Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.08.2010., 18:09   #1
Svrbež vlasišta

već me poštenih tjedan dana glava svrbi za poluditi. pregledala sam sve, nisu uši, nema niti jedne uši niti gnjide, jedino jako svrbi i to baš na određenim mjestima. prije kojih mjesec dana sam imala kao neku upalu vlasišta, gljivična, i dobila sam šampon za to jer su mi se stvarale kao grudice prhuti, kože i gnoja te je isto svrbilo. napokon korištenja šampona i losiona to je prošlo, ali se svrbež sad opet pojavio. nema nikakvih znakova uši, prhuti, gnoja, ništa mi ne ispada s kose niti mi sama kosa ne pada pojačano, jedino što je sve crveno, svrbi ko ludo i kosa mi se masti dosta opet...
__________________
...Beg 4 Me...
Lamb Of God is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2010., 02:05   #2
hej! eto da ti se javim...jer i ja imam taj problem slicni...mene ti isto uzasan svrbez i imam neke krastice...i brzo mi se masti...moram ju svaki drugi dan prati kosu...a citala sam da to moze biti saboreicni dermatitis..valjda...!
bjelovarcanka is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2010., 10:36   #3
I ja imam problema s tim, ubija me taj svrbež.
Ne znam kako vama, al meni pomaže head&shoulders.
universe_king is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2010., 15:00   #4
Probajte sa čičkovim uljem. Samo se raspitajte o primjeni za vaš problem......ima i mislim orahovo ulje,,,pa treba vidjeti i za njega

neki osvježavajuć šampon, nešto npr. sa dodatkom kofeina

treba vremena vlasištu
Glavni frajer kaže: is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2010., 16:36   #5
ja sam pocela koristiti head&shoulders ali od mentola...da malo rashladi vlasiste...budemo vidjeli...
bjelovarcanka is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2010., 17:35   #6
ako si boravila na jakom suncu možda ti je to od toga
Glavni frajer kaže: is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2010., 17:39   #7
Možda kakva alergija. Ili šampon koji koristiš više ne odgovara tvom vlasištu. Ako si nedavno bila u frizerskom salonu i tamo prala kosu, mnogi imaju probleme s njihovim šamponima. Probaj ispirati kosu kamilicom par dana. Možda pomogne.
Fleurdefeu is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2010., 22:58   #8
Mene isto muci ovaj problem otprilike 2 godine. U početku sam imao problema i sa peruti, no perut se smanjila nakon uporabe odgovarajucih sampona.
Jedino sto je ostalo, to je ta vrazja svrbez, promijenio sam oko 5 sampona i uvijek isto, kada operem je super, a za dan- dva opet koma.

Da li je to znak da moram prati kosu sto cesce, znaci svaki dan, ili to ipak vuce na neku bolest?
neobuzdan is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2010., 23:53   #9
pa normalno da opereš kosu svaki dan!
Problem je u koži, ja imam prhut na 3 mjesta i ništa ne pomaže...
Z_interactive is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2010., 01:20   #10
Quote:
Z_interactive kaže: Pogledaj post
pa normalno da opereš kosu svaki dan!
Problem je u koži, ja imam prhut na 3 mjesta i ništa ne pomaže...
Pa nije normalno, citao sam da je preporuceno 2x tjedno prat...
Ma uzas, stvarno mi je vise dosta toga, ponekad se toliko svrbim da se cudim kako mi nije otpala sva kosa..
neobuzdan is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2010., 02:12   #11
Quote:
neobuzdan kaže: Pogledaj post
Pa nije normalno, citao sam da je preporuceno 2x tjedno prat...
Ma uzas, stvarno mi je vise dosta toga, ponekad se toliko svrbim da se cudim kako mi nije otpala sva kosa..
Kupi si od Ducraya šampon, Kelual DS. meni je to pomoglo odmah. Inače sam imala masnu perut ali nikad nisam imala dotada taj svrbež koji je ogavan
Malo je skuplji ali isplati se, košta 90 kn. Možeš ga slobodno kombinirat sa šamponom Dalton iz Twinlaba, on košta 40 kn, dobiješ ga dosta, jako je blag, ujedno je i za tuširanje. ne želim biti jinx ali ...
Jednom tjedno jedan, pa drugi.
peri kosu dvaput tjedno, ni slučajno svaki dan, samo ceš pogoršat stvar. I nikako nemoj stavljat nikakva ulja na vlasište, tvoj problem je perut a ulja ce ti samo pogoršat stvar.
__________________
Nema tebi smrti bez malja.:o....MacaTZ

Zadnje uređivanje a1exa : 09.12.2010. at 02:18.
a1exa is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2010., 18:41   #12
evo da napišem nešto pošto imam isti problem, prvo i prvo otići dermatologu jer iz ovih simptoma koje ste napisali imate seboreični dermatitis ali za svaki slučaj otić dermatologu kao što sam rekao. rješenje je takvo da ga ustvari nema tj bolest je neizlječiva, šampone koje koristim su vichi (narandjasti), selsun blue ili oronazol i to su šamponi koji mi pomažu ako perem kosu 2 put tjedno tj. perem ju svaki 4. dan, napomena od mog dermatologa je bila da sva ki mjesec promjenim šampon (jedan od tri koja sam nabrojao) i neću imat problema sa perutanjem niti masnim i svrbljivim vlasištem. I tako već 4 godine ide bez svraba
slamaskin is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2010., 02:21   #13
Bio sam vec kod dermatologa. I nista, samo mi je rekao da koristim blage sampone. Toliko o tome...
Ma najgore mi je dok spava, tada se uzasno puno svrbim. Mislim da je to zbog toga sto se znojim dok spavam, jer i prek dana dok radim nesto i oznojim se, uzasno me svrbi.
neobuzdan is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:53.