Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci > Plava šapa (Udomljavanje)

Plava šapa (Udomljavanje) Udomljavanje kućnih ljubimaca

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.05.2011., 19:05   #61
Quote:
twistdrum kaže: Pogledaj post
a i svih ostalih životinja, recimo zecova, srna itd... sve su to "i ostalih životinja" iz statuta
Naravno - i svih ostalih životinja

Godinama smo spašavali ptice grabljivice te ih oporavljali i vraćali u prirodu, a ptiće učili na život u prirodi i vraćali one koji su bili sposobni za samostalni život, sada sam preumorna za to i nemam više mjesta za smještaj i šaljem ih dr. Bati.

Notrzan, bili smo kod veta - spora je, ali je dlakica već nakon prvog tretiranja Zonitonom počela rasti, a sada je dugačka već 3 mm. Dobio je i ampulu Strongholda, jer je imao i malo ušnih šugaraca. Stres i opće stanje su mu vjerovatno utjecali na aktiviranje spore.
__________________
"Kuća bez dlaka i cvijeća nije dom!"
Arvena is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2011., 13:41   #62
Stavljam link (za one koji su na fejsu) na Aukciju za potrebe štićenika Udruge Mijau-Karlovac.

http://www.facebook.com/media/set/?s...07670139314151
__________________
"Kuća bez dlaka i cvijeća nije dom!"
Arvena is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2011., 20:02   #63
Danas jubilarna 40.-a (ove godine), potpuno neplanirana sterilizacija.

Dok sam išla bijelom starom macanu nanjeti Stronghold, uočila sam jednu macu koju već dugo vrebam, jadnu uličarku koju svi tjeraju ispred svojih ulaza da im se ne okoti.
Prijašnji pokušaji hvatanja su bili bezuspješni, ali sam uočila da je skotna - i luda Arvena opet golim rukama (uz pomoć jedne gospođe i moje volonterka) uspjela zgrabiti macu.
Imala sam u autu transporter koji vizam već danima da vratim vetu, nazvala veta da vidim kada bi mi je mogao primiti, i uz Božju volju - on je upravo navratio taj čas u ambulantu i pristao da mi odmah sterilizira macu.

Ne želim moralizirati o sterilizaciji skotnih uličnih maca, jer imam toliku hrpu mačića na lageru za udomljenje, da ne znam niti sama kada ću ih i da li ću ih u opće sve uspjeti i udomiti.

__________________
"Kuća bez dlaka i cvijeća nije dom!"
Arvena is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2011., 20:04   #64
Draga, kakva je to krv?
notrzan is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2011., 20:32   #65
Quote:
notrzan kaže: Pogledaj post
Draga, kakva je to krv?
Slikala sam je netom nakon zahvata, još nije bila očišćena.
Ne krvari, nego je to zamrljano za vrijeme zahvata.
Uglavnom ih zato slikam s leđa jer je gadno ljudima vidjeti
Sterilizacija je prošla OK
__________________
"Kuća bez dlaka i cvijeća nije dom!"
Arvena is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2011., 22:28   #66
ajd, nek je bar sve u redu
notrzan is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2011., 01:10   #67
Danas sam operirala 2 mace.
Jedna je Apolon, kojem su ovaj puta povađeni gotovo svi zubi osim očnjaka.
Paradentoza je jako napredovala i nije mogao jesti ništa osim kašice (uz koju se je i jako fino zdebljao).
Jučer sam mu stavila par komadića nesmiksane konzerve u kašicu i tako je jako zaurlao kada je zagrizao sa kutnjacima da smo danas odmah išli na operaciju
Odlično je podnio narkozu i za čas mi se je probudio.
Nadam se da će nakon završetka terapije i zacjeljenja rana moći početi jesti nesamljevenu hranu.
Inače se je dlakica super oporavila, fino je dobio na kilaži i jako, jako je drag, mazan i nezahtjevan prelijepi mačor.




Druga operirana maca je moja Baka-maca
Užasna upala krajnika koja je potpuno zatvorila grlo, prestala je potpuno jesti.
Ona baš nije dobro podnjela narkozu, dugo se budi iz nje (ima 8 godina) i sva je jadna.
Na žalost od krajnika i te strašne upale su joj malo stradali i bubrezi, i sada se samo mogu moliti da projede kada se dobije i da je uz terapije uspijemo spasiti.




Za Apolona mi spasitelj naših uličnih i bolesnih maca, naš veterinar mi ovaj puta ništa nije htio naplatiti


Sutra vozimo Zaharu - Pitt bulicu na kontrolu i procjenu da vidimo što ćemo dalje sa nogicom.
Nogica je praktički još nefunkcionalna i rana nikako da zaraste
Dosta je otvorena opcija amputacije noge, ali ćemo prvo probati napraviti sve da to izbjegnemo.
Privremena udomiteljica joj masira i pokušava razgibati nogicu.
Inače Zahara i Vukica su postale jako dobre i bliske prijateljice i Zahara se je počela i igrati sa njome. Jedino stalno treba paziti da u duetu ne naprave neku glupost, jer su jako samouvjerene u duetu, a privremena udomiteljica je trudna pa se ne bi baš smjela previše nacukavati sa njome.

Na fejsu smo sakupili za novu vreću hrane za Zaharu i za sterilizaciju one mace od prošle subote (koja se isto fino oporavlja od zahvata).

Sutra stari Bijeli mačor ide na operaciju zubi (tj. nezubi - granoloma i gnjilih korjena) i kastraciju - ako opet ne dobije neki proljev.

Njegova privremena udomiteljica ga više ne može čuvati, a i nije bio u stanu nego na balkonu
Pričuvati će ga još par dana dok se ne oporavi i onda moramo naći drugo riješenje za njega.




Za njegovu operaciju koja će koštati 150 kn nemam novca (jer sam ono sakupljeno potrošila na sterilizaciju 4. ženke iz tog kvarta, taj dan - pošto je on dobio proljev i nije se smio operirati).

Morati ću vas opet zamoliti da mi pomognete sakupiti iznos od 150 kn za njegovu operaciju

Postaviti ću ovdije 2 slikice nakita koje mi je draga Notrzan donirala za potrebe naših štićenika, pa se nadam da će se nekome svidjeti i kupnjom mi pomoći da platim simboličnu cijenu operacije njegovih zubi i kastraciju.

Komplet ogrlica i broš - 100 kn:



Ogrlica - 65 kn


Podatke za uplatu ću standardno napisati na pp.
__________________
"Kuća bez dlaka i cvijeća nije dom!"
Arvena is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2011., 13:07   #68
A ima toga još; tko je na fejsu može pogledati na https://www.facebook.com/home.php#!/...07670139314151
notrzan is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2011., 23:40   #69
Jučer 2 operacije - danas su se akcije poduplale

1.) Stari bijeli Deda Orson je operiran (obratite pažnju na predivno plavo oko - drugo je jantarno žuto)
Unatoč svojih 12 god starosti se je lijepo probudio iz narkoze.





__________________
"Kuća bez dlaka i cvijeća nije dom!"
Arvena is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2011., 00:18   #70
2.) Hitna operacija Zahare (nemojte me pitati razlog - nemam sada snage pisati o tome)

Tragovi urezane žice u vrat





Dobro je podnjela narkozu, fino se je probudila i nadamo se da će sve biti u redu i da će kroz cca 3 tjedna biti spremna za udomljenje. Rana na nozi je fino pricjelila, noga je ukočena ali ne i potpuno mrtva, jer je ne vuče po zemlji i ne ozljeđuje, ali od nogice baš i neće biti neke koristi osim estetike.



3) Preuzimanje psa od jedne divne mlade žene, samohrane majke (velike zaštitarke životinja) koja je umrla i iza sebe ostavila maloljetnog sina i 2 psa. Jednog smo pruzeli i nadamo se brzom i sretnom udomljenju, a drugog ćemo ovih dana slikati i kad prvog udomimo onda ćemo i njega dovesti k sebi - do tada ga dođu nahraniti i prošetati susjedi.

Mali Aron koji HITNO, HITNO traži dom (ne voli mace!!!)






4) I da ne bi dan završio prije 22 h, hitan poziv za jako mršavu, bolesnu macu, ozlijeđenog lijevog oka.
Preuzela sam je, našla privremeni smještaj i dala prvu dozu antibiotika.

__________________
"Kuća bez dlaka i cvijeća nije dom!"
Arvena is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2011., 02:01   #71
Hvala forumašici Vrkuti na donaciji 100 kn za operaciju Bijelog dede Orsona

Još nam fali samo 50 kn da podmirimo trošak operacije i ne nagomilamo previše dugova.
__________________
"Kuća bez dlaka i cvijeća nije dom!"
Arvena is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2011., 04:43   #72
Ako si objavila na svom zidu, prenijet ću, pa da se sutra riješi.
notrzan is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2011., 16:00   #73
Priznam da sam ovih dana preko PŠ ne pretrčavala, nego činila troskoke i onda doskočim na "Mijau" temu i ostanem bez teksta: Jao!
Arwena, sad nisam sposobna niti nabrojati sve mace koje su bile operirane ovih dana i to tako u brzini.

Dakle, za ovog bijelog mrguda Orsona http://i52.tinypic.com/1221zrb.jpg do sad uplaćeno 100 kn (Vrkuti)-još 50 kn se traži, a uplata se može obaviti i kao kupovina nakita, knjige...sve na Aukciji (točnije web shop-u udruge https://www.facebook.com/home.php#!/...07670139314151.

BTW, Arwena, odaberi macu/macana za neki od onih preslatkih privjesaka/ogrlica koje šiva Mica Torbica.


Kad dođeš do daha, znat ćemo što je to sa Zaharom i žicom uraslom u vrat??

A ovo je tuga do neba.. Prvo zbog te žene (nema je više), zatim njenog sina, i naposljetku ovog slatkiša-pasića, medenog Arona.
http://i54.tinypic.com/mwqozr.jpg
Kakav ljepotan! Tko ga udomi bit će sav ponosan na takvog malog prijatelja.
St Vanja is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2011., 09:18   #74
Maca koja nam je upravo na šivanju konjuktive (jer joj je ozlijeđeno oko) i sterilizaciji.

__________________
"Kuća bez dlaka i cvijeća nije dom!"
Arvena is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2011., 12:51   #75
Zahara je bila skotna i nosila mrtvorođenčad i hitno se je trebalo pristupiti operaciji vađenja maternice 20.05. da ne dođe do sepse.
Jutros je razgrizla ranu i razderala crijeva (privremeni udomitelji su joj skinuli okovratnik jer je protestirala na njega).
Cijelo jutro je bila na operacijskom stolu, u jednom momentu su je gubili, ali su uspjeli spojiti crijeva i za sada je stabilizirana.

ŽIVA JE!!!

Do neba se zahvaljujem dr. Bulatu i dr. Moniki (na koju sam prije bila malo ljuta), na tako požrtvovnoj borbi za njen život!


Šaljite nam pozitivne vibre i molitve da ne dođe do nekih postoperativnih komplikacija!

Samo da napomenem da je Zahara imala konce koji se vade nakon 10 - 14 dana (nije imala resorptivne) - i da vas sve molim držite kujicama okovratnike do vađenja šavova, ma koliko one protestirale zbog toga, jer vidjeti ovu scenu sa razgriženim crijevima koja vise van, skupa sa pola utrobe - ne želim nikome!!!
__________________
"Kuća bez dlaka i cvijeća nije dom!"
Arvena is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2011., 13:11   #76

Jao, Zahara! http://i55.tinypic.com/2hgsaah.jpg Skotna, pa mrtvorođenčad?
Mogu misliti kako se sad osjećaju privremeni udomitelji koji su se dali prevariti njenim prenemaganjem i -skinuli joj ovratnik!
Vjerujem da ste napravili fotke tog užasa i svaki put kad nekome date kuju na čuvanje-slika pred lice:"Z-A-P-A-M-T-I!"

Kod koga je sad? Kod istih ljudi? Sigurno nikad neće zaboraviti ovakvo iskustvo.

BTW, imam suvišan ovratnik, dovoljno velik da ga može koristiti i na labradoru. Točnije: za pse DEBELOG VRATA i KRATKE njuške. Meni je s Nestorom bio promašaj: pleše mu oko vrata, a jedva pokriva njuškicu.
Da ti pošaljem? Ako meni-ne daj bože-zatreba opet, kupim drugog.

Nego, jesam li dobor protumačila prepisku na Fejsu: Arči preslatki tibetanac http://i52.tinypic.com/k20j77.jpg možda je našao dom?
St Vanja is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2011., 13:23   #77
Đizus, tek sad ovo vidim! Draga, nije ti lako ((
notrzan is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2011., 13:44   #78
Quote:
St Vanja kaže: Pogledaj post
Vjerujem da ste napravili fotke tog užasa i svaki put kad nekome date kuju na čuvanje-slika pred lice:"Z-A-P-A-M-T-I!"

Kod koga je sad? Kod istih ljudi? Sigurno nikad neće zaboraviti ovakvo iskustvo.
Nisam nosila fotić, niti mi je palo na pamet slikati , nismo znali gdje i kako je primiti i staviti na nosaljku a da joj ne priklještimo komad crijeva ili oegan koji je visio.
Čim smo stigli je prestala disati i srce je stalo, reanimirali su je pola sata i uspjeli povratiti. Zadnji tren smo stigli.
Drugi puta smo je gubili na kraju operacije, opet reanimacija i povratak među žive.

Ona će sada biti kod mene u jednoj sobi, ostala 4 psa u drugoj sobi, mačke u jednoj maloj sobici, ali mi sada 14 dana moramo 24 sata dnevno gledati u nju.

Uspjeli su spojiti i crijeva, nadam se da će nakon svega preživjeti

Ovratnik imam, samo mi ga moraju dovesti Zaharini čuvari, jer mi ni to nije bilo na pameti dok smo ju vozili. Ponavljam - ona mi je na čuvanju cca 25 km od mene (sada je naravno kod mene), a muž mi je upravo otišao na službeni put do petka - biti će mi predivno uz posao to sve izorganizirati
__________________
"Kuća bez dlaka i cvijeća nije dom!"
Arvena is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2011., 14:29   #79
Ne pratim te dovoljno redovito, Arwena, Ali, daj malo smanji apetite: ovo su sve TVOJE mace?! Ima ih za sve i svakoga: http://i52.tinypic.com/20hrs4m.jpg

Zadnje uređivanje St Vanja : 24.05.2011. at 14:42.
St Vanja is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2011., 14:34   #80
Quote:
St Vanja kaže: Pogledaj post
Ne pratim te dovoljno redovito, Arwena, Ali, daj malo smanji apetite: ovo su sve TVOJE mace?! Ima ih za sve i svakoga: http://i52.tinypic.com/20hrs4m.jpg
Mojih je 5 od ovih sa slike, a dom još traže Mia i Pia.

Stalno sa uz Zaharu, panično se bojim da mi ne prestane disati
__________________
"Kuća bez dlaka i cvijeća nije dom!"
Arvena is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:48.