Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Magija i mistika

Magija i mistika Od parapsihologije do metafizike

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.03.2015., 16:42   #2001
Quote:
Angry Bird kaže: Pogledaj post
je, je. i ja tu vidim razočarenje, slažem se s vama po tom pitanju. otrežnjenje i udaljavanje, nema tu ništa drugo.
a kako tumačite ludu na poziciji "okoline"?
Ljubavno pitanje potvrđeno u prve dvije karte gdje je izraženo čulno uživanje više od nje nego od njega i zato to nju više dotikavlje. Ona je već s njim imala nekakvo loše iskustvo, tu se protkala energija gubitka a na podsvjesnom nivou „zna“ da bi se trebala odmaknuti od situacije i baciti pogled u dubinu tog odnosa.
Osim konačnog ishoda Pustinjaka, ono što se vidi zašto veza ne može ići dalje su 6 mačeva – zrak koji nosi promijenu,kao i osoba za koju je pitala.Obadvije karte i Mjesec i Luda nisu stabilne karte . Njoj je upravo i zbog toga izašao Mjesec jer zna da stvara iluziju, ima problem jasnog razmišljanja.
Luda je karta koja koja zna da nešto želi ali ne zna što, osoba koja živi u sadašnjem trenutku ,koja može biti zanimljiva ali i osoba koja može djelovati neočekivano i nepredvidivo. To je osoba s kojom ona ima vezu i upravo kroz ovaj Mjesec vidi se njeno unutrašnje stanje koje pokazuje više nego što ona želi.
Ova kula potvrđuje da je ona sama sebi prepreka tj. njene emocije. Suočavanje sa tom istinom i otpuštanje te energije je upravo rezultat konačnog ishoda- Pustinjaka - nove spoznaje. Ono što je dobro što u devetoj ima 6 pentakla ,stabilna, prizemljena energija, znat će odvagati i ta promijena za nju ide na bolje

Zadnje uređivanje Hermes7 : 24.03.2015. at 16:44. Reason: x
Hermes7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2015., 18:07   #2002
Imam jednu molbu. nešto kao učim tarot, vježbam na dragovoljcima hehe, nemam pojma radim li sve krivo. danas sam gledala jednoj curi pa je meni to ispalo kao da će njoj dosaditi taj lik i da će se ona udaljiti od njega (pustinjak) jer je sav nikakav i neodlučan ( eventualno da mogu ostati nekakvi prijatelji - trojka zlatnika). ne bih je htjela bezveze bacati u komu, zato pitam. pa ako bi netko od Vas htio pogledati - hvala do neba i nazad


1.karta – kraljica štapova
2. četvorka štapova
3. umjerenost –
4. četvorka mačeva
5. četvorka pehara
6. pustinjak
7. as štapova
8. sedmica zlatnika
9. as mačeva
10. trojka zlatnika
barica-puca is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2015., 15:13   #2003
Quote:
barica-puca kaže: Pogledaj post
Imam jednu molbu. nešto kao učim tarot, vježbam na dragovoljcima hehe, nemam pojma radim li sve krivo. danas sam gledala jednoj curi pa je meni to ispalo kao da će njoj dosaditi taj lik i da će se ona udaljiti od njega (pustinjak) jer je sav nikakav i neodlučan ( eventualno da mogu ostati nekakvi prijatelji - trojka zlatnika). ne bih je htjela bezveze bacati u komu, zato pitam. pa ako bi netko od Vas htio pogledati - hvala do neba i nazad


1.karta – kraljica štapova
2. četvorka štapova
3. umjerenost –
4. četvorka mačeva
5. četvorka pehara
6. pustinjak
7. as štapova
8. sedmica zlatnika
9. as mačeva
10. trojka zlatnika
Ne znam koje je bilo pitanje ni kakav je razmeštaj značenja kuća ovog otvaranja. Ako gledam po inerciji kao pitanje nje u odnosu na njega i kao klasično otvaranje keltskog, protumačila bih da imaju neku zajedničku pokretačku energiju. Ona je moguće prije njega bila u nekom vakum prostoru i ima neku želju početka, osjeća strast prema održavanju te veze. Čini mi se da su različiti , da nema baš previše emocija kao i da ima nedovoljno ideja i komunikacije u toj vezi.Ali kako volim gledati pozitivu to ne znači da oni ne mogu funkcionirati u toj vezi kao zasebne individue. Pitanje je što je kome dovoljno u životu.
Hermes7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2015., 15:27   #2004
barica, koje su pozicije karata?
__________________
dinamo
Angry Bird. is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2015., 16:13   #2005
Otvarala sam joj onaj keltski križ
barica-puca is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2015., 19:30   #2006
oke ali kaj je na brojevima 3, 4, 5, 6?
__________________
dinamo
Angry Bird. is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2015., 20:50   #2007
na poziciji 3. umjerenost, na 4. četvorka mačeva, na pet - četvorka pehara i na 6 - pustinjak
Hvala ti puno, ozbiljno, ja sam jučer tek drugi put u životu otvarala tarot
barica-puca is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2015., 21:10   #2008
Postavila sam pitanje, da li cu ponovo uspostaviti kontakt s jednim muskarcem. Otvaranje keltski kriz, a karte koje sam izvukla su: 1. karta sunce, 2. 8 mačeva, 3. petica štapova, 4. dva pehara, 5. ljubavnici, 6. car, 7. - 6. dinara, 8 - 6 pehara, 9 - 4 štapova i 10. karta - 3 pehara. Moze li mi neko pomoci ukratko?
ananirvana is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2015., 12:01   #2009
Pita što predstavljaju pozicije 3, 4, 5, 6...ne samo koje su karte na njima. Jer nema samo jedna verzija Keltskog križa.
__________________
Be like water making its way through cracks. Do not be assertive, but adjust to the object, and you shall find a way around or through it.
AceOfCups is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2015., 13:26   #2010
1. sadašnjost; 2. prepreka i uzrok problema; 3. karta ono na šta se ne može utjecat; 4. karta - prošlost; 5 karta - teznje i ocekivanja ;6. karta - budućnost ; 7. karta - osoba koja pita; 8. karta - okruzenje i uticaj okoline; 9. karta - savjet; 10 karta - ishod
ananirvana is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2015., 18:17   #2011
Hermes, hvala puno
otvarala sam za nju isti ovaj keltski kakav navodi ananirvana
pa nema valjda petsto križeva (zbunj)
Hvala i Ace, ja jedva da znam značenje koje karte
al uglavnom pogodim ako skroz ne promašim
što ste ušutjeli, ajmo razmjenjivati iskustva (samo da ne ispadnem opet nevina) ko dokone domaćice recepte
Gdje je Leteća?
barica-puca is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2015., 22:51   #2012
Gdje je Leteća?[/QUOTE]

Quote:
Gdje je Leteća?
: Sad će ona sletjeti

Quote:
što ste ušutjeli, ajmo razmjenjivati iskustva (samo da ne ispadnem opet nevina)
Ovaj koji se tu vrti KELTSKI križ je modificiran, pravi se otvara sa 11 kuća.
Individualno je kako se postavlja značenje kuća,osobno koristim slijed kako je Ananirvana napisala.
Malo bih pojasnila kuću 3 - ono na što se ne može utjecati je podsvijest. Otvaranje koji si otvorila moglo je izaći isto i da si postavila pitanje za posao, zdravlje, bilo što, pa se prilagođavaš.
Dobro je znati arkanu rođenja osobe, jer ako se ona pojavi u otvaranju daje novu dimenziju./npr. neko od njih je mogao imati arkanu rođenja Pustinjaka/
Primjerice napisala sam u onom otvaranju da imaju zajedničku pokretačku energiju. Zašto? Prve dvije karte su štapovi i one opisuju sadašnji trenutak, a to je energija vatre koja inicira. Ovo je samo insert, na temu te dvije karte se puno toga moglo ispisati …..
Moj mali doprinos tvojoj prevelikoj želji za učenjem.
Hermes7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2015., 22:57   #2013
Sta je arkana rodjenja osobe?
ananirvana is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2015., 23:02   #2014
Quote:
ananirvana kaže: Pogledaj post
Sta je arkana rodjenja osobe?
Koliko se ja sjećam do je kad zbrojiš brojke u datumu rođenja i dobiješ broj velike arkane.

Npr.

Ako si rođena 9.11.1978 = 9 + 1 + 1 + 1 + 9 + 7 + 8 = 36 = 3 + 6 = 9

9 je broj velike arkane povezane sa tim datumom rođenja i trebala bi opisivati neke osnovne karakteristike te osobe.

No to je, po meni, više stvar numerologije
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2015., 10:01   #2015
Hermes, bi li nam htjela napisati ovdje šemu kletskog s 11 karata i značenja kuća koja ti uzimaš
Hvala
barica-puca is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2015., 14:24   #2016
Kod mene je broj velike arkane 4, a kod njega 9. Je l to znaci da je moja karta Car, a njegova Pustinjak. Sta to znaci u konkretnom gledanju, je li dobro ako se te karte pojave npr. u keltskom krizu ili sta?
ananirvana is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2015., 14:52   #2017
Eto, slijećem Gužva neka tamo gore, stigao je i baričin pismonoša.

Hvala, bara!

Uglavnom, meni je taj keltski križ mnogo komplikovan. Kao i te astro-numerološke spike. A kad vidim onu Kladarinovu knjižurinu poželim umjesto nje dohvatiti Osnove računovodstva ili Djetličarstvo i pterodaktilografiju.

Jedinu svrhu keltskog križa vidim u tome što tarot-majstor kraj njega izgleda kao da nešto ozbiljno radi. Što je nužni preduvjet za profesionalca.

Da ja to moram... i da mi dođe ova baričina... bacila bih pogled na karte i zaključila kako je tu riječ o prilično svjetovnom problemu koji će se povoljno razriješiti samo ako mu se pristupi (kao i svim problemima te vrste) mirno i racionalno. Naravno da su emocije tu uključene, ali treba ih osvijestiti i.... tu bi zastala.

Onda bih piljila u karte kao da gledam pseći drek na tanjuru s cvibl-mustrom. Povremeno bih izbečila oči kao da me je nešto iznenadilo, povremeno kimunula ili odmahnula glavom.

Onda bih se obratila klijentici i rekla kako tu vidim neki dublji metafizički uzorak koji ima tendenciju ponavljanju i da bih ga, uz njezino dopuštenje, rado analizirala.

Onda bih podigla ruku na deset centimetara iznad karata i prolazila iznad njih kao da im čitam auru. Ponovno, uz nešto kimanja glavom i bečenja
očiju. Eto, kao da se nešto događa.

A zatim bi slijedio veliki finale. Zapiljila bih se klijentici u oči i rekla nešto otprilike ovako:

"Vidim da ste vrlo znatiželjna i emotivna osoba. Što je dobro, najgori su mi oni koji ne bi pomogli bližnjemu čak ni kad mu se krava teli u štali koja gori. Međutim, trebate pripaziti da ne prijeđete onu tanku granicu između istinske zainteresiranosti za druge ljude i manipulatorskog uplitanja u tuđe živote. Jer ovo drugo donosi lošu karmu. A svi znamo da kad budala baci kamen u bunar ni sto mudraca ga ne može izvaditi. Eto. To je sve što vam mogu reći. Razmislite o tome i ako mislite da vam je potrebno dođite za tjedan dana. Usput, preferiram solarno*, a ne vatikansko* plaćanje."

Mislim da bi to bio početak jednog divnog prijateljstva.

Leteća is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2015., 15:38   #2018
leteća primaš li čekove? došla bih ti na gledanje!
__________________
dinamo
Angry Bird. is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2015., 21:34   #2019
Quote:
barica-puca kaže: Pogledaj post
Hermes, bi li nam htjela napisati ovdje šemu kletskog s 11 karata i značenja kuća koja ti uzimaš
Hvala

Odgovor stiže puževim korakom:

Keltski sa 11 karata je opširan, meni ne odgovara /stvar navike / možeš vremenom otvarat individualno bacanje koje osmisliš /
Otvaranje sa 11:
1.Vi /položaj koji predstavlja mjesto situacije i želje ovisno o pitanju koje postavimo/
2.Što nas okružuje /okolnosti koje nas okružuju u odnosu na postavljeno pitanje/ Da li će biti podržavajuće ili otežavajuće ovisi o karti i u kakvom je odnosu na prvu kartu tj.kuću
3.Što blokira- neravnoteža koja može spriječiti da se postigne rješenje u odnosu na 7 i 11 kartu. Ili prikazuje ono što zbunjuje.
4. Naši temelji- položaj predstavlja osnovnu temu,situaciju koja daje snagu i sigurnost za ostvarenje cilja
5.Što je iza nas- akcije i utjecaj prošlosti koje utječu na sadašnju situaciju ili pak predstavlja ljude,okolnosti ,ideje koje izlaze iz života
6.Što nas kruni- predstavlja duhovni cilj prema kojem treba težiti da se ostvari ono što se želi
7.Što je ispred nas-okolnosti koje se mogu susresti u bližoj budućnosti / u 3 do 6 dana ovisno o zadanom vremenskom okviru/
8.Kako sebe prikazati- kako se treba ponašati da bi se postigao cilj
9. Kako nas drugi vide- kako nas vide drugi ljudi u odnosu na postavljeno pitanje
10.Nade i strahovi- usađeni strahovi kojih nismo svjesni ili koji se imaju u vezi načina na koji se život može promijeniti ako se postigne cilj
11.Rješenje, ishod- okolnosti koje se mogu očekivati u bliskoj budućnosti


Quote:
Ananirvana: Kod mene je broj velike arkane 4, a kod njega 9. Je l to znaci da je moja karta Car, a njegova Pustinjak. Sta to znaci u konkretnom gledanju, je li dobro ako se te karte pojave npr. u keltskom krizu ili sta?
Ako se karte nađu na mjestima koja označavaju jednog ili drugog, ili na poziciji prve ili druge karte kao ljubavnog pitanja uzela bih u obzir karakteristike karata kao dio vaših osobnosti ili utjecaja na okolnosti postavljenog pitanja.
Hermes7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2015., 21:39   #2020
moze meni tko pogledat, onako bar izdaleka i opcenito, idem li uopce u pravom smjeru? nesto guram, rjesavam a ni sama nisam sigurna u to sto radim
Cvrcak i Mrav is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:14.