Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija > Psihokauč

Psihokauč Prozac Nation

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.02.2016., 13:06   #5181
Quote:
Vina_Apsara kaže: Pogledaj post
Alo, dečec! Si bil pri psihijatru?

Meni je isto došlo teško neki dan pa sam...Ma bolje da i ne znate.

Netko je spominjao bezrazložnu tugu, to imam i ja. Kad nemaš nikakvog razloga biti tužan, a svejedno te nešto izjeda.

Čudno. Otkako sam si prilagodila, to jest poboljšala bioritam, depresija me hvata ujutro, a prije sam bila totalno jutarnji tip koji je svojim smijehom i razgovorom rano ujutro dizao drugima živce.
Evo maloprije poslao mail da se naručim.

Znamo i sami, da .....

Eh da, ta tuga .... Mislim da se nešto podsvjesno kuha pa zato ne znamo odakle. Mene uz svoju situaciju rastužuju i tuđe, životi frendova koji čak imaju istu dijagnozu .... Previše ljudi na svijetu pati

Jbte ja se više i ne sjećam kako je to probudit se naspavan i veseo, nije mi se desilo niti jednom u zadnje 4 godine.
Tox is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2016., 13:14   #5182
[QUOTE=Tox;57248283]Evo maloprije poslao mail da se naručim.



Eh da, ta tuga .... Previše ljudi na svijetu pati

https://www.youtube.com/watch?v=NsJ2yFd7XTk


Srce cupka, al misao okleva
čeka da se stvari same dese,
a tuga lepše zvuči kad se otpeva
pesma sve podnese
__________________
Svako ima svoju priču. Nije važno kakva je ta priča, već kakav je čovek koji je priča. Ne u očima onog ko ga sluša, već kakav je on zaista. A.Terzić
https://www.youtube.com/watch?v=Jvhe...U&spfreload=10
greatpretender7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2016., 11:46   #5183
I ja zadnjih dana samo zagledam nozeve. Potrebno mi je da se malo sjecnem. I imam jebenih 30 godina. Ljepota od zivota.
Pahulja Bijela is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2016., 23:52   #5184
čitam ovu temu ponekad kad mi je teško. Imam 22 godine i povijest anksioznosti, depresije i bpd-a. Nakon 8 godina ponovno sam krenula na PT jer sam osjetila da lagano gubim kontrolu (krizno razdoblje ) i tako odlučila nekako spriječiti da moj problem ponovno eskalira odnosno da se ovog puta zbilja ubijem. U svakom slučaju htjedoh reći vama, a i ponoviti sebi, da se s ovim smećem može živjeti i to dobro živjeti, i biti relativno stabilna i funkcionalna osoba, i bez farmakoterapije. I dalje imam dane, tipa jednom u 10-15 dana kada se mrzim, mrzim svih, mrzim svijet i želim se ozljediti ili ono još gore. Nekako sam prihvatila da je to dio mene i da će takvih dana jednostavno uvijek biti i da su to dani kada se moram bolje i pojačano brinuti za sebe. Danas je jedan od tih dana pa sam odlučila zapaliti cigaretu i napisati ovaj post. Možda s vremenom i budu rjeđi. Pozz svima i držte se
soma7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2016., 23:27   #5185
Danas mi malo falilo da se ne rascmizdrim nasred busa od tuge, jbmti emocija ...
Čisti sam failure na više razina i životnih sfera.
Mislim da će večeras biti I cry myself to sleep ....
Tox is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2016., 20:12   #5186
Yep, službeno je. Pukao sam ....!!

http://45.media.tumblr.com/386d3dc2d...fhi2o1_500.gif
Tox is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2016., 01:15   #5187
Quote:
Dok je u depresivnom samoubojstvu vodeća sila agresija, mržnja i destruktivni impuls, ciljan na self da ga razdvoji od omrznutog ljubavnog objekta tj. self ubojstva – shizoidno samoubojstvo je bijeg iz situacije, gdje se subjekt ne osjeća dovoljno snažan pa se želi vratiti u maternicu i ponovo roditi s drugom šansom za život
J*beno!!
Ajd, nadam se da na slijedećem treminu terapije neću dobit novi AD nego razumijevanje .....

Izvor
Tox is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2016., 15:16   #5188
Sto napraviti kad imate uvjet jos dvije scene i gotovo je s nama?

Poslano sa mog LG-D213 koristeći Tapatalk
__________________
1.. 2.. 3..
Pocahontas1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2016., 15:46   #5189
Oooo, pa ima još živih bordera ..


Tko je postavio uvjet?
Tox is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2016., 21:15   #5190
Decko.

Poslano sa mog LG-D213 koristeći Tapatalk
__________________
1.. 2.. 3..
Pocahontas1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2016., 08:21   #5191
Volio bih da imam savjet, ali sa dinamikom veza i odnosa u vezi nemam iskustva ni znanja .... tako da
Hebi ga, vidim i po sebi, biološki mehanizam regulacije emocija ne radi i nemreš hendlat frustraciju i onda belaj ..... ne znam, trenutno nemam ideju kako to dovest u red osim ekstremima kao npr. odlazak na Tibet na cjeloživotnu meditaciju ili heroinski šut .....
Nezz, i meni je više dosta takvog života ....
Tox is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2016., 16:08   #5192
Quote:
Tox kaže: Pogledaj post
Trideset.

Ja sam danas mirno nekim članovima obitelji objasnio svoju situaciju - nemam cilja, motivacije, neda mi se živjet, slabih sam živaca, koncentracija i kognitivne sposobnosti odlaza kvragu .... uz pitanje što dalje? I napomenuo sam da suicid nije opcija jerbo nema familija para za sprovod.
Dobio sam komentar da se zaposlim i skupim si sam pare za sprovod pa se onda mogu ubit. Nije prijedlog tako ni loš ...

I zadnjih par dana me vuče da se izrežem malo nečim ...

Noup, nisam ja baš zdrav ...
Zbilja, zašto se ne odseliš od roditelja i ne zaposliš? Imaš tri banke u dupetu, mene bi bilo sram parazitirati kao vampirska pijavica na starcima, a i ne možeš ih vječno okrivljavati za ono što su ti učinili. Da, zajebali su, ali prestani cmizdriti kao pičkica i preuzmi odgovornost na sebe. Mene je moja privatna šrinka izbacila iz terapije dok si ne nađem džob kojim ću se kompletno sama financirati i time prestati svako malo upadati u dugove za seanse, i gle čuda, funkcionira - trenutno radim pet poslova, punom parom, osjećam se izvrsno jer nemam vremena misliti na pizdarije (dokon um đavolje je igralište), a dobit ću i 100% vlastitu lovu i time si dodatno zboostati samopouzdanje.

Jesi, mizeran si, depresivan i suicidalan, ali i razmažen, plačipičkast, beskičmen, naporan i teret na grbači ovoga svijeta. Netko te treba šutnuti u guzicu da se pokreneš. Ili ti se desiti nešto zbilja tragično da radikalno promijeniš svoj svjetonazor. Tvoj je problem što ti se u životu ništa ne događa, a što bi te uzdrmalo, izmasakriralo, šokiralo, uskrsnulo i očvrsnulo. Ja sam prošla kataklizme i izašla jača no ikad: trebaju ti testovi i iskušenja koja će te očeličiti, ali ti namjerno ne izlaziš iz svoje comfort zone, niti se suočavaš sa svijetom.

Osim ako si zaista netalentirano i beskorisno mrtvo puhalo bez ikakvih strasti i interesa - tada ti naprosto nema pomoći.

PS. Znam da opet prosipam bisere pred svinje i da će ovaj moj savjet uzaludno i besplodno proći kroz propuh između tvojih gluhih ušesa. Dovoljno sam tješila, suosjećala, gugutala i brisala krokodilske suze, vrijeme je za buđenje čizmom u potiljak.

Zadnje uređivanje Vivian Volcano : 23.02.2016. at 16:21.
Vivian Volcano is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2016., 16:23   #5193
Quote:
Vivian Volcano kaže: Pogledaj post
Mene je moja privatna šrinka izbacila iz terapije dok si ne nađem džob kojim ću se kompletno sama financirati i time prestati svako malo upadati u dugove za seanse
Jaka šrinkica, nema šta
Quote:
Vivian Volcano kaže: Pogledaj post
Jesi, mizeran si, depresivan i suicidalan, ali i razmažen, plačipičkast, beskičmen, naporan i teret na grbači ovoga svijeta.

Osim ako si zaista netalentirano i beskorisno mrtvo puhalo bez ikakvih strasti i interesa - tada ti naprosto nema pomoći.
A i vidim da lijepo napreduješ kod nje kad imaš ovako lijepe riječi poticaja :klap:
Pigsy is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2016., 16:46   #5194
Quote:
Pigsy kaže: Pogledaj post
Jaka šrinkica, nema šta
Šrinkica je izvrsna, jer me u najgoroj krizi spasila "good cop" metodom, a onda kad sam dobrano očvrsnula, ali nikako nisam uspijevala suočiti se s potrebom za totalnom neovisnošću, skužila je da na scenu mora doći "bad coop", tako da ženska vrlo dobro zna što radi. Da me nije izbacila, nikada ne bih išla u potragu za bolje plaćenim poslovima i životarila bih kao ocvali boem.

Quote:
Pigsy kaže: Pogledaj post
A i vidim da lijepo napreduješ kod nje kad imaš ovako lijepe riječi poticaja :klap:
Gle, draga, Toxa gladim po guzi već godinama, i nema ni milimetra pomaka. Većini bordera potrebno je apsolutno razumijevanje, strpljenje, blagost, nježnost i meka, baršunasta ruka, ali iz mog iščitavanja njegovog načina razmišljanja i ponašanja, koje ga je dovelo u predpsihotično stanje, a koje uključuje konstantno kukanje i samosažaljenje pasivnog narcisa, samoizolaciju, uživanje u patnji kao što svinja uživa u gnoju i blatu i nepoduzimanje apsolutno ničega da se iz govana izvuče (što uključuje odbijanje redovite psihoterapije i uzimanja psihotropnih lijekova), plus iskorištavanje našeg svekolikog forumskog strpljenja i očito u vjetar bačenog vremena, zaključila sam da je Tox iznimka kojoj trebaju oštre i opake životne lekcije i čelična ruka, jer dok god ga se nuna i mazi, situacija se ne mijenja.
Vivian Volcano is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2016., 18:52   #5195
---

Zadnje uređivanje Pigsy : 23.02.2016. at 19:59.
Pigsy is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2016., 18:56   #5196
Quote:
Vivian Volcano kaže: Pogledaj post
Šrinkica je izvrsna, jer me u najgoroj krizi spasila "good cop" metodom, a onda kad sam dobrano očvrsnula, ali nikako nisam uspijevala suočiti se s potrebom za totalnom neovisnošću, skužila je da na scenu mora doći "bad coop", tako da ženska vrlo dobro zna što radi. Da me nije izbacila, nikada ne bih išla u potragu za bolje plaćenim poslovima i životarila bih kao ocvali boem.
A gle - ne znam cijelu priču, al ženska je 'good cup' kad imaš novaca za terapiju, a 'bad coop' kad nemaš? Com on...
Quote:
Vivian Volcano kaže: Pogledaj post
Gle, draga, Toxa gladim po guzi već godinama, i nema ni milimetra pomaka. Većini bordera potrebno je apsolutno razumijevanje, strpljenje, blagost, nježnost i meka, baršunasta ruka, ali iz mog iščitavanja njegovog načina razmišljanja i ponašanja, koje ga je dovelo u predpsihotično stanje, a koje uključuje konstantno kukanje i samosažaljenje pasivnog narcisa, samoizolaciju, uživanje u patnji kao što svinja uživa u gnoju i blatu i nepoduzimanje apsolutno ničega da se iz govana izvuče (što uključuje odbijanje redovite psihoterapije i uzimanja psihotropnih lijekova), plus iskorištavanje našeg svekolikog forumskog strpljenja i očito u vjetar bačenog vremena, zaključila sam da je Tox iznimka kojoj trebaju oštre i opake životne lekcije i čelična ruka, jer dok god ga se nuna i mazi, situacija se ne mijenja.
Razumijem ja tvoju namjeru i ono što si njome željela postići, ali...ono, malo si ipak prebrutalna u izražavanju. Neke ljude to zna samo gurnuti još dublje. Može se to i bez sugeriranja da je netko ljudsko dno. Mislim, kako bi to nekog trebalo 'osnažiti'?
Za Toxa konkretno (njegovu situaciju) ne znam. Sam su me ubole tvoje riječi općenito.
Pigsy is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2016., 19:48   #5197
Quote:
Vivian Volcano kaže: Pogledaj post
Osim ako si zaista netalentirano i beskorisno mrtvo puhalo bez ikakvih strasti i interesa - tada ti naprosto nema pomoći.
Now you get it !!!

Quote:
Vivian Volcano kaže: Pogledaj post
... i nepoduzimanje apsolutno ničega da se iz govana izvuče (što uključuje odbijanje redovite psihoterapije i uzimanja psihotropnih lijekova) ...
Kak znaš ovo?
(osim toga, droge i šrink nisu jedini izvor riješavanja BPD-a)
Napomenuo bih da sam šrinkici poslao SMS prošli tjedan sa upitom za termin, ne javlja se. Takvo ponašanje govori nešto ... ne treba mi takav "liječnik"
Quote:
Vivian Volcano kaže: Pogledaj post
... zaključila sam da je Tox iznimka kojoj trebaju oštre i opake životne lekcije i čelična ruka, jer dok god ga se nuna i mazi, situacija se ne mijenja.
Kako znaš da ih Tox nije već dobio?????
Quote:
Vivian Volcano kaže: Pogledaj post
Jesi, mizeran si, depresivan i suicidalan, ali i razmažen, plačipičkast, beskičmen, naporan i teret na grbači ovoga svijeta.
Podsjeća te na nekog?

Zadnje uređivanje Tox : 23.02.2016. at 20:14.
Tox is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2016., 20:31   #5198
Quote:
Tox kaže: Pogledaj post
Now you get it !!! Podsjeća te na nekog?
Da, na tebe
Ako aludiraš na mene i projekciju, ja se ovdje javljam jednom u pola godine s nekim konkretnim problemom kojeg nakon vaših savjeta odmah počnem rješavati.

I vidim da si odmah živnuo: sad lijepo tu rugalačku, prkosnu, buntovnu energiju usmjeri na rješavanje čušpajza u vlastitom životu. Ili nemoj. Postaje mi uistinu sasvim svejedno. (Btw. radikalno infantilni ton potvrđuje moje teze o tvom odbijanju preuzimanja odgovornosti i odrastanja).


(Inače, gornji post pun "grubosti, vulgarnosti i potencijalnih triggera" sam ti uputila s najboljom namjerom, jer kad god otvorim ovu temu, ti jedini verglaš jedan te isti ep, dok se ostali mrdaju i trzaju, i tvoja apatija me razbješnjuje. Ne, ne zato jer u tebi vidim sebe, dapače, ja sam postala radoholičar i opsesivac oko svojih planova i snova. Mislim da ti trebaš doći na neki sličan, osunčani proplanak. Ali nakon ovog posta, i tvoje razočaravajuće predvidljive reakcije pune obrambenih mehanizama definitivno dižem ruke....)
Vivian Volcano is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2016., 20:37   #5199
Quote:
Pigsy kaže: Pogledaj post
A gle - ne znam cijelu priču, al ženska je 'good cup' kad imaš novaca za terapiju, a 'bad coop' kad nemaš? Com on...

Razumijem ja tvoju namjeru i ono što si njome željela postići, ali...ono, malo si ipak prebrutalna u izražavanju. Neke ljude to zna samo gurnuti još dublje. Može se to i bez sugeriranja da je netko ljudsko dno. Mislim, kako bi to nekog trebalo 'osnažiti'?
Za Toxa konkretno (njegovu situaciju) ne znam. Sam su me ubole tvoje riječi općenito.
Ali on sam sebe neprestano proglašava ljudskim dnom, direktno ili indirektno.....
Vivian Volcano is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2016., 20:37   #5200
Quote:
Vivian Volcano kaže: Pogledaj post
Zbilja, zašto se ne odseliš od roditelja i ne zaposliš?
Valjda je redoslijed operacija obrnut.

Quote:
Vivian Volcano kaže: Pogledaj post
... a i ne možeš ih vječno okrivljavati za ono što su ti učinili.
Tu sam fazu prošao. A ako kažem činjenicu da ljude sjebu starci, to onda nema veze s okrivljavanjem već iznošenjem obične činjenice.

Quote:
Vivian Volcano kaže: Pogledaj post
Mene je moja privatna šrinka izbacila iz terapije dok si ne nađem džob kojim ću se kompletno sama financirati i time prestati svako malo upadati u dugove za seanse, i gle čuda, funkcionira - trenutno radim pet poslova, punom parom, osjećam se izvrsno jer nemam vremena misliti na pizdarije (dokon um đavolje je igralište), a dobit ću i 100% vlastitu lovu i time si dodatno zboostati samopouzdanje.
Ja nisam ti.
Tox is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:34.