Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija > Psihokauč

Psihokauč Prozac Nation

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.08.2010., 21:54   #441
Ljudi moji,ja vise nemogu...Emocionalno sam otisla u jagode (totaaalno na dnu)...Nemam izlaza osim samoubojstva...Nemam niti izbora...Sve se pre zakopliciralo,ne toliko zivot i splet okolnosti vec psiha..
__________________
you know my name,not my story
Sama na svijetu is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2010., 22:03   #442
pa jel imaš nekog frenda ili frendicu s kim možeš olakšati dušu,ili bar psihijatra?
__________________
Sometimes you can't make it on your own...
lamija is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2010., 22:07   #443
Imam,prijateljicu s kojom sam popricala ali me ne zeli niti saslusat...Kaze da pricam gluposti...A ja sam ozbiljna,ali znas sto me najvise plasi? Sto sam sad prokleto spremna to napraviti,nije mi problem oduzet si zivot,dapace,ucinila bih to s zadovoljstvom!
__________________
you know my name,not my story
Sama na svijetu is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2010., 22:12   #444
ne znam koliko imaš godina?možda je samo prolazna faza..
ja se isto tako osjećam,samo šta se bojim šta me čeka poslije,možda još nešto gore od ovoga,iako sumnjam da može biti gore
__________________
Sometimes you can't make it on your own...
lamija is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2010., 22:41   #445
26 godina,smrt vec duuugo planiram,i prije depresije...Prozivjela sam sve i svasta...Dijagnosticirana mi je teska depresija (danas)...Nemogu van iz ove situacije...Stvarno bih voljela da imam izbora...
__________________
you know my name,not my story
Sama na svijetu is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2010., 09:49   #446
Quote:
Alojzije kaže: Pogledaj post
Mislim da bi razgovor sa dobrim svećenikom bio u svakom slučaju konstruktivan ( uostalom i mi imamo dvije godine na faksu psihologiju ), a nikako destruktivan...
Mislim da je zadnja stvar koja treba nekome tko je u teškoj agoniji i na rubu samoubojstva da mu svećenik lupeta o križu koji mora nositi, o paklu u koji idu samoubojice, o tome da Bog nikome ne daje teret veći nego što može nositi, o Isusovoj patnji, o tome da nas Bog voli i slične nebuloze kojima je mene osobno pop gurnuo još dublje u očaj
Ja sam svojedobno došao do točke kada sam bio spreman prihvatiti vječnost u paklu (tada sam još bio vjernik i trudio sam se živjeti u skladu sa vjerom) u zamjenu za tih par minuta umiranja tijekom kojih bih se odmorio od patnje.
Tako da crkvene floskule u tim trenucima ne znače ništa onima kojima je smrt jedini izlaz iz agonije i jedina prava osoba od pomoći je psihijatar koji će po potrebi u najtežim trenucima propisati lijekove i kroz razgovor i bez osuđivanja i spominjanja grijeha vratiti osobu u normalan život.
__________________
"Some things are too hot to touch
The human mind can only stand so much"

- Bob Dylan

Zadnje uređivanje Johnny B. : 19.08.2010. at 10:00.
Johnny B. is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2010., 14:39   #447
Quote:
Alojzije kaže: Pogledaj post
Mislim da bi razgovor sa dobrim svećenikom bio u svakom slučaju konstruktivan ( uostalom i mi imamo dvije godine na faksu psihologiju ), a nikako destruktivan. Nisam čitao prijašnje postove tako da ako se ponavljam ispričavam se. Nikada mi se nije dogodilo da kada mi dođe netko sa suicidnim mislima da mu nisam uspio pomoći. Naravno teško je ovako preko interneta. Moguće je samo uživo. No ja osobno sumnjam da se tu radi o depresiji ili sl. Sumnjam na nešto teže. No možda sam ipak u krivu.
Gospodine Alojzije, vi ste svećenik i liječnik. A ja sam na svome blogu smislio jedan dijalog doktora ORL koji je mene operirao, i svećenika. Taj se primarijus objesio u bolnici. Nitko ne zna zašto.
Mene baš zanima koko biste vi pomogle takvom čovjeku? Evo toga dijaloga: http://degmat.bloger.hr/post/buduci-...a/3349219.aspx
krena is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2010., 14:50   #448
Mislim da na pdf-u Duhovnost ima tema o (ne)opravdanosti samoubojstva pa možda da glavni dio rasprave iz svećeničke perspektive premjestite tamo.
Whereabout is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2010., 14:52   #449
Quote:
Sama na svijetu kaže: Pogledaj post
Imam,prijateljicu s kojom sam popricala ali me ne zeli niti saslusat...Kaze da pricam gluposti...A ja sam ozbiljna,ali znas sto me najvise plasi? Sto sam sad prokleto spremna to napraviti,nije mi problem oduzet si zivot,dapace,ucinila bih to s zadovoljstvom!
DEPRESIJA JE GADNA STVAR. ALI TO JE BOLEST. Depresija je bolest uma i psihe. A ponajčešće je depresija iracionalna. Ona nema veze sa realnom materijalnom situacijom. Da je neka djevojka u depresiji jer ju je napustio dećko, a ona u 5 mjesecu trudnoće, onda je depresija sa realnim elementima. Ako depresiju izaziva kišovito vrijeme ili da majka ima ljubavnika onda je to uglavnom bolest. A bolest se ne liječi toliko psihoanalizom, nego tabletama. Postoje cijele hrpe antidepresiva. Ali je ipak najjače sredstvo moć sugestije. Čovjek ne smije da dozvoli samome sebi da ga užasno bace u depresiju naoko banalne stvari. A to je inače slučaj većine depresivaca.
Doduše nisi opisala svoju depresiju., Kako se ona manifestira? Što ju izaziva? Koliko ima realnosti u njezinom nastanku?
krena is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2010., 13:15   #450
Quote:
krena kaže: Pogledaj post
DEPRESIJA JE GADNA STVAR. ALI TO JE BOLEST. Depresija je bolest uma i psihe. A ponajčešće je depresija iracionalna. Ona nema veze sa realnom materijalnom situacijom. Da je neka djevojka u depresiji jer ju je napustio dećko, a ona u 5 mjesecu trudnoće, onda je depresija sa realnim elementima. Ako depresiju izaziva kišovito vrijeme ili da majka ima ljubavnika onda je to uglavnom bolest. A bolest se ne liječi toliko psihoanalizom, nego tabletama. Postoje cijele hrpe antidepresiva. Ali je ipak najjače sredstvo moć sugestije. Čovjek ne smije da dozvoli samome sebi da ga užasno bace u depresiju naoko banalne stvari. A to je inače slučaj većine depresivaca.
Doduše nisi opisala svoju depresiju., Kako se ona manifestira? Što ju izaziva? Koliko ima realnosti u njezinom nastanku?
većinom se ne slažem. depresija ne nastaje sama od sebe, upravo je ona indikator u mozgu da nešto trebamo promjeniti, da nešto ne valja. prvi primjer depresije ti je jednostavan, drugi je složen. prekidi ljubavi su bolni i depresivni i to su već svi naučili; ono što još nisu svi naučili je to da nitko kišu ne mrzi samu od sebe, već uglavnom zbog nekih loših sjećanja ili traumi koje nije prebolio/posložio u sebi.
i kao što sam već rekao, depresija je uzrokovana nekom ne kvalitetnom, lošom odlukom, situacijom, štagod, bitno je da je uzrokovana i da se uzrok mora riješiti. antidepresivi ne čine baš ništa osim par kemijskih reakcija koje ti izvrću perspektivu. oni služe da ti pomognu riješiti problem, ne da zaboraviš na njega. jer rješavanjem problema rješavam depresiju, zaboravljanjem problema stvaraš ovisnost o ad. dakle, ad je samo pomoć pri rješavanju problema u depresiji. jednako kao što pomaže okruženje prijateljima i osobama koje voliš, radnja stvari koje voliš (ili si bar nekad volio), čitanja dobre knjige, bavljenjem sportom, uglavnom svaka psihička i fizička ovisnost.
dzg2007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2010., 21:38   #451
Depresija je indikator da su moždani receptori u mozgu poremećeni, odnosno, poremećena je dotad normalna ravnoteža neuroprijenosnika koji premoštavaju pukotine između moždanih stanica, ona jest organska bolest, s međunarodno priznatom dijagnostikom i simptomatikom, ali i liječenjem, koje ovisno o težini bolesti može varirati od psihoterapije i malih doza lijekova pa sve do elektroškova i kliničkog smještaja.

A ovo kaj si ti nadrobil, je eventualno pomoglo trebama koje su, u "depri" jer ih je napucao dečko ili Marku Grubniću kad je skontao da mu je siva Birkinica lažnjak...

Čitanje dobre knjige u trenucima kada ti je jedina misao, od 0 do 24, pomisao na smrt???
GiRL is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2010., 16:07   #452
Quote:
GiRL kaže: Pogledaj post
Depresija je indikator da su moždani receptori u mozgu poremećeni, odnosno, poremećena je dotad normalna ravnoteža neuroprijenosnika koji premoštavaju pukotine između moždanih stanica, ona jest organska bolest, s međunarodno priznatom dijagnostikom i simptomatikom, ali i liječenjem, koje ovisno o težini bolesti može varirati od psihoterapije i malih doza lijekova pa sve do elektroškova i kliničkog smještaja.

A ovo kaj si ti nadrobil, je eventualno pomoglo trebama koje su, u "depri" jer ih je napucao dečko ili Marku Grubniću kad je skontao da mu je siva Birkinica lažnjak...

Čitanje dobre knjige u trenucima kada ti je jedina misao, od 0 do 24, pomisao na smrt???
Šta ti nije jasno, da depresija ne nastaje slučajno nego ima uzrok, da se depresija može liječiti i bez lijekova ili to da je okupiranje nečim drugim ključ za bijeg od negativnih misli?

Kakva čudna bića vrebaju ovdje iz zasjede, svašta
dzg2007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2010., 00:57   #453
za sve koji osjećaju da se žale ubiti,da im je to jedino na pameti,savjet: za prvu ruku nazovite centar za kriznja stanja,olakšat će vam da prebrodite par tu noć,i da bar malo shvatite da ima nade,samo što treba imati bar malo želje da si poomognete!

al ,mislim .ne znam,oni koji su to stvarno naumili da neće tražiti slamku spasa,i da će to napraviti bez obzira na sve

ne znam,voljela bih da mogu popričati s nekim samoubojicom,samo da mi objasni koja je to kap prelila čašu

u jednu ruku,ja se tim ljudima i divim, i žalim ih,jer znam da je jako teško da konačna odluka ipak prevali
__________________
Sometimes you can't make it on your own...
lamija is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2010., 19:55   #454
Cool

Quote:
dzg2007 kaže: Pogledaj post
Šta ti nije jasno, da depresija ne nastaje slučajno nego ima uzrok, da se depresija može liječiti i bez lijekova ili to da je okupiranje nečim drugim ključ za bijeg od negativnih misli?

Kakva čudna bića vrebaju ovdje iz zasjede, svašta
Ovaj post nije bio namijenjen tebi, već ga je autor u međuvremenu pobrisao, tako da, pazi koga nazivaš čudnim!
GiRL is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2010., 19:57   #455
Ovisnost o AD-ima, mislim, i onda sam ja čudna, ajme meni, majko mila, onda su i dijabetičari ovisni o inzulinu, bog te mazo...

Opet stare šupkerske spike o autosugestiji i masovnom trovanju tim omraženim AD-ima, pa kako vam se više dade drobiti u vjetar? Daj barem google konzultiraj pa onda drobi... Čudak...
GiRL is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2011., 22:09   #456
Unhappy eh.

Gle,ja sam se 8 puta pokušala ubit i nikak nisam uspjela !!
liječim se na psihijatriji od kronične depresije zbog trauma iz djetinjstva i nije me to sram priznati. za "olakšanje" kad me neko iznervira ili slično, poskrivečki se režem,ali ne s namjerom da se ubijem,nego da si olakšam neke stvari. vjeruj mi i dalje mi dolaze suicidalne misli i grozne stvari na pamet,al sam skužila da očito nije još moje vrijeme. e da i btw, psihijatrija mi nije nikaj pomogla, zato jer tam u Kukuljevićevoj 11 niko baš nema razumjevanja, svi sam rade svoj posao. bori se s umom svaki dan isto kao što ja radim. možda glupo zvuči,al sve kaj imaš u sebi a nemreš nekom reć piši na papir to će ti bit puno lakše ! drž'se i zapamti da se meni moš uvijek javit ! pozdrav .
kia. is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2016., 13:29   #457
Pokusala sam suicid dva puta.
Prvi put je bio apel za pomoc.
Bila sam zivotno ugrozena i radije sam birala taj put nego da neke druge strane ucine silivanje/krsdju i ubojstvo.
Imala sam 13god..moja majka je na kontu toga psihe ugrozavanja mrne zlostavljanja trajno izgubila skrb.
Zatim dr put s 19god nakon silovanja...
Isla na terapiju oba puta..
Imam povremeno suicidalne misli..
Prije 2god npr..i trenutno..
Ovaj put bezrazlozno..nemam konkretni povod
Samo silnu zelju..nakljukat se tbl i skocit u rijeku..
Ili otic u sumu..
Uvjek tada slusam odredjenu pjesmu koja prikszuje samobojstvo.
Od TS Razbila se dusa moja
__________________
"Gledam te kako stojiš,ljubiš me i zvijezde brojiš,kako kažeš da su naše sve.."
plavi-safir is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2016., 09:04   #458
Quote:
plavi-safir kaže: Pogledaj post
... Razbila se dusa moja
ako ikako možeš,
kreni na neku borilačku vještinu.
ispuni vrijeme
i razbijaj razbijače
__________________
Soaring over Alps
KRIN1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2016., 09:22   #459
Quote:
F.A.Q kaže: Pogledaj post
pusti zivot .. prvo izjebi bolest = depresija .. pa onda kreni ZDRAVa izjebavati zivot

.. bit ce seksa(simbolicnog)!

ne ozbiljno .. depresija je bolest OK?

a okolnosti i iskustvo su sranje .. to je jasno?
depresija je bolest.
Dansnjice.

Quote:
KRIN1 kaže: Pogledaj post
ako ikako možeš,
kreni na neku borilačku vještinu.
ispuni vrijeme
i razbijaj razbijače
Nemsm oraznig hoda.
Imsm previse optrrecenja.
Ideja da sebi se posvrtim nije losa
__________________
"Gledam te kako stojiš,ljubiš me i zvijezde brojiš,kako kažeš da su naše sve.."
plavi-safir is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2016., 23:05   #460
Quote:
GiRL kaže: Pogledaj post
Depresija je indikator da su moždani receptori u mozgu poremećeni, odnosno, poremećena je dotad normalna ravnoteža neuroprijenosnika koji premoštavaju pukotine između moždanih stanica, ona jest organska bolest, s međunarodno priznatom dijagnostikom i simptomatikom, ali i liječenjem, koje ovisno o težini bolesti može varirati od psihoterapije i malih doza lijekova pa sve do elektroškova i kliničkog smještaja.

A ovo kaj si ti nadrobil, je eventualno pomoglo trebama koje su, u "depri" jer ih je napucao dečko ili Marku Grubniću kad je skontao da mu je siva Birkinica lažnjak...

Čitanje dobre knjige u trenucima kada ti je jedina misao, od 0 do 24, pomisao na smrt???
Baš tako. Čitanje,bavljenje nečim..radit nešto što voliš? kad si u depresiji nista ne volis i nista te ne čini sretnim. Barem mene.
Pahulja Bijela is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:43.