Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.12.2010., 13:02   #1
Vertebrobazilarna migrena

ovako, već duže vrijeme (15tak) godina živim s migrenom. i nosim se s tim sasvim ok.

dalje, prije nekoliko dana mi se desilo nešto neobično - utrnuo mi je jezik, kao da mi je netko dao injekciju i osjetila sam opću slabost. bila sam 2m od auta i mislila sam da neću stići barem sjest u auto prije nego se srušim.

ok, nije bilo gubitka svijesti ni ostalih simptoma - ni glavobolje, nit išta slično. slijedi: hitna, doktor opće, pa neurolog. dg: vertebrobazilarna migrena s tendencijom trnjenja jezika. neurološki pregled je bio skroz ok, a onda je napravljen kolor dopler krvnih žila koji je pokazao slabiji prolazak krvi prema moždanom deblu. neurolog kaže da je to zbog degenerativnih promjena na vratnoj kralježnici. terapija: voltaren i normabel potonji još nisam otvorila, niti ne znam kad ću jer ne mogu i ne želim biti uspavana, ošamućena sa slabiijim motoričkim sposobnostima - mnogo sam u automobilu i jednostavno želim biti "budna" u svakom pogledu). voltaren za bol, normabel za opuštanje mišića tako da lakše pumpa krv prema glavi.

slijedi rtg vrata, kralježnice, i da, potvrđene su degenartivne promjene na vratu, no dr. radiologije kaže da zbog toga nije slabiji protok krvi i da to nije uzrok trnjenju jezika.

i evo me sada...sutra slijedi CT glave.

također, u 10 dana sam od teškog niskotlakaša postala visokotlakaš. "ljulja" me lagano stalno i osjećam lagano trnjenje jezika.

jel itko od vas čuo nešto slično, doživio...?

inače, 32. su mi godine, malo mršavija, zdravo se hranim, ne pušim, ne pijem, šećer mi je ok, bavim se tjelovježbom...svakako, čini se da nisam baš kandidatkinja za moždani, ni po godinama, ni životu općenito.

i za kraj....oprostite na izrazu, al jebeno me strah što će sutra ct pokazati. zapravo, umirem od straha. tjeskobna sam danima, briznem u plač u čas posla, imam dijete koje me treba i tim više me sve pogađa...
Azz is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2010., 19:01   #2
Nemoj se plašiti, možda je samo mali moždani! Događa se!
__________________
Ja govorim ono što kažem!
Lee Champa is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:39.