Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija > Psihokauč

Psihokauč Prozac Nation

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.02.2016., 23:05   #1
agresija

Samopouzdanje, karakter i sve ono lijepo što nam treba u životu, bez čega smo mutavci i slabići formira se u ranom djetinjstvu, pa kroz pubertet, adolescenciju do zrelih godina. Veliki dio nas prođe to lijepo putovanje odrastanja bez da su izradili sebe te dobili prijeko potrebno samopouzdanje kao temelj vlastite zrele ličnosti. Neki su tim putem padali, što zbog svog fizičkog, intelektualnog ili obiteljskog hendikepa u vidu pretjerane zaštićenosti ili malteretiranja ili jednostavno nisu imali sreće. Tokom svog odrastanja kao što sam naveo prolazili smo kroz određene faze. U tim fazama imali smo različite načine komunikacije s okolinom. Dolazili smo do riječi naravno uz pomoć agresije, verbalne i fizičke bez bilo kakve zadrške. Kasnije kroz život izbrusili smo svoju komunikciju i upakirali ju u društvene norme. Što je s onima koji u ranijim fazama nisu koristili agresiju bilo koje vrste da bi se izborili za svoje ja u svojoj glavi?? Moj odgovor s obzirom na sve navedene bio bi jednostavan. Ako želimo izraditi samopouzdanje ono bazično osnovno jako samopozdanje moramo se "vratiti na početak". Ponašat se ko mala djeca ne doživljavat nikoga staviti prste u uši i vkat tralalalalalal. A ako nam se da opaliti prvog do nas šakom ili zekom tek toliko da mu pokažemo da smo jači i da to možemo. Naravno karikiram. Što mislite jesu li bahatost i agresija bilo koje vrste dobar put u samorazvoju? oVaj moj pristup naravno ne oslanja se na nikakav moral tako da me takve rasprave ne zanimaju već na ono u što vjerujem a to su zakoni prirode.
mandrakk25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2016., 11:54   #2
Quote:
mandrakk25 kaže: Pogledaj post
Što mislite jesu li bahatost i agresija bilo koje vrste dobar put u samorazvoju?
ne. ali su svakako dobre kočnice na tom putu.
__________________
Kad si sretan lupi glavom ti o dlan.
Azz is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2016., 13:51   #3
Da ovdje razlučimo dvije stvari:
1. da li ne znaš izraziti agresivnost i izboriti se za sebe
2. Ili znaš ali ti još uvijek nije dosta jer misliš da su drugi tu kako bi udovoljavali tvojim potrebama..

Na prvu točku odgovor je jednostavan, takvi ljudi nisu naučili staviti dlanove na uši i i vikati blablabla, zapravo oni se toga boje, to je za njih ravno gubitku sebe, kraju svijeta, zapravo oni reziru takvo ponašanje u drugima iako znaju da bi možda trebali biti kao drugi i da drugi bolje prolaze u životu, zanimljiv je svakako taj obrambeni stav rema vlastitom sustavu vrijednosti koji traži da se održi na životu i stalno ti šapuće na uho.. moraš biti dobar, moraš slušati, moraš tolerirati i ugađati, moraš šutiti i pregristi..
Reći ne, dosta, ne želim, želim, biti ljut i agresivan je nekim ljudima zaista jako jako težak zadatak...ako se i izraze učinit će to u jako kontroliranim uvjetima i u jako doziranoj količini..

Točka druga obuhvaća bahate ljude koji ne prežu ni pred čim da udovolje svojim ciljevima. Ako se osjeća loše narcis ili psihopat će jednostavno povrijediti druge, on ima potrebu demonstrirati moć i agresiju istresti na druge ljude, njemu drugi ljudi služe kao rezerva energije odakle crpi snagu, bez toga bi bili bezvrijedni jer vlastitu vrijednost o sebi nemaju..

Sredina je zadovoljna sobom i zna da vrijedi prema tome nema potrebe za dokazivanjem niti za susprezanjem ljutnje, radi se o ljubavi, simbiozi, izražaju, prihvaćanju i prilagodbi prema sebi i drugima...
__________________
Daj Mare pizde....
radical change is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2016., 13:52   #4
,,,
__________________
Daj Mare pizde....
radical change is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2016., 12:49   #5
Bahatost je ustvari lažno samopouzdanje.Jednom kada raskrinkamo bahatog,on je sama ljuštura.Naravno,ako je spreman učiti,za njega ima spasa.U protivnom ta ista ljuštura će pred drugim ljudima također glumiti bahatog...Unedogled.
__________________
Svatko nosi svoj teret...Moj teret su moje misli, pune samih pokušaja - E.Delamare-Enniskillen
Eska Konrad is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2016., 14:44   #6
Bahatost je pretjerana agresiva. Agresiva ti apsolutno može pomoći na putu do unutarnjeg mira, isključivo kao prvi korak.
executable is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2016., 18:07   #7
slažem se s radicalom
ovi pod točkom 1 obično biraju tzv pasivnu agresiju koja može bit isto jako agresivna
__________________
Pakao, to su drugi.
JustForFun is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2016., 14:37   #8
ne znan jel agresija nuzno losa.
ne znan ni jel to crta karaktera,ja se cesto ulovin da odgovorin malo temperamentnije,al ugl na stvari koje drzin nebulozama uopce za pitat,i to cesce clanovima obitelji,ili pak onima koji i sami meni tako odgovaraju.

moj sef npr,je jedina osoba koju san upoznala koja u 90% slucajeva daje takve odgovore,sta god da pitas on ne zna reci kulturno i dati direktan odgovor,nego je uvik sprdnje u kojen mi ispadamo svi nesposobni i ne znamo nista -.-
no moran reci i da se mi cesto nasmijemo na to,al,ono bas svi,jer on to upakira da ne mos ostat mrtav ozbiljan.

ne znan. ako ti neko odbrusi,ako te vridja,kako reagirati? ja reagiran ili iston mjeron ili ignoriran,ovisno o situaciji i osobi. sefa ne ignoriran vec mu vratin iston mjeron,cisto da ne bude da samo on ima tu privilegiju da nas jebe u mozak.

mene neki ljudi znaju doziviti bahaton i arogantnon,ali koliko san ja primijetila,to su ugl oni koji ocekuju pokornost,ili kod muskih ko ih otpilis odma te ubace u kos digla nos do neba.

mislin da i te naizgled negativne stvari triba znati okreniti u svoju korist.
__________________
Sono fuori di testa,ma diverso da loro
alexamona is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:38.