Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Školarci i adolescenti

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.05.2007., 16:34   #21
...a dobra ideja je i otvaranje nekakve dječje štednje,ali nisam se na to odlučila jer su joj se roditelji već pobrinuli za to...
...misli najprije šta će razveseliti dijete,a ujedno ostati i kao nekakva uspomena,a ne šta je običaj...
__________________
trebam novo telo
gica is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2007., 12:56   #22
Ne znam ,možda nisam u pravu ali imama dojam da se i oko krizmi i oko pričesti jako pretjeruje.Počevši od okupljanja rodbine i prijatelja po skupim restoranima pa nadalje.Gdje je nestao topli,obiteljski štimung,skromnost i jednostavni pokloni?!Nedavno sam bila na pričesti malom bratiću.I ne znam imam dojam da sam fulala s poklonom i baš mi je bilo neugodno.Glupo ti je jer te svi gledaju kao posljednje smeće.Poklon je bio 300 kuna.Drugi gosti su ostavljali košare sa slatkišima i kovertom sa 100 eura.Meni je to zaista puno.Čovjek se glupo osjeća jer te doslovce prisljavaju na nešto što ne odgovara niti tvojim moralnim načelima niti financijskijm prilikama.
Luena is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2007., 13:44   #23
i moj je poklon bio 300 kn - mp3 player. sasvim dovoljno, po mom misljenju, s tim da se roditelji slazu s tim tehnickim spravicama.

mala je sama zakljucila da jos nije iznosila svo zlato s krstenja, tuka
__________________
Najopasnija hrana je torta. Svadbena.
Jedini poraz koji sam doživio u životu...nisam uspio sjebat škuribandu. (walter, 2010.)
putnica is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2007., 15:31   #24
eh , klanjanje zlatnom teletu je tako ... prikladno

svaka cast , vjernici
ZgSash is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2007., 16:52   #25
ne znam odnosi li se ovo na moj post, ali svakako osjecam potrebu napisati sto stoji iza mp3 uredjaja:

dakle kao krsna kuma djetetu bila sam s njom na misi, ispovijedi, tumacila sto, kako, kad i zasto, isprobavala haljinicu i vjencic, trcala u crkvu uplatiti duzni iznos jer mama nije stigla, pomagala u ucenju molitvi, tjesila dijete, jer ju je bilo strah hoce li smjeti na pricest ako ne nauci sve potrebno u tjedan dana (vjerovanje, ocenas, zdravomarijo, slavaocu, duso kristova, zdravo kraljice, pripremu za pricest, pokajnicku molitvu), fotografirala u crkvi i poslije, raspodijelila fotke uzvanicima kojih je bilo ukupno 24-najuza obitelj.

pila i jela

dakle, uz sve to krajnju manifestaciju u obliku mp3 uredjaja smatram apsolutno prikladnom.
__________________
Najopasnija hrana je torta. Svadbena.
Jedini poraz koji sam doživio u životu...nisam uspio sjebat škuribandu. (walter, 2010.)
putnica is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2007., 14:09   #26
Ja sam bio na prvoj pricesti neki dan kod sogorice i nije bio problem oko poklona. Poklonili smo 100 kn, ali je problem bio sto sa kamerom nisam snimao misu. A jesu ludi, ne možeš im objasniti da mi klamera nije ispravna
vikend ratnik is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2007., 10:52   #27
lančić s križićem, narukvicu
nina g is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2007., 18:28   #28
Moj se klinac pričestio prije 2 tjedna,gostiju je bilo minimum,uža rodbina +krsni kumovi.Dobio je mp4 od kumova,od ostalih uglavnom knjige koje je odmah zgrabio i počeo čitati.
__________________
Kako mi je sladak.Presladak.
mujsapujsa is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2007., 18:54   #29
Ja sam za pricest decku od 10 godina poklonila sat i ispao je pun pogodak. Zgodan poklon koji je i vrijedan, i ostaje a i koristi se.Dobio je tom prilikom krizeva masu i zlata ali to ionako klinci ne nose a sat je odmah stavio na ruku, bio mu je cool i "muski".
Mogao ga je zamijeniti (a nije) ,narukvica se tkdj. po zelji moze mijenjati a cijena je bila prihvatljiva+ garancija. Kupljen u jednom ducanu u importanama po prihvatljivoj cijeni.
Mil@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2008., 08:38   #30
O kojem satu se radi i koja je bila cijena ako se smije znati? Ja sad imam isti problem, moram kupiti poklon dječaku za prvu pričest kojemu sam bila krsna kuma.
anya is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2008., 09:52   #31
ja sam nečaku kupila bicikl (500 kuna) i bio je oduševljen. i tortu..
BUBEK is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2008., 20:25   #32
svaka vama čast, ali poklanjati mp3, satove, mobitele i ostala čuda smatram apsolutno neprikladnim za sakrament pričesti i krizme

sjetim se, kao stari metalac, jedne pjesme od grupe kreator - "material world paranoia"..

bog van da zdravlja i pameti
anthrax is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2008., 13:05   #33
Samo da se zahvalim za ideju za Swatch sat. Mi smo jutros bezidejni sjedili... jer nekako mi je bedasto dati novce... a to je kao suprug već odlučio. A onda smo otišli na kavicu u centar, prošetali do Lovačkog roga i pao je jedan krasan sat za nećaka! Super!
Svea is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2008., 09:58   #34
Klinac ima pričest u nedjelju - obzirom da već ima i Ilustriranu Bibliju za mlade a voli i stripove (guta i Zagora i Velikog Bleka) - mislim da ćemo ga usrećit s kombinacijom - Biblija u stripu. Već se znalo desiti da ga pošljem u knjižnicu po lektiru, a on se doma vrati s par svezaka Biblije u stripu
__________________
Never underestimate the power of stupid people in large groups!
mama Dalton is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2008., 14:51   #35
moj nećak je imao nekidan pričest i redom je dobovao kuverte--dijete ima sve--pa nek si kupo šta mu triba i plati tečaj engl. ili gitare u dogovoru sa roditeljima

ja sam mu dala 200 kn i 4 vrste kolačića i pomagala servirati 50 gostiju

i sve bi to bilo o.k. da mog sina to ne čeka za 20-tak dana

dijetetu mi ništa ne fali,ali se nebi ljutila da dobije koju kunu za nove naočale (za vid) i nove gume za bicikl
__________________
I onda ?????
jupi is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2009., 22:50   #36
Sada su se mobiteli počeli i za pričesti kupovati???
Nije li to ipak malo previše?
Ja mislim da bi neki ne preskupi sat, neki privjesak evenutalno ili par sto kuna umjesto sata bili sasvim dovoljna poklon.
ana.m is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2009., 08:40   #37
Vidim da je jučer stara tema podignuta, pa evo ako kome trebaju još savjeta, i mi to sve prošli par puta.

Sve ovisi do koje sume se ide, koji su uvijeti kod njih, pa ću nabrojati neke poklone koje smatram dobrodošle za curice, a može neke i za dečkiće.

Ako se ide do neke sumice oko 100 kn (ja volim dati poklon umjesto novaca)

- curice vole spomenare
- uz to dobro dođe i neki lijep i veseli novčanik + može i ruksakić ili nešto takvoga za curice, a za dečke, neki muški s nekim grbom nogom. kluba ili sl.

- razno razni blokići za pisanje

Od 100-200kn
- ruksak za školu (za iduću god.) (ja našla Nike po 110 kn, bio na sniženju, uzela sam 2 za svoje, jedan je 6.r., a drugi će još imat torbu, pa tamo negdje oko 3.r. će dobit taj ruksak)

nešto ovakvog ili ovakvog ili pak s nekakvim šarenim i veselim motivima (po ukusu)

- za dečka, možda neki nogometni dresić (makar su jako skupi, možda neku kopiju)
recimo moj srednji, ovo je njegov san ništa mu drugo netreba, Torres i samo on, ima kopiju (mislim one dječji dresići) i ne skida dolje.

- ako imaju uvijete i vole životinje i ovo je pun pogodak. (i mi imamo dvoje, takvog i ljubičastog, da ne kažem da svi sline za njima, i svi koji dođu k nama)

evo, toliko od mene, ponestaje mi inspiracija .
Lindy2008 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2009., 21:20   #38
Nemam djece, ali imam familije, kumova, prijateljica s djecom...smatram da treba pokloniti nešto što simbolizira veličinu tog dana i da dijete ima uspomenu za cijeli život. Sva ta tehnika, ruksaci i roba su potrošna prolazna stvar. Od svojih baka i mame sam uvijek dobilaval zlato i frkala nosom kaj nisu igračke ili neka fensi-šmensi robica i školski pribor. Danas mi je jako drago što imam uspomene na velike dane u mojem životu od bakica koje više nisu samnom. A za krizmu 1986. godine sam više od ičega željela kazić i kad me je moja kuma pitala što želim mama je rekla da joj kažem da poklon nije bitan nego čin sakramenta. Sve sam se nadala da ću taj dan dobiti kazić i kad sam vidjela kutiju Zlatarne Celje pao mi je mrak na oči...a danas imam debelu ogrlicu i narukvicu, dok bi kazić odavno bio u smeću.
Sun_Flower is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2009., 22:46   #39
Moje dijete je imalo nedavno krizmu i dobila je darove koje obilježavaju taj skrament-srebrenjak s papom ,narukvicu-krunicu od swarovski kristalića,ogrlicu sa križićem od swarovskog kristala,prekrasno opremljenu bibliju,stilizirani svjecnjak-sveta obitelj i knjige sa duhovnom tematikom.Ona se svemu iskreno obradovala ali ipak se najviše veseli putu u Gardaland sa kumom.
Rudolfa is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2009., 14:40   #40
mi za sat vremena idemo na krizmu mm-e sestrične,
jutros sam otišla u verbum i htjela joj kupiti bibliju za mlade,ali to će dobiti od bake,pa sam sam joj kupilasva tri djela knjigeKRISTINA, LAVRANSOVA KĆI koje je željela,i ispalo me me 260 kn, k tome sam još priložila ovu knjigicu i buketić roznih ruža..smatram da je to super poklon,primjeren za tak nekaj...

znam da će od teta i kuma dobiti nakit,
ali recimo,ja sam joj htjela kupiti biserne naušnice
ali mi je ipak premlada za to,biseri se moraju nositi,
oni se obnavljaju na koži a znam da ih ne bi nosila barem do mature
__________________
I want to hug you and squeeze you into itty bitty pieces ♥
Br2B is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:17.