Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.05.2013., 23:55   #2001
Quote:
Actros1841 kaže: Pogledaj post
Buggy prije svega s malim kašnjenjem.....sretan rođendan!
Nalc..ispravna (znači neotkinuta s postolja) zvijezda košta u cijelom svijetu jedinstvenu cijenu od 25€....
Morau mjenjat kad su ženi u Zadru otkinuli dok je boravila duže vrijeme kad je punac završio u bolnici....odlično susjedstvo u "ljepotici" ....nekome je smetalo da njem tablica stoji duže u Branimirovoj obali ( sa zadnje strane gdje škola) pa otkinuo i stavio na krov iznad vozačkih vrata!
Sent from my GT-I9300 using Tapatalk 2
Hvala ljepa kaj si se sjeto.

Nalc, preskočo sam bmx-a, sad sam na neoplanu
__________________
GY - bolest
bugy_AB is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2013., 09:17   #2002
Kojem? Kaj nije on prodal Starlinera 1? Al sve u svemu, odličan izbor
__________________
Pare pokreću svijet, ljude i nogomet..... Parama mo´š kupit sve al nemo´š kupit raju.....
Nalc is online now  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2013., 14:49   #2003
bugy kaj voziš bus?
markec1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2013., 15:32   #2004
Do prve grabe
Bugy, da nisi ti imal prste na volanu Travega od Vreleja? Stoji kod Fontane već dva dana s flekom ulja ispod motora.....
__________________
Pare pokreću svijet, ljude i nogomet..... Parama mo´š kupit sve al nemo´š kupit raju.....
Nalc is online now  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2013., 22:37   #2005
Quote:
Nalc kaže: Pogledaj post
Do prve grabe
Bugy, da nisi ti imal prste na volanu Travega od Vreleja? Stoji kod Fontane već dva dana s flekom ulja ispod motora.....
Vrelej ima novo ime, "rivlej"
__________________
GY - bolest
bugy_AB is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2013., 22:43   #2006
__________________
Pare pokreću svijet, ljude i nogomet..... Parama mo´š kupit sve al nemo´š kupit raju.....
Nalc is online now  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2013., 18:56   #2007
Jučer, A5...Frankfurt -Kassel, puna ko šipak....nemreš nikam kad budale neznaju vozit, nije ništa samo bauštela od 10km dužine ...i krkljanac! Nema druge moram stat na odmorištu Wetterau. Nitchevo....idem po hladnu pivu na pumpu ...i vidim taj mračni predmet želja....

Fiat 850 cabrio ...mali ferarri.....čovjek oko njega raskopao sve oko volana....

Pitam onak iz kaj ga "boli" ...veli tankirao i neće vužgat više....ne reagira na ključ ...nema kontakta .....

Ma bracek, velim ja, nema toga da FIAT NE VUŽGA , barem ne to godište i ta tehnologija!

Ili je struja ili je "juha" .....on gledi u neku knjigu ....traži po bravici ..rekoh kaj se zamaraš ....vjerojatno je uložak kontakt brave prdnul .....( kaže da je neki dan htio kupit za 40€ ) ....

rekoh gdje mu je akumulator ...napred.....daj nađi 2m kabela ....i dritto ....plus sa akumulatora na B+ na bobinu ....dva koraka na guranje i mora vužgat!

Vadi čovjek ko Harry Potter smotuljak žice ....taman pravi presjek .....2 minute i gotovo ...ali on gledi u svoju knjigu i veli nije na B+ već drugi izlaz ....ja mu velim ne drugi već na B+ ....on napravi po svojem ....gurnem ga 2 koraka i počne se dimit ....naravno stopila se plastika vodiča od drugog kontakta s bobine na platine.....

Rekoh ja nije strašno .....sad bumo i tu žicu zamenili ....i sad spoji na B+ kak sam ti rekel ....skinul sam razvodnu kapu i pogledal platine ...dobre su nisu se ZALEPILE .....skinem visokonaponski sa razvodne i pogledam baca li iskru ....ma iskra ko grom! Sve na mesto i ajmo još par koraka ....neće ...

rekoh sad još zameni kondić i VOZI MIŠKO....i fakat iščarobira novi kondić ....okrene ključ i gru gru .......mrmlja mali sa abarth auspuhom ko veliki!!!!

Jebala ga knjiga!!! Kad ja velim B+ ( ili +B) onda je TAK!!!!

A išel je na neki skup FIATISTA kod Fulde
__________________
W213 220d ....
Actros1841 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2013., 20:45   #2008
Pozdrav Završio sam školu za vozaca i sad još moram napravit završni rad. Tema mi je prijevoz paletizirane robe, pa ako ima neko da to vozi, bio bih mu zahvalan kad bi mi pomogao. Unaprijed hvala
Atego1523 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2013., 11:03   #2009
Deda, radiš li ti šta osim što se prepucavaš s tetkicama po ostalim topicima foruma?!
ja 88 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2013., 11:38   #2010
Radi. Svako malo neka objava na popularnoj društvenoj mreži. Dobro, poneka i o kuhanju, al ima u o vožnji.
__________________
Pare pokreću svijet, ljude i nogomet..... Parama mo´š kupit sve al nemo´š kupit raju.....
Nalc is online now  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2013., 12:02   #2011
Quote:
Nalc kaže: Pogledaj post
Radi. Svako malo neka objava na popularnoj društvenoj mreži. Dobro, poneka i o kuhanju, al ima u o vožnji.
A 10 dana sam "van borbene gotovosti" .....malo bolovanje....pa se 4 vikenda zaredom zahebavali da naštimamo "papa Francu" prijem HTV u Münsteru, jer su vrli stručnjaci promjenili satelit i to baš na onaj koji ima slabiji signal....i nikako naštimat "tanjur" i konačno jučer kad sam uzel "svoju staru makinu" Technisat Multimedia TS 1 receiver koji sam koristio po cijeloj Europi smo uspjeli pronać tu staru i slabu kantu ....to je bil interesantan receiver jer je mali i kompaktni sa CI šahtom za CAM sa karticom...a ujedno ima i DVB-T tuner i dela na 12V i 220V...a ja sam mislio da je otišel sound chip dok ga nisam isprobal na novom TV pa je ispalo da je zapravo na starom TV bio neispravan SCART ulaz ...a sad doma uživancija sa novim "fićom" ....3 D 55" Philips 6158K Smart TV a i mora biti za tu lovu koju sam dao! Spojio i laptop na njega, "fiću" ukomponirao u kućnu mrežu ....sa Samsung S3 preko WiFi streama na "fiću" ..guuubaaaaaa!

"papa Franc" ima još 2 mjeseca pa ide u mirovinu, i meni se sve manje delaaaaaa! Reko sam da kad odem u mirovinu "bacam vozačku u kamin" i jedni volan onda more biti "timun od barke" samo....
__________________
W213 220d ....
Actros1841 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2013., 11:40   #2012
Došla "cura" Dedi....1845....od Charterway zamjensko vozilo dok je jedan Mp3 u Bad Hersfeldu u radioni, radi se o jednoj "dvorskoj kurvi" (dvorska kurva= kamion koji svak vozi a nitko se ne brine o njoj) na "dnevnim turama" kojoj se na 1.300.000 km raspala getriba....no bilo kako bilo na tom Mp3 je u toj km samo jednom mjenjan set kvačila ....osim redovnih servisa ...ništa upadljivo!

No bitno je da je "deda" dobio ovu curu ....


__________________
W213 220d ....
Actros1841 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2013., 13:24   #2013
strašan stroj

vidim Berlin table,pa ako budeš navraćo ovda po balkanskoj vukojebini javi mi se da me potras do Berlina da vidim malo malu hehehe
__________________
Za razliku od automobila,žena vrijedi više ako je malo udarena
matko_gsi is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2013., 19:36   #2014
Quote:
matko_gsi kaže: Pogledaj post
strašan stroj

vidim Berlin table,pa ako budeš navraćo ovda po balkanskoj vukojebini javi mi se da me potras do Berlina da vidim malo malu hehehe
Matko tablice su Berlin zato jer je sjedište mercedesove leasing i rent flote "Charterway" u Berlinu!


No imam nešto drugo za objavit ..a to je kako se dobra firma odnosi prema dobrim vozačima!

Pošto su manje više sad cijeloi vozni park opremili FLEETBOARD telematikom, to je ono o ćemu sam već pisao ...ocjena načina vožnje itd ....manje kvara, uštede na održavanju i gorivu .....tako je donesena odluka uprave firme da SVAKI vozač koji u mjesec dana ima prosjek ocjene 9,5 u daljinskom i 8,5 u lokalnom prometu DOBIJA POKLON BON za tankiranje privatnog automobila od 40€!!!!

Nisam ni obraćao pažnju dok me prekjučer nije zvao iz voznog parka da kad mislim doć pokupit 2 bona ...za 7 i 8 mjesec! Ja ostao iznenađen jer nisam uopće pazio na stil vožnje, paće čak malo sam i "vadio mast" kad ono IZNENAĐENJEEEEEE!

A kako mi se čini bit će i za 9. mjesec opet još jedan bon od 40€! Taman da mi pokrije vožnju s posla i na posao ....1L dizela ca 1,45...to je nekih 25 litara ...a moj w202 troši ca 7,5l na 100km ....na posao i sposla ukupno 12km ....puta ( recimo da je svaki dan iako je svaki drugi ili treći) 22 dana ....240km ....ma nije za bacit zar ne?

__________________
W213 220d ....
Actros1841 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2013., 20:49   #2015
zanimljivo,da meni moj gazda oće polrit putne troškove 40 km u oba smjera..bio bi na konju
__________________
Za razliku od automobila,žena vrijedi više ako je malo udarena
matko_gsi is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2013., 20:56   #2016
Bravo Rudi Al ima toga i kod nas, recimo mi dobivamo povrat prijevoza. Ja osobno 200 kuna, a ukupna kilometraža dnevno na i sa posla je 4 km. A ak je više radnika iz jednog pravca, imaju službeni auto i vozi onaj koji je najdalje te kupi i ostavlja ostale.
__________________
Pare pokreću svijet, ljude i nogomet..... Parama mo´š kupit sve al nemo´š kupit raju.....
Nalc is online now  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2013., 12:41   #2017
Actros, sve pohvale za ovu temu; ima masu toga za pročitati, treba odvojiti cijeli dan samo za ovaj topic...

Bio bih zahvalan za odgovor na ovo pitanje ako znaš, ili kakva je praksa u zemljama gdje si ti vozio.

Recimo da firma ima svoje filijale u gradovima A i B, udaljenost oko 80 km regionalnog puta, oko 1 h 15 minuta putničkim autom (zbog ograničenja usput; naravno da može i za 50 minuta ako neko hoće da rizikuje da mu oduzmu dozvolu).

Vozač živi u gradu A.

Kamion se nalazi u gradu B, ukrcan je i čeka vozača da odveze turu, nakon čega se kamion ponovo vraća u isti grad, B, na novi ukrcaj.

Vozač ima na raspolaganju službeno putničko auto da se sam doveze od svog grada A do grada B, sjedne u kamion, odveze turu, vrati se u grad B i ostavi kamion, gdje ga čeka njegovo službeno putničko auto da se odveze nazad kući, u grad A.

Da li se vrijeme koje vozač provede u vožnji putničkim autom od svoje kuće do kamiona i nazad računa u njegovo radno vrijeme i vrijeme vožnje?

Kad kažem radno vrijeme, mislim na vrijeme koje se obračunava vozaču kao plata, a vrijeme vožnje mislim na vrijeme u smislu ograničenja po zakonu - u konkretnom slučaju, da li vozač treba / može da vozi kamion 8 sati od momenta kad sjedne u njega, ili samo 6 sati i 45 minuta, jer je prije toga 1 sat i 15 minuta vozio službeno putničko auto? Naravno, policija to ne može utvrditi na osnovu provjere tahografa, već samo putnog naloga, jer vozač ima odvojene putne naloge za kamion i putničko vozilo.

Ima li neke razlike ako vozač koristi sopstveno putničko auto umjesto službenog, osim što mu se plaća trošak prevoza? U oba slučaja ima osiguranje u slučaju nezgode, to je definitivno.

Hvala!
froment is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2013., 13:29   #2018
Quote:
froment kaže: Pogledaj post
Actros, sve pohvale za ovu temu; ima masu toga za pročitati, treba odvojiti cijeli dan samo za ovaj topic...

Bio bih zahvalan za odgovor na ovo pitanje ako znaš, ili kakva je praksa u zemljama gdje si ti vozio.

Recimo da firma ima svoje filijale u gradovima A i B, udaljenost oko 80 km regionalnog puta, oko 1 h 15 minuta putničkim autom (zbog ograničenja usput; naravno da može i za 50 minuta ako neko hoće da rizikuje da mu oduzmu dozvolu).

Vozač živi u gradu A.

Kamion se nalazi u gradu B, ukrcan je i čeka vozača da odveze turu, nakon čega se kamion ponovo vraća u isti grad, B, na novi ukrcaj.

Vozač ima na raspolaganju službeno putničko auto da se sam doveze od svog grada A do grada B, sjedne u kamion, odveze turu, vrati se u grad B i ostavi kamion, gdje ga čeka njegovo službeno putničko auto da se odveze nazad kući, u grad A.

Da li se vrijeme koje vozač provede u vožnji putničkim autom od svoje kuće do kamiona i nazad računa u njegovo radno vrijeme i vrijeme vožnje?

Kad kažem radno vrijeme, mislim na vrijeme koje se obračunava vozaču kao plata, a vrijeme vožnje mislim na vrijeme u smislu ograničenja po zakonu - u konkretnom slučaju, da li vozač treba / može da vozi kamion 8 sati od momenta kad sjedne u njega, ili samo 6 sati i 45 minuta, jer je prije toga 1 sat i 15 minuta vozio službeno putničko auto? Naravno, policija to ne može utvrditi na osnovu provjere tahografa, već samo putnog naloga, jer vozač ima odvojene putne naloge za kamion i putničko vozilo.

Ima li neke razlike ako vozač koristi sopstveno putničko auto umjesto službenog, osim što mu se plaća trošak prevoza? U oba slučaja ima osiguranje u slučaju nezgode, to je definitivno.

Hvala!
Vrijeme koje taj vozač provede na putu do kamiona ako vozi sam računa se u vrijeme upravljanja i smanjuje mu isto koje mu stoji na raspolaganju za vožnju kamiona. Paće čak obavezan je tahografskom listiću manualno upisat na poleđini ...to znači da mu manje ostaje na raspolaganju i od "šihte" .....isto tako i vrijeme koje provede na putu doma se računa i obavezno je upisat na poleđini listića.....ili digitalnog tahografa...

Ako netko drugi vozi do kamiona....onda to vrijeme spada u rad i isto se mora na poleđini listića manulano unijet ili kod digitalnog tahografa prebacit po ubacivanju kartice na manualni unos i unijet odgovarajuça vremena! Pri tome treba obratiti pažnju da mu šihta počinje u trenu polaska i završava dolskom doma a između završetka ( kad dođe doma) i novog polaska ( od doma) mora imat najmanje 9 sati odmora....znači da se vrijeme računa od doma a ne tek od kamiona!

Policija ili inspektorat ne treba putni nalog da utvrdi nepravilnost.....dovoljno je da pogleda adresu stanovanja u osobnoj iskaznici...izračuna udaljenost ....i zna okvirno koliko je vozaču potrebno da od mjesta stanovanja dođe do kamiona i vrati se nazad nakon rada! Jer mu dnevni odmor počinje tek dolaskom doma a završava odlakom od kuće ( mjesta koje si naveo) . Te kontrole su posebno opasne kad se radino obveznom vikendu od 45 sati i nadoknadama jer su tada i kazne veće jer se računa kao neregularno svi sati do slijedećeg regularnog dnevnog odmora....U D je to za svakih pola sata viška ili manjka ca 35€ ...pa računaj....more se nakupit i 2-3 tisuće €....za vozača plus duplo za firmu!

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk
__________________
W213 220d ....

Zadnje uređivanje Actros1841 : 17.10.2013. at 13:41.
Actros1841 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2013., 12:01   #2019
OK, hvala za detaljan odgovor! Bas su striktni ti propisi, bem li ga...
froment is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2013., 20:40   #2020
Gosp. Rudi svaka cast na ovom thread-u. Prvi puta procitao sam ga cijelog prije cca. 2 godine...ovo je treci puta da ga citam od pocetka.

Puno toga da se naucit...o poslu vozaca, zaakonima, problemima...radu i zivotu u dijaspori, radnim i zivotnim navikama tamo gore, odnosima izmedju poslodavaca, radnika i sindikata.

Stvarno...svaka cast na trudu, vremenu i motivaciji ulozenima u pisanje svih ovih redaka ovdje na forumu.

Jedna od stvari koje ostavljaju dojam i navode covjeka na razmisljanje jest svakako i mentalitet tih sjevernjaka...nacin na koji se odnose spram novca...kako cijene svaki cent, svaki euro...pa i poslodavci koji stimuliraju radnika da razmislja o troskovima, o mogucim unaprijedjenima i inovacijama iako su im prihodi i solventnost na pet do deset puta visoj razini nego u HR.

Samo jedan primjer iz HR svakodnevnice...kolegica s kojom radim samo prosle je godine poslodavcu predlozila 8 inovacija bilo u smjeru ostvarenja dodatnog prihoda, bilo u smjeru smanjenja troskova. Mislim da su cetiri realizirana i ostvarila mjerljivi rezultat u kunama dakako...naravno da nije dobila nikakvu nagradu za svoj doprinos, dapace za premasenje svih ciljeva zadanih joj pocetkom godine + inovacije, bonus (definiran pravilnicim internim) joj je prepolovljen uz obrazlozenje...nema budgeta za bonuse radnicima.

Nadam se da cete pronaci vremena i nastaviti sa svojim putopisima...do tada puno sretnih kilometara vam zelim.

Lp
jadrant is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:56.