nema ništa od osvajanja prve kombinacije
fortaleza is offline  
Old 15.12.2006., 12:33   #3
zettel ima 61 stotinku ispred schild,znači moglo bi biti jako napeto u slalomu,mislim da ovi u salomonu budu morali još par setova štapova napraviti
kobayasi is offline  
Old 15.12.2006., 12:37   #4
Ustao sam se taman na početak kombinacije. I odmah me Tepina šokira sa "Lindsey Kildow nema na startu" noooooooooooooooooooooo

Odmah mi je došlo da se vratim u krevet i nastavim spavati...al' kako sam već ustao...*shrugs*


Pärsonica je zbilja sjebana u glavu, 100%. Super-G nije pretežak, srednji dio staze pisan za veleslalomašice i njen stari postavlja slalom. I ona se sjebe totalno. To je valjda ta želja da pobjedi u kombinaciji, ma kako god se zvala. Sve ove godine gledajna u leđa Najvećoj očito su ostavile dubuke ožiljke pa ima pritisak pobjede i na ovakvoj stazi. Hvala Janica!


Nego Kathrin Zettel.

Sjajno odvežen Super-G, posebno srednji, tehnički, dio staze. I što je najvažnije pametno. Nije uletila u onaj zadnji zavoj kao mnoge druge skijašice pa se sjebala. OK, izgubila je nekih 0,30 stotinki u odnosu na zadnji prolaz al' svejedno dovoljno da može danas bez problema ugrabiti drugu pobjedu.

Najbliža slalomska konkurecnija, Marlies Schild, je tek na +0,61 stotinke. Za jedan lauf slaloma, i to kombinacijskog, svemriska prednost. Ako ne sjebe slalom Zettel uzima drugu pobjedu sezone, tu nema sumnje.

Od ostalih skijašica moram spomenuti Sarku Zahrobsku, +0,67. Moglo bi biti i postolje za nju na kraju...treće mjesto recimo.
Icepick is offline  
Old 15.12.2006., 13:24   #5
ovakvu kombinaciju je vjerojatno smislio neki austrijski trener
kobayasi is offline  
Old 15.12.2006., 14:34   #6
Quote:
kobayasi kaže:
ovakvu kombinaciju je vjerojatno smislio neki austrijski trener
Pa da, austrijanci su je i smislili.


Nego, Bode Miller opet na pobjedničkom postolju. Deklasirao je superveleslalomsku konkurenciju sa -0,64 prednosti isped austrijanca Grubera. Na trećem mjestu John Kucera!

Dobro, utrka još traje al' sumnjam da itko može dobiti Millera.
Icepick is offline  
Old 15.12.2006., 15:33   #7
Moram priznati da do sad nisam bio ljubitelj nove super-kombinacije, kao što mi i uvođenje ove quazi-kombinacije prošle godine nikako nije sjelo. U klasičnoj kombinaciji se vozio jedan skračeni spusti i dva laufa istih takvih slaloma. Kad su uveli SC samo su izbacili jedan lauf slaloma, ali težina je ostala ista.


Međutim ovo što gledam danas zbilja liči na pravu disciplinu. Super G nije bio baš tako lagan i kratak, a slalom još manje. Ako sam dobro brojao postavljeno je oko 60-ak vratiju (61 čini mi se), a i staza je dovoljno dugačka, oko 50-ak sekundi.

Nadam se da će, kad su već izbacili klasičnu kombinaciju, podići još malo razinu težine tih super-kombinacija pa da ne može baš svaka šuša imati dobar rezultat.

Jedna od stvari koje bi svakako trebalo ubaciti jesu kvalifikacije za 2. lauf, kao i u tehničkim disciplinama. Prvih 30 vozi, ostali


ION...

Pärsonica tresnula...sam' vam rekao da je sjebana u glavu.
Icepick is offline  
Old 15.12.2006., 15:45   #8
Zettel zakazala...samo 3. mjesto. Vidi se ipak što znači iskustvo Marlies Schild koja danas uzima pobjedu.

Poredak: Schild, Kirchgasser, Zettel...opet trio austrijanki.

Zadnje uređivanje Icepick : 15.12.2006. at 20:25.
Icepick is offline  
Old 15.12.2006., 19:32   #9
Bode Miller

...samo neka tako nastavi...navijajući za njega, svaka utrka je vraški napeta
Baš je fino danas deklasirao ostale, uf
Mikalica is offline  
Old 15.12.2006., 20:29   #10
Sutra se vozi poseban Super-G za žene, te spust za muške.

Startna lista muškog spusta: spust (M)

Lista za ženski SG još nije izašla... Bude valjda kasnije. *shrugs*


PRIJENOSI:

super-G (Ž) - 10:20 - HTV 2 ili SLO 2

spust (M) - 12:10 - SLO 2
Icepick is offline  
Old 15.12.2006., 21:23   #11
ma ova kombinacija je totalno bezveze,ovo je napravljeno isključivo da bi jake austrijske slalomašice imale ogromnu prednost nad ostatkom društva,ovim su smanjili šansu za pobjedu amerikankama mancuso i kildow,a i anja pearson nema više takvu prednost,još kad se super g postavi gotovo kao veleslalom onda nije ni čudo da su na postolju tri austrijanke
kobayasi is offline  
Old 16.12.2006., 00:04   #12
Quote:
kobayasi kaže:
ma ova kombinacija je totalno bezveze,ovo je napravljeno isključivo da bi jake austrijske slalomašice imale ogromnu prednost nad ostatkom društva,ovim su smanjili šansu za pobjedu amerikankama mancuso i kildow,a i anja pearson nema više takvu prednost,još kad se super g postavi gotovo kao veleslalom onda nije ni čudo da su na postolju tri austrijanke
Errr...ovo baš i ne stoji. Mislim kako možeš reći da su smanjili šanse amerikankama, koju su tradicionalno bolje u brzim disciplinama, izbacivši jednu vožnju slaloma.


Evo u čem je fora...

Disciplina SC-a je "uvedena" baš kako bi se dala prednost austrijancima ALI U BRZIM DISCIPLINAMA.

Prije se vozio jedan skraćeni spust, i dvije vožnje ponešto kraćeg slaloma. Prema toma jedan klasični spustaš, tipa Walchoffer, je imao puno manje šanse biti ispred jednog klasičnog slalomaša, tipa Rocca npr. Jer jebiga, ipak su to 2 laufa slaloma pa je jedan vrsni slalomaš mogao nadoknaditi ogromne zaostatke iz spusta.

E, onda su uveli SC u kojem se vozi samo jedna vožnja slaloma i tako vratili 'edge' spustašima...


Ali evo sranja, pojavile se neka luda 'rvatica i luda šveđanka koju su bile podjednako dobre i u brzim i u tehničkim disciplinama pa su austrijanci opet izvisili. Onda su počeli izmišljati svašta, da se spust zamjeni superveleslalomom pa to nazove novom superkombinacijom itd. Naravno nije pomoglo jer dobar skijaš je dobar skijaš...ma kako god se disciplina zvala.

Da stvar bude ironična, austrijanci su gurali tu superkombinaciju da bi njihovi brzaši bili u prednosti. Međutim negdje u to vrijeme nova generacija austrijanki bila je puno bolja u tehničkim disciplinama. (Hosp, Schild, Zettel)

Tako da austrijanci mogu samo Bogu, i trenerima, zahvaliti što trenutno imaju nekoliko dobrih all-round skijašica inače bi popušili totalno.
Icepick is offline  
Old 16.12.2006., 00:07   #13
ION...

Izašla je i lista za sutrašnji ženski Super-G: super-G (Ž)
Icepick is offline  
Old 16.12.2006., 12:30   #14
Jebeno nezanimljivo, na prvih 8 pozicija 7 austrijanki.

1. Goetchl

2. Hosp

3. Schild Martina
Icepick is offline  
Old 16.12.2006., 20:13   #15
Ova ženska trka danas je bila stvarno UŽAS zbog austrijanki.....Sramota.....I žalosno....
__________________
"U udaljenom kutku svemira ... živjele su pametne životinje koje su izmislile znanje."
Lindsay Lohan is offline  
Old 17.12.2006., 16:55   #16
Quote:
Icepick kaže:
Errr...ovo baš i ne stoji. Mislim kako možeš reći da su smanjili šanse amerikankama, koju su tradicionalno bolje u brzim disciplinama, izbacivši jednu vožnju slaloma.


Evo u čem je fora...

Disciplina SC-a je "uvedena" baš kako bi se dala prednost austrijancima ALI U BRZIM DISCIPLINAMA.

Prije se vozio jedan skraćeni spust, i dvije vožnje ponešto kraćeg slaloma. Prema toma jedan klasični spustaš, tipa Walchoffer, je imao puno manje šanse biti ispred jednog klasičnog slalomaša, tipa Rocca npr. Jer jebiga, ipak su to 2 laufa slaloma pa je jedan vrsni slalomaš mogao nadoknaditi ogromne zaostatke iz spusta.

E, onda su uveli SC u kojem se vozi samo jedna vožnja slaloma i tako vratili 'edge' spustašima...


Ali evo sranja, pojavile se neka luda 'rvatica i luda šveđanka koju su bile podjednako dobre i u brzim i u tehničkim disciplinama pa su austrijanci opet izvisili. Onda su počeli izmišljati svašta, da se spust zamjeni superveleslalomom pa to nazove novom superkombinacijom itd. Naravno nije pomoglo jer dobar skijaš je dobar skijaš...ma kako god se disciplina zvala.

Da stvar bude ironična, austrijanci su gurali tu superkombinaciju da bi njihovi brzaši bili u prednosti. Međutim negdje u to vrijeme nova generacija austrijanki bila je puno bolja u tehničkim disciplinama. (Hosp, Schild, Zettel)

Tako da austrijanci mogu samo Bogu, i trenerima, zahvaliti što trenutno imaju nekoliko dobrih all-round skijašica inače bi popušili totalno.
ja nisam mislio na izbacivanje jedne vožnje slaloma već izbacivanje spusta i stavljanja super g,po meni bi bila najbolja kombinacija spusta i slaloma (jedne vožnje,ili eventualno dvije ako je spust duži a slalom jako kratak,uglavnom da najbrža spustašica i najbolja slaomašica imaju jednake šanse,jer bi u tome slučaju pobjeđivale kompletnije skijašice)
kobayasi is offline  
Old 17.12.2006., 20:08   #17
Zettel
Kamaya is offline  
Old 17.12.2006., 22:21   #18
Quote:
kobayasi kaže:
ja nisam mislio na izbacivanje jedne vožnje slaloma već izbacivanje spusta i stavljanja super g,po meni bi bila najbolja kombinacija spusta i slaloma (jedne vožnje,ili eventualno dvije ako je spust duži a slalom jako kratak,uglavnom da najbrža spustašica i najbolja slaomašica imaju jednake šanse,jer bi u tome slučaju pobjeđivale kompletnije skijašice)
Ma gle...danas ti dođe na isto. Zašto? Jer dobar, i kompletan skijaš, je dobar skijaš ma što god vozio. *shrugs*

Da su cure vozile i superkombinaciju sa spustom mislim da bi rezultat ponovno bio jednak.

Iskreno i meni je bolja kombinacija sa spustom, al' eto, od sad će biti po 2 discipline.

Kombinacija = 1 SP i 1 SL

Super-kombinacija = 1 SG i 1 SL
Icepick is offline  
Old 17.12.2006., 22:27   #19
Danas je u Alta Badia-i vožen VSL za muške u kojem je pobjedio Kalle Pallander. Sjajna pobjeda nakon ozljede i operacije koljena koju je imao na kraju prethodne sezone. Drugo mjesto je zauzeo Bode Miller a treće švicarac Cuche.


Sutra imamo Iveka i slalom. Baš da vidimo jel' se trgnuo nakon pobjede u kombinaciji.

Startna lista: slalom (M) - 1 lauf

Ivek starta 10., a Dalibor Šamšal 81.

Sretno dečki.


PRIJENOSI:

slalom (M) - 1. vožnja - 9:55 - Nova TV ili SLO 2

slalom (M) - 2. vožnja - 12:55 - Nova TV ili SLO 2
Icepick is offline  
Old 17.12.2006., 22:51   #20
woohoo, evo i mene opet tu

nadam se da će ivica nastavit s dobrim rezultatima, i da će završit sutrašnji slalom

i bilo bi u redu da se desi malo čudo i da dalibor uđe u drugi lauf
Pea is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:09.