Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija > Psihokauč

Psihokauč Prozac Nation

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.09.2015., 22:09   #61
Quote:
Mr Igor kaže: Pogledaj post
Ne osjećam se kao da sam najjpametniji samo želim biti svoj i sam birati put u životu sudbina je izmišljotina,prepreke su za kukavice tako ja mislim.

Istina najgluplji je onaj tko misli da sve zna,čovjek uči cijeli život i ja znam 2 % od onoga što bih htio znati,naučiti...

Ae
Tak je. Svako sam kroji svoju sudbinu!
Beth Nahrin is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2015., 17:31   #62
Quote:
Mr Igor kaže: Pogledaj post
Kao što naslov kaže : Imam li ja psihičkih problema?

Mrzim upoznavati nove ljude,ne pušim,ne pratim modne trendove,nisam ovisnik o Facebook-u i ne mogu se zamisliti u vezi jer mi pomisao na ljubav izaziva mučninu,volim sate provoditi igrajući igre jer mi je to jedina vrsta zabave koju prihvaćam,opuštaju me horror filmovi i poznanici kažu da je to bolesno da bi trebao potražiti pomoć ali meni je moj način života normalan.
Slušam glazbu iz 60-tih,70-tih i 80-tih i zbog toga mi kažu da sam staromodan,ne volim pričati jer sve ne obavezne razgovore smatram gubljenjem vremena ne ogovaram ljude i otvoreno kažem što misli zbog toga sam često mijenjao poslove jer se ne slažem sa ljudima kad nešto odlučim tvrdo stojim iza toga pa makar bilo posljedica,imam pouzdanje i ne zanima me što će ljudi misliti o meni.
Možda će zvučati čudno ali uživam u samoći,smišljam razloge da izbjegnem zabave i izlaske jer mrzim biti u gomili,ja sam za društvo sa najviše dvoje ljudi iako sam mlad više sam za večere u restoranu ili piće u nekom baru gdje mogu sam na miru piti i razmišljati,mrzim disco i partije.
Moj najveći porok je ponos...


u vezi boldanog, potpuno te razumem i podrzavam, i ja sam takva


i ne mislim da imas psihicki problem, nego jednostavno si drugaciji a ljudi imaju tenzije da sve drugacije proglase ludim (da bi se oni sami osecali bolje)

radi kako tebi odgovara jer ti znas sta ti cini dobro
maria 8 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2015., 17:44   #63
Quote:
maria 8 kaže: Pogledaj post
u vezi boldanog, potpuno te razumem i podrzavam, i ja sam takva


i ne mislim da imas psihicki problem, nego jednostavno si drugaciji a ljudi imaju tenzije da sve drugacije proglase ludim (da bi se oni sami osecali bolje)

radi kako tebi odgovara jer ti znas sta ti cini dobro
Joj e, sto mi je nevjerovatna ta borba i prica oko toga da je netko drugaciji, da netko sam sebe proglasi drugacijim, da oni koji ko fol nisu drugaciji, ove koji ko fol jesu drugaciji smatraju ludima. Zasto ljudi uopce imaju potrebu sebe nekome prezentirati kao drugaciju osobu. Drugaciju od koga. Onda je i ta osoba koja je drugacija od vas, isto toliko ko fol drugacija, pa ste svi lijepo drugaciji od drugacijih. I samoprozvano cudni. To je valja postalo cool, pa se svi bore oko toga da postanu neki kao cudaci, kao drugaciji (i tu opet ne kuzim, drugaciji od koga). kako ne shvatite da niste unique, niste posebni, niste nesto nevjerovatno, dosad nevidjeno. Toliko je ljudi slicnih, i razlicitih, a koliko je razlicitih od vas toliko vi imate slicnih sebi i obrnuto. Kako god okrenete garant niste spešl. Sorry sto sam vam unistila snove.

.
missrealistic is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2015., 18:15   #64
Quote:
missrealistic kaže: Pogledaj post
Joj e, sto mi je nevjerovatna ta borba i prica oko toga da je netko drugaciji, da netko sam sebe proglasi drugacijim, da oni koji ko fol nisu drugaciji, ove koji ko fol jesu drugaciji smatraju ludima. Zasto ljudi uopce imaju potrebu sebe nekome prezentirati kao drugaciju osobu. Drugaciju od koga. Onda je i ta osoba koja je drugacija od vas, isto toliko ko fol drugacija, pa ste svi lijepo drugaciji od drugacijih. I samoprozvano cudni. To je valja postalo cool, pa se svi bore oko toga da postanu neki kao cudaci, kao drugaciji (i tu opet ne kuzim, drugaciji od koga). kako ne shvatite da niste unique, niste posebni, niste nesto nevjerovatno, dosad nevidjeno. Toliko je ljudi slicnih, i razlicitih, a koliko je razlicitih od vas toliko vi imate slicnih sebi i obrnuto. Kako god okrenete garant niste spešl. Sorry sto sam vam unistila snove.

.
LOL a na osnovu cega si zaljucila da mi mislimo da smo spesl ???
drugaciji od vecine jesmo, posto vecina mladih voli da izlazi, da se napija, prati raznorazne rialitije i traca o starletama, i sve to proprati na FB/tviteru/instagramu/sta go je u ovome trenutku popularno, plus da je popularno i in, da su svi sa svima slazu i svi su bff i drze se za rucice i trce prema dugi pevajuci kumbaya

a ako se slucajno ne uklapas u taj mentalni sklop proglase te, u najboljem slucaju cudakom a u najgorem ludakom i mizantropom
maria 8 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2015., 19:07   #65
Zakljucila sam po tome sto si u kratkom tekstu napisala vise puta rjec drugaciji. Napominjem, u kratkom tekstu.

Ja sam mlada, ne volim izlaziti, ne pratim realityje i slicna sranja, nemam pojma tko su novi pjevaci, pjevacice, ne pratim trendove, ne citam traceve, ne zanimaju me celebrityji, nisam drustvena, mrzim guzvu, ne volim piti, ne volim partijati, ne volim komercijalnu glazbu, dalje necu ni nabrajati, i ni zbog cega navedenog se ne smatram ni posebnom, ni cudnom. Ne znam da li me je ikad itko nazvao cudakom jer mi nije bitno sto govore oni do kojih mi nije stalo. Cak i da mi je netko rekao da sam ekscentrik, ne bih se osjecala posebno, nego bi osjecala tupost zbog tupog sugovornika.

.
missrealistic is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2015., 19:08   #66
Bode mi oci sto sam zabunom napisala rjec a ne rijec.

.
missrealistic is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2015., 19:33   #67
ok, to si ti, u smislu 1 osoba, ja posmatram generalno danasnje mlade, a rekla bih da je min. 70posto takvih kako sam ih opisala u prethodnom postu (ok, mozda se ja krecem u "NEstandardnim" krugovima), mada do tog zakljucka sam dosla posmatrajuci ljude manje-vise moje generacije na faxu i ostalim vannastavnim aktivnostima, znaci ne nuzno krug prijatelja koje sama biram nego ljude s kojima dolazim u kontakt htela to ili ne
ne smatram ni ja sebe i meni slicne ljude (npr. pokretaca teme) posebnim/drugacijim/cudnim..... ali takvim nas smatraju ostali (pomenutih 70posto)
mene je nekad pogadjalo sta ljudi govore ali vise ne marim, mada da ne idemo u off
stvar je da te drugi proglase cudnom/drugacijom ako se ne uklapas u neke generalne obrasce ponasanja
maria 8 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2015., 20:38   #68
Quote:
X-Plosiv kaže: Pogledaj post
Možda zato što actually nije uopće problem naći posao, ovisi kakva branša, ali stvarno danas nije teško naći posao, samo je veliki broj ljudi "tražim, a molim boga da ne nađem" ...a i nitko nakon fakulteta ne bi pristao da radi za 4500 koju godinu dana i onda dobio povišicu i do 1500 kn, jer je sramota raditi za takve "male" pare
X-Plosiv, u tom slucaju te molim da mi pomognes u trazenju posla, jer nakon faksa (a bio u 10% najboljih u generaciji) sve sto sam u tri godine uspio odraditi je godina pripravnickog za 1600 kn, pa zatim radio krajnje deseti fizicki posao godinu dana za 3500 kn. Tako da toliko o tome "molim boga da ne nadjem".

Ne znam u kojem ti filmu zivis.
Urbalari is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2015., 13:40   #69
Quote:
Urbalari kaže: Pogledaj post
X-Plosiv, u tom slucaju te molim da mi pomognes u trazenju posla, jer nakon faksa (a bio u 10% najboljih u generaciji) sve sto sam u tri godine uspio odraditi je godina pripravnickog za 1600 kn, pa zatim radio krajnje deseti fizicki posao godinu dana za 3500 kn. Tako da toliko o tome "molim boga da ne nadjem".

Ne znam u kojem ti filmu zivis.
U filmu realnosti. Koji fakultet si završio? Uvijek postoji izuzetaka, naravno. Ne znam što da napišem jer ne znam koji si fakultet završio
X-Plosiv is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2015., 20:38   #70
Quote:
X-Plosiv kaže: Pogledaj post
U filmu realnosti. Koji fakultet si završio? Uvijek postoji izuzetaka, naravno. Ne znam što da napišem jer ne znam koji si fakultet završio
Kemijsko inzenjerstvo, u Zg.

A posla nema pa nema, 1/3 oglasa za posao su namjesteni jer se nitko ne javlja kad im posaljes prijavu na natjecaj, druga trecina trazi nekog tko ima vise godina prakse (3, 5 pa i vise) pa te odbace jer ne zadovoljavas uvjet, a treca trecina su ionako oglasi za usavrsavanje koje sam vec prosao pa se tamo vise ne mogu javiti. Sto se mene tice uzeo bi odmah posao za onih 4500 koje si ranije spomenuo u nekom od postova da se mene pita.

Jedino u jednom slucaju sam si 100% sam kriv sto nisam dobio posao a to je bio intervju u PLIVi, jer je psihologica na razgovoru bila iznimno bezobrazna i dao sam da me isprovocira. Ali za ovo ostalo stvarno ne znam.

Zadnje uređivanje Urbalari : 04.10.2015. at 21:43.
Urbalari is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2015., 00:28   #71
Quote:
Urbalari kaže: Pogledaj post
Kemijsko inzenjerstvo, u Zg.

A posla nema pa nema, 1/3 oglasa za posao su namjesteni jer se nitko ne javlja kad im posaljes prijavu na natjecaj, druga trecina trazi nekog tko ima vise godina prakse (3, 5 pa i vise) pa te odbace jer ne zadovoljavas uvjet, a treca trecina su ionako oglasi za usavrsavanje koje sam vec prosao pa se tamo vise ne mogu javiti. Sto se mene tice uzeo bi odmah posao za onih 4500 koje si ranije spomenuo u nekom od postova da se mene pita.

Jedino u jednom slucaju sam si 100% sam kriv sto nisam dobio posao a to je bio intervju u PLIVi, jer je psihologica na razgovoru bila iznimno bezobrazna i dao sam da me isprovocira. Ali za ovo ostalo stvarno ne znam.
Nemoj dopustiti da te netko iživcira, pogotovo ako ta osoba ima utjecaja na tvoj poslovni svijet.

Malo mi zvuči nerealistično, ako si bio među top 10%, i ne možeš naći posao, onda u nečemu leži problem. Da li si probao uzeti popis svih tvrtki, poslati mail sa CV + detaljnije o sebi.
Gdje si imao praksu? Kontaktiraj te ljude. Kontaktiraj svog profesora/mentora, ako si među top 10%, preporučiti će te on dalje.

Quote:
missrealistic kaže: Pogledaj post
Ja ne bih trpila provokaciju sigurno, zato bih joj mirno rekla au revoir gospodjo filozofski fakultet, jebes radno mjesto na kojem prosudjuje netko kao ti, okrenula se i otisla.
Good for you.

Quote:
missrealistic kaže: Pogledaj post
Pa sto onda ako nije potrebno, znaci ako nesto nije potrebno ne trebas napraviti. A i ja sam budala sto se petljam u stvari koje me se ne ticu, i koje su mi u najmanju ruku nezanimljive.

.
Onda radije nemoj postati ništa
Jer si upravo obezvrijeđivala osobu sa stavom "Ti si nitko i ništa, ne znam niti zašto trošim vrijeme na tebe...ali hej, to ću ti napisati!" :klap: Yippie kay yey motherfucker, stavio bih IQ test na registraciju kakve vidim sve upise zadnjih par tjedana od novih korisnika :klap:


Quote:
Urbalari kaže: Pogledaj post
Em te moze isprovocirati netko neovisno o tome kakve je skole zavrsio, em niti ne znas sto je glupaca na razgovoru rekla, niti mozes znati da bi ti ostala mirna u takvoj situaciji i trpila bezobrazluk. Ili je radno mjesto vrijedno ponizavanja?
Postoji razlika između običnog provociranja ili zlobnog provociranja. Ako te provocirala da vidi kako reagiraš zbog posla...onda si pao na testu. Makar je jako zlobno od te osobe


Ja ne znam, možda sam blagoslovljen, ali meni najbližih 5-10 ljudi svi imaju posao...a nije da su svi fakultet završili. Samo znam da su svi radišni i trgali su se ili se i dalje trgaju
X-Plosiv is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2015., 18:56   #72
Quote:
X-Plosiv kaže: Pogledaj post
Nemoj dopustiti da te netko iživcira, pogotovo ako ta osoba ima utjecaja na tvoj poslovni svijet.

Malo mi zvuči nerealistično, ako si bio među top 10%, i ne možeš naći posao, onda u nečemu leži problem. Da li si probao uzeti popis svih tvrtki, poslati mail sa CV + detaljnije o sebi.
Gdje si imao praksu? Kontaktiraj te ljude. Kontaktiraj svog profesora/mentora, ako si među top 10%, preporučiti će te on dalje.
Ma znam, nisam ocekivao da razgovor s psihologom moze ukljucivat provokaciju i to je moja greska.

Slao sam mail solidnom broju firmi, malo vise od pedesetak, ali rijetko kad je bilo odgovora, ako i nesto dodje onda je to u smislu "ne zaposljavamo sad javite se naknadno". Mislim da je najveci problem sto nemam vezu.

Mentorica mi je pala na pamet, ali ona je osla u mirovinu iste godine kad sam diplomirao i zamjenili su je neki ljudi koje uopce ne poznajem.



Quote:
missrealistic kaže: Pogledaj post
Kod mene ne vidis sigurno stav unesi brutalu, sitni ste. Ako sam ja nesto brutalno napisala, onda stvarno. To sto sam napisala da si je kriv jer ga je isprovicirala, ili to sto mi njegov slucaj nije zanimljiv, zar je to brutalno. Ako ti obicnu bezazlenu konstataciju smatras brutalnom, nit ce da si psiholoski fenomen.
Nauci si da je ovo stavka u civiliziranoj komunikaciji:

https://en.wikipedia.org/wiki/Primum_non_nocere

Ako ti civilizirana komunikacija ne pase, onda je to druga stvar, nisam znao.
__________________
“Folks, I don't trust children. They're here to replace us.” - Stevan Kolbert
Urbalari is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2015., 19:10   #73
Quote:
Urbalari kaže: Pogledaj post
Ma znam, nisam ocekivao da razgovor s psihologom moze ukljucivat provokaciju i to je moja greska.

Slao sam mail solidnom broju firmi, malo vise od pedesetak, ali rijetko kad je bilo odgovora, ako i nesto dodje onda je to u smislu "ne zaposljavamo sad javite se naknadno". Mislim da je najveci problem sto nemam vezu.

Mentorica mi je pala na pamet, ali ona je osla u mirovinu iste godine kad sam diplomirao i zamjenili su je neki ljudi koje uopce ne poznajem.





Nauci si da je ovo stavka u civiliziranoj komunikaciji:

https://en.wikipedia.org/wiki/Primum_non_nocere

Ako ti civilizirana komunikacija ne pase, onda je to druga stvar, nisam znao.
A mentorica ti je mentalno glupa osoba? Jer ako misliš da mentorica nema veza čak iako je u mirovini, onda se varaš. Ne treba biti veza, samo netko tko će ako imaš znanja vidjeti dobrog radnika.
X-Plosiv is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2016., 02:25   #74
Ponavljanje i cudne radnje

Da podjelim sa vama psihicke probleme koje Sam s vremenom pobjedio bez strucne pomoci. Pocelo je od 7 godina I trajalo do 17 godina. Ponavljanje se odnosi na to da Sam morao vise puta otkljucati I zakljucati vrata prije nego bi izasao jer ako to nisam uradio osjecao bi se cudno, morao Sam vise krugova napraviti prije ulaska u kucu ili tek iz 4 case piti, ili nekoliko puta ponavljati neke rijeci. Cudne radnje su bile, neznam kako vam objasniti bolje, moj duh je izasao I ostao negdje i ja se vracam na mjesto gdje Sam ga izgubio i svoj se osjecam tek kad stanem na mjesto gdje mislim da me ceka da ga vratim u svoje fizicko tijelo. Vise nemam sa tim problema i jos sam neke smetnje imao, prisilne misli, uglavnom moze netko reci vise o tome...
__________________
Život je sranje, ali na lijep način
Mr Igor is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2016., 03:39   #75
Quote:
Mr Igor kaže: Pogledaj post
Da podjelim sa vama psihicke probleme koje Sam s vremenom pobjedio bez strucne pomoci. Pocelo je od 7 godina I trajalo do 17 godina. Ponavljanje se odnosi na to da Sam morao vise puta otkljucati I zakljucati vrata prije nego bi izasao jer ako to nisam uradio osjecao bi se cudno, morao Sam vise krugova napraviti prije ulaska u kucu ili tek iz 4 case piti, ili nekoliko puta ponavljati neke rijeci. Cudne radnje su bile, neznam kako vam objasniti bolje, moj duh je izasao I ostao negdje i ja se vracam na mjesto gdje Sam ga izgubio i svoj se osjecam tek kad stanem na mjesto gdje mislim da me ceka da ga vratim u svoje fizicko tijelo. Vise nemam sa tim problema i jos sam neke smetnje imao, prisilne misli, uglavnom moze netko reci vise o tome...
Imao si vrlo blage simptome OKP-a koji ti nisu narušavali kvalitetu života. Sa sličnim simptomima se susreće dosta ljudi u ponekom periodu života, ništa strašno. OKP zna biti sa stravičnim simptomima koji mogu potpuno paralizirati osobu u smislu da nije u stanju funkcionirti jer opsesije traju satima (pranje ruku, provjeravanje, čiščenje, preslagivanje stvari, ponavljanje obrazaca, razmišljanje o istoj stvari, sexualna preokupacija i slično...)
__________________
Daj Mare pizde....
radical change is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2016., 08:39   #76
jedna verzija toga je kad ljudi u svakoj drugoj rijeci prostace... isto jer 'moraju' se tako izrazavati jer ako pokusaju to zatomiti samo im se nakuplja dok ne 'eksplodiraju' u bujici takvih rijeci
okolina ih ne razumije pa onda pokusaju pronaci ljude slicne sebi i one kojima to ne smeta sto 'prostace' iako pritom ne misle nista lose
WIKY is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:48.