Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Banke, osiguranja, krediti

Banke, osiguranja, krediti Ja ne radim za novac. Ja radim za kamatu.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.01.2011., 13:51   #401
koji lopovi, znaci vise nigdje ne mozes uplatit policu bez provizije, kud sam nezaposlen sa fakultetom i uplacujem to tud jos moram i proviziju placat, sramota!
castor8 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2011., 14:14   #402
Otvori trajni nalog, tako se plaća bez provizije.
boky1979 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2011., 16:38   #403
imam jedno pitanje ako tko zna odgovor!!!!!!vanredni sam student ali prije dvije godine bila sam redoviti...zbog nekih drugih problema nisam previše vodila računa o zdravstvenom osiguranju!znam da sam trebala odjavit pa prijavit ali nisam,u međuvremenu poslali su mi novu iskaznicu F 123-navodno ta iskaznica je za nezaposlene osobe.Jer ako ne doneseš potvrdu o redovitom školovanju oni te sami stave kao nezaposlenu osobu!!mene zanima dali tko zna kakva je to iskazni ca F 123 i da li se mogu s njom služit jer u međuvremenu nisam bila kod doktora???
sanjak98765 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2011., 02:10   #404
Imaš ovdje nešto o tome pa pročitaj... https://www.forum.hr/showthread.php?t=311556&page=27
boky1979 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2011., 10:11   #405
sklopio sam ugovor o dopunskom zdravstvenom osiguranju, koje mi je pocelo teci 14.1., platio sam kvartalno prvu ratu police, tako da mi sljedece dospijece pada 14.4., naime odlucio sam se na placanje jer imam nekih zdravstvenih problema i nisam zelio bit neosiguran.
pocetkom 4. mjeseca moji idu vadit iskaznice dopunskog na teret drzavnog proracuna i na koju i ja imam pravo jer sam nezaposlen (i do prije godinu dana je bio isti status i dobio sam ju bez problema). imao sam neka sitna primanja, ali gleda se godisnji prosjek. moje pitanje je da li cu se ja po tocki 8. ugovora o dzo koja glasi:
osiguranje prestaje i prije isteka roka utvrdjenog policom i to u slucaju
2. gubitka/promjenom statusa osiguranika/osigurane osobe zavoda-danom gubitka odnosno promjene statusa,
moci prebaciti na osiguranje na teret drzavnog proracuna ako na njega imam pravo, eto unatoc tome sto ga trenutno placam?
castor8 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2011., 13:28   #406
dopunsko hzzo

Poštovani
ako može pomoć,imam policu i karticu od hho dopunskog,dobio sam ih od 20 11 2009
do današnjeg dana nisam dobio niti jednu uplatnicu ili nekakav dopis.na iskaznici mi piše da osiguranje počinje od 20.11.2009 nema datuma do kada traje.
što mi je raditi ?
hvala na odgovoru
tonidado1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2011., 18:55   #407
Quote:
tonidado1 kaže: Pogledaj post
Poštovani
ako može pomoć,imam policu i karticu od hho dopunskog,dobio sam ih od 20 11 2009
do današnjeg dana nisam dobio niti jednu uplatnicu ili nekakav dopis.na iskaznici mi piše da osiguranje počinje od 20.11.2009 nema datuma do kada traje.
što mi je raditi ?
hvala na odgovoru
Uplatnice za dopunsko osiguranje se ne šalju, već uz iskaznicu ide dopis na kojem piše uplatni račun za premiju osiguranja. Ukoliko od tog datuma niste plaćali dopunsko, javite se hitno u HZZO da vam daju podatke za uplatu premije.
__________________
Post nubila Phoebus.
Zikomid is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2011., 21:12   #408
Čitam zakon o dopunskom zdravstvenom osiguranju:

Quote:
OSIGURANE OSOBE ZAVODA KOJE IMAJU PRAVO NA PLAĆANJE PREMIJE DOPUNSKOG ZDRAVSTVENOG OSIGURANJA NA TERET DRŽAVNOG PRORAČUNA

Pravo na plaćanje premije iz državnog proračuna ostvaruju:

1. osigurane osobe s invaliditetom koje imaju 100% oštećenja organizma, odnosno tjelesnog oštećenja prema posebnim propisima, osobe kod kojih je utvrđeno više vrsta oštećenja te osobe s tjelesnim ili mentalnim oštećenjem ili psihičkom bolešću zbog kojih ne mogu samostalno izvoditi aktivnosti primjerene životnoj dobi sukladno propisima o socijalnoj skrbi,
2. osigurane osobe darivatelje dijelova ljudskog tijela u svrhu liječenja,
3. osigurane osobe dobrovoljne davatelje krvi s više od 35 davanja (muškarci), odnosno s više od 25 davanja (žene),
4. osigurane osobe redovite učenike i studente starije od 18 godina,
5. osigurane osobe čiji ukupan prihod u prethodnoj kalendarskoj godini, iskazan po članu obitelji, mjesečno nije veći od 45,59% proračunske osnovice, a što u ovom momentu iznosi 1.516,32 kn (prihodovni cenzus), a za osiguranike - samce, ako im prihodovni cenzus u prethodnoj kalendarskoj godini nije veći od 58,31% proračunske osnovice tj. 1.939.39 kn.
Nije mi baš najjasnije ovo pod broj 2. Znaći li to da živući davatelji dijelova tijela mogu ostvariti pravo na plaćeno DZO ili je dovoljno biti registrirani dobrovoljni davatelj organa?

p.s. ispričavem se ako je već negdje na forumu odgovoreno, nisam pročitao.
__________________
Moj YouTube kanal Cars, bikes - track days, motorsport, sim racing and more.
sportiva is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2011., 21:38   #409
Quote:
sportiva kaže: Pogledaj post
Čitam zakon o dopunskom zdravstvenom osiguranju:



Nije mi baš najjasnije ovo pod broj 2. Znaći li to da živući davatelji dijelova tijela mogu ostvariti pravo na plaćeno DZO ili je dovoljno biti registrirani dobrovoljni davatelj organa?

p.s. ispričavem se ako je već negdje na forumu odgovoreno, nisam pročitao.
Osoba mora dati organ. Znači ne odnosi se na registrirane davatelje organa.
__________________
Post nubila Phoebus.
Zikomid is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2011., 22:05   #410
Quote:
Zikomid kaže: Pogledaj post
Osoba mora dati organ. Znači ne odnosi se na registrirane davatelje organa.
Bubreg za dopunsko osiguranje
Super je ta postepena privatizacija zdravstva.
TheSnowman is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2011., 12:11   #411
e ovako,otvorio sam dopunsko zdr. osiguranje prošle godine u 3.mjesecu.
nisam platio ni kune.dali sam sada maknut sa te liste ljudi koji imaju dopunsko?ako jesam,kako sada ako ga želim ponovo imati?,dali se moraju svi zaostaci od prošle godine platiti?

hvala
toma87 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2011., 12:27   #412
Quote:
smile4 kaže: Pogledaj post
zanima me optimalna polica dobrovoljnog zdravstvenog osiguranje - kod koje kuce* sto ukljucuje? sto u slucaju ako moras u bolnicu?i koliko kosta...cackam malo po netu ali mi sve nedovoljno receno...

trenutacno sam nezaposlena-placam si dopunsko osiguranje kod HZZO-a...ali pitam se cemu ponekad jer kod zubara moram cekat i kad sam narucena sat vremena..kod ginekologa i kod dr.opce prakse...uzas....sve gore vrijeme dolazi
ako si nezaposlena onda ne plačaš dopunsko nego imaš besplatno,a manje više svaka osiguravajuća kuća ima dodatno zdrastveno,al ako imaš više od 35-40 g je dosta skupo
__________________
“Dan prije smrti postat ću navijač Milana, tako će ih kada umrem biti jedan manje”.
MBosec is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2011., 20:37   #413
Quote:
MBosec kaže: Pogledaj post
ako si nezaposlena onda ne plačaš dopunsko nego imaš besplatno,a manje više svaka osiguravajuća kuća ima dodatno zdrastveno,al ako imaš više od 35-40 g je dosta skupo
Ne širi dezinformacije... Više nije besplatno.
ryell is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2011., 22:04   #414
Quote:
ryell kaže: Pogledaj post
Ne širi dezinformacije... Više nije besplatno.
A ta je onda ovo:

Pravo na plaćanje premije iz državnog proračuna ostvaruju učenici i studenti stariji od 18 godina, kao i osigurane osobe čiji ukupan prihod u prethodnoj kalendarskoj godini, iskazan po članu obitelji, mjesečno ne prelazi iznos od 1.516,32 kuna, odnosno iznimno za osiguranika umirovljenika - samca 1.939,39 kuna.
ivan x is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2011., 15:39   #415
Molim par informacija:

Ugovorila sam dz osiguranje početkom 2010, i platila svega dvije rate (zaboravila). U 12. mjesecu 2010. sam otkazala policu.

U Žajinoj danas pitam službenicu što mi je činiti, ona mi kaže da sam dužna oko 1000 kuna. Danas sam uplatila dio duga od 320 kuna. Sada dugujem još oko 700.

Pitanje:
Da li mogu tražiti povrat poreza na prvih šest mjeseci (budući da kasnim s uplatom)?

Da li mogu ugovoriti novu policu prije nego podmirim dug (od 1.03. počinjem raditi, pa ću se probati dogovoriti za trajni nalog preko firme)?
Mel1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2011., 22:14   #416
Quote:
Mel1 kaže: Pogledaj post
Molim par informacija:

Ugovorila sam dz osiguranje početkom 2010, i platila svega dvije rate (zaboravila). U 12. mjesecu 2010. sam otkazala policu.

U Žajinoj danas pitam službenicu što mi je činiti, ona mi kaže da sam dužna oko 1000 kuna. Danas sam uplatila dio duga od 320 kuna. Sada dugujem još oko 700.

Pitanje:
Da li mogu tražiti povrat poreza na prvih šest mjeseci (budući da kasnim s uplatom)?

Da li mogu ugovoriti novu policu prije nego podmirim dug (od 1.03. počinjem raditi, pa ću se probati dogovoriti za trajni nalog preko firme)?
NE!
JVC is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2011., 08:43   #417
Quote:
Mel1 kaže: Pogledaj post
Pitanje:
Da li mogu tražiti povrat poreza na prvih šest mjeseci (budući da kasnim s uplatom)?
Možeš tražiti povrat poreza za onaj iznos koji si uplatila. Znači, ako si uplatila 2 rate do 30. 6. 2010. tada možeš tražiti povrat za te dvije rate. Ako je to bila jedna rata, tada tražiš povrat za jednu ratu. Ako do 30. 6. 2010. nisi uplatila ništa, ne možeš tražiti povrat poreza.

Imam pitanje: Trenutno imam besplatno dopunsko po onom starom zakonu koji me nije zakačio da nezaposleni plaćaju. Međutim, uskoro će proći godinu dana od toga kad sam napravila to dopunsko pa me zanima produžuje li se to automatski u sustavu ili moram nekakve papire i potvrde predavati i tražiti da se produži polica? Ako se to automatski produžuje, kako ću znati kada trebam početi plaćati dopunsko (jer po novom moram plaćati 80 kuna) i na koji račun i sve ostalo?

Zadnje uređivanje Orleanska I. : 23.02.2011. at 08:52.
Orleanska I. is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2011., 09:52   #418
Hvala na brzim odgovorima
Mel1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2011., 11:52   #419
Quote:
Orleanska I. kaže: Pogledaj post
Možeš tražiti povrat poreza za onaj iznos koji si uplatila. Znači, ako si uplatila 2 rate do 30. 6. 2010. tada možeš tražiti povrat za te dvije rate. Ako je to bila jedna rata, tada tražiš povrat za jednu ratu. Ako do 30. 6. 2010. nisi uplatila ništa, ne možeš tražiti povrat poreza.

Imam pitanje: Trenutno imam besplatno dopunsko po onom starom zakonu koji me nije zakačio da nezaposleni plaćaju. Međutim, uskoro će proći godinu dana od toga kad sam napravila to dopunsko pa me zanima produžuje li se to automatski u sustavu ili moram nekakve papire i potvrde predavati i tražiti da se produži polica? Ako se to automatski produžuje, kako ću znati kada trebam početi plaćati dopunsko (jer po novom moram plaćati 80 kuna) i na koji račun i sve ostalo?
Ne, morate napraviti novu ponudu! Poštom ćete dobiti policu osiguranja i ostale informacije vezane za uplate.

Ponuda
JVC is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2011., 14:24   #420
Quote:
Orleanska I. kaže: Pogledaj post
Imam pitanje: Trenutno imam besplatno dopunsko po onom starom zakonu koji me nije zakačio da nezaposleni plaćaju. Međutim, uskoro će proći godinu dana od toga kad sam napravila to dopunsko pa me zanima produžuje li se to automatski u sustavu ili moram nekakve papire i potvrde predavati i tražiti da se produži polica? Ako se to automatski produžuje, kako ću znati kada trebam početi plaćati dopunsko (jer po novom moram plaćati 80 kuna) i na koji račun i sve ostalo?
Prije isteka odeš u HZZO, ispuniš ponudu, predaš ju na šalteru, dobiješ odmah upute za plaćanje (kasnije ti ih još jednom pošalju poštom) - to je samo A4 papir na kojem piše poziv na broj, broj računa za uplatu, i datumi kad trebaš platiti koju ratu (ako uzmeš mjesečno plaćanje). Ista narančasta iskaznica ti vrijedi i dalje, dokle god redovno plaćaš.
Na staroj polici vidiš točan datum do kad ti vrijedi. A to ti mogu reći i u HZZO-u.
ryell is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:47.