Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.06.2010., 12:34   #1
Kombi MB100

Zanima me ima li netko iskustva sa tim kombijem, planiram kupiti neki takav kombi, vidim da su dosta povoljni po oglasnicima.
Što treba posebno paziti kod tog kombija?
baustelac99 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2010., 13:32   #2
Quote:
baustelac99 kaže: Pogledaj post
Zanima me ima li netko iskustva sa tim kombijem, planiram kupiti neki takav kombi, vidim da su dosta povoljni po oglasnicima.
Što treba posebno paziti kod tog kombija?
Mercedes sa predjom vucom, preteca danasnjeg Vite, mana, diferencijal i da uvijek imas koju sajlu kvacila pri ruci daje malo tisi, i da su Spanci malo manje stedjeli na farbiali prostran da nevejrujes,nizak i pogodan za tovariti, zanimljivo rjesenje izvedve, ima cjevastu sasiju a pleh je samo navrnjen...Bile su dvije serije,mslim da je ova druga

http://admin.adriamedia.si/ADMIN/upl...sN1hKhI4Rk.pdf
Svicar is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2010., 14:01   #3
Znači uvjek imati rezervnu sajlu sa sobom?
Skužio sam da je dosta bučan, al nije ni čudo kada je motor u kabini.
Vozio sam samo jednog do sada, i dok ga vozim imam osjećaj kad da prednji kotači "bježe", kao da nekako zanosi. Nemam nikakvih iskustava s kombijima, a to mi je bilo malo čudno.
Kolika mu je realna nosivost?
baustelac99 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2010., 14:11   #4
To neznam,vjerovatno su ovi Slovenci to napisali, druzio sam se sa istim cjelo ljeto pre koju godinu,rodjak mi ima kobajn i sa tim kombijem je pratio kombajn u zetvi po njivama, unutra je bilo , svega ,agregat za struju od 5 Kw(sigirno tezak 1000 kila),aparat za varenje, veliki skrip, mnogo rezervnih djelova(ljudi koji poznaju Zmaj kombajne znace o cemu se radi),nekad bi se i bacva goriva povezla sa sobom,ali milsim da jednu tonu mora nositi to 100 je valjda to.
Dosta je vozak,cak izgleda i startan, nakupi i 120km/h i neprelazi 10 litara potrosnje, znam da je stavljao i ulje od Zetora u njegai isao je,ali tegli je veliku prikolicu i dva diferencijala su stradala

Zadnje uređivanje Svicar : 15.06.2010. at 14:25.
Svicar is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2010., 14:38   #5
neznam puno o kombijima al neka naklapanja su bila da nevaljaju getribe ili taj diferencijal, a vjerojatno je i limarija q, ak je cijena niska nije bezveze- kakva cijena takva kvaliteta
ovo što znam neku ekipu što se navažala kombijima malo više km hvali renault master, al jbg to je već novije i skuplje valjda
nenocutlas is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2010., 15:10   #6
Imali smo takav kombi kad smo kretali u privatne vode, tamo 90 god., bilo je problema sa diferencijalom, vrlo brzo ga je hrđa napala i velika je buka ( i toplina) u kabini zbog smještaja motora. Sam motor je nepoderiv, ali jako trom i potrošač iznad 100 km/h. Predlažem ti da potražiš VW transporter 2.4 dizel, cijena ti je tu negdje, a daleko je komforniji i agilniji. Imao sam ga iz 93 god., napravio do 2002 god, preko 350000 km i dan danas ga jedan čovijek vozi.
__________________
Joj što volim ovaj režim, svi rade a ja ležim!
igor999 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2010., 23:13   #7
Motor je odličan, zbilja nepoderiv.
Kod kupnje poslušaj čuje li se zveckanje pogonskog lanca, ako se jako čuje onda ga treba zamjeniti prije nego pukne, a to nije jednostavno niti jeftino, mora cijeli motor van.

Zupčanici diferencijala su im izgleda bili jedini ozbiljniji problem, premekan materijal i polome se. Rješava se tako da se skine getriba, otvori diferencijal i zamjene ta 4 pogonska zupčanika.
Ako kod probne vožne prilikom ubrzavanja ništa ne trza, onda su još ok.

Ako naprijed zanosi, onda je otišao krajnik ili nešto na prednjem ovjesu.

I limariju treba provjeriti, zaštita od hrđe je malo lošija.
Charlie_zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2010., 14:03   #8
Quote:
Charlie_zg kaže: Pogledaj post
Motor je odličan, zbilja nepoderiv.
Kod kupnje poslušaj čuje li se zveckanje pogonskog lanca, ako se jako čuje onda ga treba zamjeniti prije nego pukne, a to nije jednostavno niti jeftino, mora cijeli motor van.

Zupčanici diferencijala su im izgleda bili jedini ozbiljniji problem, premekan materijal i polome se. Rješava se tako da se skine getriba, otvori diferencijal i zamjene ta 4 pogonska zupčanika.
Ako kod probne vožne prilikom ubrzavanja ništa ne trza, onda su još ok.

Ako naprijed zanosi, onda je otišao krajnik ili nešto na prednjem ovjesu.

I limariju treba provjeriti, zaštita od hrđe je malo lošija.
Kako da skužim u kakvom je stanu getriba?
da me kombi ne ostavi negdje na pola puta.
baustelac99 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:31.