Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Magija i mistika

Magija i mistika Od parapsihologije do metafizike

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.09.2022., 15:16   #1
Vjerujete li u prokletstva?

Da li vjerujete da nečiji poslovni, ljubavni, obiteljski (...) život može biti pod utjecajem neke negativne energije?
Kad nekoga prati peh već godinama, a znate da ne čini ništa krivo i, štoviše, radi na sebi i trudi se biti što bolji, ali je taj peh neobjašnjiv? Je li moguće da je to samo slučajnost? Ako nije, kome se obratiti?
Ima li tko kakvih iskustava?
Blacha is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2022., 17:32   #2
Quote:
Blacha kaže: Pogledaj post
Da li vjerujete da nečiji poslovni, ljubavni, obiteljski (...) život može biti pod utjecajem neke negativne energije?
Kad nekoga prati peh već godinama, a znate da ne čini ništa krivo i, štoviše, radi na sebi i trudi se biti što bolji, ali je taj peh neobjašnjiv?..
Vanjski svijet je odraz unutarnjeg stanja svijesti. On nam služi kao zrcalo da lakše vidimo u kojem smjeru želimo poboljšanja u vlastitoj svijesti.
Inače, ne mora biti da si u ovom životu učinio to što sada procesuiraš, može biti karma iz prošlih života, pa i karma koju odrađuješ za obitelj ili širu zajednicu.
Kada karma bude pročišćena, odrađena, ili lekcija naučena i riješena na dovoljnoj razini, neće se više javljati.
Više razine su uvijek one s više ljubavi, više suosjećanja, prijateljstva, igre i slično.
Negativna energija je proizvod vlastite svijesti.
S više uloženog truda i koncentracije u stalno praćenje trenutnih stanja vlastite svijesti, uz neizbježno uočavanje stanja i energija u okolini (koja zrcale naša stanja) postajemo svjesniji i možemo poboljšati kvalitetu te energije koju držimo u sebi i emitiramo u okolinu.
U prvom redu više ljubavi prema samom sebi, i onda to možemo dalje širiti na kreaciju svijeta koji stvaramo oko sebe, na sve.
Stanje svijesti s više ljubavi stvara takav vanjski svijet. Nema otkuda nastati nego iz naše svijesti. To imamo pod punom kontrolom.
LLSkylights is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2022., 10:07   #3
Pa obrati samo pažnju na one japanske filmove tipa Krug (Ringu)... neće biti da su te stvari samo za taj njihov region - ima tu nešto gde se ceo svet može povezati.

Film kao što je Noroi: https://www.imdb.com/title/tt0930083/
- takvu nekakvu uverljivu atmosferu ima... mora da tu ima nešto.
BoleroT is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.12.2022., 04:03   #4
Svi smo mi konektirani i spleteni s istom energijom prozetom cijelim svemirom.
Samo toga nismo svijesni, mnogo puta kad ste se nekog sjetili to je bilo možda jer ste u podsvijesti osijetili njegove misli koje su se upravo sjetile vas. Jer za razliku od svijesti, podsvijest osijeca tu elektricnu energiju što sve veže
Telepatija bi trebala biti dio fizike koji modernu znanost ne zanima u novije doba.

Prokletstva bi spadala u ciljano slanje informacija kroz tu energiju
Tehnički moguće ali praktički, vjerujem da su ljudi sposobni za takvog nesta izumrli
UsernameX is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2023., 13:00   #5
Quote:
UsernameX kaže: Pogledaj post
mnogo puta kad ste se nekog sjetili to je bilo možda jer ste u podsvijesti osijetili njegove misli koje su se upravo sjetile vas.

Prokletstva bi spadala u ciljano slanje informacija kroz tu energiju
Tehnički moguće ali praktički, vjerujem da su ljudi sposobni za takvog nesta izumrli
Sa boldanim se ne bih složio.
Zašto bi se netko koga sam poznavao, jedva poznavao mislio na mene...?

Vjerujem jedino u pozitivnu i negativnu energiju kojom smo svi mi ispunjeni.
-.Toni.- is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2024., 02:43   #6
@OP

ja sam takav pehist
netko meni blizak iz familije je takodjer takav pehist
u biti nicim izazvano ali cijeli zivot nam je "pod crnim oblakom"

no sve u svemu, znanstvena cinjenica je da postoje sile / energije koje mi ne vidimo ali dozivljavamo
sad dali ce osoba to strpati pod religiju, spiritualnost ili znanost ...

a koje je rjesenje, mislim da ga nema ... bar ne s ove strane zivota
__________________
Grab the sword and fight the Horde !
Kukulkan is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2024., 22:20   #7
vjerujem, vjerujem da sam prokleta, no ne zna tko me prokleo

sumnjam na jedan događaj iz ranog djetinjstva kad sam nesvjeno sudjelovala u jednom ritualu sa krumpirom
igrala sam se sa starijom djecom i tražili su me da skinem gaće, a skinuo je iste i taj malo stariji dečko i izvadio je svoj mini ponos i kroz maglu mi prolazi taj krumpir koji su bacali između ostali klinci
netko nas je vidio od starijih i rekao što to radite i odvukao me, imala sam možda pet godina tada i ništa nisam naravno razumjela

sada razmišljam jel to bilo tada bačeno prokletstvo na mene jer nikakvu dulju vezu u životu nisam imala, a vodi i neuspjehe na poslovnom planu, raspadaju mi se prijateljstva, pa smrti i bolesti u obitelji...
pattie_boyd is offline  
Odgovori s citatom
Old Jučer, 05:44   #8
Quote:
pattie_boyd kaže: Pogledaj post
vjerujem, vjerujem da sam prokleta, no ne zna tko me prokleo
...
sada razmišljam jel to bilo tada bačeno prokletstvo na mene jer nikakvu dulju vezu u životu nisam imala, a vodi i neuspjehe na poslovnom planu, raspadaju mi se prijateljstva, pa smrti i bolesti u obitelji...
Da, prokleta si i tada je bačeno prokletstvo na tebe. I ne samo tada. Proklinjana si više puta kroz život, a i sama si to učinila u ovom tekstu. Vjerojatno još mnogo puta kroz sugestije drugih, i kada si to prihvatila jer su te tako programirali nastavila si proklinjati sama sebe kroz ovakve misli, govor i tekstove, uz nastavak takve "pomoći" i programiranja drugih i sustava.
To je izgleda jedna od tvojih velikih životnih lekcija. I sada je došlo vrijeme da to izliječiš i pročistiš i kreneš na bolje, jer sada si spremna za to.
To sjećanje iz djetinjstva te prati i sada ga se sjećaš jer je potrebno da to stanje svijesti, tu krivicu i negativne osjećaje dobro osjetiš, da se dobro sjećaš kakvi su, i da nađeš snage da si oprostiš, sve, i sebi i drugima, i nastaviš na višoj razini svijesti, bez ikakve krivice u sebi i prema drugima. Da naučiš voljeti samu sebe, da prihvatiš ljubav i prihvatiš svoju vrijednost. Da prihvatiš da si vrijedna i dostojna ljubavi, što apsolutno jesi. Da si dozvoliš ljubav i sreću.
To si ti sama moraš dozvoliti.
Jer tvoje su kletve prema sebi najteže kletve. Kletve drugih su slabe u odnosu na tebe, i mogu djelovati samo ako ih ti sama prihvatiš i dozvoliš, što je u djetinjstvu lako programirati, a kao odrasli kroz životna iskustva steknemo više snage i sigurnosti u sebe i onda te tuđe sugestije napokon odbaciti. One su slabe i nebitne. Bitno je da ti ojačaš i imaš povjerenja u sebe. To ti je životna lekcija i životni ispit, i kada ga položiš bit ćeš bolja osoba, prema sebi i drugima, i bit će ti puno bolje u životu. A sada si spremna za taj ispit.
LLSkylights is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:42.