Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Interijeri

Interijeri Unutrašnja ljepota.

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.05.2010., 23:54   #7441
sandra, moji doma imaju baš kao na prvoj skici to riješeno, već10god sve ok, nikakva voda se ne nakuplja i ne bubri ništa.
muukigirl is offline  
Old 09.05.2010., 08:07   #7442
hvala svima na brzim odgovorima !
__________________
The best days in my life have been spent on the beach.
sijandraffm is offline  
Old 09.05.2010., 12:04   #7443
Quote:
liena kaže: Pogledaj post
Hej, evo da i ja pokažem svoju kerocck radnu ploču, i nevidljivi spoj....


http://img85.imageshack.us/img85/1212/imgp9797z.jpg

krasno! stvarno, nevidljivo!
__________________
Tko uvijek govori istinu, taj sebi može priuštiti loše pamćenje. (Theodor Heuss)
Smrt fašizmu! (by McOzy)
Kladi is offline  
Old 09.05.2010., 12:49   #7444
Da, i meni je najdraži takav spoj, nevidljivi

liena, a hoćemo li vidjeti i kuhinju
murtila is offline  
Old 09.05.2010., 18:59   #7445
Evo i kuhinja.....
http://img405.imageshack.us/img405/6214/imgp9883.jpg
liena is offline  
Old 09.05.2010., 19:29   #7446
kuhinja je super ali mene bi izludila ova vidljiva uticnica od nape
__________________
lovci su skupina smiješno obučenih, naoružanih i pijanih ljudi koji teturaju šumom u potrazi za gostionicom
bubica1 is offline  
Old 09.05.2010., 19:48   #7447
@ liena: kuhinja mi se bas svida
iako mi se inace ne svidaju plocice u kuhinj, ove tvoje su bas dobre. neupadljive

koliko dode ta kerocck ploca?
__________________
we're not enemies, we just disagree
fasinain is offline  
Old 09.05.2010., 20:57   #7448
@liena,

Lijepa kuhinja

pločice mi se sviđaju.....a utičnica.....i mene bi smetala, ne znam kako ti stojiš s time
ali uvijek je možeš staviti ispod nape

i moja utičnica je bila otprilike na takvo mjesto pa sam je naknadno pomakla,
taman malo prije nego sam montirala napu
murtila is offline  
Old 10.05.2010., 09:53   #7449
mi smo isplanirali kuhinju pa ako ima netko još neki prijedlog za poboljšanje...
odlučila sam se na šank za kojim ćemo i jesti (2 nas je, mladi smo, ne zovemo goste na ručkove i ne želim stol usred kuhinje pa ga zaobilaziti stalno, a drugdje ne stane). voda je tamo gdje je sudoper, plin je u nepravom kutu. nisam htjela na oba zida gornje elemente da se ne osjećam totalno zazidano. iz tog razloga nisam htjela ni puni šank, a i ovakav mi se najviše sviđa. napu bi neku bijelu staklenu, ali je preskupa pa će biti crna staklena vjerojatno, makar se ne uklopila savršeno (pasat će s vratima pećnice ). ak bude crna napa, zid ostaje bijeli.
ovaj ljubičasti zid je bez pločica, dok su okolo kaki pločice koje ću prekriti bijelim zidnim oblogama iz ikee vjerojatno, a iznad plamenika kaljeno staklo.
aparati i sudoper inox.
htjela bi bijeli mediapan, visoki sjaj, a za ploču još ne znam sigurno da li sjaj, narančina kora ili kompakt... prema tome ne znam ni od čega šank (ne bi htjela 100 nijanisi bijele). od mediapana bi bio skup i osjetljiv, od iverala, ružno kantiran, od kompakt ploče skup i ružan, od narančine kore najružniji - sad kužim zašto su u salonima šankovi u boji
i nisam jos sigurna za veličine gornjih ormarića, htjela sam kockice u 2 reda, ako su 45x45 cm, bit će ih 8, ili kao na slici 6 kockica Š 60 x V 50, ali onda nije sigurno da li mogu držati panti.
Napola prekriven šankom će biti element s vratima (na slici je ladica ali sam se predomislila radi bolje dohatljivosti)

evo slika http://img402.imageshack.us/img402/9...bijelisivo.jpg
grm is offline  
Old 10.05.2010., 10:09   #7450
Quote:
grm kaže: Pogledaj post
mi smo isplanirali kuhinju pa ako ima netko još neki prijedlog za poboljšanje...
odlučila sam se na šank za kojim ćemo i jesti (2 nas je, mladi smo, ne zovemo goste na ručkove i ne želim stol usred kuhinje pa ga zaobilaziti stalno, a drugdje ne stane). voda je tamo gdje je sudoper, plin je u nepravom kutu. nisam htjela na oba zida gornje elemente da se ne osjećam totalno zazidano. iz tog razloga nisam htjela ni puni šank, a i ovakav mi se najviše sviđa. napu bi neku bijelu staklenu, ali je preskupa pa će biti crna staklena vjerojatno, makar se ne uklopila savršeno (pasat će s vratima pećnice ). ak bude crna napa, zid ostaje bijeli.
ovaj ljubičasti zid je bez pločica, dok su okolo kaki pločice koje ću prekriti bijelim zidnim oblogama iz ikee vjerojatno, a iznad plamenika kaljeno staklo.
aparati i sudoper inox.
htjela bi bijeli mediapan, visoki sjaj, a za ploču još ne znam sigurno da li sjaj, narančina kora ili kompakt... prema tome ne znam ni od čega šank (ne bi htjela 100 nijanisi bijele). od mediapana bi bio skup i osjetljiv, od iverala, ružno kantiran, od kompakt ploče skup i ružan, od narančine kore najružniji - sad kužim zašto su u salonima šankovi u boji
i nisam jos sigurna za veličine gornjih ormarića, htjela sam kockice u 2 reda, ako su 45x45 cm, bit će ih 8, ili kao na slici 6 kockica Š 60 x V 50, ali onda nije sigurno da li mogu držati panti.
Napola prekriven šankom će biti element s vratima (na slici je ladica ali sam se predomislila radi bolje dohatljivosti)

evo slika http://img402.imageshack.us/img402/9...bijelisivo.jpg
ne znam odgovore na tvoje dileme, valjda bi ih imala i sama .
samo sam dosla reci da mi ovo vizualno (razmjestajem) i kombinacijom boja izgleda jako jako jako simpaticno
Kris79 is offline  
Old 10.05.2010., 10:20   #7451
Quote:
Kris79 kaže: Pogledaj post
samo sam dosla reci da mi ovo vizualno (razmjestajem) i kombinacijom boja izgleda jako jako jako simpaticno
i meni !

Quote:
grm kaže: Pogledaj post
i nisam jos sigurna za veličine gornjih ormarića, htjela sam kockice u 2 reda, ako su 45x45 cm, bit će ih 8, ili kao na slici 6 kockica Š 60 x V 50, ali onda nije sigurno da li mogu držati panti.
Napola prekriven šankom će biti element s vratima (na slici je ladica ali sam se predomislila radi bolje dohatljivosti)

evo slika http://img402.imageshack.us/img402/9...bijelisivo.jpg

nije mi jasno ovo s pantima, zasto nebi drzali ???

meni su u svakome slucaju ljepse kosckice iste duzine i sirine. moje su kocke 58X58, isto po dva reda, zato mi nije nikako jasno sto mislis s time da neznas hoce li panti drzati....
__________________
The best days in my life have been spent on the beach.
sijandraffm is offline  
Old 10.05.2010., 10:26   #7452
Quote:
grm kaže: Pogledaj post
mi smo isplanirali kuhinju pa ako ima netko još neki prijedlog za poboljšanje...
Lijepo.
Ono sto bih ja ovdje promijenila je da bih mikrovalnu dignula gore. Ili bi od gornjih elemenata ostavila jednu rupu za nju ili bi ju digla na jednu policu, pa onda ispod nje jos ima mjesta. (ili za nesto, ili da ostane prazno - pa je cijela radna ploca prazna...ljepse je, lakse se obrise...)
Ja imam tako, polica je od komada koji je ostao od radne plohe, ima lijevi i desni "zid", ali nije zatvoreno od napred (mozes i to s vratima na dizanje, pa se mikrovalna uopce ne vidi). Odozdola mi je jedna ogrugla metalna nogica koja stoji na radnoj plohi i dodatno drzi mikrovalnu
kajpa is offline  
Old 10.05.2010., 10:26   #7453
Quote:
muukigirl kaže: Pogledaj post
sandra, moji doma imaju baš kao na prvoj skici to riješeno, već10god sve ok, nikakva voda se ne nakuplja i ne bubri ništa.
da, upravo zato me cudi, moja mama ima cak cnc spoj pokraj sudopera, isti slucaj kao kod mene, kuzina stara 20 god (!!!!) i nista nije nabubrilo.
__________________
The best days in my life have been spent on the beach.
sijandraffm is offline  
Old 10.05.2010., 11:02   #7454
cure - hvala, namučila sam se oko smišljanja rješenja za sve te probleme pa je ljepo čuti

@kajperinja - i ja samo tako bila stavila mikrovalnu ali su me upozorili da je ona dublja od gornjih elemenata koji su 35 cm pa bi stršao njen element. Kako si ti to izvela? Ja bi ju rado makla s radne plohe jer još u kut moram ugurati pekač kruha koji je gromada.

@sandraffm - imam potez od 180 cm do šanka pa sam mislila 3 kocke od 60 cm, ali ne mogu biti i visoke 60 cm jer bi dva reda probila strop, morale bi biti 50 (ali to se ne vidi bas golim okom da nije jednaka kocka). Tad ostaje još 15 cm do stropa. A čula sam da pante pomalo klize (padaju vrata) ako je ormarić širi nego duži i da je onda bolje staviti otklopne mehanizme
grm is offline  
Old 10.05.2010., 11:19   #7455
grm, ovo super izgleda
Samo ja mislim da bi u ovom slučaju ljepši od kockica bili obični ormarići, 3 komada. Što se tiče mikrovalne, ako nema drugog izbora, onda mislim da je bolje da stoji na radnoj plohi nego da nagrđuje gornje elemente. Ja sam je recimo strpala u jedan donji element. Kad je koristim moram prvo otvoriti vrata elementa pa vrata mikrovalne, ali barem se nigdje ne vidi. A pekač kruha mi jednostavno stoji u nekom elementu, pa ga izvadim gore kad ga želim koristiti.
Btw. iz crteža se vidi da bi super pasala i inoks napa...

Zadnje uređivanje Aoife : 10.05.2010. at 11:25.
Aoife is offline  
Old 10.05.2010., 12:22   #7456
hvala
da, bolje bi možda išla obična 3 gornja elementa, a ja baš zapela za kockice probat ću i njih nacrtat da vidim. mislim da će mi morati pekač i mikrovalna nagrđivati radnu plohu jer imam samo 1 donji element koji nije kutni niti ladičar i taj je ispod šanka, bilo bi mi jako nespretno onu mrcinu od pekača spremati dolje, pogotovo što ga koristimo svaki dan. isto vrijedi za mirovalnu. u njega sam mislila spremati kuhalo za vodu i 2 tostera ) (znam, previše sam aparata nakupila u životu)
slažem se da bi pasala inox napa, ali mi nisu tako ljepe kao ova http://rem.hr/artikl.asp?IDKAT=15&IDA=358

mogla bi ova pasati jelda? sviđa mi se što je dosta uz zid, nema dubinu, ne prepriječi se u prostoru
grm is offline  
Old 10.05.2010., 12:38   #7457
Quote:
grm kaže: Pogledaj post
cure - hvala, namučila sam se oko smišljanja rješenja za sve te probleme pa je ljepo čuti

@kajperinja - i ja samo tako bila stavila mikrovalnu ali su me upozorili da je ona dublja od gornjih elemenata koji su 35 cm pa bi stršao njen element. Kako si ti to izvela? Ja bi ju rado makla s radne plohe jer još u kut moram ugurati pekač kruha koji je gromada.
Je, dublja je, ali mislim da svejedno dobro izgleda. (istina meni je do toga hladnjak koji je jos dublji pa se to "izgubi")
Trebala bi vidjeti da dobijes pravi dojam.
Element mi nije dublji od ostalih. Ploca na kojoj stoji (ona je dublja) je odozdola podboltana jednom nogom koja stoji na radnoj povrsini, (prednji desni cosak te ploce) ostalo je fiksirano kao obican element. Ispod toga ima lijepo mjesta za vec nesto...
Lijeva i desna stranica su u ravnini s gornjim elementima. Iako sve skupa stoji nize od njih, bilo bi mi pre visoko inace.
kajpa is offline  
Old 10.05.2010., 12:57   #7458
@grm,

Bit će to lijepa kuhinja, boje i sve ostalo je super, jedino mi nekako crna napa
baš i nije najbolje rješenje
ili bijela, ali kažeš da nju nećeš jer je skupa, ili inox, koji paše na frižider i ostalo
na slici je siva radna ploča i šank a ti kažeš da bi bijeli, mislim da bi ti i siva bila super




Quote:
Aoife kaže: Pogledaj post
. Što se tiče mikrovalne, ako nema drugog izbora, onda mislim da je bolje da stoji na radnoj plohi nego da nagrđuje gornje elemente. Ja sam je recimo strpala u jedan donji element. Kad je koristim moram prvo otvoriti vrata elementa pa vrata mikrovalne, ali barem se nigdje ne vidi. A pekač kruha mi jednostavno stoji u nekom elementu, pa ga izvadim gore kad ga želim koristiti.

Uff, mikrovalna... cijelo vrijeme je prebacujem sa jednog mjesta na drugi
i ja sam mislila da je stavim u neki donji elemenat ali je prečesto koristim, dnevno minimalno 5 puta
tako da mi je nezgodno ako mi nije na dohvat ruke
murtila is offline  
Old 10.05.2010., 13:02   #7459
Quote:
murtila kaže: Pogledaj post
@grm,

Uff, mikrovalna... cijelo vrijeme je prebacujem sa jednog mjesta na drugi
i ja sam mislila da je stavim u neki donji elemenat ali je prečesto koristim, dnevno minimalno 5 puta
tako da mi je nezgodno ako mi nije na dohvat ruke
Meni je na dohvat ruke, a nije na radnoj ploci. A niska sam.
Od ploce je povisena 34cm, ispod imam jos 30 cm iskoristivog prostora (ploca na kojoj stoji je 4 cm debela-to je komad radne plohe) tako da mi je mikrovalana ispod razine ociju, tocno na dohvat ruke.
kajpa is offline  
Old 10.05.2010., 13:04   #7460
Quote:
grm kaže: Pogledaj post
mislim da će mi morati pekač i mikrovalna nagrđivati radnu plohu jer imam samo 1 donji element koji nije kutni niti ladičar i taj je ispod šanka, bilo bi mi jako nespretno onu mrcinu od pekača spremati dolje, pogotovo što ga koristimo svaki dan. isto vrijedi za mirovalnu.
imaš li neki element s 2 duboke ladice za posuđe?
da li bi mogla reskirati gornju ladicu za ugradit mikrovalku? negdje oko pećnice, recimo....?
samo, naravno, tada to ne bi bila ladica nego vratašca s pantima ili baš ugrađena mikrovalka, još bolje

inače....jako lijepa kuhinjica na slici!
__________________
Tko uvijek govori istinu, taj sebi može priuštiti loše pamćenje. (Theodor Heuss)
Smrt fašizmu! (by McOzy)
Kladi is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:48.