Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kozmetika

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.12.2007., 18:21   #41
Quote:
plocnik kaže: Pogledaj post
I neznam kako da prestanem gristi nokte???jel zna netko kako prestati gristi nokte (nemogu da ih grizem), kada se idem naci npr. sa curom kada mi vidi nokte i pita, neznam sta da kazem....jel ima nesta protiv grizenja nokta???
Pa kazi sebi da neces vise da grizes. Tako sam ja jednog jutra sebi rekla i posle tri nedelje...
BraveGirl is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2007., 18:29   #42
Kod mene je bit sto mi uopce nije gust gristi nokte onak odvratno mi je to,ali je bit sto kad sam puno nervozna stalno su mi po ustima i onda ako cackam onaj mali dio pri kraju se kao ocijepi i onda mi kao da vise nije gust nego grickalicom odrezem i ajmo nanovo.To mi vec ide na zivce a sto je najgore kako rastem postaju kriticni i onda se to kasnije ne moze vratiti na staro.
Nevjerna is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2007., 18:30   #43
Quote:
nevjerna vtm kaže: Pogledaj post
Kod mene je bit sto mi uopce nije gust gristi nokte onak odvratno mi je to,ali je bit sto kad sam puno nervozna stalno su mi po ustima i onda ako cackam onaj mali dio pri kraju se kao ocijepi i onda mi kao da vise nije gust nego grickalicom odrezem i ajmo nanovo.To mi vec ide na zivce a sto je najgore kako rastem postaju kriticni i onda se to kasnije ne moze vratiti na staro.
Pa stavljaj onaj lak za nokte sto ima odvratan ukus.
BraveGirl is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2007., 18:33   #44
Quote:
BraveGirl kaže: Pogledaj post
Pa stavljaj onaj lak za nokte sto ima odvratan ukus.
Ma meni kad su neko vrijeme lijepi nokti npr po ljetu onda fino nalakiram i kad ih vidim tako lijepe onda popustim i zao mi ih je dirat,ali kad su u pitanju neke stvari oko kojih sam bas zivcana onda me nis ne moze zaustaviti.
Nevjerna is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2008., 01:55   #45
meni je ovo ljeto bilo dosta griženja,jednom zasvagda..
rekla sam neću više i od tog dana rastu..
naravno, bilo je malih kriza, al nikad kao prije...
sad mogu reć da imam prekrasne nokte, kao french iako lakiram samo bezbojnim lakom..
uff da sam prije znala da mogu bit tak lijepi, nikad ne bi ni počela
najbolji osjećaj je kad znam da su lijepi pa se u tramvaju primim za neku štengu da drugi gledaju..al to već prelazi u ekstreme
al što mogu kad sam ponosna na sebe
dea93 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2008., 22:58   #46
snaga volja...hm da volje iman...tija bi prestat gristi al moj problem ja tej sta ih nesvjesno grizam...npr gledan utakmicu i ... ruka je naravno u ustima ikad to svatim za moj nokat je prekasno...
trouble_maker is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2008., 21:22   #47
Quote:
trouble_maker kaže: Pogledaj post
snaga volja...hm da volje iman...tija bi prestat gristi al moj problem ja tej sta ih nesvjesno grizam...npr gledan utakmicu i ... ruka je naravno u ustima ikad to svatim za moj nokat je prekasno...
E bas tako!
 
Odgovori s citatom
Old 13.01.2008., 00:49   #48
Pozdrav

Sad imam 30 god. Grizao sam nokte od kad znam za sebe. Prestao sam ali trebalo mi je eto tolko ...30 god. dok nisam shvatio zašto grizem nokte...

Kad shvatimo zašto grizemo sve postaje jednostavno...

Ja sam se bacio u duhovne vode i tako djelomično prestao..ali tu je bio još onaj vrag u meni...

Izvanjski se može prestat lako..ajmo reć...al onda pošto nisi otkrio vraga u sebi lako se prebaciš na neku drugu vrstu ovisnost kao što osoba koja prestane pušit može počet previše jesti...

Griženje nokti = potisnuti bijes


Grizemo nokte zbog potisnutog bijesa...to je činjenica...jednostavno smo ljuti i od malena nam nisu dozvoljavali da se ljutimo što je najprirodnije kod male djece. Zanimljivo je to što mnogi potiskuju bijes i emocije ali na različite načine odražavaju simptome tog potiskivanja...netko muca, netko previše jede, netko ima tikove, netko ima čir, ...itd. Vjerujem da su mnoge bolesti nastale zbog potiskivanja bijesa.

Ono što treba učinit je isprazniti se i za to treba 1-2 ili više mjeseci....
Ono što ja smatram da je ključno kod nastajanja bijesa u nama je odnos naših roditelja prema nama u dijetinjstvu pa i sada. Mnogi brane svoje roditelje i ne mogu razumijeti ovo o čemu pišem...ali činjenica je da i oni imaju u sebi potisnuti bijes samo se očitovao na različiti način...
Na nama je da ga otkrijemo i izrazimo...

Bijes je odličan....
To nije ništa loše......
Pa makar to bili i roditelji...usmjerite bijes prema van , a ne prema sebi.
Kanalizitrajte tu energiju...
Budite strpljivi....
Ljutnja je nešto sasvim prirodno...
Kao što je i zadovoljstvo nešto sasvim prirodno...tako i bijes


Kad se nađete u trenutku kad vam je prst u ustima....
Sjetite se da ste bijesni...da ste ljuti i da je u redu biti bijesan...Ne trebate osjećati krivnju ako se naljutite na bilo koga...to je prirodno.

U onom trenutku kada grizete nokat tada ste bijesni...
Ono što trebate sebi priznati je da ste bijesni na svoje roditelje...od tuda sve počinje..., a pošto vam je bilo zabranjeno naljutiti se na njih počeli ste tu emociju potiskivati i ona se gomilala u vama..Ono što potiskujemo to nas prati na svakom koraku....ali umjesto da se prirodno naljutite na roditelje i okolinu vi mislite da je to nešto loše i imate osjećaj krivnje ako emocija takve vrste izađe iz vas... Tako vas bijes pošto je potisnut i spremljen prati cijelo vrijeme i pokušavamo se isprazniti tako što sebe grizemo.


GRIŽENJE NOKTIJU JE BIJES, A BIJES JE NORMALNA STVAR...

Dalo bi se o tome dosta pisat
Ako se netko ne slaže s ovim nije bitno...
Ovo sam napisao u dobroj namjeri...

Ako neko želi može mi se javit preko privatnih poruka...

Pozdrav bjesnići i neka bijes izađe iz vas

Sretno
Noa123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2008., 00:53   #49
Quote:
dea93 kaže: Pogledaj post
najbolji osjećaj je kad znam da su lijepi pa se u tramvaju primim za neku štengu da drugi gledaju..al to već prelazi u ekstreme
Istina
I ja sam takva .Mah bolje i ispasti malo umišljen nego hodati sa izgriženim noktima
Nevjerna is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2008., 19:16   #50
Nokte grizem od kad znam za sebe. Rašpica mi je najvažniji rekvizit, tako da poravnam kad odgrizem. Nikad nisam grizla do korjena (tako se tješim). Imam mekane nokte. Probat ću preporučene preparate. I znam da sam potisnula neke osjećaje (bijes? ljutnju?). Nažalost, osim griženja noktiju tu je i čupanje kose. To sam uspjela prestati samo jednom. Teže se toga riješiti (a gora je navika).
Baš bih si mogla malo zrašpat nokte
dubac is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2008., 20:42   #51
Quote:
Lilit kaže: Pogledaj post
i ja sam bivsa grizacica
Ja sam polubivša grizačica pošto nemam baš jak karakter pa sam prestajala postepeno, doslovce prst po prst, sad još povremeno gricnem nokat na palcu lijeve ruke!

Ima to veze sa psihom, malo više aktivnosti, opuštanja i vitamina i bit će sve OK!
GiRL is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2008., 22:08   #52
Quote:
nevjerna vtm kaže: Pogledaj post
Istina
I ja sam takva .Mah bolje i ispasti malo umišljen nego hodati sa izgriženim noktima
sad nabijamo komplekse grizačima
dea93 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2008., 22:11   #53
Quote:
dea93 kaže: Pogledaj post
sad nabijamo komplekse grizačima
Ne mi im dajemo dodatni poticaj da prestanu
Nevjerna is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2008., 22:23   #54
kad sam na moru, nokti sami narastu, ni ne skuzim
al kad se vratim, čim dode prva prava kriza, izgrizem ih svjesno i namjerno,
mozda sam u proslom zivotu bila zec
sweet caramel is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2008., 22:45   #55
akril za grižene nokte

Najbolji način za odvikavanje od grickanja noktiju, ili umjetne nokte gelom, ili samo akrilom bez produžetaka, stavljaju i muškarcima, super je efikasno, vani je sasvim normalno da muškarac uđe u nail studio i traži tu uslugu.
sunco-kret is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2008., 16:48   #56
Quote:
sunco-kret kaže: Pogledaj post
Najbolji način za odvikavanje od grickanja noktiju, ili umjetne nokte gelom, ili samo akrilom bez produžetaka, stavljaju i muškarcima, super je efikasno, vani je sasvim normalno da muškarac uđe u nail studio i traži tu uslugu.
to sam i ja mislila ali poslije 3x bačenih novaca jer sam ih ja uredno nakon 2 dana izgrizla i odljepila odustala sam,sad ču probat s akupunkturom.
sabi is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2008., 02:16   #57
Quote:
sabi kaže: Pogledaj post
to sam i ja mislila ali poslije 3x bačenih novaca jer sam ih ja uredno nakon 2 dana izgrizla i odljepila odustala sam,sad ču probat s akupunkturom.
sa gelom ili akrilom?
sunco-kret is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2008., 10:15   #58
Quote:
sunco-kret kaže: Pogledaj post
sa gelom ili akrilom?
ja sam baš ugrađivala nokte i gelirala i bila sam oduševljena cura je odlično napravila i ta divota me držala dva tjedna ali su onda živci napravili svoje još se cura u salonu čudila kako sam ja to ne odgrizla nego odljepila....
poslije toga sam probala još dva puta ugraditi ali kad sam i te uništila odustala sam da imam para možda bi i išla svaka dva tjedna na novo ugrađivanje ali i ovako su me svi čudno gledali

kako ste se vi uspjeli riješiti te ovisnosti?
sabi is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2008., 10:34   #59
A snaga volje jednostavno,ja uspijem izdržati,samo zato što me vodi misao "Nev ako nastaviš imat ćeš fuj nokte koji će se i tebi samoj gaditi a ne drugima!".ILi jednostavno kad se uhvatiš da grizeš kao što je neko ranije rekao lupi sebi šamarčinu i poslije nekog vremena neće ti biti zabavno
Nevjerna is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2008., 20:35   #60
Uf, ja sam isto jedna od onih koja je nekad grizla nokte i stvarno, probala sam i Boga i vraga i niš mi nije pomagalo. I tada sam prestala gristi sama od sebe. Nemam pojma što ni kako - ali prestala sam.

Evo, baš sad su mi dosta narasli, mrvicu preko jagodica i to mi je super. Prirodno imam dosta bijele nokte pa me mnogi pitaju da li je to french Jedino što mi s vremena na vrijeme budu dosta slabi pa pucaju, i onda ih skroz odrežem ali eto, nekako brzo rastu tako da stalno idemo u krug.

Sad mi je dobar period.
__________________
x
Elektra is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:05.